Šta je novo?

Tašmajdan

Pa, ti i jos 31 ortak mozete bez problema da igrate sah na tom polju i bez figura :D
 
Pretpostavljam da su građani Azerbejdžana apsolutno oduševljeni što su platili obnovu Beogradskog parka 2 milijona evra i preponosni na kip svog predsednika ;-)
Prosto mogu da zamislim našu sreću da je obrnuto: da finansiramo park u njihovom glavnom gradu, sa kipom Borisa Tadića...
 
Možda bi građani Azera udelili i još po neku investiciju tipa stanice Nbg i sl.valja biti human...Ima se može se...možda bi to bio njihov odgovor. :kafa:
 
Ima novi clanak u8 politici dali su 1850 000e a i hvalospjev draskica stavili su u parku i dva jarbola za zastave .
 
thumbnail.php
 
HoRuS":1726uqrj je napisao(la):
Najkvalitetnija stvar u parku je jarbol






Uploaded with ImageShack.us
Споменици су сасвим безлични. Без душе, без мириса и укуса.

Као, уосталом, и читава "реконструкција" Ташмајдана.

Фушерај је посебна прича, опште место...

Џогери, посебне стазе за њих, и ограђивање простора за кучиће... :rolleyes:

Изуми квазинеолиберализма, неуспело накалемљени на балканску квазипатријархалност...

Све у свему, доиста, онај обезглављени Дон Кихот у близини "Последње шансе" врло добро симболише читаву ту ствар...
 
Ja se nadam da će da zardđaju i da dobiju neku šaru, da će se nešto promeniti, ja ne mogu
Spomenici su preružni, ta boja, fuj, nepodnošljivo

Ponavljam se, Meštrović se prevrće u grobu
 
каква држава, такви и споменици... била је својевремено листа 10 најружнијих споменика у свету, међу тих 10 су се нашли заједно споменик Џони Депу, Боб Марлију и Силверстер Сталонеу. не треба спомињати да ниједан споменик не личи на оне којима је посвећен​
 
Vi ne razmete logiku naših političara.

Doći će dan kada će i u Azerbejdžan "stići demokratija".
Tada će da sklone spomenik Alijevu na zahtev njihovog ambasadora postavljenog od novih vlasti, a nama će ostati park kao simbol prijateljstva dva naroda, za "dž", čak će da pretekne bronza od tog spomenika.

I kako to obično biva u vicevima, naš čovek je na kraju ispao najpametniji :rolleyes:
 
Meni se svidja sto nema godina ispod Alijeva jer je on besmrtan :rolleyes:
 
A izvajao ga rodjak ,i vajar je cak alijev nego nema nista u novinama osim u 24sata i krs tekst na sajtu grada
 
Azerbejdžan ima praksu, koja očigledno traje već više godina, da daje prilične donacije onima koji pristaju da se zauzvrat u toj zemlji/tom gradu podigne statua Hejdara, da se nešto nazove po njemu ili na neki drugi način pojača njegov kult ličnosti...

2004. je njegova statua postavljena u Kijevu (2006. tokom jedne noći ispolivana je crvenom farbom, pa su morali da je čiste danima):
106365950_20c0594019.jpg


2007. je u Bukureštu ulica nazvana po njemu, otvoren je park za koju su Rumuni dobili donaciju, i postavljena je njegova statua.
2108875729_096575644b_z.jpg


U Gruziji, u Tbilisiju 2007. godine obala reke Mtkvari nazvana je po Hejdaru, i otvoren je park nazvan po njemu, sa bistom.
img.php


Sada smo se i mi, ovako siromašni i podložni tome da progutamo šta god treba za neku donaciju, priključili ovoj cenjenoj listi...
CBFAAC1F-8664-407F-A8E1-E85756510FA9_w527_s.jpg
 
Znaci mi smo u stvari dobili i bonus - spomenik Pavicu :|
 
ovo je velika fleka na moralnom rezimeu ovoga grada, iako sam Tasmajdanski Park nije loshe ispao (mada malo sterilno). Nadam se da ce ova skulptura "nestati" prilikom nekih prvih demonstracija
 
mradulovic":94l12oc8 je napisao(la):
ovo je velika fleka na moralnom rezimeu ovoga grada, iako sam Tasmajdanski Park nije loshe ispao (mada malo sterilno). Nadam se da ce ova skulptura "nestati" prilikom nekih prvih demonstracija
O kom moralnom rezimeu ti pričaš? Ti živiš u Beogradu u XXI veku? Pogledaj malo oko sebe..

Ok, skulpture su takve kakve su, ali stvarno mislim da ovo pljuvanje od strane određenih blago rečeno bljak.. (a onda na skyscraper forumu lizanje sa korisnicima iz Azerbejdžana od strane istih korisnika je licemerno, ali avaj mi smo Srbi, poznati po svom moralnom rezimeu).
 
Pa da nije u pitanju skliptura predsednika, već spomenik prijatoljkoj državi, prijateljskom narodu, ili crvenoarmejcu iz Azerbejdžana koji je oslobađao Evropu, niko ne bi imao ništa protiv.

Taj spomenik će trajati koliko i vladavina dinastije Alijev, živi bili pa videli.
 
Poleksija":37bshec8 je napisao(la):
Pretpostavljam da su građani Azerbejdžana apsolutno oduševljeni što su platili obnovu Beogradskog parka 2 milijona evra i preponosni na kip svog predsednika ;-)
Prosto mogu da zamislim našu sreću da je obrnuto: da finansiramo park u njihovom glavnom gradu, sa kipom Borisa Tadića...

eto dobrog predloga za izvrsnu vlast, nacice se vec kinta barem za kip (ili bistu od ostatka posle ugradjivanja) i par zardinjera, nego ciji li ce Azerbejdzanci kip postaviti naspram takve velicine ?
 
Objavise da ce Teslin spomenik biti zvanicno u parku u Bakuu.I to ce isto Azeri da finansiraju,juce je urucio render ili sta Tadicu ovaj sin oca naroda.
 
@vucko
:laugh: :lool: :laugh: +1 za ,,mason Babe,, :laugh: :D :lool: :kk: :laugh:
 
praguc":ctxgvtda je napisao(la):
mradulovic":ctxgvtda je napisao(la):
ovo je velika fleka na moralnom rezimeu ovoga grada, iako sam Tasmajdanski Park nije loshe ispao (mada malo sterilno). Nadam se da ce ova skulptura "nestati" prilikom nekih prvih demonstracija
O kom moralnom rezimeu ti pričaš? Ti živiš u Beogradu u XXI veku? Pogledaj malo oko sebe..

ni ja ne mislim da Beograd ima neki rezime, ali ne moramo da ga chinimo josh gorim, necim sto nismo radili ni za Benita ili Adolfa do 1941ve, a od njih nam je mnogo vishe zavisilo nego od jednog azerbejdzanskog slobice
 
Meni je u celoj priči interesantno da mediji spominju da se na Tašmajdanu nekada nalazio kamenolom, da je su ustanici 1904 tu podigli logor, a niko ne spominje da se tu u stvari nalazilo groblje, zbog kojeg se Novo groblje i zove "Novo" i da je dosta grobova i spomenika uglednih i zasližnih beograđana "zagubljeno" u tom presljenju.
 
Ne pominju mediji vec je to tadic pomenuo,kao i da je trenirao na tasu vaterpolo i da treba sa nekim nasim islamskim vodjom koji je bio tu da odigra partiju basketa.

Ateista sam,ali nije smeo da spomene da su tu spaljene mosti Svetog Save od strane Turaka koji nisu Azeri,ali ako pogledate zastavu videcete da imaju poluglavi mesec i da su isto Turski narod.Dakle za 2 milke mozemo da radimo sta ocemo.

Kao sto kaze BS u ovoj pesmi od 5:28-A ja se samo pitam kol´ko kosta Srbija?

http://www.youtube.com/watch?v=HCpLw5Jjf9M
 
Vrh