Šta je novo?

Tašmajdan

Нове канте су одличне. Прави потез надлежних. Једино што их неће бацити, већ ће неко друго место да се усрећи са њима.
 
Evo još malo lepih prizora sa Taša :)



A evo i malo ružnih prizora sa Taša :(





Eto još da se potrude da nestanu ovakve ružne slike i bice to dobro

PS Nisu predvideli na svetiljkama otvor za isparenje kondeza
tako da na svakom staklu osvetljenja je jako zamagljeno a i sliva se :lool:
 
Boca-ica :kk: +1

Ofarbali su neke klupe, samo u tamniju boju :o

Slikao sam stare i nove klupe, da može da se uporedi





Uploaded with ImageShack.us
 
Fotkice sa Tasa

dsc08096tf.jpg

dsc08097f.jpg

dsc08099e.jpg

dsc08100a.jpg

dsc08101z.jpg

dsc08106.jpg

dsc08113p.jpg

dsc08123lx.jpg
 
I mene, kao pretpostavljam i mnoge druge, jako je obradovala tartan staza u novouređenom Tašmajdanskom parku. Nisam sigurna, mislim da je duga 600m. Ako živiš u centru grada i voliš da trčiš nemaš mnogo izbora, ako želiš da izbegneš asfal i direktno udisanje izduvnih gasova.
Kao i sa retkim biciklističkim stazama gde pešaci bez obzira da u neposrednoj blizini ima trotoara za hodanje redovno ometaju bicikliste, tako je i sa ovom tartan stazom. Toliki park, a baš tu moraju da mile dede sa štapovima, majke guraju kolica, vlasnici pasa vode svoje ljubimce... Stvarno ne mogu da razumem. Da li bi bilo drugačije ako bi pored staze stajao znak: staza je predviđena samo za trčanje?
 
Sramota je kako su ostavili neuređeni trg ispred crkve .sv.Marka umesto da sklone onaj skandalozan parking i popločaju pristup crkvi.. :mad:
 
Cek ček jel to vlasništvo grada ili Crkve :rolleyes:

ako je grada upravu si ....
ako je vlasništvo Crkve hitno izdati, ili dozvolu ili (prinudni) nalog za uređenje ....
nus korist napokon da se napravi i parohiski dom koj je blago rečeno sada baraka
 
Poleksija dobra ideja za znakove,valjalo bi ih staviti jer je to prva takva staza za trcanje u parkovima u centru.Primetih i ja da svi idu njom i smetaju trkacima.

2012ice,to je bilo ocekivano.Nece tu skoro nista raditi mada je velika stvar sto se crkva rekonstruise.

Horuse,hvala na slikama,ti si nam postao reporter :) Ovo je vec podnosljivije.
 
Prilikom uređenja Taša urediti i ulaz PECINE , bar malo , ne bi ništa falilo , evo kako to sada izgleda :(



:( :notok: :(
 
pobogu koliko je ružno izvajan taj spomenik
meštrović se prevrće u grobu
 
Boco,to ce raditi u sklopu rekonstrukcije stadiona.Tasmajdanski park mu dodje samo ono gore do ograda i ulica.
 
OK hvala, može i tako
park oko obekata ili objekti u parku ... oivičeni ulicama... ma važno da ce se raditi pitanje je samo k a d a i kako ?
Gde li se denu ona trasparentnost ?
 
Eno sade drvece po parku i zbunje i cvijece drvece je kao pritka za paradaiz ali dobro neka sade postavljene su klupe oko fontane . :kafa:
 
Oh da li su posadili i krastavac ..? trenutno je van mode.. :kafa:
 
Najzad videh fontanu,mislio sam da ce biti veci mlaz,simpaticna je i privlaci ljude.

A cesme su dobile i mermerni/grantini vrh pa nisu jos vratili slavine,ali sada izgledaju ljudski,i cvece se stavlja i zbunje.

Jos da zasade neko drvece i povuku neku krivu liniju i bice super park ako zaboravimo na fuserizovanje radova od znate vec koga.
 
U vezi problema šetača na tartan stazi za trčanje...
Pokušala sam dobronamerno sa dve cice koje su jedna uz drugu drobile u platformama po tartan stazi, zauzimajući celu širinu: "Ovo je staza za trčanje, ne za šetnju."
Očekivani odgovor prosečne srpske fufe: "Ti ćeš da nam zabraniš."
Pošto sam trčala dalje nisam uspela da odgovorim: "Ne, već osnovna kultura."
Probaću da smislim najkraću i najefikasniju rečenicu koja može da se kaže usput, a da imam više od 5% šansi da se i prihvati kao dobronamerna...
Izuzetno težak zadatak.
 
Saosećam, imam taj problem sa biciklističkim stazama, ja samo dreknem "Biciklistička staza!", pa možda i zapamte.

Ali smo generalno, ne znam da li postali ili bili oduvek, inadžijska i netolerantna nacija do zla boga.
 
Tadić i Alijev u sredu otvaraju spomenike na Tašmajdanu
| 04. 06. 2011. - 12:50h | Komentara: 0

Predsednik Srbije Boris Tadić ugostiće u sredu, 8. juna, u Beogradu predsednika Azerbejdžana Ilhama Alijeva i zajedno sa njim u parku Tašmajdan otkriti spomenik prvom azerbejdžanskom predsedniku Hejdaru Alijevu i srpskom piscu Miloradu Paviću.

Kako je najavljeno iz Predsedništva, svečanoj ceremoniji u centralnom beogradskom parku, prisustvovaće i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.



Prema ranijim podacima, Vlada Azerbejdžana finansirala je rekonstrukciju Tašmajdana sa oko dva miliona evra.
 
Eto primetio sam da nisu postavili ivičnjake duž pešačkih staza i posle pljuska blato se izliva na staze izgleda grozno.. :kafa:
 
Kada trava gusto pokrije zelene površine, to se neće dešavati.
 
Ukljucili su i osvetljenje sahovskog paviljona,turistickih info-pultova, jos neke reflektore ispod drveca i skulptura - tako da je i nocni dojam uz izraslu travu i ukljucenu fontanu, sada znatno prijatniji.
 
Kad ce one velike figure za sah doteraju?Igra mi se saha sa njima :)
 
Vrh