Šta je novo?

Tašmajdan

Homere,vecinom imas dobru poentu,ali dok se ne razbije monotonija parka nekim zbunjem,novim sadnicama,drugom vrstom cveca i cvecem oko Desanske Maksimovic bicu i dalje zakeralo.

Preko se sivila moze preci,ali preko ovih stavki ne moze.Ako se setimo,u Bulevaru prosle godine nisu planirali cesme pa su pritiskom javnosti ih stavili na kraju rekonstrukcije.Tako bi valjalo da se i na Tasu stavi neki zbun tu i tamo,neka sadnica i neki cvetic.Nece puno kostati,a dace izgled parku kao da nije pravljen u Simsima sa Azerbejdzanskom-Srpskom ekspanzijom kojom dobijamo statue oca naroda u 1001 pozi i behaton u vecnoj dilemi 20x20 ili 40x40cm.
 
Homer Jay":1x3o5cym je napisao(la):
Ali ne znaci i da su nezadovoljni. Prisustvo ljudi u parku samo se uzima kao argument da opovrgne uobicajena pljuvacka preterivanja poput poredjenja Tasa sa zatvorskim krugom i nacistickim logorima - jer u takava ambijent, verujem, niko ne bi isao. Malo racionalnosti u diskusiji ne bi skodilo. Niko ne kaze da je rekonstrukcija parka sjajna, ali jako je tesko boriti se sa uverenjem da smo dobili najruzniji park na svetu - sto tvrdim da nije istina. I zapravo cela diskusija se vec 20 strana vodi ako toga.
Tacno tako, ja sam upravo to i rekao, da nije relevantan podatak, koji su branioci izvedenih radova i novog koncepta koristili, a to je da u parku ima dece koja se smeju i ljudi, te da je jasno da su ljudi srecni novim izgledom parka. Ja sam im samo skrenuo paznju da su i pre rekonstrukcije parka, tamo isto bila srecna deca i setaci, te da sada u park i dalje dolaze moji prijatejii iako su nezadovoljni konceptom parka. Samo sam konstatovao da prisustvo i raspolozenje ljudi u parku, ne predstavlja skoro nista relevantno za kvalietet koncepta i izvedenih radova.
Nadam se da si i ti mislio na isto, a to sto neki pljuju kako kazes (nadam se da nisam i ja taj sa mojim komenrtarima,primedbama), npr 2012 mislim, ja to zbilja ne dozivljavam kao pljuvanje, nego onako kritiku-posalicu, zato sto mu nesto smeta, a obrazlozio je odavno sve, pa sada smisli nesto "duhovito" da potvrdi svoj davno iskazani stav.

Nije tacno da se 20 strana diskusija svodi samo na neargumentovanu pricu da je novi Tasmajdan naruzniji park, kako zelis da predstavis. Da si procitao temu pazljivije od pocetka, sa prilozenim tekstovima ljudi koji nisu clanovi ovog foruma, shvatio bi da postoji mnogo argumenata zasto ljudi razmisljaju tako kako razmisljaju. Nazalost ocgledno je da ljudi kojima se ne dopada kocept novog Tasa ili kvalitet izvedenih radova ili nesto trece nisu usamljeni slucajevi.
 
Brutalno prekinut prenos Evrovizije u Tašmajdanskom parku..:)
1283961262_36f59ec62b.jpg
 
Ja sam čekao na reeeed da bih se ljuljajo na jedine dve ljuljaške u parku pa i po mraku kad svi odu sam izlazio da se izljuljam....
eh davno beše,...Mobilijar u krugu ,,vozića,, -dve zelene ljuljaške jedna do druge , jedan peščanik sa malo prljavog peska, jedna ravna penjalica i na dva mesta za klackalice . ( E u to doba zavideli smo parkicu kod skupštine jer on je imao penjalicu ko raketu)...
Poslednja Šansa od prvog sutona do jutarnjeg svitanja carstvo pijanaca. Carstvo zaljublenih je bilo u onom delu kod Bazena.
Penzosi kao i danas večito tereali isti krug. Klupe bez naslona....Zimi sankalište od stare fontane (pored male Šanse do Crkve) I bila je samo jedna kamena česma i opet bilo je lepo (čak smo imali kolopu...čuvenu viršalnicu kod okretnice 6 )
Danas je sve mnogo drugačije i d e c a i m a j u v i š e i b o lj e u parku i to je napredak (ako fali boje samo ce se zašareniti....) Da je moglo bolje, moglo je i to je manje važno, a bitno je da sadašnja decu steknu i imaju lepe uspomene iz parka
 
Uspomene iz nwo parka,zašto ne prvi nwo park u Evropi! :vops: To će biti obavezna stanica za sve državnike..
090-1026120218-new-world-order1.jpg
 
alexa_ndar":1tsepydx je napisao(la):
sizif":1tsepydx je napisao(la):
у Кашкаишу, најмонденскијем делу Португалије који годишње обилазе милиони одушевљених странаца, налазе се клупе врло сличног дизајна и боје оним који се налазе на Ташмајдану.
dozvolices, ali klupe u cascaisu su ipak lepse;) lisabon nikako ne porediti sa bg-om, a cascais narocito. to su jednostavno dva razlicita estetska koncepta.
i na zalost, portugalci su izgleda (na moja zeprepastenje, imajuci u vidu krajnje monoton mentalitet) dosta kreativniji od nas.

tako da imajuci u vidu pravac rekonstrukcije, mozemo porediti ne sa cascaisom vec sa orienteom- kraj lisabona koji je doslovno preobrazen uoci expo '98. ima mana ali i dalje moze da posluzi kao model koji pokazuje da "moderno" ne mora da znaci i monotono...a takodje i da hrabro igranje sa bojama ne mora da nas odvede u neukus. slikacu kad stignem...a u medjuvremenu kao hint pogledajte ovu fontanu.

http://farm4.static.flickr.com/3131/2313522635_ac47ba1945.jpg
ja bih u cais caisu pre 2 godine i nigde ne vidoh ruzne tasmajdanske klupe.
ne znam o kakvom se zaprepascenju radi, nacija sa jednim SIZOM, TAVOROM i SOUTO DE MOURA mnogo toga moze da nam objasni.
sve zahvaljujuci modernom talasu portugalskih arhitekata inspirisani italijanskim racionalizmom.
 
Не знам да ли си их ти видео, али се налазе дуж читавог шеталишта, од марине ка отвореном мору.
 
To mi veoma cudno od beograd puta kakav ce mo tu behaton dobiti :kafa:
 
images

Na RTS vest da je Đilas posetio Tašmajdanski park i rekao da je bilo brojnih primedbi na izvedene radove i rekao da će se neka od njih i otkloniti kao što je farbanje sivih klupa u zeleno i ostalo..:vops:
Beobuldova se očigledno poštuje! Svaka čast Gradonačelniku što ima m.... da kaže da je nešto loše odrađeno i dao nalog da se isto ispravi,12.poena za Đilasa! Ok za rasvetu jasno nam je da podržava kamere svih 31.Nadajmo se da će i uraditi još jednu fontanu oko spomenika pesnikinji da se razbije mrak u parku gledano sa Bulevara,a kada govorimo o fontanama molim Gradsku upravu da pod hitno sklone ono skaradno osvetljenje iz fontane na Trgu republike i Trgu N.Pašića,molim vas na šta ono liči to nisam video ni u Tirani..dajte da se fontane osvetle na stručan način a ne sa neukusom najgore vrste...zapravo šta rade neki ljudi u gradskoj upravi da li su prošetali Knezom i videli osvetljenje u fontani i da li su rekli nekome odgovornom tj.kolegama "ma ljudi jeste li normalni..."
 
Lepo je cuti da se slusa glas naroda :kk:

Trava je skoro svugde iznikla i stavise neko cvece oko Desanke Maksimovic.Sve u svemu nije lose
 
2012 wrote: 12.poena za Đilasa! :)
evo i tebi jedan plus +1 za muštuluk od mene :)
 
Eto, Djilas ispade spasitelj i 2012 je, naravno, presrecan :D

Meni se ne svidja zelena boja za klupe, neka ih ofarbaju u belo :)
 
Homer Jay":w15igl03 je napisao(la):
Eto, Djilas ispade spasitelj i 2012 je, naravno, presrecan :D

Meni se ne svidja zelena boja za klupe, neka ih ofarbaju u belo :)
A pa Beobuildovci su diplomate, zato se i pomno prate trendovi na Beobuildu :cool: Te Beobuild Trend research insitute je samo pitanje vremena...
 
2012ice ne mora znaciti da je to odluceno zbog beobuilda.Bilo ko da prodje Tasom upasce mu u oci sivilo koje je normalno kod behatona ali nije kod klupa.

Bravo za jos jedan teren za igru dece.

Izgleda da nema nista od onih 20 lezaljki sto mislim da je dobra odluka jer bi brzo dobile noge/krila/koju god metaforu upotrebite za kradju :)
 
Zapravo menjanje boja na klupama i ubacivanje jos jednog igralista sustinski ne menjaju nista u rekonstrukciji parka. Ali eto, ljudima je siva fuj, pa se raspisali po komentarima na raznim sajtovima (ukljucujuci i ovaj). I sta onda biva? Standardna "god cop, bad cop" igra - izadje Djilas u Tas i kaze: "klupe ne valjaju" (kao u "Varljivom letu" kada Bata Stojkovic vraca TV sa obrazlozenjem da je drug Tito rekao da su studenti u pravu).

Naravno sada su svi ovi radnici sto su radili do sada u parku ispali losi, Djilas je ispao dobar, i time sto ce klupe biti zelene, a ne sive, gradjani su izvojevali veliku pobedu :D Pa dajte, molima vas!!! Odjednom nisu bitne ulegle behaton ploce, lose osvetljenje i parking Madere, vazno je da su klupe druge boje - a radi se o obicnom, najstarijem triku u udzbeniku - iluziji.

Park je sustinski ostao isti, a ja naravno nemam nista protiv toga buduci da, po meni, park i sa sivim klupama ne izgleda lose. Naprotiv.

Ali ono sto mi je uber smesno jeste da je ovaj jeftini marketinski trik za 180 stepeni promenio misljenje najzesceg kriticara rekonstrukcije na ovoj temi - druga 2012. I to mnogo vise govori o (ponekim) kriticarima nego o gradskoj vlasti...

Sto se lezaljki tice - i dalje se pominju u nekoliko tekstova koji su izasli u danasnjim novinama.
 
Ima jos jedna dobra vest, u buducem parku u bloku 70 izgleda nece biti onog ogromnog parkiralista na sred parka, pored setalista, vec je napravljeno skromnih dvadesetak mesta uz vrlo sirok kolovoz koji ne vodi nigde sem do parking mesta, Na zalost moglo je i bez njih, jer vec parkirani automobili dele kao umetnuto strano telo, buduci deo parka i postojecu borovu sumicu..

Ipak ovaj i primer sa klupama, ali i neki drugi, poput uklanjanja bilborda ispred drveca, parkova i drugih zelenih povrsina, dokazuju dobru volju onih koji osim zelje imaju i volju i sredstva da nesto izmene na bolje i zbog toga bez obzira na nasa nezadovoljstva, cesto opravdana, treba da budemo zahvalni.

A bilo bi dobro ako preostane te zelene boje da njome preboje i one paviljone, objekat Gradskog zelenila kod Sanse, KANDELABRE, da sve bude ujednaceno, a ljuljaske bi mogle da dobiju i neke vedrije boje poput zute, bele, svetlo plave i to bi povratilo vedrinu Tasu.

A nove fontane mogu da sacekaju i neku drugu godinu, ali zaista jos dve manje, bi dobrodosle na mestu spomenika pesnikinji i na onoj kruznoj leji gore kod novog vezbalista.

I obavezno treba vratiti nisko rastinje, raznih vrsta .
 
Ja procitah da ce klupe biti samo prefarbane dobro :vops: nego fontane na andricevom vjencu imamo isto lajt sou,u pionirskom parku je neko ocerupao rasvjetu sa djevojke sa krcagom :kafa:
 
direktor":39nsvdlw je napisao(la):
pionirskom parku je neko ocerupao rasvjetu sa djevojke sa krcagom :kafa:
:vops:

Сад ће многе голф двојке по граду да се подиче новим лед тракама.
 
^^^

Sada kada vidim ovu fotku Tasa, smorim se na sta lici glavna aleja u Parku prijateljstva :(

I iskoristio bih priliku da pozdravim coveka koji je pocupao osvetljenje iz devojke sa krcagom, narocito ako je uspeo da to osvetljenje nekome uvalja za pare i time nahrani decu ili izvede devojku na veceru - makar necemu dobrom i to sranje da posluzi :vops:
 
E kad bi još odneli onaj bide crveni mermer da devojaka sa krčagon ne crveni više od sramote.... možda je ostalo po nešto od materijala sa Taša ipak su to ,,komšiski ,, parkovi... akcija ,,drug na drumu,,... :)
 
Ja sam bio na Tasmajdanu pre jedno dva meseca i nije mi bilo toliko lose, ali je primetan nedostatak "kreativnosti" u mnogim aspektima parka (od hortikulture, dizajna mobilijara, pa do dizajna fontane itd.). Malo me je uplasio onaj spomenik nastradaloj deci u NATO bombardovanju, neadekvatan je (deluje kao neka nadgrobna ploca).
 
Sad dodjoh iz tasa novosti 1.oko svih cesmi ce izvrsiti poplocavanje da se nestvara blato dobro su se sjetili
2.fontanu jos uvjek rade trenutno gledaju da li prvi bazen pusta vodu
3.betoniraju postolja za kante tako da iste ne tonu nekrive se i nepadaju
4.posadjeno cvijece oko desanke maksimovic mnogo bolje izgleda
5.mm loznica popravlja sva ulegnuca na stazama
6.na par mjesta na centralnoj stazi zamjenili su ostecenje granitne ploce
7.zelenilo dodaje begonie u centralnoj leji
8.donesene ograde za gradiliste jos jednog igralista za djecu koje neznam gdje ce se nalaziti
9.rade trotoar u duzini ispred tasa neznam da ili ce biti behaton ili asfalt
 
Vrh