Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Ksenija, što se mene tiče piši o čemu god želiš. Koga ne zanima ne mora da čita. Ako je offtopic, tu su moderatori. A papir se sigurno neće istrošiti. Ja ti rekoh zašto mislim to što mislim, a ti ako imaš argumente da me demantuješ ili ako imaš više iskustva slobodno izvoli pa napiši.

Da se vratimo tamo odakle je sve krenulo - ti se čudiš što u današnje vreme sve manje ljudi ima volje i želje da prijavljuje stvari i da se aktivno (na licu mesta) bori protiv huligana, razbojnika i nasilnika. Ja rekoh ranije da i sam podržavam taj stav da svako treba da se zalaže za društvo i druge ljude. Ali ogromna je razlika da li se to radi u sređenom društvu gde se produktivni građani štite i nagrađuju, i da li se radi u korumpiranoj i truloj državi gde se isti takvi kažnjavaju i maltretiraju. I ti i ja želimo sređeno i mirno društvo. Samo što ja za razliku od tebe ne kritikujem ljude koji se nađu u nekoj rizičnoj situaciji a ne preduzmu ništa. Jer znam da se tu ne radi samo o sebičnosti ili ravnodušnosti nego o stotinu faktora. A ti kritikuješ ljude što u takvim okolnostima i nakon svega što su prošli, nemaju više snage i elana da biju bitke koje mogu da izbegnu. I još pišeš kako su huligani dobrice i kako svi zaslužuju drugu šansu.

Ne znači, najveći kriminalci su ljudi iznadprosečnog IQ
Ti ljudi su uglavnom pishopate ili osobe koje su inteligentne u nekim aspektima ali su zato isuviše glupe u drugim aspektima da shvate kuda vodi kriminalni život i karijera.
Ko god u 2017. godini odluči da krene u ozbiljan i nasilan kriminal, i ko misli da će on biti onaj 1 u 1.000.000 koji će da uspe da se izvuče i izgradi super život koji će mirno da provede i okonča u starosti... taj je očigledno teška naivčina i bu****. Zato ja imam nula razumevanja za takve. Jer ne može niko od njih da kaže da nikad nisu bili upozoreni kuda sve to vodi.

Isto važi i za narkomane koje ste pominjali ranije na temi. Droge i njihove opasnosti su verovatno jedne od najprežvakanijih tema na ovome svetu. Vrapci na grani već znaju da od droga treba bežati i da je to prokletstvo iz koga se jako teško izlazi. E ako je neko u stanju da sve to izignoriše i opet svojevoljno i svesno uđe u taj svet, onda ga treba ''otkačiti'', ignorisati. A ako počne da ugrožava druge tom svojom glupošću, onda ga treba izolovati iz društva. Jer nema šta milioni ljudi da ispaštaju zato što par stotina bu**** ne može da obuzda svoju ''radoznalost''.

I nisam ti ja ništa govorio da si ovo ili ono. Nego sam ti napisao kako se ispravno piše reč u ovom jeziku koji se koristi ovde. I napisao sam ti šta sve u tvom postu nije bilo tačno ili nije imalo smisla. Jer kao što ne volim huligane i štetočine, ne volim ni ljude koji brže bolje osuju paljbu po svakome ko nema volje i živaca da se sam sa bori sa propalitetima. Bilo bukvalno bilo metaforički. A baš često nalećem na to, što po forumima što po medijima. Svi rado osuđuju druge a većina postupa/bi postupila isto tako.

Usput, ne znam da li si videla, na temi o prijavama Šomi je okačio kako izgleda epilog jedne prijave i spora. Ako nisi videla, preporučujem ti da baciš pogled.
 
2034808023.png


Svakako, pogledaću preporučenu temu, hvala na tome.

O ostalome bih mogla ali veruj, nemam volje, makar ne večeras i s puno razloga.
 
Crno

http://www.blic.rs/vesti/politika/sirom ... eu/mmpsk3m


Siromašniji smo nego pre 30 godina, a evo koliko će nam trebati da STIGNEMO EU

Zemlje Zapadnog Balkana siromašnije su nego što su bile pre 30 godina zbog čega će im trebati najmanje 25 godina da stignu EU i zbog toga je Nemačka predložila plan "Berlin proces plus", kaže za Slobodnu Evropu direktor projekta za Balkan na Evropskom institutu CIFE u Nici i član Savetodavne grupe za javne politike Balkan u Evropi (BiEPAG) Tobijas Flesenkemper.
On dodaje da je taj plan još samo na nivou ideje.

- Još ništa nismo čuli konkretno oko fondova, čak nema ni pravnog mehanizma. Sve je još uvek na nivou ideja. Međutim, znamo koje su potrebe regiona i njihovo ispunjavanje ne zavisi samo od novca. Jedna od prepreka za njegov razvoj je ogroman deficit u trgovini sa EU. Od 2006. on je narastao na 98 milijardi evra. To znači da su uspostavljeni takvi odnosi tako da evropske zemlje mogu da izvoze na Zapadni Balkan, dok ekonomije država regije nisu osposobljene za značajniji izvoz na tržište EU - kaže on.
Dodaje da je propuštena prilika da se izgradi i razgranata infrastruktura.

- Železnička i mreža autoputeva prilično zaostaje za evropskim strandardima. Ne čini se da će se EU brzo angažovati kao što to čine ostali akteri. Postoje planovi, ali neophodni novac sporo pristiže - kaže Flesenkemper.

Prema njegovim rečima, osim infrastrukture, bitno je i obrazovanje.

- Kao što znate, kvalitet obrazovanja je opao u poslednjih 40-tak godina, uprkos sve većeg broja privatnih škola i univerziteta. Njihova struktura i kvalitet nisu prilagođeni potrebama ekonomije. Većina građana traži posao u javnom sektoru ili nastoji da ode u inostranstvo - ističe on.

On, takođe, upozorava, da "vladajuće garniture na Balkanu mogu i sada da zloupotrebljavaju fondove koji su tek u najavi za jačanje svoje pozicije".
- Zbog toga je Gabrijel (šef nemačke diplomatije) i potencirao da novac ide direktno građanima i civilnom društvu. Naime, sredstva iz evropskih predpristupnih fondova se distribuiraju preko balkanskih država - objašnjava Flesenkemper.

Međutim, ima razloga za sumnju kako će se ova inicijativa realizovati, navodi Flesenkemper i podseća na iskustvo sa Paktom stabilnosti koji je pokrenut pre skoro 20 godina na sličan način da bi obezbedio fondove, ali koji nije dao bogzna kakve rezultate zbog birokratizma i sporosti.

Drugi problem je kako kaže Flesenkemper, taj što postoji mehanizam pretpristupne pomoći koji treba preispitati u sledećem ciklusu od 2020. godine, a treći je brzina.

- Za uspostavljanje novog mehanizma je potrebno vreme. Evropljani nisu poznati po brzini u realizovanju ovakvih inicijativa, dok su ostali ekspeditivniji - ističe Flesenkemper i dodaje da je pitanje je da li će nemačka incijativa brzo zaživeti.

Na konstataciju da se na Balkanju smatra da bi "Berlin proces plus” mogao da že posluži kao zamena za punopravno članstvo u EU, imajući u vidu zamor od proširenja na starom kontinentu, Flesenkemper odgovara da je problem sa Balkanom višestruki.

Prema Flesenkemperovim rečima, zemlje regiona su već prilično integrisane u evropsku strukturu.

- Sve imaju trgovinske sporazume sa EU. Takođe, one su involvirane u vazdušni saobraćaj sa mnoštvo povezanih letova, deo su evropske energetske zajednice....Nedostaje integracija na političkom planu, tačnije, postavlja se pitanje da li je i kada će politički sistem svake od zemalja regije biti dovoljno kredibilan da ispuni obećanja i kvalifikuje se za članstvo u EU. I ove godine se pokazalo da nivo demokratije u njima nije na evropskom - rekao je Flesenkemper.

On kaže da EU nastoji da smanji ekonomsko zaostajanje Balkana, ali i napominje da članstvo u EU ne znači i da je dostignut nivo Unije, prenosi B92.

- Dakle, nije ključno pitanje da li će balkanske zemlje postati formalno članice EU, već pristizanje evropskog ekonomskog nivora. Zato je Gabrijel kazao da treba sada investirati u strateške sektore, kako bi region mogao da smanjuje jaz. Takođe, članstvo ne znači automatski da ste dostigli evropski prosek. Neke zemlje su uspele, a druge, poput Hrvatske, nisu - zaključuje on.
 
Pre par dana, dok sam sedeo u kancelariji, samo cujem tup udarac napolju. Pogledam kroz prozor:

iycz8x.jpg


Malo kasnije jos dva udarca. Klinci bacaju kese sa, rekao bih vodom, a kako je zgrada povisoka (poslovno-stambena), dvadesetak spratova, visina ucini svoje i udarac bude dovoljno jak da napravi ozbiljnu stetu. Srecom, pa nikoga nisu pogodili.

Malo kasnije smo videli i coveka ciji je auto kako u cudu gleda sta se desilo. Objasnili smo mu sta se desilo i uputili ga na obezbedjenje firme u kojoj radim da vidi moze li se sa nasih nadzornih kamera nesto videti, mada slaba vajda. Rekli nam u nasem obezbedjenju da znaju, da stalno bacaju ljudi svasta, da su zvali policiju i nikom nista. :bash:
 
Ovi su jos "dobri". Pre par dana javlja mi se prijatelj sav uznemiren i kaze da su klinci iz dosade na Ceraku na parkingu kod okretnice autobusa 52 skakali sa krova na krov automobila. Bez obzira sto nije vozac i nema auto rasterao ih je ali je ostao pod utiskom.
 
Данас у (готово празном) 27Е, кошкање нервозне клинке и маторог медведа на улазним вратима, он њој "Ти си бу****", она њему "Једи г...", после чега - доби шамар из бекхенда по устима. Затим изађе на следећој станици.

Одвратно, све у свему.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462066#p462066:2ep0qv2p je napisao(la):
toleander » 28 Jun 2017 01:16 pm[/url]":2ep0qv2p]Pre par dana, dok sam sedeo u kancelariji, samo cujem tup udarac napolju. Pogledam kroz prozor:

iycz8x.jpg


Malo kasnije jos dva udarca. Klinci bacaju kese sa, rekao bih vodom, a kako je zgrada povisoka (poslovno-stambena), dvadesetak spratova, visina ucini svoje i udarac bude dovoljno jak da napravi ozbiljnu stetu. Srecom, pa nikoga nisu pogodili.

Malo kasnije smo videli i coveka ciji je auto kako u cudu gleda sta se desilo. Objasnili smo mu sta se desilo i uputili ga na obezbedjenje firme u kojoj radim da vidi moze li se sa nasih nadzornih kamera nesto videti, mada slaba vajda. Rekli nam u nasem obezbedjenju da znaju, da stalno bacaju ljudi svasta, da su zvali policiju i nikom nista. :bash:
Gde je ovo, da znam da ne zalazim, posebno ne kolima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462089#p462089:33cdnvvn je napisao(la):
tragac » 28 Jun 2017 02:44 pm[/url]":33cdnvvn]Gde je ovo, da znam da ne zalazim, posebno ne kolima.
Kvazi parking u bloku izmedju Despota Stefana, Cvijiceve, Takovske i Vojvode Dobrnjca, iznad podzemne garaze Botanicka basta.
 
Živim za dan kad će se u Srbiji uvesti zakoni o zaštiti imovine kao u Americi.
Mada su velike šanse da ga nikad neću ni dočekati. Al ajd...
 
neće to nikad, u EU nije dozvoljeno ubiti ni fizički napasti nekog ni pod kojim okolnostima, mada bi trebalo razmisliti o korisnosti takvog zakona.
 
Svi koriste taj prostor za parkiranje, i sami stanari tako da sumnjam da bi rizikovali da ostete i neki komsijski auto. Stanari bacaju djubre, nase obezbedjenje je uspelo i da identifikuje neke od njih preko koverata i racuna koje su nasli u tim kesama sa djubretom na nasoj terasi. :D Nazalost, sve sto su mogli da ucine je da ih zamole da to vise ne rade.

Naravno, na bukvalno 10 metara od ulaza na ovaj plato je i ulaz u podzemnu garazu gde stanari mogu za smesne novce da parkiraju i da budu bez brige. Mene ta garaza kosta 2200 dinara mesecno za parkiranje 7-21 sat svaki dan. Doduse to je cena za firme, ali mislim da je ista i za stanare.
 
Danas slušam na radiju "Kazne za kapljanje iz klima je toliko i toliko" BITCH PLEASE, danas sam šetao po kiši...
 
http://www.021.rs/story/Info/Srbija/166 ... -rata.html


Najmanja stopa rađanja u Srbiji od Prvog svetskog rata

U 2016. godini u Srbiji rođeno je najmanje beba od Prvog svetskog, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.


U Srbiji je prošle godine rođeno 64.734 dece, dok je umrlo 100.834 građana, čime je prirodni priraštaj negativan, odnosnu u minusu od 36.100. Ovakav prirodni priraštaj je bio i očekivan, o čemu smo pisali pre nekoliko meseci, kada smo naveli da prošlogodišnji minusu u broju rođenih u umrlih, neće nadmašiti minus iz 2015. koji je bio najveći u poslednjih 70 godina, a iznosio je više od 38.000.

Ipak, i ovogodišnji podaci Republičkog zavoda statistiku pokazuju na višedecenijski problem u Srbiji, ali i na to da će političari na vlasti u budućnosti više novca možda morati da izdvajaju za staračke domove nego za vrtiće.

Osim potpunog restruktuiranja prioriteta u privredi, nizak broj rođenih je jedan od glavnih razloga zašto u Srbiji u poslednjih četvrt veka postoji konstantan negativan prirodni priraštaj. To dovodi i do toga da se u poslednjih 10 godina, broj građana Srbije, na osnovu razlike broja umrlih i rođenih, smanjio za 385.000, a prosečno godišnje smanjenje je oko 35.000. Prema tome, svake godine nestane opština veličine Bečeja.

Ovom temom se 021.rs bavio opširno tokom prošle godine, kada su sagovornici ukazivali da se malo rađa kako u gradu, tako i na selu. Umesto lamentisanja nad time da mladi nisu zainteresovani za porodicu, pažnju bi trebalo skrenuti na uslove za stvaranje porodice, koji su sve lošiji.

"Tu bi država trebalo da utiče kroz poboljšanje ekonomskih uslova, ali njih bi trebalo stvoriti. Podsticati mlade da kupuju pelene za bebe, a ne firme koje kupuju pelene za zaposlene. Postoji puno slučajeva koji pokazuju da aktuelne mere ekonomske politike direktno idu na to da se destimuliše rađanje, odnosno da se utiče na odluku o neformiranju zajednice kod mladih, koji nose reprodukcije", rekao je za 021.rs nedavno demograf Goran Penev.

Najvišu stopu nataliteta, odnosno broja rođenih, u Srbiji već tradicionalno ima Tutin, a iza njega su Savski venac, Novi Pazar, Stari grad i Tutin. Lista opština sa najvećim ostvarenim natalitetom je ostala ista, ali je primetno da se i ovde promili u kojima je iskazan natalitet, tope.

Nasuprot tome, najniža stopa nataliteta zabeležena je Kniću, Malom Crniću, Gadžinom Hanu, Kučevu i Rekovcu. Ako je za "slavlje", ovde je stopa popravila. Prošle godine najniža je iznosila 3,7 promila, a ovog puta je to 4,6.

Najveći broj dece, po podacima RZS, rodile su žene starosti između 25 i 34 godine, dok je prosečna starost majke bila 29,6 godina. U gradu su majke rađale u proseku sa 30,4 godine, a u stalim naseljima 27,8 godina.

"Depopulacione tendencije stanovništva s negativnom stopom rasta i negativnim prirodnim priraštajem zabeležene u regionu Vojvodinu krajem 80-ih godina prošlog veka, a u ostalom delu Srbije, početkom 90-ih i dalje se odvijaju, a prema izloženim indikatorima i prema projekciji broja stanovnika, odvijaće se i u budućnosti", zaključuju u Republičkom zavodu za statistiku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462167#p462167:1amdenep je napisao(la):
tragac » Sre Jun 28, 2017 9:24 pm[/url]":1amdenep]Danas slušam na radiju "Kazne za kapljanje iz klima je toliko i toliko" BITCH PLEASE, danas sam šetao po kiši...

I treba, ali isto tako neka se postaraju da zimi obezbede trotoare da koja ledenica ne bi prolazniku razlupala glavu. Mogli bi zabraniti i prostiranje veša, neverovatno koliko to ruži grad.

Npr. u parku je dozvoljeno da se šetaju psi, po istom travnjaku gde trčkaraju sitna deca. Da li je to normalno? Naravno da nije. Neka ograde deo za pse, ne bismo bili jedini na svetu da to uradimo. Štaviše, to može izazvati razne zdravstvene probleme jer nehigijena travnjaka postaje upitna.

Članak o stopi rađanja je poražavajući. Zna se zbog čega je tako a zamerka ide i na račun bračnih parova. Pa neće meni država određivati koliko ću dece roditi?
 
Da, teško jer se niko ne buni. Zbog čega roditelji ne upute peticiju nadležnim organima, a ima ih podosta jer to je jedino mesto sa sadržajima za decu u okolini gde mogu biti bezbedna, a park je prilično veliki pa nije problem da se jedan deo izdvoji za šetače svojih ljubimaca.
 
Kereći park je rešenje problema. Podržavam.
Da li je neko od vlasnika pasa sankcionisan bilo kad ? Nijedan pas nema korpu, nisu na kratkom povocu , ne skuplja se izmet za psima ....
 
Ne verujem da je iko sankcionisan, a možda se niko nije bunio. Znači prijava mora da usledi.

Nekada mi se čini da državne službe ne razmišljaju dovoljno. Umesto na naplaćuju kazne za prelazak van pešačkog prelaza, nepoštovanja propisanog šetanja pasa i još bog zna koliko stvari, oni potražuju dugovanja iz prošlog veka. Dovoljno da kidaju živce pa nije čudo što su potrebniji domovi zdravlja od vrtića.
 
Ovaj olos prima 1 600 000 dinara mesecno, iako je prijavio samo 473 000 (i to je premnogo)... Sada se saznalo da je isplatio sebi u julu 2016. u cugu 40 000evra, a u februaru 60 000 evra!!! I jos kaze da je to malo koliko on "radi"?! Ne moram da napominjem da djubre podrzava Vucica a i ovaj njega. On je jedan od 30 profesora te skole koji su potpisali kao "intelektualci" podrsku Vucicu. Namestio studente u upravu skole koji glasaju za njega...
Agencija za borbu protiv korupcije je dala preporuku za razresenje i u toku je zalba. Zaposlio sina, glasao sam za sebe da bude direktor... Pola skole vristi od nepotizma, totalna katastrofa. a inspekcija naravno nista ne radi po prijavama.
http://javno.rs/istrazivanja/milioneri- ... ovne-skole
 
Neistomišljenici prebačeni na druga radna mesta i posle ostali bez posla. :notok:
Samo što nije dao podršku prilikom izbora.
 
Vrh