Šta je novo?

Tramvaji

Ventimille":32el3xot je napisao(la):
pri tom, Svajcarci uopste ne prave buku
Meni se čini da su oni bučniji, a tek prikolica... Drugo je što u salonu imaju dobru izolaciju, a moguće je da frekcencija zvuka nije ista pa je bučnost Duewaga lakše podnošljiva od buke Katice.
 
Kamene kocke probile pod i 'uskočile' u ZET-ov tramvaj
ZET je odmah uklonio oštećeni tramvaj te su ga odveli na servis, a promet je vrlo brzo normaliziran
kocke_tramvaj_prug_255431S1.jpg

ZAGREB - Zaista nesvakidašnjem prizoru posvjedočili su svi putnici koji su se u ponedjeljak u 20.30 sati zatekli u tramvaju broj 7, koji je skretao iz Avenije Dubrovnik na Savski most - kameni blokovi iznenada su probili podvozje tramvaja i početi ‘uskakati’ u tramvaj.
Među zaprepaštenim putnicima zavladala je panika, ali na svu sreću nitko nije ozlijeđen. ZET je odmah uklonio oštećeni tramvaj te su ga odveli na servis, a promet je vrlo brzo normaliziran.
Glasnogovornik ZET-a Tomislav Jurić ističe da će tek u poslijepodnevnim satima imati izvješće o nesreći, te da još uvijek nije utvrđena materijalna šteta. Stoga još uvijek nije poznato kako je moguće da podvozje tramvaja tako lako popuca, odnosno zašto vozač nije uočio eventualne kamene blokove na tračnicama i na vrijeme zaustavio vozilo.

Podsjetimo, Jutarnji je prije godinu dana pisao da podvozja niskopodnih tramvaja nisu dovoljno čvrsta te da zbog toga putnicima prijeti opasnost. www.jutarnji list hr.
 
Strasno, ali vrhunac ce biti kad u Koncaru pocne da "udara struja" kao u nasim trolama:D:D:D
 
Prema pisanju foruma zeljeznice.net, izgleda da se jedinom cetveroosovinskom Svajcarcu (Be 4/4) smesi bolja sudbina:
http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=11140
SDZ 362":33uwl4jx je napisao(la):
U razgovoru sa celnim ljudima iz tramvajskog saobracaja cuo sam jednu lepu vest da ex-Bazel tramvaj 456 koji je stigao zajedno sa seriom 600 nece biti rashodovan i isecen kao vecina tramvaja koji vise nisu za redovan saobracaj vec ce biti namenjen za posebne voznje. Tramvaj je remontovan, ostalo je da se provere jos neki sitni detalji i da se proveri da nece negde kaciti bandere pri skretanju jer ima malo veci izbacaj od ostalih svajcaraca u krivini. Ovaj tramvaj nikada nije radio- kako je dovezen u Beograd zbog male visine bio je prebacen u depo SAVA i to u rikverc (zbog tada loseg stanja koloseka, mazalica nije se pomerio iz depoa. Jedna od retkih voznji je bila 23 augusta 2004 prilikom posete grupe ljubitelja tramvaja iz Nemacke kada smo ga vozili u krugu depoa...
Nadajmo se...
 
Матеја Бељан":ivr1b5hb je napisao(la):
Katica ima prodoraz zvuk, a svajcarci vise prave sustanje neko:D
loše su nam bre šine i na skretanjima se to škripanje najviše oseti.

katica se cela trese i kapiram da joj se sve pomera, dok švajcarac vrvtn ima snažniju konstrukciju, pa tog propratnog drndanja nema. ali, da, prikolice švajcaraca imaju nekakve točkove kao od skutera i kao da je ceo vagon šupalj.

ja još uvek više volim katice.
i spomenu neko brutalizam. <3
 
Juce sam prolazio ispod starog savskog mosta i primetio sam da svajcarci prave mnogo mnogo vecu buku u odnosu na katice ... kada svajcarci prolaze deluje da ce se most srusiti(karikiram)
 
p1010300k.jpg

Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18http://img695.imageshack.us/img695/1707/p1010311l.jpg[/IMG]
Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18http://img265.imageshack.us/img265/5470/p1010312.jpg[/IMG]
Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18[/img]

p1010308o.jpg

Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18[/img]

p1010307m.jpg

Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18[/img]

p1010313m.jpg

Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18[/img]

p1010309x.jpg

Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18[/img]

p1010305as.jpg

Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18[/img]

p1010301v.jpg

Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18[/img]

p1010310x.jpg

Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18[/img]

[imghttp://img411.imageshack.us/img411/2710/p1010311j.jpg[/IMG]
Shot with X200,D560Z,C350Z at 2010-03-18][/img]

Sta reci, sta dodati. Ko je primio ove radove. ? Ko je pravio projekat? Ko je dao, i da li je dao garancije. Ne zaboravite, ovo su slike koje su nacinjene juce, 17.marta, 2010. god. Ove shine su postavljene pre godinu dana, kao i absorberi gumeni(ko zna koga kvaliteta)! Samo godinu dana, a pogledajte na sta liche? Gde su kamene kocke do absorbera, kao svuda u svetu. Pogledajte par postova iznad, na istu temu. Niko nikome ne odgovara, ni za sta. Grad je ovo platio milijardama dinara. sada ce i ovo ponovo da popracvljaju, ispravljaju....a vec to i rade. Na slikama se vidi gde su izlivali novu gumu. A to se ne radi tako. To su gume u komadu, ali pitanje ko je njihov proizvodjach? Ovih nasih, ovde postavljenuih. Pa koji je to kvalitet. Uopste nece imati funkciju za jos godinu dana! Reagujte ljudi dok se jos moze. Ima ovde na forumu, i kompetentnijih i upucenijih u ovaj problem. Ja samo dobronamerno, dece nase radi, skrecem paznju. Vecito nas prave magarcima. Fraza jeste, ali stvarno vredjaju zdrav razum ovog naroda.
Vecito fus, losi materijali, losi izvodjaci, losi projekti. A sve to narod placa, a narucioci posla aminuju. Gde su kontrole za vreme izvodjenja radova. Za ovo ne trebaju ostavke, za ovo se ide u zatvor!
 
Ovako slike daj dezurnom komunalnom inspektoru a sine je radila balkan gradnja tu su stavljali kuvanu livenu gumu poja je ispala jer nije bilo predvidjena da tuda idu i pretovareni autobusi koji su unistili asvalt kolotrazi.Poslije su na drugim rekonstrukcijama npr resavska koristili lijevanu gumu bez kuvanja grijanja koja se dobro pokazala za sad inace.Gmeni apsorbrti buke i vibracija se nevide jer su oni ispod asvalta . :kafa:
 
Da, ljudi moji dobri, ali sta sa ovim na slici. To je cela ul. Milentija Popovica, tako ce biti i u Pozeskoj, gde nije beton, nego asfalt na pojedinim delovima. Tako je i preko "tramvajskog mosta", obratite paznju. Da i ne govorim o tome, kako sve to izgleda aljkavo i ruzno. Opet nam se drugi smeju, a sve zbog ljudi bez obraza i morala.
Kako da ovakve stvari vide svi, ko to moze objaviti ako sme?
Da svi ljudi saznaju, da su to videli i oni, koji su za ovu i slichne sramote odgovorni!
 
Ovaj klip sam postavio pre 20 dana, nalazi se na strani 99. Cemu ponavljanje?
 
Матеја Бељан":1j9152tx je napisao(la):
stf":1j9152tx je napisao(la):
Матеја Бељан":1j9152tx je napisao(la):
kad se guma zalepi za patike - jooooj:D
A sta ces ti na sinama, a?! :gobb:
Znas kako na autokomandi vazi "pretrcavanje" kad nema tramvaja trci na 33, 47, 48:D
E, ako je Autokomanda , onda ti je oprosteno... :p
 
9.03.2010. sam bio u Topčideru i Rakovici. Detaljno sam slikao pustu tramvajsku prugu, kao i topčidersku i rakovičku (u krugu IMR-a) okretnicu.

Detaljnu reportažu na 9 strana sa ogromnim kolekcijom slika (oko 370) možete da pronađete na:
http://gspbeograd.iz.rs/forum/viewtopic.php?f=23&t=132&start=0

Ovde vam prenosim nekoliko fotografija najzanimljivijih mesta tokom moje šetnje.

Okretnica Topčider (obratite pažnju na metlicu zadenutu za banderu :D ):





 
Stajalište i pruga ispred Železničke stanice Topčider:





Pruga ka mostu:



 
Vrh