Šta je novo?

Tašmajdan

@Staklena_Wool_nica- Laibach jos uvek kritikuje!!!

fontana: YEAH!!!
 
@woolnica i to staklena Naravno, ali IPAK u tim zemljama postoji nada + mogućnost, a ovde NADA odavno ne stanuje...U tim zemljama barem baba sere i čistačice ne moraju da budu članovi političkih partija, odn. stopa nezaposlenosti u tim zemljama ne iznosi blizu 40%. Na kraju, u tim zemljama postoji MERA a ovde NE. :violina:
 
Izvinjavam se,ali kakve veze imaju kreditne kartice sa rekonstrukcijom Tasmajdana?

Nego,sta mislite,koja ce biti poza oca naroda?Stajanje sa spustenim rukama,sedenje na stolici,poklanjanje ili ne znam ni ja?Vidim da ima u svim verzijama statua

Ja sam za ovu

tony-waltham-statue-of-heydar-aliyev-in-fizuli-park-in-front-of-the-republican-palace-baku-azerbaijan.jpg
 
Izvinjam se Vucko, ali ima indirektne veze. Giant je pitao za nadu u bolji Tas, ali ne zna gde da je nadje. Rekoh da mu skratim muke, a on da trazi neku drugu stvarnost.

Ja ne bih da vam kvari raspolozenje, vec sam ovde da vam uznemirim mastu, izvucem iz ucmalosti i da malcice pozitivnije gledate na stvari, a ne jednog da zulja klupa, drugome je sivo, trecem granit nije kvalitetan, sestom se parking uvukao u park…. Ajde, gde ste to izrazili duboku naklonost prema i jednom projektu? O.K. mozda prema mostu na Adi, ali i tu ste se zapitkivali o ceni. Ali nije to valjda jedini projekat koji je nikao u Beogradu da valja? I koliko para vi imate da potrosite na nesto ekstra koncepirano? Mislim kritike su vam OK, ali treba to izbalansirati.
 
Ok,neka bude tako,ostavicu vas dvoje da diskutujete.Moje osnovno znanje o ekonomiji mi je dovoljno sto kaze da ne upadam u kapitalisticke zamke dozvoljenog minusa i kredita.

Nego,niko ne kaze da je lose vec kritikuje sto nije moglo bolje.Recimo,stvar sa mostom je sto smo dali 2-2.5 puta vise novca na most koji nema nikakvu vrednost oslim estetske,a mi smo u situaciji da Beograd u narednih 20 godina ima mogucnost samo jos 500 miliona eura da se zaduzi,posle toga nece moci da se odrzavaju vodovodi,toplovodi,mostovi i ostala infrastruktura.A kamoli da pricamo o metrou,malo ljudi to shvata,ali videce za neku godinu.Sa tim novcem mozda i moze polovina prve linije metroa da se napravi ali posle toga nece biti nikakve izgradnje narednih 20 godina!A Beogradu je trenutno potrebnija funkcionalnost nego neka estetika(megalomanija).

Nije li sasavo da grad nema(nece) da izdvoji 2 miliona eura da rekonstruise glavni gradski park vec mora da trazi donaciju iz inostranstva uz uslov da postavi statuu njihovog preminulog predsednika koji cak nije nikad bio u poseti nasoj zemlji???

Ili to da dvomilionski grad nema novca da rekonstruise deo glave ulice pa mora uzeti kredit od 15 miliona eura?

Problem je sto je vlast zaludjena megalomanskim projektima koji se nece skoro realizovati,ide ka tome da se zaduzimo do kraja,pa ce kritika sledece vlasti biti to sto oni nista nisu sazidali.A kako da naprave nesto kad ja garantujem da ce,ako trenutna vlast dobije sledece izbore Beograd biti zaduzen do ivice svojih mogucnosti i da cemo moci figurativno da se slikamo.
 
Ja нисам довољно матор, али, да ли је Таш од те 56-е икада реконструисан? Ако није, питам се како ће садашњи Таш да изгледа после толико година, кад је почо да се распада после недељу дана?

Како рече колега Хенри, у земљи са толиком стопом незапослености, људи запослени у државним службама ама баш све раде ошљарски. Значи у земљи незапослености, запослени не поштују то што имају....ОТКАЗ бре.
 
Meni i dalje nije jasno kako je privatna zgrada-restoran dobila parking na ustrb javnog parka, a pritom to nije jedini slucaj gde sam to isto video.
p.s. izvini woolnice sto me to interesuje ;)
 
Ko zeli da kontakitra Azersku ambasadu evo kontakta,ja saljem mejl sutra ujutro u kome cu ukazati na amaterski uradjene radove i veliku mogucnost korupcije kojom nanose stetu ugledu Azerbejdzana i njihove donacije.

Embassy of the Republic of Azerbaijan in Serbia
Pere Velimirovića 25, 11000 Belgrade
Phone: + 381 11 3515 101, + 381 11 3515 102
Fax: + 381 11 3515 103
email: belgrade@mission.mfa.gov.az
 
heheh, super vucko, ja sutra opet zovem transparentnost, danas se niko nije javljavao, odgovorni su me naravno zavlacili i slali na neke druge sluzbe kod kojih bi mogao da se raspitam.
 
Ja bih voleo da mi neko objasni o kakvoj korupciji tokom rekonstrukcije je rec? Jel o tom parkingu rec ili? Jel verujete da su od Azerbejdzana uzeli vise nego sto je potroseno?
Pitam ovo samo zato sto nisam dobro informisan i hocu da saznam sta se desilo :|
 
Diogene,izdvojeno je 2 miliona eura.Prodji parkom i videces sam,ako ne mozes proci pogledaj slike sa ove teme.

Radovi su uradjeni ofrlje,da ne kazem amaterski,a druga drzava je izdvojila za rekonstrukciju 2 miliona eura to jest oko 2 000 000 000 dinara!Da je to uradjeno od novca od poreskih obveznika bolelo bi ljude uvo,ali ovo se radi o medjunarodnoj donaciji i zloupotrebi novca.

Ako je medjunarodna donacija ocekujem makar da bude trava svugde u parku,da granit ne buide ostecen na centralnoj stazi u parku i da mobilijar u decijem delu ne bude unisten(ne zbog huligana vec zbog kvaliteta istog).

To je minimum minimuma,a za ostalo ako te zanima pogledaj zadnje postove.
 
vucko":3i2a2uin je napisao(la):
Diogene,izdvojeno je 2 miliona eura.Prodji parkom i videces sam,ako ne mozes proci pogledaj slike sa ove teme.

Radovi su uradjeni ofrlje,da ne kazem amaterski,a druga drzava je izdvojila za rekonstrukciju 2 miliona eura to jest oko 2 000 000 000 dinara!Da je to uradjeno od novca od poreskih obveznika bolelo bi ljude uvo,ali ovo se radi o medjunarodnoj donaciji i zloupotrebi novca.

Ako je medjunarodna donacija ocekujem makar da bude trava svugde u parku,da granit ne buide ostecen na centralnoj stazi u parku i da mobilijar u decijem delu ne bude unisten(ne zbog huligana vec zbog kvaliteta istog).

To je minimum minimuma,a za ostalo ako te zanima pogledaj zadnje postove.
Ja ne mogu da prosetam parkom i kazem ovo ne vredi 2 miliona eura, obzirom da pojma nemam koliko sta kosta, ja cak ne mogu da procenim koliko je sirok Dunav kod 25. maja :(
Ono sto mogu da procenim je da mi se ne svidjaju klupe i da mi izgledaju jeftino, takodje mi jeftino i ruzno izgledaju kante i cesme. Nije mi i dalje jasno kako je privatna zgrada-kafana dobila deo parka ? Na osnovu tih informacija-utisaka "mogu" onda da se informisem ili trazim dalje, sto je muka ziva, Filip to odlicno zna :)
 
Pocetkom juna dolazi predsednik Azerbejdzana da otvori park,on je inace sin lika kome ce biti postavljena statua(bivseg predsednika)!
Predlazem da pokusvamo pre toga da dobijemo ambasadu da ne bi bilo blamiranja na medjunarodnom nivou kada vidi ovu nesrecu

Ovaj tekst je neverovatan,kao da mi se neko smeje u lice.


Predsednik Azerbejdžana dolazi da otvori Tašmajdanski park
Lana Gedošević | 28. 04. 2011. - 20:50h izmena vesti 23:50h | Foto: M. Perić i N. Marković | Komentara: 9

BEOGRAD - Svečano otvaranje Tašmajdanskog parka, uz prisustvo Alhama Alijeva i Borisa Tadića, predsednika Srbije i Azejberdžana, predviđeno je za početak juna.
Gradski arhitekta Dejan Vasović na velikom igralištu za šah...

Rekonstrukcija parka skoro da je gotova. Osim instaliranja fontane, postavljanja spomenika, solarnog punjača za mobilne telefone i drvenih ležaljki, manje-više svi radovi su završeni

.Maj mesec će biti iskorišćen za otkanjanje sitnijih nedostataka, a svečano otvaranje parka, uz prisustvo predsednika Srbije i Azejberdžana, predviđeno je za početak juna.


Skateboard STUF Freak
1 999 din
-43%
popust

Bez obzira na preostale poslove, stara-nova oaza u centru grada već je na raspolaganju Beograđanima. Igrališta, trim i pešačke staze uveliko se koriste ali, ipak, ceo ovaj prostor zasijaće u punom sjaju kada trava ozeleni, kada se poskidaju zaštitne ograde i pusti u rad fontana kojoj, kako kažu u Gradu, u celoj zemlji nema ravne.


Za najmlađe je uređeno nekoliko igrališta

- Takvu u Beogradu još nismo imali. Na njoj će istovremeno biti usklađena svetla i muzika, po čijim taktovima će vodeni mlazovi “plesati”. Oprema je takva da se sve kompjuterski programira, a reflektori mogu da proizvedu čitav spektar boja - priča za “Blic” gradski arhitekta Dejan Vasović.



Prema njegovim rečima, zahvaljujući uštedama koje su napravljene tokom radova, novac je iskorišćen da na Tašu budu dodate neke stvari koje isprva nisu planirane.



- Taj novac je, između ostalog, iskorišćen da se napravi kružna trim-staza. Ona je duga 500 metara, sa podlogom od tartana, i Beograđani već mogu da je koriste. Takođe, napravljen je i fitnes park sa petnaestak sprava, koji takođe već može da se koristi - priča Vasović.
Preuređeno šetalište za udobniji boravak

Opširnije u štampanom izdanju...

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/250972/Predsednik-Azerbejdzana-dolazi-da-otvori-Tasmajdanski-park
 
Veceras palo jos jedno testiranje Tasmajdana. Oko 20h, radnici su i dalje radili na fontrani. Postamenti za spomenike su, cini mi se, gotovi. Istovremeno, radnici zelenila su smrkovima zalivali travnjake. Sto navodi na neprijatno iznenadjujucu pretpostavku - zar je moguce da u ovako skupu rekonstrukciju nije ukljuceno postavljanje automatskih prskalica za zalivanje.

Uglavnom, izlgeda da su ih malo pritisli da zavrse radove jer je grad najavio kraj rekonstrukcije do 1. maja, a Djilas voli da se hvali kako postuje rokove (znate one recenice koje pocinju sa "ja sam covek inzenjer...").

U svakom slucaju o radovima na Tasu i njihovoj ceni bice jos dosta diskusija.

E sada, druge stvari koje su takodje bitne. Park je bio pun ljudi. Zanimljivo je kada je nesto novo. Idu ljudi pa zagledaju, pa cukaju da vide kvalitet, pipkaju da osete materijal, drmaju da vide koliko je stabilno, odmeravaju, mrste se, smeskaju se, fotografisu... Skroz super trip :)

Ko o cemu, Homer o klupama. Stvarno su, bre ljudi, udobne. Znam da se mnogima ne svijdaju (kao sto mnogi ne vole one moderne enterijere sa niskim kockastim garniturama), ali to da zuljaju ili nesto slicno - nidje veze. Jedno sto jes' istina da je naslon malo nizak za one koji vole da se zavale :)

Igraliste je bilo puno dece i delovala su srecno (a okolo nije bilo "propagandnih novinara" da to slikaju). Najveci hit je ona ogromna ljuljaska, natrpa se puna korpa dece i vriste ka ludi :D

Video sam i dvoje rekreativaca koji su trcali trim stazom u stereotipnoj opremi (duksevi sa kapuljacom, sorc, patike i bele carape, i flasica vode u ruci). Ali i dalje mislim da je ta staza besmisleno kratka i nepotrebna.

Naravno dosta ljudi je izvelo svoje dzukce u setnju. Uglavnom ih drze na lancu, ali je bilo par pustenih kerova - nije bitno da li je pas mica ili ne, kao vlasnik jednog znam da se ljudi boje i razlicito reaguju - van svog doma, drzi ga na lancu jer nekada ces tako pre da zastitis svog kera nego druge ljude. Da pohvalim jednu vlasnicu psa koja je pocistila za svojim ljubimcem nakon sto je obavio nuzdu (i to u travnjaku, a ne na stazi). Svaka cast, devojko! Vidim da je i igraliste za pse postalo bas popularno. Slucajno uhvatih razgovor dvoje vlasnika pasa, gde se teta sa haskijem kod cike sa haskijem raspitivala da li je guzva u parkicu za pse. Sad mi je malo zao moje Amy (psa) sto ne zivim u gradu, jes' da ovde ima celo dvoriste za sebe, ali je malo usamljena...

I kod osvetljenja sam uocio jednu star - a to je da glavna staza deluje malo jace osvetljeno i to zbog - prozracnosti (drvece ne baca senke), belog kamena na stazi, i podnih lampi koje su postavljene ispod nekoliko krosnji duz glavne staze. Kada se ukljuci fontana i osvetle spomenici tu ce vec biti sasvim pristojno za setnju. U ostatku parka je i dalje mracno.

I za kraj - jos jedna mala zamrka - u parku nema WiFi interneta. Znam da zvuci razmazeno, ali hteo sam da vam prenesem utiske uzivo :vops:
 
AlexLU":3olvmzup je napisao(la):
vucko":3olvmzup je napisao(la):
Izvinjavam se,ali kakve veze imaju kreditne kartice sa rekonstrukcijom Tasmajdana?

Nego,sta mislite,koja ce biti poza oca naroda?Stajanje sa spustenim rukama,sedenje na stolici,poklanjanje ili ne znam ni ja?Vidim da ima u svim verzijama statua

Ja sam za ovu

http://cache2.allpostersimages.com/...-of-the-republican-palace-baku-azerbaijan.jpg
http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/5862273.jpg
`
a da bude jos malo veca i da usmerava prema restoranu
 
Pozdrav svima.

Vidim da se ovde rasprava odvija već neko vreme. Hteo bih da kao neko ko je svoju mladost proveo velikim delom u i oko Taša kažem da sam u potpunosti zgrožen novom rekonstrukcijom. Parku je nesimnjivo bila neophodna rekonstrukcija ali mi nije jasno koji arhitekta je mogao ovako užasno da ga zamisli i još bitnije - ko je to dozvolio?

U mom društvu (ljudi koji poznaju svaki cm Tašmajdana, neki koji bukvalno žive na 50m od Taša) park je već dobio novi nadimak - Zatvorski krug.

Ne bih sada raspredao o svemu što mislim da je loše, već imam jedno pitanje na koje će neko možda znati odgovor:

Da li su odvratno-sive klupe zapravo ofarbane podlogom za farbu? Da li će po završetku radova biti prefarbane u zeleno/tamno braon/belu? Iskreno se nadam da je tako. Ako ne, već mesec dana ozbiljno razmišljam o noćnom prefarbavanju klupa u razne jarke boje.
 
ili jos bolje, ofarbaj ih ti u tu lepu zelenu boju kad vec zelis da budes od koristi - taman da imamo jednu brigu manje.

jedan utisak od ranije koji je samo pojacala ova rekonstrukcija: ti ljudi iz zelenila (ili ko je vec zaduzen za hortikulturu u gradu) treba da odu na nekakav kurs bastovanstva. pa nije to pljuni pa zalepi, kupi pa zasadi, to je nauka za sebe. treba uciti malo od boljih!
 
Dakle;Sivo Park,Zatvorski krug,Pyongyang,Nwo park..kakva turistička atrakcija.. biće pun Slovenaca ,ipak im daleko S.Koreja :kafa:
Pyongyang-Grand-Theatre.jpg

20101013044836797.jpg

otvaranje sivo parka
 
ај што је далеко, него не може ни да се уђе, а и ако се уђе, не може да се изађе после
 
Ako ima neko slike iz unutrasnjosti nekog domaceg zatvora pa da uporedimo sa tasom? :)

Ove sprave na otvorenom stvarno podsecaju na zatvore u americkim filmovima,samo na fale meksikanci krimosi
 
Nemoj te tako posadili su zivu ogradu oko prostora za pse takve male sadnice nevjerovatno.Nigdje zbunja cjeca neracu najuci one ogradjene begonije sivo pa sivo :bash:
 
Inace, ovo je materijal kojim je presvucen parking kod Madere

http://i56.tinypic.com/2wntnop.jpg

i naravno ,,kvalitetne,, kocke

http://i56.tinypic.com/2vdmg5d.jpg

Rekose u danasnjem izdanju Blic Beograd da ce odredjene nedostatke ispraviti... Videcemo...
Sto se klupa tice, stoji da su estetski ruzne, ali jesu udobne to niko ne moze da spori, ali stvarno cesmice i kante za djubre su totalni estetski promasaj.
Ono sto mi je ostalo urezano pre mozda nekih 10 dana, su postavili klupe bez naslona, tik uz fontanu ali su ih skinuli ubrzo, da li neko zna sta ce biti sa njima, posto su ostale rupice od njih, pogledajte ako ne verujete... :)
 
Vrh