Šta je novo?

Stari Sajam i naselje Staro sajmište

Ovo je bolno i mučno za slušati i za gledati.
Ne znam čega više nedostaje u klipu: konkretnih informacija, poznavanja teme ili fonda reči.

Na 2:04 kada kaže "vidimo sa strane neke nove projekte, nešto novo" :rolleyes: priča (ali ne zna) o prvom betonskom segmentu novog tornja sa kojeg je skinuta čelična oplata.
Na oko 0:54 se vidi kako radnici montiraju drveni kalup oko kojeg će se postaviti oplata za izlivanje drugog segmenta.
 
Ja ih zapravo gledam ali sa isključenim zvukom. Čovek je definicija pojma lupa kao Maksim po diviziji. To je osoba koja nije mogla naći kej Lazaro Kardenasa pa je napao Beobuild da mi izmišljamo radove i šurujemo sa vlašću.
 
Ja ih zapravo gledam ali sa isključenim zvukom. Čovek je definicija pojma lupa kao Maksim po diviziji. To je osoba koja nije mogla naći kej Lazaro Kardenasa pa je napao Beobuild da mi izmišljamo radove i šurujemo sa vlašću.
😂
 
Ja ih zapravo gledam ali sa isključenim zvukom. Čovek je definicija pojma lupa kao Maksim po diviziji. To je osoba koja nije mogla naći kej Lazaro Kardenasa pa je napao Beobuild da mi izmišljamo radove i šurujemo sa vlašću.
Па како знаш да је "дефиниција појма лупа", ако искључиш звук, а не чујеш шта лупа!:cool:
 
Па како знаш да је "дефиниција појма лупа", ако искључиш звук, а не чујеш шта лупа!:cool:
Više ljudi je konstatovalo da u svojim videima ima pogrešnih informacija. to je jedna od glavnih zamerki. Sa druge strane, kada mu je sasvim dobronamerno ukazano na neke greške, naljutio se kao da mu je neko uvredio čitavu familiju. To što on obilazi radove i snima je za svaku pohvalu, ali malo taktičnosti je nešto što bi pomoglo da se ne dolazi do sukoba i gomile negativnih komentara. Video sam da je jednom prilikom za snimanje Bulevara patrijarha Pavla dobio baš dosta pohvala, kako ovde, tako i na drugim mestima, jer je prikazao kako izgleda vožnja u toku noći, kada je mrak.​
 
Pošto sam ga prvi kritikovao (sa argumentima) a vidim da je tema krenula u pogrešnom smeru, sad ću i da pohvalim ono pozitivno: iako ne zna puno o temi (a nije jedini, naprotiv, mnogo ljudi ne zna) vidi se da je i njemu iskreno stalo da se prostor bivšeg sajma i logora konačno upristoji jer je to velika sramota ovog grada.
Mediji bi morali da mnogo bolje isprate ovu priču.
 
Danas sam kolima napravio (polu)krug oko kule.
Koliko sam uspeo da vidim, osim što su prizemlje i spratovi ozidani, postavljene su skele i zaštitno platno oko podnožja tornja. I rekao bih da su dva a možda i tri segmenta tornja već izliveni u betonu.
 
Trebalo bi da budu četiri takva elementa i peti na vrhu.
Gagin post prenet iz Politike

НАЦРТ План демонтаже_.jpg
 
Искрено безвезе дижу прашину. Боље да се рашчисте локали из осталих објеката сајмишта и сруше касније дозидани објекти. Немачки павиљон је и у оригиналу најружнији, и тад је изгледао као гаража.
 
Svi se sete kad krene da se ruši, ovde čak krenulo odavno, ali im sad valjda zapalo za oko. A toliko zaista bitnih zgrada je planirano za rušenje ili je u ruševnom stanju i svi ćute. Dizanje prašine uz minimum truda i garantovano odsustvo rezultata da bi posle mogli da kukaju kako su eto oni rekli ali režim srušio. Koliko samo informacija imamo ovde na forumu, a svi smo ovde iz hobija, a oni kojima je posao da prate šta se dešava ni to malo ne mogu da urade.

Umesto da sad guraju da se obnavlja ceo kompleks, da što pre to postane smislena muzejska celina, oni se bave sporednim stvarima.
 
Taj paviljon koji vam se nesvidja je dio zaštićene celine ta saobracajnica 13-13 koja treba da prodje da je pameti bla bi na stubovima sa dva kružna toka na svakom kraju
Ovako je obično poluresenje
 
Što bi se obnavljao ceo kompleks. Jer nam trebaju hangari uz samu reku. Neka se obnovi kula i ona zgradica uz most, to je dovoljno za muzej, a sve ostalo poruši.

Ti isti koji bi u centru Beograda obnavljali logor, se dive Bogdanu Bogdanovicu i njegovom cvetu na mestu sravnjenog sa zemljom logora.
 
Ne pratiš i lupaš, niko ne pominje obnovu hangara uz reku. Treba da se renoviraju svi paviljoni koji mogu, ali neće se praviti oni koji ne postoje.
Takođe, ja sam među tim koji bi da obnove sve, ali obnavljati nemački paviljon mi je malo morbidno, a ne vidim ni neki značaj samog objekta sa istorijskog ili arhitektonskog aspekta.
 
Koliko neznanja, neobaveštenosti i generalno nemanja pojma sa životom..
Em što u tom paviljonu nisu bili zatvoreni logoraši već su ga koristili uprava logora i čuvari, em što se ne ruši bez razloga već zbog spajanja dve ulice, em što je rušenje paviljona počelo odavno a ne juče...
 
Vrh