Šta je novo?

Tašmajdan

Nazalost nije :( Bas sam se pentrao u njoj kad sam bio mali.Da li ih ima jos negde u gradu?

Evo slicice parkinga madere pre rekonstrukcije pa ajd da uporedimo da li je oduzet deo parka za parking ili ne

cc4fd7d54d.jpg
 
@ Duleja Да, то за радионицу може бити сјајна комбијанција. :kk:
 
Stara slika Tasa iz 1960. godine.Kazu da je tu bila stanica laste pa su ubacile tramvaje.Zanimljivo je sto se sine protezu preko staza bez ikakvog odvajanja

tas1960mf.jpg
 
Nisi trebao ovo da kacis... kada ovi iz zelenila budu videli, ima da poseku jos drveca pod parolom da ce Tas tako izgledati kao nekada :rolleyes:
 
Ako direktor zelenila ume da upali komp nek crknem na mestu.Vidi se da lik gasi komp tako sto motorkom presece kabl(ko sto misterbin pistoljem gasi sijalicu).A ostale iz zelenila prosto boli cose :lool:

Koliko provalih gajdar je levo a pavic desno.Kolko vidim imace spustene ruke,htedoh da vidim neku pozu gde nam mase podignutih ruku,kad nemamo vec spomenik Titu valja nesto ovako da nam umine zelju :lol:
 
stf":36c360px je napisao(la):
@ Duleja Да, то за радионицу може бити сјајна комбијанција. :kk:
Voleo bih da vidim da se još neko od BB članova izrazi pozitivno o ideji, pa da se o tome konkretnije prodiskutuje, recimo na sledećem live susretu... :kk:
 
vucko":2bkvemli je napisao(la):
Nazalost nije :( Bas sam se pentrao u njoj kad sam bio mali.Da li ih ima jos negde u gradu?
Raketa?
Ima u blokovima, ali se odavno nisam penjao :)
 
Juče sam bio u Tašmajdanu, stigli su spomenici, međutim još uvek su obavijeni folijom, ali sam uspeo da je sklonim (onaj sa leve strane gledano iz Beogradske) te sam video skuplturu da je crna (barem je meni tako delovala jer je bila noć), dok me ljubazni čuvar nije sa "ALO" opomenuo da ne smem da to otvaram, te je dobio odgovor prikladan njegovom Alo. U svakom slučaju ne znam kako izgleda Pavić, ali kontam da je Alijev sa leve.

Inače, ona glavna aleja, na nekim mestima uopšte cveća nema, tj ili se loše primilo cveće ili je neko namerno preskočio. Mada ste u pravu kada kažete da je pretamno, još su ove klupe i dobre, jer ti manje više osvetljavaju put (kako su svetle pa reflektuju od crkve Sv Marka)...
 
Meni nije jasno zasto je bas morao Gajdar, sta nas to veze sa njim, odnosno Azerbejdzanom ? Ako su jedino 2 mil to sto nas veze, ne znam zasto neki domaci bizMismen nije dao 2 mil i sebi podigao spomenik ? Npr. Misko, mislim ipak smo blizi sa Miskom, za njega je vecina gradjana cula.
 
Ja imam slike doticnih spomenika cak i snimak postavljanja pavica ali nemere bez kabla :bash: Slucajno sam se zatekao u tasu kad su ih postavljali .Boja je bronza fino ce to da oksidira :kafa:
 
stigao Gajdar, ziveo Gajdar!

Dva miliona je znaci cena vecne slave u vidu kipa na Tasu. Zanima me da li bilo koji imucni smrtnik sebi moze da obezbedi kip ili je ta cast rezervisana za diktatore sinove diktatora koji voljenim ocevima odaju postu.

Ako je to u pitanju, mogli bi da istu ponudu prosledimo ostalim kandidatima.
Naravno mora se naci i pogodni domaci velikan ciji ce kip stajati sa druge strane aleje kao sto Pavic zasluzno stoji naspram Alijeva jer je napisao Recnik Hazara a Hazari su poznato je pre vise od hiljadu godina obitavali na prostoru na kojem se danas nalazi Azerbejdzanska drzava.

Verujem da bi Ali Bongo, naslednik svoga oca Omara na predsednickom prestolu naftom bogatog Gabona, rado ulozio 2 miliona evra.
Naspram Omara Bonga stajao bi recimo kip Tome Zdravkovica koji je pevao "ispod palme na obali mora" a svi znamo da u Gabonu palme zaista rastu uz obalu okeana.

Ima jos nekoliko tatinih sinova potencijalnih kupaca vecnosti u aleji voljenih oceva, Kim Jong Il (severna koreja), Faure Gnassingbe (Togo), Bachar el Asad (Sirija), Mohamed VI (Maroko), Abdullah bin Abdul-Aziz Al Saud (Saudijska Arabija).
Samo jos da im nadjemo par sa domace strane aleje i eto 10 miliona za pesacki most beton hala-muzel Savremene Umetnosti.
 
Офф. :grand:

"Хазарски речник" Милорада Павића је почетком осамдесетих био истински светски бестселер и вероватно најпревођенији српски роман. Искрено препоручујем ову чудесну књигу о народу принуђеном да бира између три монотеистичке религије. Ко воли преплитање историје, фантастике и поетике а ла Борхес, биће врло задовољан. А у збиркама "Нове београдске приче" и "Руски хрт и друге приче" можете пронаћи неке фасцинантне моменте из времена зидања барокног Београда, почетком 18. века.

Када прочитате Павића, лакше ћете сварити Алијева. Који јесте био и официр КГБ-а, и доживотни председник Азербејџана, и узурпатор доброг дела пара зарађених од нафте, али и човек који је најзаслужнији за несумњив економски бум који је ову каспијску државу преобразио од провинцијалног сиротана у стабилну и просперитетну земљу.
 
Dobro receno sizife oko Alijeva,oko Pavica zaista nisam strucan mada cuh pohvale od raznih ljudi i poistovecivanje njih sa nama pod turcima.

Da ne zalazimo u politiku,Alijev je uspeo da izbalansira stvari i bez obzira na kult licnosti koji je odvratan sacuvao je resurse zemlje i uspeo da je sacuva od stranih spijuna i domaci izdajnika.A i da je spase asimilacije od Turske.Za mene su veci diktatori zapadni imeprijalisticki vladari koji ubijaju bezbroj ljudi po svetu radi svojih interesa,recimo francuzi i ostali dok pricamo bombarduju Libiju kao sto su nas 1999. godine.Alijev nije nikog ubio,makar van svoje zemlje :) Ako je diktator,doprineo je na pravi nacin zemlji,a ne ko neki Jeljcini,Slobe i ostali...
 
Nego sta pise Pavic za Alijeva. za nas koje mrzi da citamo, ili je to duboka filozofija, pa ima vise uglova.
Nego zaboravi sizif da spomene da su ga nasledila deca na vlasti...(jes da su tvrdili da izbori nisu bili po internacionalnim standardima, ali
Bojim se da neko ne napise vrhunski roman o Severnoj Koreji, pa neko to spoji npr sa Kim Jong-om , pa polako dobijemo vrlo cudan skup centralnih gradskih spomenika. Mada da se ne lazemo i nismo za bolje ovih dana.
Kazes da cemo laske svariti Alijeva nakon citanja hazarskog recnika, sta mislis da li ce ga Pavic svariti, najblizi mu je, Ili mu se mozda ta ideja ipak ne bi dopala za zivota ?
Problem je sto je ovde Pavic propratna figura Alijeva, a ne kako sizif misli, da je Alijev propratna figura Pavica, nazalost.
 
sizif":dyt2rekj je napisao(la):
Офф. :grand:

"Хазарски речник" Милорада Павића је почетком осамдесетих био истински светски бестселер и вероватно најпревођенији српски роман. Искрено препоручујем ову чудесну књигу о народу принуђеном да бира између три монотеистичке религије. Ко воли преплитање историје, фантастике и поетике а ла Борхес, биће врло задовољан. А у збиркама "Нове београдске приче" и "Руски хрт и друге приче" можете пронаћи неке фасцинантне моменте из времена зидања барокног Београда, почетком 18. века.
Ја мислим, да је Хазарски речник изашао 1984-5, дакле може се рећи већ половина осамдесетих;)
 
Lepo izgleda fontana, nisu napravili cirkus kao kod ostalih.
 
Tako je a zašto onda ne osvetle na isti način ostale fontane kao na Trgu Pašića ili Knezu..već su napravili cirkus.. :kafa:
 
Pojavile su se i neke nove mnogo lepše kante, ali i dalje ima starih...



Uploaded with ImageShack.us
 
Fensi kanta :)

Asfaltiran je trotoar pored Tasmajdana. Novo igraliste ce biti na puticu od Alijeva do Madere. Ljudi vole novu fontanu, sede na ovim granitnim blokovima pored, slikaju i snimaju je mobitelima, a vidim i da parovi vole da se "ljubu" pored iste.

Svaki dan nesto sredjuju. Plevili su cvetnu aleju, a cini se i da su je zadjubrili (jerbo malko vonja ovih dana).

Klupice, medjutim, jos nisu poceli da farbaju. Valjda ce ih premazati dok stigne Junior. Ako su za Keti (TM) uspeli da uhite Komadica, valjda ce za Azera da ofarbaju klupice, majka mu stara.
 
A stare betonske kante evakuisase u park kod skupstine,ne bi bilo lepo da se bace.

Nego,pocinje emisija zelena oaza svake subote od 18.30 na Studiu B,koliko razumeh iz najave bice neka teska propaganda Zelenila.Javlja mi se da ce prva emisija biti oko Tasa kao najveceg projekta zelenila ove godine.
 
Vrh