Šta je novo?

Stari železnički most

Vozde, mogao si i sam napisati--
1914, miniranje originalnog zeleznickog mosta iz 1883...
Nakon K.u.K. popravke , sledi novo miniranje 1918 pri povlacenju .
Godine 1919/20 dolazi na ime ratne stete nova LUCNA konstrukcija koja ce biti minirana 1941.

Danasnji stari zel. most je ustvari nizvodni RATNI most Wehrmacht-a podignut 1943.
 
Pisao sam vec vise puta i postavljao tekstove o njegovoj istoriji na raznim temama, nije na odmet upoznati se sa tom cinjenicom pre neosnovanog napada.

Ovde je jasno o cemu se radi na fotografijama i kada su nacinjene, na osnovu i letimicnog uvida.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789198#p789198:27njsbll je napisao(la):
Вожд » Sub Okt 31, 2020 4:41 pm[/url]":27njsbll]Pisao sam i postavljao njegovu istoriju na raznim temama...
:sesir:
Treba i 1000 puta ponoviti hronoloski redosled mostovskih konstrukcija-mozda pojedini i upamte .

Nije svima uvek jasno ili nemaju moc detekcije prikazanog na fotografijama..
 
Суштина је да 150 година постоји мост који после сваког рушења се поново обнавља, а сад смо решили да правимо кафану и садимо зелениш
 
Čitam i vraća mi se film kako se Novi Sad mučio u ratu 1999 i pontoni i šta sve ne, mi ćemo ovde u miru imati sličnu situaciju. Nemoguće da nema razumnih rešenja i da se sve svodi na srušićemo most i napraviti drugi ali za par godina.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Mi nećemo mećati pontonski most, jer imamo dovoljno drugih mostova koji mogu da ga zamene, a i bitno je da olovni put ostane prohodan sve vreme.
 
Kratka priča o burnoj istoriji ovog mosta iz knjige Čelični mostovi profesora Buđevca i Bratislava Stipanića
Pogledajte prilog 5
IMG_3125.jpg

Pogledajte prilog 3
IMG_3128.jpg

Pogledajte prilog 1
IMG_3131.jpg
 
Какав је ово шизофрен чланак? Стари железнички мост затворен још пре 40 година!?!?!
Конструкција између моста на Ади и Газеле??? А где је нови железничко мост????
Проширење, мени то смрди на решење слично Панчевцу.
 
Pa čemu onda služi Most preko Ade?
Šta sad tramvaj preko starog mosta doprinosi i gde će da ide taj tramvaj, ako već imamo vezu preko Ada mosta?
 
Ja iskreno mislim da on ne moze lako da se prosiri, jer ga cini resetkasta konstrukcija. Drugo nigde nece da objave komentar da most nije zatvoren pre 40 godina vec pre par godina zatvaranjem stanice u savskom amfiteatru. Ja ne razumem jer tesko reci pogresio sam. I kako svi ti novinari dolaze do tih netacnih informacija. Jos sto je najgore svi kopiraju vest i sada svuda pise most zatvoren pre 40 godina bla, bla...
 
И ја сам, наравно, поставио такав коментар - чудом су један, нечији други, до јутрос и објавили.
Какви дунстери...

А ВеУправа је, свакако, ту идеју добила на Беобилду, да не кажем од мене. Нека их, драго ми је - само да не вежу трамвај са мрежом "код Сајма", јер ће изазвати колапс у Булевару Војводе Мишића, него нека га провуку кроз Вилсона и Кравцова, па даље редовном трасом. НБ-Славија: 10 минута, а ето им и везе са њиховом Емпти Галеријом.
 
Ako čitaju, evo im još jedna ideja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790173#p790173:klvyu203 je napisao(la):
relja » 04 Nov 2020 07:22 pm[/url]":klvyu203]A što se tiče "Starog" železničkog mosta, ja bih, da se pitam (a ne pitam se) dao da se most potpuno preprojektuje, da se sa stubova ukloni rešetka i da se na njih postavi noseća konstukcija za drumski most za - automobilski saobraćaj i za bicikle, da se rasterete Gazela i Zarićev, pošto su ovi genijalci na pravcu Bulevara Z. Đinđića umesto mosta izgradili - zgradu.
Ne znam šta je u koritu ostalo od temelja stubova na nizvodnoj strani, na obalama i dalje postoje oslonci za onaj most što je srušen posle II svetskog rata a stubovi sklonjeni... Ovde postoji šansa da se podigne još jedan široki drumski most, na postojećim i na novim stubovima uz njih, da se na duži period rasterete saobraćajne gužve na ostalim mostovima i na prilazima.... ne sumnjam da će tu šansu i da proćerdaju...
 
Ja lepo govorim već duže vreme da se forum itekako čita i da se usvaja mnogo više ideja nego što vi mislite. :D A pritom ja i nisam toliko dugo član (tek od 2017. a Vesara i ekipa vladaju mnogo duže) pa sam opet to primetio. A na kraju krajeva, zašto i ne bi. Forum je ozbiljan i dobro poznat u javnosti (ili tom nekom delu javnosti). I kao što pisci naučne fantastike služe nauci za inspiraciju i ideje, tako i ovakvi forumi mogu da posluže nadležnim. Za mene, ništa neobično.

A što se teksta tiče, nemam ni ja pojma šta je autor hteo da kaže niti odakle vadi informacije ali evo jedne sličice koja savršeno opisuje današnje novinarstvo (čast retkim izuzecima) :
study-shows-frequent-sex-enhances-pregnancy-chances-rooms-with-broken-62873304.png
 
Evo i ja da izjavim nesto, za slucaj da cita neko ko se pita (posto se strucnjaci verovatno ne pitaju, ako ih je uopste i ostalo u drzavnim sluzbama) - ako bi se ulazilo u bilo kakvu rekonstrukciju ovog mosta, bilo bi dobro, ako je moguce, da se podigne malo, posto je izuzetno nizak i ogranicava recni saobracaj
 
Да, само не трамвај већ трамвоз (или и једно и друго), и да се читав стари коридор са нормалним колосеком опреми са трамвозомовима.
 
Схатио сам и први пут кад си писао. У вести пише да они расматрају да га прошире. И то су написали три пута

овде,
žele da ga prošire i da preko njega puste tramvajski saobraćaj
.

мало касније овде
"Ako projekat pokaže da stubovi mosta mogu da izdrže, mi bismo ga malo proširili i pustili tramvaje preko njega.

и следећој реченици
Prema proračunima, trebalo bi da se priširi za metar s obe strane.

То не значи да ће бити јер се треба урадити стуција да е види шта кошта (вероватно још једна таква конструкције, или скидање ове, или ко зна шта још.

Све у свему, трамвоз је наше све. Не само за Београд, за читаву Србију.
 
Како мисле да га прошире? Проширењем ала- Панчевац (додај две нове конструкције са обе стране) или ће да секу мост на пола уздуж и додају та два метра??
 
Pa jednostavno, kao u Minecraftu. Napraviće skele oko postojeće konstrukcije mosta, koje će da levitiraju u vazduhu, pa će onda da demontiraju most delić po delić, i presele svaku stranu na novo mesto pored. A rupu između će da popune kockicom gvožđa. I onda će sve to da se slepi samo od sebe. I gotovo. :D


Nek se igLaju deca. Kad su već zapela da se drže te starudije ko pijan plota.
 
Још нисмо видели студију са граћевинског факлутета.
 
Vrh