Šta je novo?

Tramvaji

Jesam, i?
Znas kako kazu, godine dominacije proizvode frustracije. Covek ti nista ruzno nije rekao, ali ti si ga izvredjao i napljuvao, na kraju jos pominjes neki mali klub i nesto, pa kakav ste vi iz Zeleznika klub ako prvak evrope, tim koji vas 13 godina maltretira u domacem prvenstvu, tim koji je pravio velike rezultate u evropi 'mali' klub?
Znas svako dobro delo ne moze biti malo, mali su oni koji pokusavaju da pljunu na neciji rad ;)
Ali, kao sto rekoh nije ni vreme ni mesto. Ovaj deo je nezgodan jer tramvaji u zavisnosti od toga dali mogu proci kroz kruzni tok cekaju da se situacija sredi. Postoje saobracajci tu, a nisam bas siguran da tramvaj ovde uvek ima prednost zbog same konfiguracije 'raskrsnice' i nacina ukrstanja...
 
Po pravilima saobraćaja tramvaj ovde uvek ima prednost a okolnosti na terenu su druge. U normalnom svetu ovakva lakrdija od kružnog toka ne bi smela da postoji.
 
becks89":1yco1piy je napisao(la):
Jesam, i?
Znas kako kazu, godine dominacije proizvode frustracije. Covek ti nista ruzno nije rekao, ali ti si ga izvredjao i napljuvao, na kraju jos pominjes neki mali klub i nesto, pa kakav ste vi iz Zeleznika klub ako prvak evrope, tim koji vas 13 godina maltretira u domacem prvenstvu, tim koji je pravio velike rezultate u evropi 'mali' klub?

Ko da čitam komentar sa sportskih vesti sa B92

becks89":1yco1piy je napisao(la):
Znas svako dobro delo ne moze biti malo, mali su oni koji pokusavaju da pljunu na neciji rad ;)

Po toj logici , taj tvoj Vujošević je mali , jer odkako je Čović počeo da pomaže Zvezdu , on stalno pljuje njegov rad.

becks89":1yco1piy je napisao(la):
Ali, kao sto rekoh nije ni vreme ni mesto.

Po tebi nikad nije ni mesto ni vreme , osim za odbranu vozača i napad na nas kojima se određeni ne sviđaju.

becks89":1yco1piy je napisao(la):
Ovaj deo je nezgodan jer tramvaji u zavisnosti od toga dali mogu proci kroz kruzni tok cekaju da se situacija sredi. Postoje saobracajci tu, a nisam bas siguran da tramvaj ovde uvek ima prednost zbog same konfiguracije 'raskrsnice' i nacina ukrstanja...

Kompletna Autokomanda (ova sa kružnim tokom) , loše je rešena za sve , osim za vozače automobila. Oni se ponašaju kao bogovi , a mi drugi učesnici u saobraćaju , moramo da se pomolimo pre nego što uđemo u kružni tok. Čuo sam priču da će se taj problem rešti u sklopu rekonstrukcije Vojvode Stepe , tako što će se semaforizovati.


tragac":1yco1piy je napisao(la):
Po pravilima saobraćaja tramvaj ovde uvek ima prednost a okolnosti na terenu su druge. U normalnom svetu ovakva lakrdija od kružnog toka ne bi smela da postoji.

U normalnom svetu se poštuju pravila u kružnim tokovima.
 
10354141_258604427665387_2796739274565832146_n.jpg
 
Stravično: Mladića udario tramvaj, pa ga pregazila kola Hitne pomoći u Bulevaru kralja Aleksandra!

Nepoznati mladić poginuo je danas oko 15 sati kada ga je, dok je pretrčavao ulicu udario tramvaj u Bulevaru kralja Aleksandra kod broja 109.
Od siline udarca nesrećni mladić potom je odleteo pod kola Hitne pomoći, ali su lekari mogli samo da konstatuju njegovu smrt.
Kako saznajemo, reč je o mladiću od 22 godine. Tramvaj se kretao ka Cvetkovoj pijaci kada je udario u mladića koji je prelazio ulicu.
- Primili smo poziv u 14.33 sati za Bulevar revolucije 109. Ekipe su utvrdile smrt u 14.40 sati. Kako je tačno došlo do smrtnog ishoda ne možemo da tvrdimo mi već policija - rekla je za "24 sata" dr Nada Macura, portparol Hitne pomoći.
Na mestu nesreće vidljiva je krv i kod tramvaja i kod vozila Hitne pomoći.
U GSP-u kažu da je reč o tramvaju sa linije 5 i da policija radi na utvrđivanju odgovornosti. Saobraćaj na tramvajskim linijama koje idu ovom trasom bio je obustavljen do 15.45, kada je normalizovan.

izvor: 24 sata
 
Nikola '93":k9nuvgph je napisao(la):
Slusao sada Studio B i javio se dispecer GSP-a i rekao da su u 17h gradjani Lestana blokirali okretnicu tramvaja Ustanicka jer im nije dosao autobus....

izvor: gspbeograd.net
 
Dobro su se ljudi sjetili da su to ranije uradili nebi prekskali polaske tako grocani kad zakasni jedan bus odma zaustavite tramvaje samo to ih moze natjerati na razmisljanje
 
Наравно, него нисам освежио да видим да ли је неко пре мене нешто писао па је тако испало ;) (А и види се хитна помоћ па опис ваљда није потребан)
 
solecar":1iwusqoz je napisao(la):
Po toj logici , taj tvoj Vujošević je mali , jer odkako je Čović počeo da pomaže Zvezdu , on stalno pljuje njegov rad.
HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, pomaže Zvezdi?! Pa Zvezda je u zamrzivaču čoveče, ovo je privatni klub registrovan u Železniku koji je direktno u njegovom vlasništvu, čovek je na 5 godina kupio grb i navijače. To nije Zvezda ma koliko vama to teško palo, to je privatni klub. I vaš veliki mag i čovek koji je kao pomogao je najveća sramota za sport, najveća sramota za ovu naciju i moralni gmizavac, čovek koji je svoju imperiju stekao pljačkajući sopstveni narod i sad kao pomaže Zvezdi bla bla, extra je ako vi verujete u to. To opravdava moju priču o vođama i tome kako ko telad idete za nekim ljudima bez, da malo razmislite...

solecar":1iwusqoz je napisao(la):
becks89":1iwusqoz je napisao(la):
Ali, kao sto rekoh nije ni vreme ni mesto.

Po tebi nikad nije ni mesto ni vreme , osim za odbranu vozača i napad na nas kojima se određeni ne sviđaju.
Pojedincima se ujutru ne dopadaju oni sami, a popodne ne dopada im se ceo svet. Svoje frustracije leče time što će nekom napakostiti i time što će nekoga isprozivati kako ne ume da radi svoj posao, a da pritom ne sme ni da pokuša da se nađe na vozačevom mestu. Svi filozofi, niko tu hrabrost nema... Zaista smatram da nije mesto za raspravu o Partizanu i zvezdi(FMPu) na delu foruma za javni prevoz, ti ako smatraš da grešim ok.

solecar":1iwusqoz je napisao(la):
becks89":1iwusqoz je napisao(la):
Ovaj deo je nezgodan jer tramvaji u zavisnosti od toga dali mogu proci kroz kruzni tok cekaju da se situacija sredi. Postoje saobracajci tu, a nisam bas siguran da tramvaj ovde uvek ima prednost zbog same konfiguracije 'raskrsnice' i nacina ukrstanja...

Kompletna Autokomanda (ova sa kružnim tokom) , loše je rešena za sve , osim za vozače automobila. Oni se ponašaju kao bogovi , a mi drugi učesnici u saobraćaju , moramo da se pomolimo pre nego što uđemo u kružni tok. Čuo sam priču da će se taj problem rešti u sklopu rekonstrukcije Vojvode Stepe , tako što će se semaforizovati.
A koji ste vi drugi, biciklisti na komandi?
Taj problem se neće rešiti semaforizacijom, dobićemo samo veće gužve. Problemi bahatosti i nepoštovanja saobraćajnih propisa rešavaju se lupanjem stoke po džepu!
 
becks89":1pahnt8z je napisao(la):
solecar":1pahnt8z je napisao(la):
Po toj logici , taj tvoj Vujošević je mali , jer odkako je Čović počeo da pomaže Zvezdu , on stalno pljuje njegov rad.
HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, pomaže Zvezdi?! Pa Zvezda je u zamrzivaču čoveče, ovo je privatni klub registrovan u Železniku koji je direktno u njegovom vlasništvu, čovek je na 5 godina kupio grb i navijače. To nije Zvezda ma koliko vama to teško palo, to je privatni klub. I vaš veliki mag i čovek koji je kao pomogao je najveća sramota za sport, najveća sramota za ovu naciju i moralni gmizavac, čovek koji je svoju imperiju stekao pljačkajući sopstveni narod i sad kao pomaže Zvezdi bla bla, extra je ako vi verujete u to. To opravdava moju priču o vođama i tome kako ko telad idete za nekim ljudima bez, da malo razmislite...

Kao što rekoh , isto kao da sam na sportskohj strani B92

becks89":1pahnt8z je napisao(la):
solecar":1pahnt8z je napisao(la):
becks89":1pahnt8z je napisao(la):
Ali, kao sto rekoh nije ni vreme ni mesto.

Po tebi nikad nije ni mesto ni vreme , osim za odbranu vozača i napad na nas kojima se određeni ne sviđaju.
Pojedincima se ujutru ne dopadaju oni sami, a popodne ne dopada im se ceo svet. Svoje frustracije leče time što će nekom napakostiti i time što će nekoga isprozivati kako ne ume da radi svoj posao, a da pritom ne sme ni da pokuša da se nađe na vozačevom mestu. Svi filozofi, niko tu hrabrost nema... Zaista smatram da nije mesto za raspravu o Partizanu i zvezdi(FMPu) na delu foruma za javni prevoz, ti ako smatraš da grešim ok.

Ja smatram da je sve pogrešno što si napisao.

becks89":1pahnt8z je napisao(la):
solecar":1pahnt8z je napisao(la):
becks89":1pahnt8z je napisao(la):
Ovaj deo je nezgodan jer tramvaji u zavisnosti od toga dali mogu proci kroz kruzni tok cekaju da se situacija sredi. Postoje saobracajci tu, a nisam bas siguran da tramvaj ovde uvek ima prednost zbog same konfiguracije 'raskrsnice' i nacina ukrstanja...

Kompletna Autokomanda (ova sa kružnim tokom) , loše je rešena za sve , osim za vozače automobila. Oni se ponašaju kao bogovi , a mi drugi učesnici u saobraćaju , moramo da se pomolimo pre nego što uđemo u kružni tok. Čuo sam priču da će se taj problem rešti u sklopu rekonstrukcije Vojvode Stepe , tako što će se semaforizovati.
A koji ste vi drugi, biciklisti na komandi?
Taj problem se neće rešiti semaforizacijom, dobićemo samo veće gužve. Problemi bahatosti i nepoštovanja saobraćajnih propisa rešavaju se lupanjem stoke po džepu!

Pešaci , biciklisti , tramvaji ...
Ovo što se tiče semaforizacije su totalno pogrešio , jer sada svaki vozač daje za sebi pravo da baš on ima prednost , a da drugi moraju da čekaju da on prođe. I eto zašto imamo odjednom gužvu. Semaforizacijom se neće svi koji se sada tako ponašaju , ponašati i posle.
Nedugo po izgradnji Rodića u Omladinskih brigada , uređena je i raskrsnica (čitaj semaforizovana) Đorđa Stanojevića i Omladinskih brigada. Od kako je semaforizovana raskrsnica , nema više stvaranja gužvi , zakona jačeg i sl. Baš u vreme semaforizacije i malo pre , ja sam radio u neposlednoj blizini , a i učio vožnju.
 
"24 sata"":2ccqzu5k je napisao(la):
... Od siline udarca nesrećni mladić potom je odleteo pod kola Hitne pomoći, ali su lekari mogli samo da konstatuju njegovu smrt.
Kako saznajemo, reč je o mladiću od 22 godine. Tramvaj se kretao ka Cvetkovoj pijaci kada je udario u mladića koji je prelazio ulicu...

Saučešće porodici.

Da li neko zna da li je bio student Pravnog ili Elektrotehničkg fakulteta ili možda u opšte nije bio student? Pišu da je iz Čačka, pa sam pomislio da je na studijama.
Pitam zbog čuvene ideje o izmeštanju Beogradskog Univerziteta sa svim fakultetima i bibliotekama na dalju periferuju izvan grada.
 
Tehnički fakulteti svakako moraju na drugu lokaciju, jer prostor koji sada imaju nije adekvatan ni njihovoj nastavi ni potrebama za školovanje sve većeg broja novih inženjera, a sada vidimo da je i lokacija opasna zbog jako loše urađene semaforizacije Bulevara.
 
Najbolja regulacija semafora je baš u bulevaru Kralja Aleksandra. Koliko znam to je najsavremenija Siemens automatika koja broji vozila na semaforu iz svih sporednih ulica kao i na samom bulevaru i tako odlučuje o prolasku vozila.
Baš taj deo grad je saobraćajno najuređeniji. Koliko sam shvatio on je pretrčavao bulevar izvan prelaza.
 
izgleda se zapalio caf na starom mostu, zatvoren je most, iza njega vatrogasci i policija, saobracaj preusmeren na brankov most...
 
Ima u zastojima i poremećajima. U pitanju je pacijent koji je pobegao iz bolnice. Više o tome na Studiu B , koji prati situaciju.
 
Covek verovatno u 448 a CAF stoji na sred mosta i dosao do tog zakljucka..
Mada stv,sto nisu pustili CAF da zavrsi prelazak mosta?
 
Jeste, bio sam u 448. Preusmerili nas preko Brankovog mosta, stoji Caf u sred mosta i sa obe strane vatrogasna kola..Izvinjavam se na zabuni.
 
Kaf je ostao zarobljen jer su iskljucili struju kako bi mogli da pridju do luka mosta u visini kontakten mreze , i izbjegli voltni luk
 
Zar tako skupo i moderno novo šin. voz. nema autonomni (aku.) sistem
da može da predje 50-100 metara ?
 
Vrh