Šta je novo?

Tramvaji

лакше мало са квалификацијама... боја је боја некоме се допада, некоме не
 
angry bird":opfhnqhg je napisao(la):
Ciji um operisan od osnovnog osecaja za estetiku moze i da pomisli da ukombinuje zutu i tamno plavu boju? Ponekad stvarno imam osecaj da se neko tamo namerno i smisljeno sprda sa beogradjanima.

Komplementarne boje, osnova fotografije/slikarstva. Tvoje mišljenje (sa kojim se naravno ne slažem) se direktno kosi sa zilion kvalitetnih fotografija/slika koje smo do sad imali prilike da vidimo.

17.gif


edit: za > sa
 
Ne razumem se u fotografiju i slikarstvo, ali nagledah se zilion fotografija i klipova javnog gradskog prevoza po svetu i nigde, ali bas nigde ne videh zuto-tamno plavu kolor semu. Mi smo bre po svemu nesto posebni i specijalni. :grand:
Ali na stranu to sto je nigde nisam video, meni je :blah: .
 
To je druga stvar. To što neka kombinacija ne stoji busu/troli/tramvaju je priča za sebe. Ja sam odgovorio na tvoju tvrdnju ''Ciji um operisan od osnovnog osecaja za estetiku moze i da pomisli da ukombinuje zutu i tamno plavu boju?''.
 
Pa ok onda se razumemo, jer sam ja samo na kolor semu za buseve i mislio. A evo kakvi su rezultati slika na zadatu temu:

https://www.google.com/search?q=yellow+ ... 24&bih=602

Vise nego siromasno.

Zuto-bela je vec skroz druga prica:

455836518_597.jpg


Kad bi sad neko ofarbao ovaj beli deo u tamno plavo to bi mi bilo kao krastavac u sladoled. Jednostavno mi nekako ne idu zajedno.
 
angry bird":2rog1xd3 je napisao(la):
ali bas nigde ne videh zuto-tamno plavu kolor semu.
Ali ono ne znaci da ta kombinacija ne postoji :wink:

Polska
irisbus_citelis_18m_cng_3214.jpg


Mađarska
jvu-815.jpg


Australija
satbus6mn1.jpg


Irska
No-4-bus-on-OConnell-Street.jpg
 
Te izmjene su privremene dok traju radovi u bulevaru valjda od ponedeljka krecu tramvaji do bloka 45
 
Нису привремене, објављен је и нови ред вожње. А радови у Булевару су ваљда готови данас.
 
To ce biti tako do rekonstrukcije slavije kako bi CAF saobracao na 12 posto ce svi doci do kraja godine ako plate pa da ne bleje u garazi tako da ce na omladincu okretati 12 i 3 sto za ovaj tenutak nije lose i povcacat broj tramvaja na 3 na 14 kom
 
На 3 ће да ради 15 вагона радним даном. Ова измена и није баш смислена, јер се и сада јављају гужве на раскрсници Булевара и Београдске, а када се додају 3 и 12, не смем ни да помислим шта ће бити.
 
Pa veliki je naredio da moraju sve CAF tram da stave u pogon njega ne zanimaju ti zivotni prizemni razlozi 10 caf na 13,10,na 7,10 na 12 kad svi stignu
 
Не знам каква је ситуација са раковичком и кнежевачком пругом, али не би ме чудило да видимо неког Шпанца и на линији 3.

На 13 су бацање капацитета. Боље да их распореде на 7 и 12, ако је могуће по реду вожње.
 
Jokk":2ffejhw7 je napisao(la):
angry bird":2ffejhw7 je napisao(la):
ali bas nigde ne videh zuto-tamno plavu kolor semu.
Ali ono ne znaci da ta kombinacija ne postoji :wink:
Priznajem samo prvu i zadnju sliku. Na druge dve je svetlo plava i vise oker nego zuta. :mrgreen: Tako da je utisak ipak lepsi.
 
Не знам због чега линија 12 викендом иде на 15 минута, то је баш лоше...
 
I opet na nekin svajcarcima nema prikolice na konkretno GB605 GB625 i 640 a zutih Divaga i dalje nema
 
Dablin ima metro/lrt, pa je bus samo ispomoć. Ujedno, 2.5x je manji od Beograda, kako po stanovništvu, tako i po površini.
 
Opsta konfuzija gdje koji tramvaj ide ljudi neobavjesteni informisanje nula da vidite reakciju ljudi kad je dvanestica produzila pravo i dreku ,uz gundjanje sta sad rade a tek kad su vidjeli trojku nista im nije bilo jasno.
 
Video sam i ja danas.. Vozio sam se sa ž.stanice trojkom...
Ljudi previše paniče, kao da će da odu u Sarajevo, ako ne skrene tramvaj gde treba..
A i to je problem ljudi što ne čitaju vesti.
Na slaviji sam video da umesto 12 je zalepljena oznaka 3..
Takodje na trojci napred je lepo pisalo 3. Kneževac - Slavija - O. Stadion
 
Ja zaista nikada nisam omasio prevoz u Beogradu, uvek je bilo kako tako obelezeno. Druga je stvar sto su beogradjani u velikom delu postali totalno pogubljeni, samo se nesto iscudjavaju, kad tramvaj promeni trasu dve ulice gore dole ili nesto zaobidje kao da je nastao smak sveta.
Ne mogu da obracam vise paznju na te likove i poceo sam da gubim strpljenje sa onima koji pocnu pitanjem (gde ovo ide?)
Pa pitaj me gde zelis da ides, pa cu ti reci da li mozes ili ne, a ne da ti definisem kompletnu trasu prevoza.
Ljudi su stvarno cudni.
 
Vrh