Šta je novo?

Tramvaji

pricalo se na forumu dosta o tome kako je CAF prelep i slazem se, a evo i luksemburzani danas testirali lepotice

csm_tn_lu-luxtram-test-running-MGoergen-170712_9a4572d614.jpg


http://www.metro-report.com/news/light- ... nning.html
 
Neznam meni su stari tramvaji poput svajcaraca ili katica pogotovo ovi sindleri zuti sa 11 mnogo mnogo lepsi od bilo kog cafa .Naravno kada su odrzavani a ne zapusteni kao nase katice sto je velika tragedija sta im rade i u kom su stanju .
 
Ови су ако добро видим на метарском колосеку?
 
Ja ih često viđam na liniji 6 , već duže vreme , iako nisu redovni.
 
Evo jedan tekst iz Blica o kupovini tramvaja, elektroautobusa i običnih zglobnih. Ovaj deo mi je malo nelogičan jer mi je prerano 2019. da već tada bude provučen tramvaj kroz taj deo grada: "Grad bi pazario 16 komada koji bi pomogli prilikom uvođenja tramvajske mreže u centralnoj gradskoj zoni (Kralja Milana, Terazije, Kolarčeva, Vasina, Uzun Mirkova). Oni bi trebalo da stignu do kraja 2019. godine, a koštali bi oko 6,77 milijardi dinara."

Evo cele vesti:

STIŽU NOVI TRAMVAJI I ELEKTROBUSI Grad za nabavku vozila obezbedio 90 MILIONA EVRA

Blic | 27. 07. 2017 - 14:49h
Beograd bi do kraja godine trebalo da dobije novih 30 zglobnih autobusa iz “Ikarbusa”, prvih “duplih” još od 2013. kada je stigao veliki kontingent “Solarisovih” iz Poljske.

Međutim, Grad Beograd planira narednih godina da dodatno pojača i modernizuje vozni park GSP “Beograda”. Kako stoji u Strategiji razvoja Beograda do 2021. godine, koji je nedavno usvojila Skupština grada, do decembra 2018. godine trebalo bi da bude kupljeno čak 75 elektrobusa, sa deset punjača. Oni bi, kako se navodi, trebalo da zamene trolejbuse u centralnoj gradskoj zoni, a za ovu kupovinu predviđeno je 4,33 milijardi dinara.

Međutim, u planu je i kupovina novih tramavaja, prvih posle nabavke čuvenih “Španaca”. Grad bi pazario 16 komada koji bi pomogli prilikom uvođenja tramvajske mreže u centralnoj gradskoj zoni (Kralja Milana, Terazije, Kolarčeva, Vasina, Uzun Mirkova). Oni bi trebalo da stignu do kraja 2019. godine, a koštali bi oko 6,77 milijardi dinara.

Takođe, u okviru saobraćajnih planova do 2021. godine planirana je i izgradnja trolejbuske kontaktne mreže u ulicama Cvijićeva, Takovska, Poenkareova, Venizelosova, Gundulićev venac, Žorža Klemansoa, Dunavska (do terminusa “Dunavska”) i Dobračina (do terminusa “Dorćol”).

http://www.blic.rs/vesti/beograd/stizu- ... ra/pcsvhfx
 
Скоро сам гледао чувену Госпођу министарку и у сцени одласка на хиподром на трке сам приметио трамвај који вуку коњи, па ме интересује да ли се ради о реквизиту израђеном за филм или оригиналу и његова судбина? :)
 
Ma vlast ne zna gde lupa. Jel hoće da menjaju trolejbuse tramvajima ili el. busevima? Ili će možda da zamene na godinu dana jednim pa posle drugim. Naravno pravo pitanje je šta će nam uopšte to bacanje para*
 
Legendarna scena iz tramvaja

Nekad

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WR_JKWYMCSs[/youtube]

i sad


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hjeAFzLRiJg[/youtube]
 
Језиво је који нестручни лоповски олош води овај јадан и глуп народ,е они хоће да мењају троле које одлично функционишу и које су исплативе електро бусом или трамвајем имбецили уместо да мењају обичне бусеве елетрко бусевима и да шире трамвајску мрежу или електросабраћај они само гледају како да перу паре на неким малоумним пројектима.Значи страшно докле смо дошли,ал то мењање трола елетробусом то је језиво шта они раде а ми им дозвољавамо мука ми је .
 
Па јбг мора се прати новац некако

Електробусеви смрде и имају ружан звук, не свиђају ми се искрено
 
3279176abbb135201d9752859c1f1af0.jpg


Zastoj u Resavskoj zbog pokvarenog automobila,tramvaji u prekidu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Misliš na pertle? :D
Pazi, sličan, samo daleko veći problem je nastao otkako je komunalna policija intervenisala između Pet solitera negde proletos.
Rekli im da ne mogu tu da prodaju na ulici, ljudi se lepo pokupili, prešli ulicu, i sada prodaju iza autobuske stanice u smeru prema Rakovici.
Pravi divlji buvljak.
 
Eh da su samo pertle...
Ulični bLJUvak u centru grada, ugurani besni auto na nepropisnom mestu, isti slučaj i sa motociklima iza njega. A sve to krase montažne štale, tende i reklame koje zaklanjaju propalu i oronulu fasadu.

Mislim ništa novo jelte, ali kad sam video sve to ovako skoncentrisano u ovoj slici... :violina:
 
И све то на дијагонали од Београђанке и преко пута СКЦа.
 
Дали неко зна када ће се поново успотавити трамвајски саобраћај до Кнежевца нешто много дуго не ради ?
 
Vrh