Šta je novo?

Tramvaji

Neko mi reko da je dio opreme pokraden tj otudjen od strane odredjenih sugradnjana
 
30,000 LED Lights Make The Trams In Budapest Look Like Time Machines

Most major cities magically light up during the holiday season, and the Hungarian capital of Budapest is no different. Every winter, this city is covered in festive holiday decorations, but one of the most interesting of these are the city’s trams, which are covered in 30,000 bright blinking LED lights.
The lights themselves might be of no particular interest – it’s what photographers can do with them that is really cool. With a long exposure photo, these trams transform into ethereal cosmic vessels or time-travelling public transportation vehicles, giving photographers spending their holidays in Budapest a fun opportunity to snap some cool photos. Check it out!

budapest-christmas-tram-2.jpg


budapest-christmas-tram-5.jpg


budapest-christmas-tram-8.jpg


Још фотки на:
http://www.boredpanda.com/budapest-chri ... -exposure/
 
I madjari su kupili kafove identične,al ih ofarbali kao tetrapak jogurta,baš ružne boje i dizajn.
Ovo sa sijalicama je od pre 5 godina,jeftin način za turističku atrakciju,al efektan.
 
Trener KK Partizan NIS Duško Vujošević imao je saobraćajnu nesreću, ali je prošao bez povreda.

Vujoševića je u njegovom džipu "Ssangyong Rexton" udario tramvaj u zadnja desna vrata koja su potpuno uništena.
Trener srpskog šampiona je prošao bez povreda, dobro je, ali njegov dugogodišnji automobil će morati na ozbiljnu sanaciju.
Nesreća se dogodila na kružnom toku na Autokomandi na Voždovcu.

izvor: www.b92.net
 
49938008453b139b190e1e909851389_orig.jpg



Nadamo se da ga je katica udarila a ne španac.

direktor":2a5nlu0o je napisao(la):
Neko mi reko da je dio opreme pokraden tj otudjen od strane odredjenih sugradnjana

Direktore imaš li informaciju imaju li nameru u skorije vreme to da zamene, da li da pišemo prijave!?

A za naše sugrađane nemam komentar, da ne grešim dušu ali stvarno bi trebalo policija da radi, malo da se ta njihova dokumenta pregledaju, pretpostavljam da ih mnogi ni nemaju.
 
OK, oprošteno, kao što ni ja ne bih možda znao neke stvari tamo kod vas "preko bare" bar ne odmah, bez razmišljanja. :D
Inače ovaj kružni tok je tragično rešen, premalog je dijametra za obim saobraćaja koji prima. Ovde se često dogadjaju manji udesi, sa ili bez tramvaja, pa skoro svakodnevno. Jedina razlika u odnosu na kružni tok kod opštine Novi Beograd je što vozači ne mogu da razviju neke prevelike brzine i ubiju nekog, ali od ovog kružnog toka žive mnogi autolimari...
 
Već od sledeće godine će Bivisovo pitanje biti uobičajeno , jer uskoro počinje rekonstrukcija Vojvode Stepe.
 
Да ли постоји опција ударио га трамвај!?

Што лепо не кажу, штеточина је поред многих ствари упропастила и трамвај!
Све ради да напакости овом напаћеном народу... :x
 
A sa Miljakovca će do centra grada prevozom trebati oko dva sata. Niste ni svesni kakve će gužve da nastanuna celom potezu od Banjice do Slavije. Jedno dobro rešenje bi bilo da se pojača tram linija 3, ili uvede još jedna tram linija koja bi trojkinom trasom išla na NBG, makar privremeno, kao i nekoliko minibus linija da povezuje rakovička naselja sa tramvajem. Trojki sada treba 12 do 14 minuta od rakovičke železničke do Glavne stanice, 17 minuta do Slavije, tako da sa optimizacijom ove linije i kasnijom rekonstrukcijom rakovičkog kraka nama ovde neće ni trebati metro. Kod nas je sistem "tramvajem u 21. vek" zaista efektivan, i najavljena rekonstrukcija Autokomande je prilika da se izvuče maksimum iz toga, pogotovu jer će 42, 47, 48 i 59 biti neupotrebljivi, možda čak i ukinuti ili neefikasno preusmereni na Mostarsku petlju.
 
Govorio sam o Rakovici, kao stanovnik iste. Što se tiče 33 i 78 neka tu Voždovčani predlože nešto. Treba u svakom slučaju pre rekonstrukcije upozoriti gradsku vlast na nuspojave rekonstrukcije pravaca. Još uvek imam traume od ukosnice kod Hitne i putovanje na NBG od 140 minuta u proseku u vreme rekonstrukcije Gazele.
 
Борчанац":2f3n3rkf je napisao(la):
Да ли постоји опција ударио га трамвај!?

Што лепо не кажу, штеточина је поред многих ствари упропастила и трамвај!
Све ради да напакости овом напаћеном народу... :x
U ovom slucaju jeste ga udario tramvaj, ali sad je diskutabilno da li je to krivica tramvajdzije. Ne moze on da vozi u stranu pa da udari tramvaj. :laugh: Ali to je novinarstvo u srbiji, prvo napise clanak pa onda, ponekad, proveri cinjenice. Ja isto mislim da je to bila nepaznja, mada mozda pre bahatost vozaca jer tramvaji uvek imaju prednost na tom kruznom toku. E sad, sto se bu**** gurnula ispred tramvaja, to je samo njemu poznato.
 
Видиш Маре како се разумемо. Трамвај је увек у праву, а дебели је увек... као што си и написао. :wink:
 
Po slici vidim da je mesto udesa 150m iznad kruznog toka. Pretpostavljam da je Vujosevic isao nagore duz Vojvode Stepe i hteo da skrene levo u Triše Kaclerovica (dozvoljeno, nema semafora, kod Stepinog Vajata), pri cemu mora da predje preko šina suprotnog smera i bočno ga je udario tramvaj koji je isao niz Vojvode Stepe, ka kruznom toku.

Tramvaj je mogao biti češki ili švajcarski.

Sent from my M8 pro using Tapatalk
 
1:0 za katicu vidi se sta je tenk na sinama cukanje i kraci zastoj u beogradskoj
dsc09796.jpg
 
tragac":2v1p2xp2 je napisao(la):
koliko ja vidim ovo je ulaz u Dr Milutina Ivkovića.
Jeste, ovo je ulaz u ulicu Dr.Milutina Ivkovića!

P.S. Ne vidim zbog čega vređanje čoveka, razumem frustracije ako ste pristalice KK FMP Beograd, ali mislim da nije ni mesto ni vreme za tako nešto ;)
 
Samo da napomenem da moja uvreda nije bila zbog toga sto je to D. Vujosevic, cak stavise gotivim coveka. Ono sto govore za njega, bas me briga, ni ne pratim sta se desava niti me nesto mnogo i ne zanima. Ali da je bio bu**** u ovoj situaciji, jeste, kao i svaka druga bu**** koja se gura ispred tramvaja jer misli da su oni od pene.
 
@somi
Hahahaa :D
Duhovito nema sta (+)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Бекс, па ти си гробар!
Било је тако очигледно, али сада је све дефинитивно јасно. :p

Шоми, улепша ми дан. Тачно верујем да тако види своју параноју овај тренер малог клуба. Како се зове беше буцко што је ударио у трамвај, Тумбас?
 
Vrh