Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Pa najtuznije je sto veliki deo toga nisam ni placao.
Konkretno, ja sam 2002 godine na ocevu od starta kompletno legalnu kucu napravljenu jos 1976. godine, videvsi kako se lepo bespravno cak i po tudjim parcelama ili drzavnom zemljistu gradi dogradio (pored) stambeni prostor od 2x 35m2, osnova 5x7m.
Znaci, plac nisam kupovao jer je vec bio u posedu, dozvole za taj deo objekta jos uvek nisam platio jer srpska administracija 12 godina nije sposobna da realizuje posao, prikljucke struje, vode, telefona, interneta(...) sam vec imao...
Idejni Projekat prosirenja stambenih jedinica mi je na moju ideju razradila jedna gospodja arh. Radmila, a staticki proracun sam dobio od komsije za dzabe kao kontra uslugu za nesto.
Od dnevnica sam platio samo izradu Termo fasade. Sve ostalo je radjeno na mobu, kao usluga a najcesce samostalno.
E sad, da ne duzim i gnjavim, hvaleci se da sam radio od gradnje do keramicarskih, elektro i gipsarakih radova, ali poenta je da me je samo u materijalu to kostalo preko 18.000 Eur.
Pri tom, u to vreme je vreca cementa od 50kg kostala 350din, a trudbenikov 'giter' blok 21dinar. Kanjizin crep Continental 22 je kostao 28dinar/komad.
Kupatilo kao jedan od skupljih elemenata sam vec imao, centralno grejanje takodje, samo dokupljena 4 radijatora jer je kapacitet vec postojao...
I jos mi ostaje da platim legalizaciju za tih dodatih 70m2, kada se nadlezne sluzbe smiluju da dovrse posao koji je zapocet sada vec davne 2003. godine.

E sad ja cekam Slotera, da mi objasni na koji nacin da od recimo 50.000eur, kupim plac, platim sve prikljucke, napravim objekat od 150-200m2 i opremim ga, uredim zemljiste, prilaz.... Pri tom opet cu imati popust u projektu i izvodjenju radova, a legalnost objekta mora uci u cenu bilo kao regularna gradjevinska dozvola, bilo kao cena naknadne legalizacije.

Naravno zona ITS tarifnog sistema, znam i ja gde ima celo seosko domacinstvo sa svim pratecim sadrzajima za par hiljada :-D

U protivnom, ocekujem da se izvine, ne meni vec ovom clanu koji kupuje stan u objektu sa ove teme. Kupovina ili izgradnja stambenog prostora je u nasim uslovima veoma stresan i zahtevan posao, pa smatram da nije ok da vec polusludjene ljude sludjujemo dodatno pausalnim i izjavama koje nemaju utemeljenje u realnosti.

Izvinjavam se na poduzem postu.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
A koliko sam cekao da zavrse vec bih sagradio. Evo selim stvari iz novog stana koji sam kupio, u stari, jer posle 2 meseca nemam uslove za useljenje. Sta reci nego sve vodite napismeno pa sa penalima u dogovorima. Znaci nemam uslove da se uselim, ali su racune uredno prijavili. Tako mi stize struja, infostan i ako ne koristim. Zbog toga NE POTPISUJTE PRIMOPREDAJNI ZAPISNIK dok ne otklone sve sto vam smeta. I pored cvrstih obecanja opet nisu sve uradili. Prosto ne mogu da poverujem da tako nesto postoji. Ustvari ovo mi je kupovina prvog stana pa nisam imao prilike da ranije saznam.
 
Naorizaj se strpljenjem, mudroscu i budi uporan.
I naravno koliko god mozes gledaj da se ne nerviras, jer od toga nemas koristi.
Znam da ce ti liciti na popovanje, ali bas ovde na temi je bilo dosta skepticnih komentara jos u vreme pocetka prvog objekta, i kacenja slika lose obavljenog posla sa drugih lokacija gde su radili...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Pozivam rukovodstvo GRADITELJ INZENJERING -a da dodju kod mene u stari stan, kad vec nemam prilike da pozovem u novi. POSTAO SAM TATA PRE DVA DANA.
 
Pusti to, resi ces...
Cestitam
Nek ti je dete zivo i zdravo :-D

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Hvala Laki. Vreme cini svoje pa neke stvari moras da prastas. I na njihovu radost zaboravljas 8)
 
kakvo je stanje u naselju? Ima li napretka sa ovima iz graditelja?
Zainteresovan sam za stan u tom kraju pa me interesuje valja li ovo icemu... citam i dobre i lose komentare...
Planiram i da obidjem uzivo da se uverim
 
Nazalost nemam puno vremena zbog drugih obaveza da se bavim forumom. Kod mene je dosla Graditelj -eva troclana komisija da se uvere u nedostatke koje sam naveo. Posle sagledavanja stanja odmah popodne su zapoceli sa resavanjem problema, sto je izuzetno pohvalno. Ali zbog dvomesecnog odugovlacenja u otklanjanju nedostataka sada treba da cekam jos koji mesec da se uselim, jer treba sacekati da se nabave plocice, vrata i jos po nesto. Zatim zimski period i porodicna situacija...
Kad se uselim mogu da kazem konacno misljenje. Do tada cu povremeno da budem aktivan i da pratim radove.
 
Iskreno, je nikome ne bih preporučila da kupi stan od Graditelja. Sa jedne strane bih da ćutim, ne bih li uspela da moj stan u dogledno vreme prodam i da bežim, a sa druge strane svaki dan boravka u njemu me podseća na ogromnu grešku koju sam napravila.
Evo ovako, ako se već odlučite da kupite stan u ovom naselju nikako, ali apsolutno nikako ne kupujte poslednji sprat. Čeka vas stan bez centralnog grejanja i bez valjanje krovne izolacije. Celu prošlu zimu sam ispuštala vazduh iz radijatira, u Graditelju su me ubeđivali da je to normalno za prvu grejnu sezonu. Elem, sada smo u drugoj grejnoj sezoni, ja u proseku tri puta dnevno ispuštam vazduh jer se radijatori potpuno ohlade. Kada god dođem sa posla ili se ujutro probudim stan je potpuno hladan. Ventili na radijatorima su mi se razlabavili i nekada mi treba i po deset minuta za jedan radijator. U međuvremenu dok radijatori rade u njima sve vreme klokoće kao da sam na vodopadima. I tako po ceo dan. Pošto shvatam da će to biti trajno stanje, odnosno da grejanje nije urađeno kako treba za sledeću godinu planiram kupovinu električne peći. Pa dragi budući eventualni kupci, razmislite koliko biste jeftinije platili stan bez centralnog grejanja.
Drugo, krovna izolacija. Nije bila uopšte stavljena. To smo otkrili na leto. Znate li koji smo odgovor dobili - Pa šta dramiš nismo imali. Samo se pitam da li bi oni nas pustili da se uselimo da nismo imali sve pare da platimo. Posle su stavili nešto onako nabacano.
Treće, u kupatilu mi voda užasno slabo otiče. I to je od prvog dana. I na tuš kabini i na lavabou. Nije skupljena prljavština, redovno sipam hemikalije, držim mrežicu za dlake, ali tako je od prvog dana. Ilustracije radi ne može se istuširati i oprati kosa bez pauze. Naime, opere se kosa, onda se stoji u tuš kabini oko 5 minuta i čeka da voda otekne, pa se onda tušira. Pet minuta nije uopšte malo, verujte mi. Kada sam se žalila rekli su da su stavili takve sifone, ili šta već i da mi je to što mi je.
Četvrto, u kupatilu mi je curila voda sa plafona, izvor curenja su sanirali, ali fleku na plafonu nikada.
Peto, u predsoblju pored cevi za grejanje odvalilo se solidno parče maltera i stalno otpada još po malo. Sada je prečnik rupe oko 10 cm. Žalila se - ništa.
Šesto, prag sa ulazne i izlazne strane ostao nedovršen. Obećali da će srediti - ništa.
Sedmo, rešetka u kupatili neadekvatne veličine, stavili kao privremeno rešenje - ostalo stalno.
Osmo, ograda na prozorima već počela da rđa.
Kada na to dodate, već ofucani parket, neravne zidove (videćete kada budete pokušali da postavite plakare i kada vam ulje u tiganju uvek bude skoncentrisano na jednoj strani), nedostatak roletni, to što nisu stavili daske ispod prozora pa se sve to već kruni - stanu ne gine kompletno sređivanje već za dve godine.
E sada, kada razmišljate o kupovini stana, dodajte benzin koji ćete u narednim godinama potrošiti na ovoj relaciji, renoviranje koje vas izvesno čeka vrlo brzo, ne dajte da vas zavede ova naoko niska cena kvadrata. Shvatila sam, nažalost prekasno, da sam komotno mogla da uđem u investiciju od 1500 evra po kvadratu.
I naravno, u našoj lameli ni lift ne radi kako treba. Već se kvario, za manje od godinu dana. Ali to je manji problem, veći je što on stalno struže i pukće, a što se u drugoj lameli ne događa i verujem da ćemo mi imati ozbiljan problem kada mu istekne garancija.
Naravno, ne želim da pobrajam stvari koje su mi popravili, ali ne može im to biti neka pohvala, jer je mnogo toga izošljareno a ja sam ovaj stan platila po ceni koju su oni definisali nisu mi ga poklonili.
Sada skupljam snagu da rešim i ove probleme dok još važi garancija i verujem da ću uspeti, ali toliko maltretiranja oko novog stana zaista se ne isplati. I zato je moj savet - dobro razmislite, sve saberite i oduzmite i to gledajući unapred bar dvadeset godina.
Pozdrav svima
 
Hvala na iscrpnom odgvoru! Veoma cenim tvoje misljenje jer je iskreno i iz prve ruke. Gledacu da zaobidjem graditelj u sirokom luku.
Zelim ti da se sto pre resis muka koje imas
 
Nina imas moju podrsku. Nismo se uselili, cekam da se otklone nedostaci, majstori (ili nazovi majstori) dolaze, mic po mic. Moleri krpili pukotinu nekoliko puta kad evo danas ponovo puklo. Izgleda da se ceka da istekne garancija, pa drzi vodu dok majstori odu. To su stvarno sramne stvari za jednu ozbiljnu gradjevinsku firmu. Na sitnicama da se gubi ugled? Pa posaljite pravog majstora neka otkloni sve u jednom danu, a ne fizikalce koji samo zamazu stvar. Najobicnije curenje iz baterije na kadi koje ostavlja rdjavi trag po plocicama i kadi ne moze biti otklonjeno? Stvarno ne znam o cemu se radi.
Da se radilo fer i korektno, prvi bih izasao u naselje i hvalio i preporucivao stanove. Ovako ne znam sta ocekuju ako stvaraju gomilu nezadovoljnih korisnika.
 
Bio sam danas da pogledam zgrade i nimalo mi se nije svidelo sta sam video... nedovrsenog posla jako puno, lose uradjenih stvari na fasadi ima kad se bolje zagleda...
Bio sam 5 minuta video iz auta okrenuo se i otisao...
Hvala na savetima svima! Sigurno preskacem ovu firmu kao izvodjaca
 
Fasada na novoj zgradi je ocajna I to se vidi golim okom.jako je brzo radjena jer su zurili.
Mi koji imamo garaze u novoj zgradi imali smo pre nekoliko nedelja uzasnih problema jer je doslo do poplave .
Po ko zna koji put je voda uzasan problem.Graditelj ne zna da se snalazi sa vodom.Trazi najjeftinije I najgore podizvodjace.

Buduci stanari u novoj zgradi neka vam je bog upomoc.Keramika ,voda ,parket,stolarija sve ce vam biti extra.Ha ha ha ha
 
Uredu je da se radi brzo sto se tice osnove zgrade. Manje buke, prasine za vec useljene zgrade. Kasnije se moze doraditi, popraviti. Problem je sto se ceka sa doradom da se ljudi naviknu na nedostatke. Tako se popravke keramike, zidova, vodoinstalacija i slicno odugovlace dok stanari ne zaborave. Vidim da su mnogi u zgradi se privikli na pukotine, nenastelovanu stolariju, neravne zidove, curenja razna... Treba biti uporan i nema toga sto se ne moze popraviti.
 
Svaka cast svakome ko "ima stomak" da za svoje pare uzima stan koji posle preba da popravlja mesecima...
Ja na to ne bih pristajao

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Da li jos uvek ima neprodatih stanova, konkretno ovih 2,5 sobnih? Da li ce se uraditi ljudske ulice ka vecim saobracajnicama?
Kada planiraju useljenja i da li je izvesna gradnja treće lamele.
Sto se tiče sitnih nedostataka otprilike bi trebalo rešavati u sopstvenoj režiji i terati ove dripce u m.......! :rant:
Pozdrav.
 
Naše Malene više nema...tužna sam, razočarana....ovo naselje više neće biti isto bez nje...ZAHTEVAM OD SVIH DA SE UDRUŽIMO I TRAŽIMO DA SE NA PUTU KOJI SU NAPRAVILI ---IZ KO ZNA KOJIH RAZLOGA --- POSTAVE LEŽEĆI POLICAJCI!!! kr**** koji je kucu pregazio je išao takvom brzinom da je tako mogao ubiti i dete.
Nije sve tako strašno u ovom naselju, ja sam isto bila razočarana nekim sitnicama....Posle kad sam došla da živim ovde videla sam da život čine ljudi i ostale stvari, naša zajednička kuca npr....deca koja su u skoro svakom stanu, mladi ljudi koji su ovde došli da žive.....kad se vraćam s posla i uđem u ovu našu uličicu prvo me je dočekivala Malena pa belina zgrade u kojoj smo se skućili, neki prijatan vizuelani prizor plavetnila i neba....
Znam da ćete reći da novac nije romantika, ali....gledali smo mi i pre stanove i nisu bili ništa bolji, čak što više...
 
Čitao sam ranije, ovde na forumu, da je debljina izolacije svega 5 cm.
U izveštaju procenitelja piše da je debljina izolacije 8-10 cm. :shock:
Šta je istinit podatak?
 
Šta misliš?

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Prve godine nije bilo nikakve izolacije u tavanskom prostoru, odnosno potkrovlja su bila bez krovne izolacije. Ljudi su se smrzavali. Po reklamaciji su odradili privremenu izolaciju tako sto su pobacali staklenu vunu po tavanu. Nadam se da ce u dogledno vreme izolaciju tavana uraditi ljudski, kako treba. Na youtube mozete da vidite kako se pravilno rade izolacije pa procenite da li je dobro uradjena ili nije. Po podu tavanskog prostora se postavlja rostilj od letvica. Zatim se polaze vodonepropusni najlon, pa KAMENA vuna (po protivpozarnim propisima), pa paropropusni najlon. Preko svega toga se po letvicama ukucavaju daske (moze i betonska kosuljica) da bi po tavanu moglo da se hoda.
E to bi bilo po svim ljudskim normama, ako ima ljudskosti u gradnji :)
Mada vidim da je nekome bitno da bude BELA fasada, nema veze sta je ispod. A onda kad dodju visoki racuni za grejanje krivi su stanari u potkrovlju i oni koji stede te ne odvrcu radijatore na maksimum, kako bi pomogli komsijama da se ogreju !!!
 
Izgleda da kod nas svako moze da menja Ustav, zakone, pravilnike. Tako se i nas predsednik Skupstine stanara odvazio da napravi PRAVILNIK O RASPODELI TOPLOTNE ENERGIJE, nemareci sto je grad Beograd doneo Odluku o tome. To me podseti na prilog HRT, gde voditeljka pita sugradjanina o Ustavom zagarantovanom pravu na cirilicu. Gradjanin odgovara: Pa promenicemo Ustav!
No ne treba zameriti predsedniku vec Brunati koja raspodeljuje toplotu i za necije interese pokusava da navede vodu. A i zajednicka struja za 33 stana skocila sa 35 na 260 dinara? Ko da svaki dan okrecu po hodnicima razanj. To su neki losi pokazatelji. Za vodu nemam neko merilo trenutno.
Na osnovu toga se moze odrediti za koga Brunata raspodeljuje toplotu ;)
 
Izolacija spoljna je 5cm (nažalost), a na ploči na tavanu bi po projektu trebalo da bude 12cm.
Što se tiče raspodele utrošene energije, kupili smo stanove koji je primarni vid grejanja daljinsko CG. Ako se neki stanovi ne greju, ti stanovi oduzimaju/uzimaju energiju od okolnih stanova (preko vertikalnih cevi grejanja i zidova) koji se greju, pa je poštenija raspodela 20% po kvadraturi, a ostalih 80% po potrošnji. Stanovi koji se greju, jednim delom plaćaju energiju za stanove koji se ne greju.
Npr: neko u stanu voli 17C i ne graje, dovoljna mu je ta temperatura, a stanovi koji normalno greju, ipak greju taj stan i posredno placaju za njega. Oni koji se greju na struju, nisu trebali da kupuju stan u zgradi sa CG, a uostalom zgrada je projektovana za CG. Ovu tematiku bi morao da reguliše detaljniji pravilnik/zakon o raspodeli energije u zgradama.
O raspodeli potrošene energije se odlučuje na skupštini stanara, brunata nema ništa sa tim.

Voda i zajednička struja se rapodeljuje po članu domaćinstva.
 
Gudrag smjenite predsjednika skupstine stanara nije on sveta krava a za takvu krupnu odluku mora sazvati skupstinu stanara ,vas problem spada u podz akon o zastiti potrosaca ,
 
direktor":ghu5c3sx je napisao(la):
Gudrag smjenite predsjednika skupstine stanara nije on sveta krava a za takvu krupnu odluku mora sazvati skupstinu stanara ,vas problem spada u podz akon o zastiti potrosaca ,

Odluku oko načina raspodele su potpisali većina stanara.
 
Vrh