Šta je novo?

Tašmajdan

Cekajte...a gde je ograda oko parka?
Nije valjda da ce ostati samo go prostor bez lepe ukasne ograde ?

EDIT: Ali zelena boja za klupe ! O mine ! :rolleyes:

Smejem se jos uvek za Sivopark :lool:
 
Да имају мозга, дрвене греде на клупама би префарбали у беж, да се слаже са црквом.
Зелено се не слаже ни са чим.
 
@stf tom zelenom bojom pokusavaju da vrate drvece koje su prvo posekli i park ucinili vise mauzolejem nego parkicem.
 
Boja za klupe se jos nezna mozda bude i bjela nikad se nezna
 
a zasto u startu materijalu koji vec ima boju davati neku novu...
 
To sto kazes.Ipak za tas su mogle kvalitetne klupe kao na Kalisu i samo da se prelakira drvo i gotovo.

Uporedimo Tas i Kalemegdan po klupama

files.php


files.php
 
Duleja":1eqqbzjw je napisao(la):
Ljudi, biću iskren. Kako OVO izgleda, bojim se i da mu priđem, a kamoli da u isto uniđem! :shok:
Prvo da citiram sam sebe - a onda sam nekako ipak skupio hrabrost i prošao kroz park, odsedeo na KLUPI jedno pola sata i upijao utiske.
Pristalica sam onih mišljenja koja podvlače trulost ideje da sponzor renoviranja bude jedna diktatorska ekipa, uključujući tu i naše male gradske političke diktatore... A zatim, iako je to bio lep i osunčan majski dan, sve vreme sam osećao hladnoću i sivilo ambijenta. Toliko.

A kad smo već kod klupa, za neku lepšu i ljudskiju atmosferu naših parkova i javnih mesta uopšte, predlažem da BEOBUILD pokrene ideju jedne kreativne radionice, gde bi zainteresovani umetnici, zanatlije itd. mogli da se iskažu u kreiranju klupa. Pa da to bude podstrek gradskom arhitekti i odgovornima, da grad ulepšaju originalnim autorskim rešenjima.

Evo nekih primera koje sam skupio sa neta:

klupa%2000.jpg



KLUPE%2000.jpg
 
Bas mi se dopada ova prva ograda-klupa. i dopada mi se sto nemaju travu ,nego neko malo siblje, lepse mi je tako.
 
stf":2f9tcnpb je napisao(la):
Да имају мозга, дрвене греде на клупама би префарбали у беж, да се слаже са црквом.
Зелено се не слаже ни са чим.
Ali bi se vise prljalo, najbolje da je samo drvo prelakirano bezbojnim lakom, kao kod vecine klasicnih klupa.

Trebalo bi da oboje i ostali mobilijar poput cesmi i djubrijera, mada kakve god budu, pogresan su izbor jer imaju dovoljno povrsina za zvrljanje, a imaju i vrlo ostre uglove, kao i klupe, a koliko je to pametno za mesto puno niskih ljudi koji trce na sve strane...
 
@Duleja

Pre nekoliko godina su u okviru neke manifestacije (Design week, Belef ili nesto slicno) izradjene unikatne klupe koje su postavljene sirom grada - ima ih na Kalisu i na Savi - to su one lubenice, roze loptice, crvena saka itd. Nazalost, ta praksa nije vise nikada ponovljena iako se pokazala kao vrlo zanimljiva... Idemo sada malo u off, ali mislim da je tu i dalje problem kinta, i uski pogledi ljudi na pojedinim funkcijama - jer serijska proizvodnja je laksa, jeftinija i nudi vecu mogucnost da se u nju neko ugradi. Ali i u takvim okolnostima se, eto, na pomenutom primeru vidi da Beograd bas i nije toliko imun na takve ideje.U krajnjem, i sam Tas ima odredjeni dizajnesrki pecat - e sad, sto je takav dizajn nekim (mnogim) ljudima ruzan - Boze moj...
 
Bio prosle nedelje na Kalisu, na toj lubenica klupi, lose je sto ostaje voda, zapusile su se rupe za odvod. a niko to da sredi :(
 
Ma prihvatljive bi ove klupe u Tašu bile da mi samo maštamo o nekom dobrom dizajnu za iste, problem je u tome što tašmajdanske klupe najružnije u Beogradu. Sve druge su lepše, čak i one sa dve betonske noge i zelenim prečkama.
 
@Giant, ima negde taj tekst na forumu, citao sam, i nije mi se dopao, cak bi rekao da je tekst los. Vise je pljuvanje radi pljuvanja, nego istrazivacko novinartstvo. Moglo je to mnogo bolje.
 
Bulevarac":2to7rl5e je napisao(la):
Bio prosle nedelje na Kalisu, na toj lubenica klupi, lose je sto ostaje voda, zapusile su se rupe za odvod. a niko to da sredi :(
Resenje tih klupa je zanimljivo, mozda primereno mestima poput Ade i Usca, ali nije za Kalemegdan, DZINOVSKA KRISKA LUBENICE I SL. na mestu koje ima trajanje od 2000 godina nije primereno smislu i znacaja Beogradske tvrdjave kao i izlezavanje, pijuckanje i pustanje muzike na tim betonskim skulpturama klupama, sto je cest slucaj.

Primerenije bi bilo da se umestu tih kora od lubenice pokaze arheolosko blago koje je samo metar ispod nogu, poput rimske zitnice i sl,
 
Novosti sa tasa pavic i alijev na mjestiu ,bila je supruga od pavica bas je bilo dirljivo .Sto se tice klupa bio je sastanak u sans arhitekta je poslje silnih kritika promjenio boju u kafenu tako sto je pokazo boju na vodenim boicama na parcetu kartona svi su mu se smijali covjek kao da nije suo za RAL strasno .Kante bi takodje trebale biti zamjenjene do otvaranja parka 9.o6.2011. :gobb:
 
MOgli bi i cesme da zamene,pohvalno je oko kanti.

Kako izgleda statue uzivo?
 
Posto ce klupe biti kafene, sada mislim da je velika steta sto bocne staze nisu uradjene u stampanom betonu sa imitacijom teksture drveta (kao sto je bilo prvobitno planirano), super bi se to slagalo :)
 
Glas prirode":1dfbgae4 je napisao(la):
Bulevarac":1dfbgae4 je napisao(la):
Bio prosle nedelje na Kalisu, na toj lubenica klupi, lose je sto ostaje voda, zapusile su se rupe za odvod. a niko to da sredi :(
Resenje tih klupa je zanimljivo, mozda primereno mestima poput Ade i Usca, ali nije za Kalemegdan, DZINOVSKA KRISKA LUBENICE I SL. na mestu koje ima trajanje od 2000 godina nije primereno smislu i znacaja Beogradske tvrdjave kao i izlezavanje, pijuckanje i pustanje muzike na tim betonskim skulpturama klupama, sto je cest slucaj.

Primerenije bi bilo da se umestu tih kora od lubenice pokaze arheolosko blago koje je samo metar ispod nogu, poput rimske zitnice i sl,
Slazem se i na mene je ustavila utisak necega, cemu mesto tamo nije.
Moglo bi da bude fazon neke izlozbe, voce u beopgradu, pa ostave te klupe mesec dana da ljudi vie, a onda ih poklone ili postave na neko mesto, gde se bolje uklapaju.
 
Malopre sam prosao pored Tasa, ali kolima , ucini mi se da sam video neku zlatnu gromadu upakovanu u celofan.
 
Homer Jay":1m271b7d je napisao(la):
jer serijska proizvodnja je laksa, jeftinija i nudi vecu mogucnost da se u nju neko ugradi.
Sto nikako ne znaci da, ako je klupa serijske proizvodnje,ne moze imati efektan dizajn. Kao sto ne znaci da dizajnirane klupe moraju biti skupe.
direktor":1m271b7d je napisao(la):
.bio je sastanak u sans arhitekta je poslje silnih kritika promjenio boju u kafenu
Interesantno je da i strucna javnost, kritikuje projekat punom parom. I treba, ovo je jedan od zescih dizajnerskih promasaja u BG ikad.

direktor":1m271b7d je napisao(la):
.Kante bi takodje trebale biti zamjenjene do otvaranja parka 9.o6.2011.
Znaci, da mi sa periferije ocekujemo uskoro te nakaze......

Bulevarac":1m271b7d je napisao(la):
ucini mi se da sam video neku zlatnu gromadu upakovanu u celofan..
postavljena je kruna na celokupni uzas. I to, naravno zlatna.
 
Samo da reknem da su kod vise poslovne skole postavili pre nekog vremena identicne klupe kao na kalisu.Dakle jos uvek se proizvode,mogli su da ih stave i na tasu.
 
Bulevarac":3uw64t2z je napisao(la):
Malopre sam prosao pored Tasa, ali kolima , ucini mi se da sam video neku zlatnu gromadu upakovanu u celofan.
Možda je to postament sa koga će srećni gradonačelnik svečano da otvori sivopark!? :rolleyes:
 
stf":17hfxwvt je napisao(la):
Homer Jay":17hfxwvt je napisao(la):
jer serijska proizvodnja je laksa, jeftinija i nudi vecu mogucnost da se u nju neko ugradi.
Sto nikako ne znaci da, ako je klupa serijske proizvodnje,ne moze imati efektan dizajn. Kao sto ne znaci da dizajnirane klupe moraju biti skupe.
Tako je! Beograd je pun radionica i ima dovoljno kreativnih ljudi. Ponavljam da bi BEOBUILD mogao vrlo lako da bude inicijator akcije u kojoj bi spajao krativni potencijal ljudi, pa onda zamislite gomilu lucidnih dizajniranih klupa koje bi polako osvajale prostore. Pre svega one u centru, gde bi nadzor (kamere, komunalna policija) mogao da zastiti trajnost objekata. I da na svakoj klupi stoji pločica s potpisom BB, umetnika i majstorske radionice. I svi dobijaju reklamu, dok se gradu neviđeno podiže vizuelni imidž.

Što se troškova izrade tiče, a mislim da bi trebalo tendenciozno koristiti priliku da se osim dizajna promoviše i ekološka svest korišćenjem prirodnih materijala i neotrovnih supstanci, klupe bi sponzorisali kako sami izvođači radova tako i dobavljači/proizvođaći materijala. Mislim da je ovo win-win-win kombinacija. Mogućnosti su praktično neograničene!

Ako fijasko sa ovim klupatilom u Manježu nije dobar povod za akciju, šta bi onda trebalo da se još desi... I smatram da tema klupe nije ovde off-topic, jerbo parkovi su mesta da se u njima sedi i uživa. Pa čak i skepticima i ravnodušnima, kojima nije važno na šta će da spuste dupe, time se može postepeno menjati zaparložena estetska svest, zar ne?
 
Vrh