Šta je novo?

Stari Sajam i naselje Staro sajmište

jlaki":3ljnkq6q je napisao(la):
Btw, oni drugari zbog kojih je neko odavde zvao građevinsku inspekciju koja je obustavila ove radove se nastavljaju, stigli su do izolacije.

eYdy5L3.jpg

Slika i prilika kako sistem ne funkcioniše.
I sutra će vlasnik da traži obeštećenje kada se objekat bude rušio.
 
Bila je traka mora da je podmazo gdje treba sramota a ako je legalno onda je bruka miljrnko
 
Tako što će ga legalizovati u nekom budućem talasu legalizacije, verovatno računaju na tako nešto.

Ovde je sve moguće...
 
Ja razumem moć (pogotovo naše) birokratije, ali ako iko dozvoli legalizaciju ovoga ovde (na stranu što neko prećutno dozvoljava da se gradi) to je skandal najviših razmera i za momentalni zatvor. U takav scenario ne mogu ni da poverujem.
 
Nesto ne verujem da ce moci da dobiju legalizaciju ako taj prostor ima drugaciju namenu po urbanistickom planu...ja kapiram da ce oni da dozvole legalizaciju za manje para i pod laksim uslovim itd. ali nema smisla dozvoliti sve! ako je tako odoh odmah do terazija da dignem sebi kucu od 300 kvadrata :D
 
Pa baš to. Koliko jaku vezu moraš da imaš da ovde gradiš? Pre bih rekao da je to neka prećutna saglasnost.
Hajde onda da svi zidamo na terazijama što reče kolega.
 
Ja sam za to da mi Beobildjani organizujemo jedan omanji rusilacki pohod. :) Ne vidim ni jedan pravni osnov po kom bi nam bilo zabranjeno da rusimo nesto ste ne bi smelo ni da postoji.
 
Slucajno se zaletimo buldozerom kroz kucu i kazemo da nam se zaglavila papucica gasa :D
 
mekbejn":2bzyjv2t je napisao(la):
Ali kako može tražiti obeštećenje ako je nelegalno gradio? Treba da ga sruši o svom trošku

Firma koju angažuje grad, uz pomoć komunalne policije sruši objekat, odnese šut i raščisti teren, a onda po cenovniku fakturiše vlasniku nelegalnog objekta, tj grad fakturiše :violina:
 
Ne znam što forumašima toliko smeta ona smešna suma (za grad) novca uložena u repliku Terazija. Bile su ankete po novinama i TV svi koji su vodeli repliku, pogotovu deca, oduševljeni su. Dobro znate da su neuporedivo veće pare bačene u neverovatne promašaje ili u privatne džepove pa nikom ništa. Repliku jedino treba premestiti a to će uraditi kad se završi železnička stanica NBG.
 
dedinje tema o replici terazija postoji u sekciji zavrseni projekti ovdje se prica o starom sajmistu
 
Jавни позив за набавку радова - Адаптација пословних простора у Улици Гандијева за потребе расељавања корисника Атељеа из Улице Старо Сајмиште 3

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1552209
 
U Gandijevoj?

Da nije zanatski centar u bloku 70, pored OŠ "20. oktobar"?
Šta još može da bude?
Lokali u preizemljima stambenih zgrada u blokovima 44, 63 i 64?


Kako god, ovo je SJAJNA vest!
 
Ovo zvuči ohrabrujuće.

Drago mi je što se Jevrejska zajednica uključila sa konkretnom idejom o Muzeju holikausta, jer se time završava sva priča o "muzeju genocida ma gde se on dogodio".

Predlog (koliko sam shvatio, u pitanju je samo ideja-predlog) da se nemački paviljon pretvori u muzej možda i nije najsrećnije rešenje, jer bi se trajno onemogućilo spajanje uluce Vladimira Popovića sa raskrsnicom Bul. Mihajla Pupina i Bul. Nikole Tesle. A to bi em zauvek zakomlikovalo saobraćaj u Beogradu, em bi sadašnja saobraćajnica pored kule morala da ostane u funkciji u nekom obliku, pa bi opet imali ulicu kroz memeorijalni kompleks.

Verovatno je ideja potekla od činjenice da su do danas preživelo svega četiri zgrade dovoljno velike da mogu da se iskoriste za muzej, i kada bi se gledala samo namena zgrade i preuređenje - nemački paviljon bi bio idealan.
Možda je rešenje u obnovi jedne od porušenih zgrada, koja se nalazila van pravca spajanja ovih ulica...
 
Staro sajmište - kompleks nikako ne bi smelo napraviti u ,,krutoj,, formi
da bude samo memorijalni centar ( sa eksponatima i fotografijama užasa logora)

Mora da se revitalzovati prvobitna namena Sajmišta -izložbeni prostor
kako bi to mesto svakodnevno bilo puno ljudi

Po rekonstrukciji umetničke atelje treba vratiti na lokaciju starog sajmišta

Memorijalni centar treba da bude samo deo kompleksa st.sajmišta
kao sto jedan užasan period samo deo ukupne istorije

Jasenovac nije bio nikada značajno ništa drugo dobro, vec samo zlo
i u redu je da bude samo memorijalni kompleks tog zla

Staro sajmište je i po nameni i po istoriji bio svetli put u napredak-buducnost sa crnom tačkom
i ne smemo zalediti i isticati samo crni period
koj ce vremenom postati obeležije i jedan od simbola Beograda
takva poruka i simbol nam ne treba ni za kave poklonjene ničije pare

Memorijalčni centar obavaezno ali samo kao deo starog sajmišta
 
Nadam se da rekonstrukcijom kule (a kasnije i drugih objekta) nece poseci stabla. Time bi mestu iscupali dusu.

Slozio bih se da sajmiste ne treba biti samo memorijalni centar, vec mesto sa sadrzajima koja oplemenjuju, obrazovnog i afirmativnog karaktera, nesto sto coveka cini tolerantnijim i senzibilnijim za nesrecu drugih, utociste od stvarnosti, mesto za razmisljanje koje daje snagu i pruza utehu...
 
Zanima me da li mislite da prilikom kompletne rekonstrukcije treba zadrzati drvece i kompletno zelenilo u okviru kompleksa staro sajmiste ili ga treba skloniti kako bi kompleks vizuelno prodisao ili po meni najbolje naci neki kompromis u redukciji siblja i pokdresivanju krosnji?

prozracno
sajamrr9.jpg


zeleno ali bez vidljive arhitekture cak i kada bi se rekonstruisala
ss3sq3.jpg


recimo ove puzavice su mi odlicne njih bi licno voleo da vidim i posle rekonstrukcije
ss9ql3.jpg
 
najbolje naci neki kompromis u redukciji siblja i pokdresivanju krosnji?

:kk:
Mozda je preciznija rec Revitalizacija a ne rekonstrukcija
neke delovi rekonstruisati a neke revitalizovati
spoj sve tri vremenske odredbe :)
 
Tender je stvarno raspisan, ima ga ne eKapijinom spisku:

19.06.2013. - IZRADE TEHNIČKE DOKUMENTACIJE ZA REKONSTRUKCIJU, ADAPTACIJU I SANACIJU CENTRALNE KULE NA STAROM SAJMIŠTU - Grad Beograd

Nažalost, tekst tendera je zaključan i mogu da mu pristupe samo pretplatnici :(
 
Vrh