Šta je novo?

Tramvaji

Па 13 је исто промашај, па постоји. И то је чак јача од линије 12, што је бесмислено. А дотле је изгубљена веза Новог Београда са Калемегданом, Дорћолом и ширим центром града. Фаворизује се 95 и вожња аутомобилом.

Када се заврши мост, лепо нека 13 иде преко њега, а 11 на стару трасу и довиђења.
 
Potpuno ukidanje linije 95 kroz Blokove predstavljalo bi nove uslove i tada bi 11 imao smisla. U sadašnjoj situaciji dodavati 11 nema smisla, ali je staro rešenje sa 11 i 13 bilo bolje. Ako je i bilo isto ovoliko putnika moglo je makar da se računa na vožnju do Kalemegdana.
 
Знаш како, у ДЈП ће да ти кажу да старе 11 и 13 нису имале ниједног путника, али не знам ко у то може да поверује. Тачно је да се дешавало да у касне вечерње сате возе празњикави, али тако је и са већином осталих линија. Тачно је да и откако Беко не постоји, потез око Калиша није жив као некада, али то не значи да одједном после 20 и кусур година људима који су рачунали на три трамвајске линије према различитим деловима града одузмеш две. Значи 11 је била исплатива 26 година и одједном постала неисплатива? Линија 13 је била исплатива 21 годину и преко ноћи постала неисплатива? Глупости. Нису биле оптерећене као 7 и 9, али су имале путника. Притом је 11 успешно растерећивала линије 7 и 9 на НБг-у, што је линија 13 радила 12ици на Брду.

Уосталом, реч је о јавном превозу. Ако хоће да га комерцијализују, нека оставе само линије 16, 23 и 95 и нек рокну цену карте 100 евра. :roll:

И како знају да није било путника ако није било Бус Плуса. :mrgreen:
 
Od danas krecu novi zuti tramvaji, iz Bazela, na liniji 9. Ako budem naisao na neki, potrudicu se da slikam..
 
p7140002.jpg

p7140011.jpg

Unutra
05122012914.jpg

Nesto pre 13 sati isao za garazu
p7140012.jpg

I jedan od juce
p7130003.jpg
 
нека врате 11 и 13 као што су биле некада, нека иду на 15 минута са катицама па нека виде како ће да функционише, а КАФ-ови на 7 и 12
 
Trebalo bi da vrate 11 dok 13-icu sigurno nece vracati ne bi trebalo :)
 
Čisto kao u apoteci. Šteta samo što tako neće ostati.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Žalosno pustiti te tramvaje bez kamera.

Послато са LG-E400 користећи Тапаток 2
 
Da bi st*** zvrljacka mogla da ih ovjeri ali ce to gsp ekspresno ocistiti posto sad oni peru vozila ups zima sad ide samo suvo pranje sta god to znacilo
 
Da nema kamera u špancima, unutrašnjost bi odavno bila dekorisana od strane Stua i sličnih iskompleksiranih kretena. To što su musavi i prljavi spolja to jeste sramota ali španci su za sada jedino javno prevozno sredstvo u kojem možeš da se voziš i odmoriš svoje oči od raznoraznih prevoznika klavira, traženja pravde za razne huligane i slično. U tom smislu kamere su nužnost za svaki pristojni autobus i tramvaj koji se nađu na ulici.


Послато са LG-E400 користећи Тапаток 2
 
Решење за СТУ-а је нитро зарзеђивач и крпа и један од 2000 радника вишка да то ориба.

А, не камере....
 
@Bivis mislim da to ima veze samo sa tim sto je nesto novo pa se ljudi teze odlucuju da nesto urnisu. Nema to veze sa postojanjem kamera videces. Kako vreme bude prolazilo i spanci ce sve vise liciti na sve ostale. Uostalom to je vec proces koji je u toku. Ko nije znao i kompletan centar grada je pokriven cctv kamerama i to ne ovakvim miki maus kao u tramvajima, nego kamercinama sa 80x i jacim optickim zumom, a u komandnom centru sede sluzbenici koji za komandnom tablom dzojstikom upravljaju tim kamerama sa kojima mogu da ti zavire u usta kad zevnes i prebroje koliko imas zuba i vide dal imas karijes. I jel to nesto promenilo ocuvanost fasada po pitanju zvrljanja i ostalih vandalizama? Apsolutno nista.
 
Ptičice, sećaš se onih devojaka što su žvrljale sedišta španca ili onog lika što je iščupao bus plus takođe u špancu, ono što im je zajedničko osim odsustva mozga jeste to što su se svi provlačili po medijima. Mislim da je i to mnogo doprinelo odsustvu vandalizma u špancima. Znam, da će se sada mnogi pobuniti zbog načina na koji su ti snimci plasirani u štampi, ali pošto živimo u zemlji u kojoj je pravni sistem već duže vreme u rasulu mislim da je ovo u stvari jedini način borbe protiv vandala. Naravno to u kombinaciji sa nitro-razređivačem i viškom radnika kao što reče STF.

@ Angry bird
Kada si već pomenuo te cctv kamere, da li uopšte postoji neki komandni centar odakle se upravlja svima njima ili su razbacane po raznim službama. Tog STU- su sigurno negde uhvatili na nekim kamerama, da policija želi mogla bi još juče da ga privede ali nažalost ne postoji volja Grada da se uhvati u koštac sa tim problemom.

Vezano za mogućnosti zuma tih kamera, ne znam da li se sećate ali pre nekoliko godina neki službenik što radi u MUP-u zabeležio je muškarca i ženu u ljubavnom činu kod beogradske arene bilo je to po novinama i mogu da kažem da su me prilično iznenadile mogućnosti tih kamera, kao što si rekao mogao bi da vidiš da li ima karijes na zubu sa nekih sto metara ako ne i dalje.
Ali džaba sve to kada naši policajci izigravaju voajere umesto da sprečavaju kriminal.
 
Ja sam gledao nekoliko puta priloge na tv-u o tome i znam da postoji jedan veliki komandni centar, a ne znam da li ih ima jos. Ali od nedavno ne snimaju vise samo te fiksne kamere vec i bespilotni spijunski baloni:

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/ ... je.lt.html

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/324051 ... kilometara

Mislim da njihova zumirajuca moc daleko nadmasuje ove "kamerice" sa 80x zumom. :laugh: Voajerski "wet dream". :laugh: Mogu da snimaju i nocu i tom prilikom se ljudi vide kao usijane siluete. A ono sto mene jako zanima je dal imaju mogucnost snimanja i kroz zidove sto se u S.A.D. vec uveliko koristi u policijskim cepelinima i dronovima. :o
Da ne oftopicimo vise, super su zuti svajcarci, jedva cekam da se provozam jednim.
 
Ја скоро па уопште не виђам Швајцарце у Булевару. Данас сам се возио једним на линији 10 и то је то од тог дела града :(
 
Za kamere postoje dva komandna centra u gradskoj upravi u 27 marta manja zgrada i u Despota stefana [eks 29 nov] Ove u direkcij nadgledaju saobracaj i protocnost raskrsnica satro kao bi bolje funkcjonisoa prevoz niko ne gleda u monitore.U MUPu su ove sto su postavljene pred univerzijadu na posebnim banderama
 
Svajcarci su predvidjeni na liniji 9 liniji 3 i na liniji 12 taj na 10 je zalutao
 
Vrh