Šta je novo?

Tramvaji

Prvi kilometar novobeogradskog pristupnog puta mostu na Adi novi izvođač završiće, kako je i planirano, do sledeće jeseni.
Gradski menadžer Aleksandar Bijelić najavljuje da će izgradnja preostalog dela tog puta od Železničke stanice Novi Beograd do Tošinog bunara početi sredinom 2013. godine.
Radovi na novom nadvožnjaku kod Buvljaka bliže se kraju, tako da će tramvaji ponovo prolaziti Ulicom Antifašističke borbe od 1. decembra.

izvor: studio B
 
GB 1507 je sinoc imao sudar na raskrsnici kod Sredacke, jer je jedan mladic, koji je navodno vozio bez dozvole, pokusao ispred tramvaja da napravi polukruzno skretanje. Na tramvaju je slomljen jedan od farova, zmigavac i ostali su tragovi boje s automobila.
 
Возачи су престали да чувају нове трамваје. Залете се низ Булевар и уместо да полако коче, повуку ручицу до краја и уништавају шине и точкове док задњи део трамваја поскакује. При кретању опет ручицу до краја и направе рупу на шинама, које се може видети из трамваја. Треба увести неку контролу која неће стајати код њих, него бити у путничком делу тако да их они не виде јер би тада возили како треба.
 
Можда тако нешто већ постоји у новим трамвајима? Некаква дијагностика, праћење управљања...?
 
Opkoljena kata
20120904120342.jpg
 
Па можда и постоји, али које су шансе да ГСП то користи? Стварно је тешко слушати ту шкрипу и уништавање новог трамваја, а тек скретнице како прелази :roll:
 
@Somi303
Ja sam bio u tom tramvaju i nista od toga sto pominjes nije se desilo. Vozac tramvaja je dobro radio svoj posao, niti je jurio niti je cimao tramvaj. Cak je i kocenje bilo takvo da ja, u zadnjem delu tramvaja, uopste nisam shvatio da je doslo do sudara. Slazem se da ima vozaca koji rade to sto pominjes, ali ovom prilikom to nije bio slucaj.
 
Нисам ја ни причао за овај што се слупао. Причао сам о неком другом, гбр. нисам запамтио. Буквално на 20м од почетка станице возач повуче ручицу и уклиза у станицу.
 
Prenosim sa druge teme pitanje za dobre poznavaoce - strucnjake tramvaja
a vezano za hidrtehnikinu krticu koja je upravo ovih dana u zizi interesovanja javnosti

izvinjavam se ako je na predhodnih 410 stranica mozda vec bilo postavljeno :)
boca-ica":3g74cqij je napisao(la):
MilisaV":3g74cqij je napisao(la):
jel dovoljna ova cevka za jedan kolosek?

Mozda bi moglo za tramvaj sa pantografom na minimumu :roll:
stari švajcarac po dimenzijama izgleda dovoljno nizak, čudo bi i on napravio na nezavisnoj trasi- tj u cevki :wink:
sad ce me da me pojede metro ekipa zbog ovoga :cry:
 
Застој на сајму вечерас око 22:30. Дужи ред трамваја, на чијем почетку се налази "Катица" са укључена 4 мигавца...

Пошто се дешава касно ноћу, и то недељом, можда и није баш тако драстичан :fijasko:

lrtf.jpg
 
Због радова на поправци трамвајског колосека у Булевару краља Александра, на делу од старе окретнице /Смедеревски пут/ до Устаничке, које ће изводити ОЈ „Електрограђевинска оператива“ у сарадњи са ЈКП „Београд пут“, у периоду од понедељка 26.11.2012. године од 01:00 час до недеље 02.12.2012. године до 24:00 часа, мења се режим рада линија ЈГП-а.
Линије ЈГП-а ће током радова саобраћати на следећи начин:
• трамваји са линија 5, 6, 7Л1 и 14 ће саобраћати на скраћеној траси (до старе окретнице)

- 5Л Калемегдан /Доњи град/ - Стара окретница / Смедеревски пут/
- 6Л Ташмајдан - Стара окретница /Смедеревски пут/
- 7Л1 „Милутина Миланковића“ - Стара окретница /Смедеревски пут/
- 14Л Бањица - Стара окретница /Смедеревски пут/

• трамваји са линије 3 ће саобраћати на релацији Кнежевац – Трг Славија,

• трамваји са линије 12 ће, уместо преко Трга Славија, у оба смера саобраћати преко Ташмајдана (Немањина – Ресавска - Булевар краља Александра
sve CAF tramvaje sa 7 prebacuju na 12
 
Cuburac93":2r1vrz4b je napisao(la):
Nije mi jasno zasto 3 su prebacili na slaviju

U Resavskoj je haos samo li se preklope 2 tramvajske linije u isto vreme. Verovatno zbog preusmerenja linije 12 da ide Resavskom, 3 su privremeno morali na Slaviju, cisto zbog guzve i gomilanja.
 
Cuburac93":39uyzdya je napisao(la):
Nije mi jasno zasto 3 su prebacili na slaviju

Zato što prebacivanjem 12ice u resavsku zbog CAFova, slavija ostaje bez tramvaja iz pravca sajma, pa su zato 3 stavili da ide do slavije, jer nema potrebe i da 12 i 3 idu preko taša :)
 
мислим да није. 7Л не посотји (Таш-Блок 45) и он сада иде Устаничка-Милутина Миланковића (тренутно 7Л1 због радова ка Устаничкој). само у ГСП-у и ДЈП-у знају логику именовања линија
 
Da ali su to ostavili kao mogućnost ukoliko se pojavi potreba za skraćenjem do Taša da se zove 7L2. Ili do Omladinskog, kakogod. Uglavnom, sada postoji mnogo L-mogućnosti za jednu sedmicu :)))))
 
Од понедељка трамваји према Блоку 45 :)
 
Vraćao sam se danas sa faksa švajcarcem nisam zapamtio broj ali mislim da je bio bez prikolice, sve u svemu koliko toliko sačuvana unutrašnjost, ali šta vredi kada se uvek nađe neka bu**** da napravi nered. Majmun je napravio takvo smeće bacajući ljuske od semenka da je ispod njega nastalaje prava mala deponija. Stvarno kakvih idiota ima, još jedna stvar primetio sam da su skoro svi zvučnici u švajcarcima na meti vandala, džiberi ih najčešće izbodu hemijskim olovkama.
:-(
Послато са LG-E400 користећи Тапаток 2
 
Vrh