Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
Neki ljudi ne mogu da skapiraju sirina konstrukcije mosta nije isto sto i sirina nasipa za njegov prilaz/uspon.

Sad cekam novi odgovor u fazonu ma bice to sjajno, samo negativni ljudi ili politicki protivnici komentarisu, Beograd je nikad bolji, itd...

 
P.S.

ALI...
Sto se mene tice, ako moze da se izvede konstrukcija 3+3 mosta i u ovim uslovima, s ovom sirinom, ok, samo napred.
Nisam protiv gradnje tog mosta, podrzavam je. Samo sam protiv toga sto su nabili zgradurine toliko blizu. Nista im ne bi falilo da su obe odmakli jos po 5 metara.

Na stranu urbanizam i izgled spolja, nego je malo bezveze i nekorektno i prema buducim stanarima da im spavace sobe budu i toliko blizu i u ravni sa kolovozom mosta. Ako je vec bilo moguce jos malo ih udaljiti. Ne mora svaka saobracajnica u Beogradu da se pretvori u jbnu kanjoncinu.
 
Iskreno, ako je neko bio glup da da pare za stan u Beogradu na vodi + toliko glup da ne vidi na svim vizuelizacijama, planovima, maketama, promo materijalima... da će mu ulica prolaziti direkt ispred prozora, taj sa tom glupošću pare sigurno nije stekao poštenim radom. Tako da, nije mi ih uopšte žao i neka počnu više da prave dok nije ovaj stari završio u Savi.
 
Сунце му пољубим, па ми правимо Бранкову и Деспота Стефана. Тј ми не да не решавамо постојеће, ми ПРАВИМО сиутацију. А онда кроз 50 година житељи улице те и те најзагађеније, најбучније, жале се, болесници, срачни, асматичари...
 
P.S.

ALI...
Sto se mene tice, ako moze da se izvede konstrukcija 3+3 mosta i u ovim uslovima, s ovom sirinom, ok, samo napred.
Nisam protiv gradnje tog mosta, podrzavam je. Samo sam protiv toga sto su nabili zgradurine toliko blizu. Nista im ne bi falilo da su obe odmakli jos po 5 metara.

Na stranu urbanizam i izgled spolja, nego je malo bezveze i nekorektno i prema buducim stanarima da im spavace sobe budu i toliko blizu i u ravni sa kolovozom mosta. Ako je vec bilo moguce jos malo ih udaljiti. Ne mora svaka saobracajnica u Beogradu da se pretvori u jbnu kanjoncinu.

ja sam i kontao da ce i biti na nekakvoj platformi ili stubovima, narocito sto se time dobija prostor ispod za nesmetanu cirkulaciju pesaka. Naravno sve ovo nema smisla dok se ne vidi sta se desava sa tim kruznim tokom kroz koji prolazi tramvaj :oops: .. . Takodje uzmite u obzir da je razmak izmedju zgrada cak vise od 40 metara, mada je cinjenica da ne bi skodilo da ima i jos koji metar vise prostora.

Sto se tice buke, ne znam koliko je to necuveno u jednom vecem gradu. Jednostavno zatvoris prozore kad je saobracajni spic, ukljucis klimu da hladi najjace i brate stanujes...
 
Dao lajk isprva, ali onda pročitao zadnju rečenicu koja implicira da u Beogradu koji i dalje ima HEKTARE I HEKTARE neizgrađenih džungli u krugu od 5 km od centra, neko sugeriše da je ok graditi kanjončine i prozor-u-prozor blokove umesto bolje organizovati i dizajnirati naselje i saobraćajnice oko njega.

Takođe, videh i potpis, klasičan fazon ''svi ljudi su đubrad, osim mene'' i onda reko ok, ništa od toga.
 
Ne znam o kakvim hektarima unutar Savskog Amfiteatra pricas ali dobro. Ocigledno ti neces kupiti stan u BNV, i to je sasvim ok.

Takodje mi je izuzetno drago da se pronalazis u mom potpisu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Niko nije rekao ''unutar Savskog amfiteatra'' nego ''u krugu od 5 km od centra grada'', članu kluba govana. ;)
 
Сунце му пољубим, па ми правимо Бранкову и Деспота Стефана. Тј ми не да не решавамо постојеће, ми ПРАВИМО сиутацију. А онда кроз 50 година житељи улице те и те најзагађеније, најбучније, жале се, болесници, срачни, асматичари...
Pa onda nemojte to da radite, sve vreme pokušavamo da objasnimo koliko je sve ovo pogrešno i naopako.
 
Men, iskreno, slabo zanima što će drugovi i drugarice u BnV živeti uz most.
Jedino me zabrinjava što će to sve biti jedan veliki krš od saobraćajnog rešenja.
Taj koga ništa živo ne zanima u životu pa nasedne na kupovinu stana u BnV i zaslužuje da sa prozora gleda u rampu od mosta i saobraćaj na njoj.
 
Izvor: mycity-military.com forum
Ne znam da li je ovaj sken bio ovde, ako jeste izvinjavam se za dupli post.
254884_52504454__20181114_220357.jpg
 
E baš da vidimo koliko će da košta duplo kraći i manji most bez pristupnih saobraćajnica od Djilasove žute pljačke i "preglomaznog mosta kome tu nije mesto". Inače baš mi je drago što će se ovaj most praviti i ne izgleda loše, u svakom slučaju po mom mišljenju mnogo bolje od ove privremene šklopocije što su izgradili Nemci. A to što će stanarima BG na vodi da ide ispod prozora baš me briga, odavno sam prestao da se nerviram oko te, kako bih rekao, legalne pljačke i ovaj put zaista preglomaznog kome tu nije mesto.
 
Most treba da se radi, to je tačno. Potrebno je rušenje, a zatim proširenje. Konstrukciju mosta treba ostaviti i nadgraditi na novi most. Možda je skupo, ali je jedino normalno rešenje. Izvinjavam se što ne koristim stručne termine.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Koja je cena rastavljanja ovog mosta? I da li je to uopšte opravdano? Može se na kraju krajeva napraviti most koji će ličiti na ovaj. Samo veći i finkcionalniji.
 
Koja je cena rastavljanja ovog mosta? I da li je to uopšte opravdano? Može se na kraju krajeva napraviti most koji će ličiti na ovaj. Samo veći i finkcionalniji.
Nazalost sve je kod nas politika, pa i ova stvar oko mosta. Most koji su privremeno postavili nacisti, namenjem premoscavanju Tise, sacuvan ne iz emotivnih, sentimentalnih ili nekih trecih razloga vec iz teskog siromastva drzave koje nije uspela da mu nadje adekvatnu zamenu 80 godina. Sada ce da postane heroj i mucenicka zrtva borbe protiv zle vlasti, kao da nema dovoljno drugih razloga da se kritikuju( nocna rusenja Savamale, Jovanjice, glavosece....). Kakva vlast takva i opozicija.
 
Kada se bavi samo gradsko-komunalnom politikom, N1 ponekad i kaže nešto istinito.
 
Ali najjače od svega je kad ovaj oblik života koji sebe smatra novinarkom kaže "bila je ideja da šine budu preko mosta na adi ali od toga se odustalo", žena ne zna da tramvaji idu preko mosta.
 
Vrh