Šta je novo?

Tašmajdan

Za spomenik se ne sekirajte, ionako će to pod okriljem noći da maznu i prodaju na nekom otpadu... tako da je sva ova rasprava o spomeniku nebitna :D
 
Spomenik je malo golem da se tako lako mazne,a i da se to desi azerbejdzan bi priznao Kosovo zato ima da ga cuvaju nasi ko oci u glavi ;)
 
mozda bi sad i spanci trebali da se ugledaju na azerbejdzance. da nam srede slaviju sa kolombom u centru. ako nista kvalitet zagarantovan.
mada s'obzirom na vaznost drzave ja bih dao kalemegdan, kristofer umesto pobednika, sta ima veze bice para...
 
E da su Španci urerđivali Taš ili Slaviju sada bi se ponosili izgledom,tradicija je to...i najdalje zabiti u Latinskoj Americi imaju trgove sa veličanstvenim spomenicima,fontanama i parkovima.. :kafa: Inače danas sam prošao Sivo Parkom ,Zatvorskim krugom i pade mi napamet još jedan naziv "Grozo-park"..
parque-de-atracciones-de-madrid01.JPG
parquedelretiro.jpg
Retiro%20Park%20480x337-b4fc33dd-1d20-453d-b109-0d7b27718e62-0-480x337.jpg
Parkovi Madrid
 
2012":1tmqjusr je napisao(la):
E da su Španci urerđivali Taš ili Slaviju sada bi se ponosili izgledom,tradicija je to...i najdalje zabiti u Latinskoj Americi imaju trgove sa veličanstvenim spomenicima,fontanama i parkovima.. :kafa:
upravo tako, i u vukoje*******ini na andima na 3500m trg je obavezan !
 
Bulevarac":2hvq0x4p je napisao(la):
2012":2hvq0x4p je napisao(la):
E da su Španci urerđivali Taš ili Slaviju sada bi se ponosili izgledom,tradicija je to...i najdalje zabiti u Latinskoj Americi imaju trgove sa veličanstvenim spomenicima,fontanama i parkovima.. :kafa:
upravo tako, i u vukoje*******ini na andima na 3500m trg je obavezan !
moram priznati da bih ja zanemario te stare spanci i bacio akcenat na ove nove moderne spance...

a sta fali konceptu naseg tasmajdana, nasoj krakastoj fontani i geometarskim ''uradi sam'' klupama...
 
2012ice,ne bih imao nista protiv toga da deo ka Sansi bude tako oplemenjen fontanama.

Inace u stampanom izdanju blica nista pametno nije receno osim da razmisljaju da vrate ulaz na stadion tasmajdan posle rekonstrukcije izmedju restorana sansa i bivseg luna parkica,sadasnjeg prostora sa opremom za vezbanje.To nije losa ideja,mada nista spektakularno.

Inace,videh 3-4 komunalna policajca i nekog inspektora kako kontrolisu da li su psi cipovani,ali samo na delu koji je ogradjen.Stvarno sam razocaran u komunalnu policiju jer su je sveli na kontrolisanje karata za GSP i jurenje kucica bez cipa umesto da se bave aktuelnijijm problemima kao sto su divlje deponije i pustanje glasne muzike nocu od strane kafica/splavova.
 
dusanjf":3fdjmvke je napisao(la):
Bulevarac":3fdjmvke je napisao(la):
2012":3fdjmvke je napisao(la):
E da su Španci urerđivali Taš ili Slaviju sada bi se ponosili izgledom,tradicija je to...i najdalje zabiti u Latinskoj Americi imaju trgove sa veličanstvenim spomenicima,fontanama i parkovima.. :kafa:
upravo tako, i u vukoje*******ini na andima na 3500m trg je obavezan !
moram priznati da bih ja zanemario te stare spanci i bacio akcenat na ove nove moderne spance...

a sta fali konceptu naseg tasmajdana, nasoj krakastoj fontani i geometarskim ''uradi sam'' klupama...
PS. ni oni nisu priznali kosovo, mogli bi da pomognu.
japanci nikako oni mnogo kontrolisu kako se trosi, nije uredu
 
Da pročitah vaše komentare, i verovatno će biti partijski sastanak na tu temu na nivou grada,pašće po koje ribanje, te po koja prigodna reč "kako ste mogli da sje*******ete agendu pred izbore" te "koji je id*** birao materijale" te " nisu nam rekli da sabijemo fontanu na drugi kraj" te "ljudi ni do sada nisu prali veš na Tašu" "te "Zar i javni WC u sivo?" i na kraju "hoću da svi odvojite po dva sata i čitate na Beobuildu na šte se žale i imate rok od 1.mesec dana da otklonite iste.. :D
Dakle šta je komisija forumaša sa Beobuilda sugerisala za hitnu intervenciju;
1.Zameniti granit na centralnom šetalištu Taša kvalitetnijim i u boji crvenkastoj..terakot,skinutim granitom popločati periferne stanice BGvoza..(nije bačena para)
2.Hitno povaditi bandere javne rasvete u parku i zameniti ih kandelabrima može model kao na Kalemegdanu a postojeće opet usmeriti na stanice BGvoza
3.Hitno zameniti klupe može sličnim onima u parku kod Vukovog spomenika,kao i mobilijar..
4.Posaditi još retkog drveća na brisanim tj.uništenim površinama(i oko Černobilja se vidi po koja travka),kao i žive ograde i retkog rastinja
5.U centralnom delu parka ulaz sa Bulevara(pored Madere) u krugu gde je spomenik izraditi još jednu fontanu..koja će se videti direktno iz Bulevara.
Ako neko ima još nešto da doda... :kafa:
E da proterati Arhitektu i zabraniti mu povratak.. :D
 
Pravi pravcati vodokok,kako sam pricao kad sam bio mali za onaj na Trgu. :D

Jos nam fali muzika,bas me zanima da li ce biti narodna azerbejdzanska,neki pop ili ce da puste Cecu odma :laugh:

Nema nam statue velikog vodje :( Trebao je stici jos pre 5 dana.
 
Siva fontana,bela voda.. ;) Era Ojadanić i Azersko kolo..ima penzioneri da graju kolca sve u deset.. :kafa:
061012_nkorea_hmed_1p.hlarge.jpg
5035169799_ca7db73f3c.jpg
3610136723_248fdccabc.jpg
 
2012. tvoj spisak lepih zelja ce se ostvariti, ali tada ces do Tasa najzad moci da doputujes metroom i na tom ponovo obnovljenom Tasu da odigras partiju saha sa tvojim vrsnjacima u penziji, a posle u setnju onim sto je od parka ostalo, posto dobar deo uz bulevar i Beogradsku bude ukrasen gradjevinama, najzad nije jos mnogo drveca ostalo na tom prostoru, a niskog rastinja uopste vise i nema, pa nece biti ni neka velika steta na preostaloj ledini podici nove kvadrate, jer vidimo da ima sve vise tih koji takve prilike jedva cekaju.

Steta je sto jedan od ova dva velika vodoskoka nije na mestu spomenika pesnikinji u kruznoj leji, koji bi se video iz Bulevara kao sto si i ti primetio, inace tom nevelikom obelezju bi prikladnije mesto bila reskrsnica dve staze na uglu Madere, tacno u pravcu ulice koja nosi naziv po imenu osobe kojoj je posveceno to obelezje.

Prirodno bi bilo da se kaskadni tok vode zavrsava u nekom basenu ili jezercu na mestu drugog vodoskoka, dvojni vodoskok je primerenije resenje za vodoskoke koje povezuje basen u istoj ravni, a ne kaskada.

Ali ono sto je zaista stvarno i bez velikog troska moguce popraviti je sadnja uklonjenih vrsta niskog rastinja i neke nove, drveca i nove cvetne leje, kao i bojenje mobilijara od kandelabra i klupa do paviljona i ljuljaski, a kome je do sive neka to ostavi za svoju kucu, daleko mu lepa kuca, kako se vec kaze.
 
Jest dobro si primetio fali ulaz u metro.. ;) i kada se izmorim sa šahom i penzionerima da se ne lomatam po autobusima..nadam se da nam i metro neće da rade u sivo..
 
Zar bi to bilo cudno posle tolikih sivih stolica i svega ostalog u danasnjim sredstvima javnog prevoza. Ne kaze narod slucajno, zapeo ko sivonja!
 
meni malo na fotkama vuce ka mauzoleju, .ovde gde su kaskade, jel moze nekako kolicima sa decom da se prodje ili ... ?
 
Bulevarac":2itv5eex je napisao(la):
meni malo na fotkama vuce ka mauzoleju, .ovde gde su kaskade, jel moze nekako kolicima sa decom da se prodje ili ... ?
sudeci po slikama bocno su rampe
 
Slika Goldi sa SSC-a.Tas pre 50 godina.

140b310.jpg


Dolazi u junu predsednik Azerbejdzana u Beograd,tada ce i otvoriti park.Danas je potvrdjeno.
 
Uh ovo sa slike je Mercedes u odnosu kako sada izgleda.. :D
 
2012":2o6bnxfy je napisao(la):
Uh ovo sa slike je Mercedes u odnosu kako sada izgleda.. :D
E vala ako ti je ovo mercedes u odnosu na ono kako sada izgleda mora da ga porediš sa Bentlijem.... Totalno mi zvučite (neki) kao one babe ispred zgrade koje od milja zovem Centralni Komitet, koje sve moraju da iskomentarišu (uz dozu tragedije, gadjenja pa sažaljenja naravno), a u 2012nom slučaju i sa propratnim fotografijama (jer šta je post bez slika)...

Slažem se da ima propusta, ali ovoliko kukumakanje je stvarno bljaaaaaaak.
 
Ako nista,makar ih nateramo da ofarbaju svaku drugu behaton kockicu i klupe u drugu boju.

Takodje,koliko ispratih nijedno novo drvo nije zasadjeno vec su samo seckana,a to su pominjali na pocetku radova.Evo jos jednog teksta u pressu.Bas me zanima kako ce onaj razgovor jednog mog poznanika sa predstavnicima ambasade Azerbejdzana proci posto ce im ukazati na fuseriziranje od strane nasih izvodjaca radova(interkopa i zelenila beograd)>

http://pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/159748/Nalickani+Tašmajdan.html
 
Barem znamo da oni kod kojih je zasadjeno ovoliko drvece ispred zgrade-parka, imaju da se nacekaju da izraste kao ono kod Tasa.(+/- 60 godina).
Sem estetskih primedbi koje pojedinci imaju, sumnje u kvalitet nekih izvedenih radova, te i same koncepcije parka, siguran sam da ima ljudi kojima se dopada novi Tas. Meni je majka koja je kuckarka,( njen park nije Tasmajdan), danas rekla da joj se bas dopada sto imaju box za pse u Tasu, da je dovoljno velik , te da bi ona volela da i oni u Studenjaku imaju isto tako ogradjen prostor, sto me je moram priznati iznenadilo. Mislio sam da joj se nece svideti ideja sa boxom i sve to, ali eto. Za razliku od nje jos jedan ortak, ciji je Tasmajdan park (zivi na 50m od Tasa), a isto je kuckar, je maksimalno nezadovoljan. Njemu je Tasmajdan druga kuca, pa ne mogu da ne cenim i njegovo misljenje. Ono sto meni sem nekih estetski (a mozda i konceptualnih) elemenata smeta, je nedostatak transparentnosti u samom tenderu, odnosno tendera i nije bilo. Takodje mi nije jasan nacin na koji je dao javne povrsine, postao privatno vlasnistvo. Trenutno sam alergican na sve vidove nepostovanja zakona od onih koji su zaduzeni za njihovu primenu. Mislim da svi bi svima nama bilo bolje, ukoliko bi vlast vise pritiskali da postuje sopstvene zakone, a ne dozvolimo da zakoni vaze, samo za obicne gradjane.
 
Vrh