Postojao je pokusaj posrbljavanja Makedonaca, ali je propao.
Pa toliko je jasno da je njihov jezik blizi Bugraskom nego srpskom.
Православни Македонци, касније под комунистима признати као засебна "политичка нација", су на пописима становништва Краљевине Југославије третирани као Срби. Политика србизација је укључивала и промену презимена (нпр. Петров и Попов у Петровић и Поповић).
Дијалекти српског језика су различити, нпр. ако бисмо узели призренско-јужноморавски он би био практичко исти као кумановско-кратовски или полошки у Македонији, за основу политичког македонског језика је узет доста јужнији, али и бугарски има различите дијалекте, од којих се неки доста разликују од македонског и српског.
Код Бугара је проблем што и код њих национални идентитет није најјаснији, па "шета" између бугарских освајача, туркијског номадског племена која је у једном периоду освојила и доминирала овим делом Балкана и покорених словенских племена, која су се стопила са освајачем.
Игре са презименима су небитне, на разним просторима српског народа се у складу са локалним обичајима "формирало" презиме, у Војводини такође има пуно презимена на -ов и -ски, у западним деловима по надимцима, а не именима родитеља.
Не знам шта хоћеш овим троловањем теме да докажеш, почео си од Албаније и Косова, сада Македоније и Далмације, као млађан социјалиста који прихвата здраво за готово политичке натрухе аустроугарске а касније совјетске социјалдемократије/компартије.