Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Lord":1jlqg5ol je napisao(la):
alterego":1jlqg5ol je napisao(la):
Ja sam zato i rekao ako ima finansijske mogucnosti da zaobidje. A izolacija od "citavih" 5cm stiropora na spoljnjem zidu i nije bas najbolje resenje.

Naravno da nije, postoji zakon kod nas koji je na snazi koji zahteva od novih zgrada da imaju energetski pasoš u kome bi se navele karkateristike izolacije i procenjen utoršak kWh/m^2 sa kojim može da se sračuna cena grejanja (i hlađenja) po kvadratu stana. Takođe energetski pasoš propisuje minimalne izolacije, a to je u proseku oko 10cm stiropora/staklene vune, šestokomorne prozori, eliminaciju toplotnih mostova (koji na slikama izbijaju oči a kojih 5 cm stirpora svakako neće rešiti).
Al sobzirom da znam ljude koji rade pasoše za neke investitore i znam kako to ide - investitor ti kaže napravi mi pasoš takav da prolazi sve kriterijume i ja ću to overiti. Naravno da nema ništa ugrađeno od onoga što piše u pasošu, jer nema ni kontrole, odnosno ima je, al sedi u kafani na organizovanom ručku.

Hah, a ja mislio da ce ti energetski pasosi konacno da uvedu malo reda...toliko o tome....
 
Onda 1050 zaista ispadne skuplje od 1290, pa i od 1500. :evil:

Sa lošom izolacijom, ne bih uzeo ni za 200 evra po kvadratu.
 
Bio sam zimus u stanu koji je čak u prizemlju (ispod je garaža) u prvoj zgradi koja je izgrađena i baš je bilo toplo (napolju je bilo -10 C).
Ne znam da li je zaista 5 cm izolacija, ali dosta zavisi i od prozora i još ponekih stvari.
Računi za grejanje su bili normalni + leti se plaća valjda oko 1500 din fiksno (trenutno u centru grada za stan od 42 kvm plaćam grejanje 4500 din svakog meseca)
Mi smo kaparisali stan u lameli 1 koja se sada gradi i ja znam da to nije nikakav specijalan kvalitet ali nije ni nešto baš loše.
Sasvim je prosečno.
Moja sestra koja je arhitekta je dolazila 2-3 puta na gradilište i rekla mi je da je gradnja OK za te pare.
Zato smo se i odlučili.
E sad, koliko para toliko muzike, sigurno je da postoje daleko kvalitetnije novogradnje ali to nije ispod 1600 Eur/kvm na prosečnim lokacijama.
Ja jednostavno ne želim da celog života otplaćujem ogromne rate za kvalitetne zidove, želim malo i da živim :)
Pozdrav.
 
Obisli smo sve lokacije aktuelnih naselja u novogradnji - kvalitet izgradnje u naselju "Dina" je ,bar se tako cini, istovetan. Za onog koji ne voli gradsku vrevu, naselje "Dina " je idealna lokacija, a pri tom ima svu potrebnu infrastrukturu -skole, vrtici, Dom zdravlja, prodavnice... Veze sa gradom su vise nego zadovoljavajuce (55,58,88,511,521,512,54...). Blizina Ade je velika prednost , ne samo u letnjim mesecima. Cak i da se ne ostvari izgradnja "Prve beogradske avenije", prema generalnom urbanistickom planu, koja bi povezivala Cukaricku padinu sa Sremcicom preko Zeleznika, i ove postojece saobracajnice su za sada zadovoljavajuce (Savska magistrala, Vodovodska ulica...). Precizno analizirajuci sve navedene cinjenice, i uzevsi u obzir cenu od 1050eura/m2, mi cemo najverovatnije postati buduci stanari ovog naselja. Da li neko od stanara stare zgrade moze da kaze nesto o garazama, ispod objekta?
 
Da li neko zna kako ide prodaja stanova u novoj lameli, kada će biti uselenje?
Kako vam se čini izrada fasade, izolacije. Vidim da je kombinacija stiropora i kamene vune.
Da li se neko cenkao za cenu stana?
 
Jedna žena koja je bila na gradilištu pre neki dan mi je rekla da su ostali samo veći stanovi i garsonjere, ali tu informaciju treba proveriti.
Što se tiče cenkanja, mislim da su šanse minimalne, jer prodaja ide OK, a i sve je u dogovoru sa bankama koje finansiraju projekat već utvrđeno, ali ok valja probati :D
Što se tiče izolacije, vidi moj prethodni post, ali mislim da je ona prosečna, ništa specijalno, ali ni nešto loše.
 
Jel zna neko kada mozemo da uknjizimo stanove i sta nam treba za to
 
Prodaja stanova je usporila, jer se trziste zasitilo. Mogli bi da probate sa cenkanjem. Ko planira da kupi stan od Graditelj inženjeringa neka vodi računa o rokovima, primopredaji, kvalitetu radova, obećanjima. Kupio sam stan u zgradi koja je završena pre godinu i koji mesec, a jos se nisam uselio. Nisu u stanju da urade popravke koje sam im naveo, radi se o prostijim stvarima. Kako li resavaju vece probleme? Ako planirate kupovinu pitajte kako su prošli prethodni kupci. Za sve informacije i savete stojim na raspolaganju
 
Postovana Majta, ako imate lepo misljenje o Graditelj inzenjeringu onda sigurno znate kako da resim problem. Naime, posle mesec dana jos se nisam uselio u stan i ako sam svoje obaveze izmirio u roku.
 
"Dina" je bio inicijalan naziv ovog naselja, a investitor je nazvao naselje "Savska Terasa" tako da je i naziv teme/naselja promenjen u "Savska Terasa".

Što se tiče grajanja, cela zgrada (stara) je potrošila (za novembar) oko 33.500kW što je po stanu u proseku oko 650kW, a koeficijent gubitaka je oko 5.3 !!! Na primer ako je stan potrošio 100 impulsa (kW), platiće 5.3x100=530kw=3500din. Izolacija grejnih cevi je loše postavljena (izolacija nile loša), a na nekim delovima je i nema. Čekajući investitora de nešto preduzme (najverovatnije nećemo ni dočekati) moramo da razmišljamo o samoinicijativnom korigovanju izolacije (pre svega pričvršćivanju postojeće izolacije za cevi). Očekivani dobitak bi bio od 10 do 20% u odnosu na postojeće stanje. Dodatno ulaganje po stanu od npr. 1000din bi se posle 3 do 4 meseca vratilo kroz račun za grejanje.
Što se tiče trotoara i parkinga investitor je obećao da će to korigovati u toku godine (dok se zemlja ne slegne) i dok se radovi ne završe oko trotoara, bandera, kopanja itd. Sve ostalo će se prijaviti investitoru zvanično (do sada je bilo samo nezvanično).

Inače da pohvalim, investitor je postavio daljinsku kapiju za garažu (iako nije bilo predviđeno projektom) i počeo sa rešavanjem problema prokišnjavanja u garažama.
 
gudrag":1w9wtrbf je napisao(la):
Postovana Majta, ako imate lepo misljenje o Graditelj inzenjeringu onda sigurno znate kako da resim problem. Naime, posle mesec dana jos se nisam uselio u stan i ako sam svoje obaveze izmirio u roku.

Ako se radi o novoj zgradi, ne znam kada je rok završetka izgradnje (piše u ugovoru). Ako ste izmirili sve obaveze to ne mora da znači da se morate odmah useliti. To se reguliše ugovorom.
Koliko znam svi stanovi u staroj zgradi su prodati.
 
Upravo tako, treba sve regulisati u ugovoru, mada postoje i neki razumni rokovi. Danas su opet dolazili majstori da poprave plocice i krecenje. Da ne poverujes, opet nisu sve zavrsili!!! To krecenje postade najveca nauka u gradnji. Inace ja sam kupio stan u zavrsenom prvom kompleksu. Koliko shvatam SVSAVIC mi smo komsije. Pokusavam da na miran, kulturan nacin otklonim nedostatke, i to traje evo mesec i po od kad sam isplatio a nisam se uselio. Izgleda da, bas kako ste rekli, sa GRADITELJ INZENJERING -om treba sve definisati ugovorom, jer sve ostalo su pusta obecanja. Zato bih da pomognem kupcima u novim lamelama, da ne prodju golgote kroz koje vecina je prosla.
 
Za podizanje kvaliteta zivota potrbno je da stanari budu slozni i pokrecu inicijative. Npr ne bi dobili kapiju na garazi (i ako je projektom predvidjena) da niste slozno trazili. Socijalisticki sistem stanovanja je unisten, i prepusteni smo sami sebi. U potpunosti se slazem da je potrebno ulaganje, pogotovu ono koje se vremenom isplati. Inace nisam znao za naziv DINA, vec samo za SAVSKA TERASA. Ali se izgleda promenama imena, vlasnistva... prikrivaju neki nedostaci...
 
Izgleda da ce nesto od popravki i da bude... Dolaze majstori. Hvala Ivici, Aci, Lidiji, Viti, Mici na angazovanju... nije lako sa majstorima. Dace Bog da se na pocetku Srpske nove uselim sa nekim komadom namestaja ;)
 
Dobili smo informaciju od Brunate da je glavni (kumulativni) kalorimetar za celu zgradu pogrešno postavljen od strane beogradskih elektrana i da su potrošnje za novembar i decembar 2014 određene na osnovu višegodišnjeg proseka i iskustva ?!?!
Šta reći, predsednik zgrade je poslao dopis (žalbu) beog. elektranama, pa ćemo videti šta će biti.
 
sigurno ste mislili novembar i decembar 2013. Meni stigli prvi racuni, a jos se nisam uselio. Juce sam poceo sa ciscenjem jer ne vredi cekati da otklone nedostatke po primedbama. Savet: ne potpisujte zapisnik o primopredaji dok stan ne bude ociscen i struja prikljucena. Ja nisam poslusao iskusne sa foruma pa je rezultat sledeci. Ispod fugomala, koji je bio razmazan, pojavile se prskotine po plocicama!!! Ciscenje je obaveza prodavca, uopste nije mala stavka ako angazujete nekog za to. A takodje, i racuni koji stizu za usluge koje niste u stanju da koristite nisu mali. Zato NE POTPISUJTE ZAPISNIK O PRIMOPREDAJI STANA dok se ne odrade nedostaci i ciscenje. Bilo bi dobro da deo uplate za stan ostavite za kasnije, odakle bi ste namirili troskove (navesti u ugovoru).
 
Kad prijavljujete struju povedite racuna o sledecem. Na brojilu ce postojati neko zateceno stanje npr 100kWh. Na ugovoru sa EDB pisace stanje 1kWh. A onda ce u vasem prvom racunu za struju biti obracunato i prethodno stanje koje niste vi potrosili. Trenutno pokusavam tu kradju da objasnim EPS-u, a oni stalno pricaju "NEKO MORA DA PLATI". Sto ja?
 
Prva zgrada SAVSKA TERASA se rasprodala za cas, skoro bez oglasavanja. A sada vidim oglasa za prodaju novih lamela na sve strane. Najbolji marketing je kvalitet i korektnost. Savet GRADITELJ INZENJERING -u da neke sitne medjuljudske odnose u ophodjenju sa kupcima, majstorima poprave. Prodaja ce lepse ici.
 
Jeste li primetili da su moji postovi objavljeni u kasnim satima? Ne mogu da mirno spavam od razmisljanja kako resiti nedostatke i probleme. Izgleda tacna tvrdnja da je kupovina stana treca po rangu stresova u zivotu ::((
 
gudrag":3oirlc4y je napisao(la):
Jeste li primetili da su moji postovi objavljeni u kasnim satima? Ne mogu da mirno spavam od razmisljanja kako resiti nedostatke i probleme. Izgleda tacna tvrdnja da je kupovina stana treca po rangu stresova u zivotu ::((
Druže, ako imaš novaca za taj neki stan onda moj savet ti je da kupiš jedan lep plac u nekom banatskom selu, isprojektuješ i sagradiš prelepu komfornu kuću od 150-200 m2 sa uređenim dvorištem, i bog te veselio.
I ostane ti 1/2 do 2/3 novaca od svote koju bi dao za neki stančić od 50 m2
 
Ajd sloteru nice, odaj mi tajnu kako od novca za stan od 50m2 da se napravi velika porodicna kuca?
Vidi, nije da nemam iskustva u gradnji, cak naprotiv, ali nesto nisam uspeo tako jeftino da prodjem, pa bi voleo da me uputis da vidim gde sam gresio :)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
grešio si u tome što nisi kupio kuću u perlezu, gde predlaže genija.....


ovakvih predloga je na bukvalno svim temama koji se bave projektima stanogradnje.


non stop se predlaže neka zabit da se kupi plac i da se gradi kuća, nekad je to neko selo iza pančeva, nekad zuce, trešnja, a nekad barajevo, borak i slično....
 
Pa cekam ga da mi objasni, bas sam znatizeljan, posto bez nekoliko hiljada € po aru ni plac nemoze da se kupi...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Па око БГДа ни њива за те паре... али колегиница из бивше фирме је за 2800е купила "швапску" кућу између ПА и Вршца, са 14 ари воћа. Тек да наставим у ритму који је по Милисавовом опису :)

А коштало те је све више јер ниси у Перлезу, плаћао си плац а не њиву, плаћао си архитекту, мајсторе, квалитетан материјал, дозволе...хајде кажи сам где си све грешио? 8)
 
Vrh