Šta je novo?

Tramvaji

od ponedeljka tramvaji ponovo idu do blokova izvor studio b jupiiii :) :) :) :)
 
danas oko 5 popodne se pokidala kontaktna mreza u Savskoj ulici kod Palate pravde, da li je neki to tramvaj pokidao ili je sama pukla ne znam
 
Na beograd.rs piše da od ponedeljka 3 i 12 menjaju trasu, verovatno za stalno, dok ne naprave da caf može i preko slavije, do tada verovatno će saobraćati i na 12 ali preko tašmajdana. 3 će ići do omladinskog stadiona preko slavije
 
Da li neko zna sta se desava s isporukom spanaca? Zar nije bilo receno da svih 30 treba da stigne do kraja ove godine?
 
lento":2wf8btz0 je napisao(la):
Da li neko zna sta se desava s isporukom spanaca? Zar nije bilo receno da svih 30 treba da stigne do kraja ove godine?
Izgubili se na putu do Beograda :smile: Nego šta mislite ukoliko dođe do promene vlasti ima li neke nade da će biti naruceni još neki novi kaf tramvaji ili bi to verovatno značilo da je trideseti kaf ujedno i poslednji kojeg ćemo da vidimo?

Послато са LG-E400 користећи Тапаток 2
 
Bivis":nz21mm3q je napisao(la):
verovatno značilo da je trideseti kaf ujedno i poslednji kojeg ćemo da vidimo?

Rusi se vec spremaju da ulete u posao :lol: :lol: :lol:

rusi.jpg
 
Neko je negde, cini mi se, rekao da nesto ne ide s placanjem, pa isporuke kasne. A ako zaista ovih 30 (pod uslovom da svi budu isporuceni, odnosno da i GB 1501 bude opravljen) budu poslednji, onda mogu da ocekujem da ce vozni park da bude jednako sarolik kao kad sam bio mali. Tad su isle jesenice, kolbeni, belgijanci (PCC I i PCC II), djure, bikovi i cekadejci. ;) Podrazumeva se da ce da se nastave isporuke poklonjenih bazelskih tramvaja.
 
Delimična izmena trase linije 3

Počev od 3. decembra delimično se menja trasa postojeće linije 3 (Tašmajdan– Kneževac), tako što će vozila do Kneževca, umesto od Tašmajdana, saobraćati od Omladinskog stadiona preko kružnog toka Slavija, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.

Trasa linije: Omladinski stadion – Mije Kovačevića – Ruzveltova – Bulevar kralja Aleksandra – Beogradska – Trg Slavija – Nemanjina – Savski trg – Savska – Mostar /Nadvožnjak/ – Bulevar vojvode Mišića – Topčiderski put – Patrijarha Pavla –Patrijarha Dimitrija – Oslobodilaca Rakovice – Oslobođenja – Kneževac.

Linija će nositi broj i naziv 3 (Omladinski stadion – Slavija – Kneževac). Terminusi linije su „Omladinski stadion” i okretnica „Kneževac”.
 
Probaj da dodas belu prugu ispod prozora - ne bi trebalo lose da izgleda. :)
 
Или једну танку белу разделну линију између црвеног и плавог поља?
 
Баш му лежи црвена боја, изгледа млађе. :)

Она полувојна зелена ми је депресивна, и застарела.
 
E drago mi je da vam se dopada ;)

Cuo sam da nece valjda da ih prefarbavaju u bg tram boje, zbog ugovora sa Svajcarcima...kakav nounsens :) ona zelena je definitivno kao boja za tenk iz 70tih.
Okacicu i novu verziju :)

EDIT:

29e8ua.jpg


Beobuild BB001 Tram :)

2wbvjp0.jpg
 
Можемо да скупимо паре и платимо Маселу да нам уради један овакав примерак :lol:
 
Pa i na ovoj foto montaži se vidi, da je mnogo bolje uniformisati tramvajski vozni park u istoj boji..
 
Мислим да је враћање тројке на стару трасу корисно, сада ће она бити згодна алтернатива линијама 47 и 48. Такође, изменом линије 12 обезбеђена је веома ефикасна веза Београђанка - Вуков споменик. Нажалост, губи се беза Бановог брда и Славије, али Ресавска улица је прилично близу Славији, а остаје и могућност преседања.

Сада би ЦАФ трамваји могли да саобраћају на линијама 6, 7 и 12 и да се са тих линија повуку сви стари трамваји.
 
Zelena je predivna ne dirajte je! Dalje ruke! Tako su jos lepsi svajcarci. Najbolje da ih ofarbaju u ovu morbidnu zuto-tamno plavu. (sad bi lupio smajlija koji povraca po gsp-u ali nema ga vise :( ) :blah:
Ciji um operisan od osnovnog osecaja za estetiku moze i da pomisli da ukombinuje zutu i tamno plavu boju? Ponekad stvarno imam osecaj da se neko tamo namerno i smisljeno sprda sa beogradjanima.
 
Vrh