Šta je novo?

Studija visokih objekata grada Beograda

За то време у Грузији ниче нови вертикални град од 500.000 становника

19727_2_l2.jpg


19727_4_l4.jpg


19727_5_l5.jpg


Иначе,ово се увелико реализује.Већ граде путеве до локације и неке објекте у самом граду.
 
Ovo je druga krajnost i cist kompleks... Praviti sumu solitera da bi se licilo na Menhetn je idiotski...

Soliter treba da oslobodi prostor a ne samo da ga nabija i iskoriscava bolje...
 
Ови блокови на "периферији" су више него добри, али за овај централи део са највишим кулама се слажем са Феанором. По чему је то боље и хуманије од крмачизације БГ-а?

Колико видим, и овде је заузетост парцела поприлична а плус се отишло у висину те то чини град још мање хуманим.

Само то је замерка. Иначе цео принцип је више него добар. Подићи потпуно нови град на повољном месту у старту урбанистички испланиран и који иде у висину а не у ширину, чиме се чува животна средина а трошкови града скидају на минимум.
 
Feanor":1nh99ak7 je napisao(la):
Ovo je druga krajnost i cist kompleks... Praviti sumu solitera da bi se licilo na Menhetn je idiotski...

Soliter treba da oslobodi prostor a ne samo da ga nabija i iskoriscava bolje...

Ове највише куле су ту више ради промоције. За сада граде само објекте јавне намене мале спратности и футуристичке архитектуре.
 
Грузија је земља са дупло мањим бројем становника и дупло мањом густином насељености од Србије тако да је информација како ниче нови град од 500.000 становника смејурија.
 
Na SSC-u se mogu naći teme i o Bloku 26, Verano toweru, Bloku 41a, Plazi u Kneza Miloša, kuli u okviru Westa 65, hotelu "Jugoslavija", Delta toweru u Bloku 20, City apartmanima na Autokomandi, Luki Beograd itd. Neko sa strane bi lako pomislio - "Vidi al' se u ovoj Srbiji grade kule!?".
 
Није смејурија него реалност. Пратећа инфраструктура се већ гради.Многе државне институције ће се преместити ту а то што све раде планирајући деценијама унапред и за потребе града од пола милиона становника није смејурија него права ствар. Неће сутра потрпати у аутобусе пола милиона становника и преселити их ту него ће развојем инфраструктуре једног дана привући велики број људи у тај град.План је да се први становници доселе у нови град тек за 5 година а иначе,20км ниже је главна грузијска лука тако да се не ради све од нуле.

Ваља се мало проширити видике.То је једина ствар у којој ССЦ шије ББ. Хомере,разлика је у томе што су сви ти наши пројекти сахрањени док је у тој малој Грузији последњих година реализовано безброј пројеката о којима ми можемо само да маштамо
 
Želim Gruzinima svu sreću da uspeju u realizaciji ovog projekta. Ali tek su na početku, verujem da ih čeka još dosta izazova. Samo konstatujem da se na internetu često pojavljuju renderi za razne projekte koji retko odmaknu u realizaciji. Makar je tako sa zemljama koje su ekonomski i politički tu negde u nivou Srbije.
 
Али не и у Грузији.Да не бих овде гушио тему скокни на њихову секцију на ССЦ- и види шта су све већ изградили и шта је тренутно у изградњи. Ја увек први све те силне рендере и пројекте прихватам са резервом али ова државица је доказала да је то све озбиљна прича.

Посебно ми се свиђа њихов почетак модернизације државе.Расформирали су буквално целу полицију коју је изједала корупција и створили нову од нуле.А целу државну администрацију су смањили неколико пута која се сада заснива на модерном електронском систему. Резултат тога је да им грађани ваде сва документа за пар минута и на једном месту без икаквих беспотребних папира и трошкова.
 
Sad sam čekirao njihovu sekciju na SSC-u. Priznajem da zaista ima realizovanih projekata na visokom nivou i da deluje kao da se zemlja razvija velikom brzinom. Nekoliko novih javnih zgrada je zaista interesantno (poput onog uslužnog centra ili one neobične cevaste koncertne dvorane), a i fotografije iz grada daju veoma dinamičnu sliku. Nije to samo do zgrada - tu je gomila "sitnica" koje oplemenjuju prostor - fontane, mostići, žičara, parkovi itd.

Nevezano za izgradnju velikih objekata, dopada mi se kako rekonstruišu cele kvartove u Tbilisiju - to je zaista nešto što u Beogradu trenutno možemo samo da sanjamo. Zamislite samo dođu mašine u karađorđevu, izrovare celu ulicu, na sve zgrade se stave skele i kreće obnova svega od kolovoza, preko trotoara, zelenih površina, fasada, stolarije do krovova. Impresivno.

Ipak, s druge strane, na forumu ima i dalje najviše rendera. Teme poput New Tbilisi (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1470217) ili Tbilisi Olympic village (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1470217) su samo renderi bez ijedne slike sa gradilišta. Poslednje tri strane teme o izgradnji Tbilisija su samo renderi za razne zgrade. Slično je i za ovaj novi grad - Lazika. Renderi, vesti i jako malo slika sa terena, na kojima se ipak vidi da se nešto radi (poput ove zgrade suda što liči na naš CPN). Isto tako, nije mi jasno zašto kao projekte za ovaj grad postavljaju slike i rendere objekata iz drugih gradova i zemalja (poput Vodene kocke iz Pekinga ili Grada nauke i umetnosti iz Valensije i sl.). To je malo neozbiljno.

No, uprkos svemu, primeri poput Gruzije mogu da služe kao dobar primer. Naročito ovaj deo o reformi javne uprave :) Naša državna administracija se ponaša kao tumor, samo se širi i izjeda ceo organizam dok se ne uruši.
 
Пустимо сада Грузију. Хајде да оживимо мало ову тему. Сви се жалимо како БГ нема високе објекте а нико ништа де предложи. Само нешто чекамо.

Хајде да направимо ББ студију високих објеката. Где? Зашто? Колико? Како је изградња високих зграда директо повезана са метро системом, можемо се послужити метро мрежом Имамо план.

Ајде мало да се размрдамо. Одавно није било неке спонтане радионице.
 
Meni je: visoki objekti = vise zelenila, humaniji prostor...
Toliko jednostavno, nikakvi skyline-ovi, nikakav prestiz, samo po meni napredan pogled na buducnost, tj. kretanje u susret buducnosti kada ce prostor i humani uslovi za zivot biti u deficitu...
 
sa ovom logikom visoke zgrade vise zelenila u centru se slazem ali kada je u pitanju buducnost, posebno buducnost Srbije treba racunati na energetsku i prehrambenu bezbednost a ona nije u visokim zgradama vec u porodicnim kucama ciji se stanovnici po ptavilu mnogo lakse snadju kada dodje do nekih nestasica. Tacno je da su zgrade energetski efikasnije zbog manjeg broja spoljnih zidova ali u slucaju nestanka struje prestanka dotoka energenata u situaciji kada je hranu potrebno na neki nacin proizvesti stanovanje u zgradama je najgora opcija.
 
Pa hrana se valjda proizvodi u selima a ne u glavnom gradu?!
 
Glavni grad je sirok pojam jedanput sam procitao koliki je ukupan procenat poljoprivredne proizvodnje u BG, ne bih sad da se frljam procentima ali ucesce je ogromno.
Ja nisam pricao o proizvodnji hrane vec o energetskoj i prehrambenoj bezbednosti. Sta recimo da se desi da zbog nekog razloga nestane samo struje i vode, sta ce da radi onaj na dvadesetom spratu. Da je takvo pitanje postavljeno pre 20 godina odgovor bi bio lak, samo se vrati na selo ali sela vise skoro da nema. Zbog toga sto je manje stanovnika na visokim spratovima veca je prehrambena bezbednost, banalan primer.
Stanovanje u visokim objektima treba da bude luksuzna kategorija i da se strateski tako planira da onaj ko ima para da stanuje tu ima i alternativu.
Visoke zgrade treba da sprece da svaka svaka firma ima svoju krmacu na nbg mada sa druge strane kao sto neko vec rece ovde onda bi mogli sve da strpamo u jednu zgradu ovako imamo privid da se nesto radi.
 
Ajmo da uzmemo samo u obzir da ipak pricamo o nekim normalnim okolnostima i setimo se da se ceo svet gradi na visokim objektima trenutno... Da ne zamisljamo kataklizme, bar ne na temi visokim objektima...

Hocu da kazem, da tu postavku da ce nestati struje i vode mozemo da stavimo u bilo koju temu i u tom slucaju ceo forum bi postao besmislen...
 
Ваљда ти нови високи објекти имају неке алтернативне системе за довод струје/воде, или бар предвиђено место за њих...?
 
Барем се ми, Срби, таквих катаклизми, не морамо плашити.

Пре пар месеци сам био на предавању неког лика из Британије на тему перманкултуре који је изјавио да смо ми срећан народ, јер свако од нас има по неко мало или мало веће парче земље на неком селу од бабе или деде. Рекао је да у Британији тога одавно нема и да они једноставно немају избора сем да једу индустријску храну. Јако мало Британаца данас има могућност за своју малу башту. Све су преузеле корпорације.

Елем, то је поприлично тачно. Већина нас сигурно има неко парче земље, те се у случају тих катаклизми лако можемо преселити на село.

Требало би да видимо где у Београду можемо градити велике објекте, да би имали функционалнији и јефтинији град, а не да развијамо неки Београд 7 , 8 и 9..
 
Један читалац овог форума или бар портала

koliko-kosta-oblakoder.jpg
 
Bas sam hteo da to prenesem!Isto razmisljanje oko toga da je glavna vizura kada gledas centar sa reka taj dimnjak dorcolske toplane.
 
Homer Jay":1vljdcy9 je napisao(la):
No, uprkos svemu, primeri poput Gruzije mogu da služe kao dobar primer.

Једино ако претходно нападнемо Русију, па да после добијемо паре од Американаца па као нешто улажемо у инфраструктуру. У противном, мрка капа. Немамо ми пара за пројекте као што су у Грузији.
 
31946666.jpg


Да простите али прва мисао гледајући ову слику ми је била: Жаклина, кога ви з..зезате?!
 
Ja mislim da treba proglasiti da je sve preko 5 spratova neustavno.
Osim ako je zgrada bez lifta, tada se može zidati do 7-8 spratova i to je to.
Posle toga napraviti studiju koja će to da potvrdi i idemo na špricer i kavurmu.
 
:D

етак, 12. октобар 2012.
Град Београд – Градско веће града Београда

Јавни позив за пријављивање кандидата за директора Јавног урбанистичког предузећа „Урбанистички завод Београд”, чији је оснивач град Београд

На основу члана 26. став 1. тачка 1. Закона о главном граду („Службени гласник РС”, број 129/07), члана 54. став 1.тачка 1. Статута града Београда („Службени лист града Београда“, бр.39/08 и 6/10), члaнa 57. Пословника Градског већа града Београда („Службени лист града Београда”, бр.7/09, 18/10, 5/12 и 46/12) и Закључка Градског већа града Београда бр. 3-3642/12-ГВ од 11. октобра 2012. године

ГРАДСКО ВЕЋЕ ГРАДА БЕОГРАДА

објављује

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ПРИЈАВЉИВАЊЕ КАНДИДАТА ЗА ДИРЕКТОРА ЈАВНОГ УРБАНИСТИЧКОГ ПРЕДУЗЕЋА „УРБАНИСТИЧКИ ЗАВОД БЕОГРАДА”, ЧИЈИ ЈЕ ОСНИВАЧ ГРАД БЕОГРАД

Пријављивање се врши за радно место директора у Јавном урбанистичком предузећу „Урбанистички завод Београда”, чији је оснивач град Београд.

Право пријављивања имају сви заинтересовани кандидати (лично или сва правна и физичка лица у име заинтересованог кандидата) који, осим општих услова прописаних законом, испуњавају иследеће посебне услове:
– висока школска спрема (VII степен стручне спреме),
– четири године радног искуства у VII степену стручне спреме.
Уз пријаву са биографијом кандидата подноси се:
– извод из матичне књиге рођених (оригинал или оверена фотокопија);
– уверење о држављанству Републике Србије (оригинал или оверена фотокопија);
– доказ о степену стручне спреме;
– доказ о радном искуству.

Пријава са доказима о испуњавању услова подноси се Градском већу града Београда, преко Секретаријата за урбанизам и грађевинске послове, Београд, Краљице Марије.1, у року од 15 дана. Рок почиње да тече наредног дана од дана објављивања јавног позива (завршава се закључно са 29. октобром 2012. године).

Пријаве уз које нису приложени сви потребни докази (у оригиналу или овереној фотокопији, где се то захтева), као и непотпуне и неблаговремене пријаве, неће бити разматране.

У складу са чланом 12. став 1. тачка 8. Закона о главном граду („Службени гласник РС”, број 129/07) и чланом 31. став 1. тачка 9. Статута града Београда („Службени лист града Београда”, бр. 39/08 и 6/10), Скупштина града Београда именује директоре јавних предузећа чији је оснивач град, на предлог Градског већа града Београда.

Додатне информације могу се добити на телефон 7157-203, сваког радног дана од 11 до 15 часова.

Izvor: Grad Beograd
 
Da li se to zaklini klima stolica inace gradnja tog grada u gruziji je obustavljena od novih vlasti i jos stosta dosta toga je bilo samo predizborni marketing sakasvilija
 
Vrh