Šta je novo?

Tramvaji

Pravo je vreme da Beograd dobije palme (btw po prviatnim bastama u Beogradu uspevaju jadranske palmice bez problema) :vops:
 
Sta se krije iza skandalozno odabranog kriterijuma izbora u konkursu (najniza cena)?

Vrste kriterijuma
clan 55 I Zakona o javnim nabavkama

Kriterijumi za ocenjivanje ponude su
1) ekonomski najpovoljnija ponuda ili
2) najni`a ponu|ena cena.
Ekonomski najpovoljnija ponuda je ponuda koja se zasniva na razli~itim kriterijumima, u zavisnosti od predmeta javne nabavke i to naro~ito na:
1) rok isporuke ili izvr{enja usluge ili radova
2) teku}im tro{kovima;
3) tro{kovnoj ekonomi~nosti;
4) kvalitetu i primeni odgovaraju}ih sistema LjA/LjC;
5) estetskim i funkcionalnim karakteristikama;
6) tehni~kim i tehnolo{kim prednostima;
7) post-prodajnom servisiranju i tehni~koj pomo}i;
8) garantnom periodu, vrsti i kvalitetu garancija i garantovanim vrednostima;
9) obavezama u pogledu rezervnih delova;
10) post-garancijskom odr`avanju;
11) ponu|enoj ceni;
12) mogu}nostima tipizacije i unifikacije;
13) obimu anga`ovanja podizvo|a~a i dr.
 
Luci, ovom izjavom si me kupio zauvek! :)

Sto se ovoga tice, slazem se da je odabrani kriterijum idiotski, ali se pitam da li bi se otvorila velika verovatnoca za korupciju ukoliko bi drugi kriterijumi bili uposleni...
 
za mene je uzimanje kriterijuma najnize cene najsofisticiraniji oblik korupcije

i btw. oni "ekonomski" kriterijumi se ne primenjuju ofrlje, vec se svaki od njih pretvara u odredjen broj bodova koji se zatim sabiraju. resenje naravno obicno nije isto kao kada posten covek bira najbolje, ali nije ni daleko od najboljeg, a ni najgore kao sa najnizom ponudjenom cenom.
 
Kao i uvek biranje bilo koje stvari po samo jednom kriterijumu ne može da da dobre rezultate (u većini slučajeva). Ima tu ipak jedna stvar, pitanje je kako će se stvarno sprovoditi ta procedura tj. ono što je izašlo u javnost je vrlo moguće da je pogrešno prezentirano.

Iskreno sumnjam u nabavku tih novih tramvaja, mada bih stvarno voleo da vidim neki niskopodni tramvaj.

Evo ostavljam vam jedan moj kratak klip sa niskopodnim Alstom-ovim tramvajem iz Barselone koji prolazi pored Tore Agbara. Doduše kod njih su šine šire, ali je stvarno bilo milina voziti se njime.

http://vimeo.com/4706123
 
Ja mislim da ce nam na kraju doci oni beloruski tramvaji. Em smo vec kupovali od njih trole, em su najjeftiniji, em ljudi vec poznaju ekipu iz grada i GSPa pa ce moci da se "dogovore" tj. da podmazu tamo gde treba. A i nedavno nam je u posetu dosao bratski predsednik bratske Belorusije.
 
Heh, e to se zove naučna fantastika :lol:

Blic 06.06.2009

Tramvaji na netu

Gradska vlada odlučila da se javna rasprava i predstavljanje ponuda proizvođača tramvaja održi na web portalu Beobuild.rs koji se bavi praćenjem izgradnje Beograda. :D
 
bigvlada":zkpnljgm je napisao(la):
Heh, e to se zove naučna fantastika :lol:

Blic 06.06.2009

Tramvaji na netu

Gradska vlada odlučila da se javna rasprava i predstavljanje ponuda proizvođača tramvaja održi na web portalu Beobuild.rs koji se bavi praćenjem izgradnje Beograda. :D
:lool: :gobb:
 
bigvlada":d2o16nhh je napisao(la):
Heh, e to se zove naučna fantastika :lol:

Blic 06.06.2009

Tramvaji na netu

Gradska vlada odlučila da se javna rasprava i predstavljanje ponuda proizvođača tramvaja održi na web portalu Beobuild.rs koji se bavi praćenjem izgradnje Beograda. :D
Takođe, a u cilju zaštite interesa grada, gradska vlada odlučila je da se kriterijum najniže ponuđene cene, zameni kriterijumom kombinovanog glasanja članova foruma, po principu: "jedan član - jedan glas". U slučaju nerešenog ishoda glasanja, odlučiće glas člana "bigvlada", kao inicijatora ove ideje.

Ovo rešenje prvi put primenjeno kod nas gradski oci pravdaju činjenicom, da je web portal Beobuild dokazano mesto sa koncetracijom kvaliteta za ovakvu odluku, i da će ova praksa od sada biti primenjena kao standard.
 
Evo da se lepo vidi slika :)

vmul3n.jpg
 
Koji se dizajner ikada setio da ih ofarba u tu najodvratniju boju na svetu?

Tako ne bih voleo to da vidim u svojoj ulici...
 
pa zato što su u Zagrebu već tramvaji bili plavi ;) pa kao ajd da se ne razlikuju od već postojećih;)
 
Laki, to sto ti ne volis nebo plavo, nego serpa crveno, to je stvar ukusa haha:D Mada ne bi bilo lose sivo metalik, ili ono sto vice na braon malo, zlatno kao
 
Ovo nije nebo plava, ovo je više šerpa plava, najodvratnija nijansa plave boje.
Inače mi je plava omiljena boja.

Samo smatram da se ovo baš i ne bi uklopilo u naš "beo" grad.
No nebitno, i te da dobijemo verovatno će ih u rekordnom roku izlepiti reklamama.
 
a naš fala bogu beo grad, sa žutim autobusima, naradžastim autobusima i crvenim tramvajima ;=) sve belo do mojega... :p
 
Evo vam jos jedne slike trodelnog Crotrama. Sliku je takodje na zeljeznice.net postavio clan ivan.u
http://img207.imageshack.us/img207/9404/2200k1kev.jpg
Kao sto vidite, ulazi u odnosu na module su kao kod Skode.
Kako pisu na forumu autobusa, od 1. juna ce krenuti radovi na obnovi pruge od G. Mehane do okretnice u Pozeskoj i u ul. Cara Dusana od I gimnazije do Pristanista. Navodno su jos za ovu godinu predvidjene obnove od Slavije do Vet. fakulteta, od Autokomande do Banjice, Beogradska, 27. marta, Dzordza Vasingtona, Ruzveltova i Karadjordjeva.
 
Siniša":2c6p60d6 je napisao(la):
od Autokomande do Banjice
U novinskom članku koji je neko psotavio na SSC stoji "od autokomande do vojvode stepe". Krstio sam se levom i desnom rukom.
 
Vrh