Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Kad udare partijske knjizice u glavu ovo se desava. Bice ovoga sve vise. Pun je grad tih "jel znas ko sam ja" likova, a on portir u opstini.
Kao sto rekoh

 
Mislim da su ljudi totalno psihicki pukli od kad se korona desila. "Aloooo breeee, znas li ti ko sam ja"
Kad sam ja isao u skolu nije bi blizu bilo takvih situacija, niti je iko pretio nastavnicima/profesorima a bilo je uzasnih, takve stvari se jednostavno nisu radile a sad opusteno redovna stvar. Bojim se da ako ima "ledja" nece nista ovde biti, klinac ce dobiti 5icu a keva da plati kaznu u dobrotvorne svrhe od 10-20k i cao
 
Poslednja izmena:
o obrazovanju u srbiji svakako dosta govori povećani stepen nasilja u školama. no, o obrazovanju u srbiji ipak još više govori to što je 97,4 posto srpska interneta mrzelo da pročita do kraja vest o incidentu u ovoj vračar historikal školi. valjda zato što nemaju klilbejt vesti sažvakane u onim interpretacijama. okine pažnja posle tri reda teksta. ako je u vesti izjava direktorke preneta verodostojno i ako je samo deo onoga što se učiteljici stavlja na teret tačno, bilo koji roditelj iz poslovičnih vremena kad se u ovoj zemlji znao red bi mogao da podlegne iskušenju da je u trenu razreši ovozemaljskih dužnosti. i upravo zato se u tim vremenima znao red (što i dalje ne znači da je to poželjan princip delanja u civilizovanoj zajednici). prosvetni radnici su možda bili strogi, sujetni, obarali (mahom zasluženo) na popravne, umeli da pripale čvrgu, ali... nisu bili baš samoživa i bezosećajna goveda.
 
Poslednja izmena:
Искрено нећу да улазим у сајт курира. Савет свим форумашима, копирајте текст чланка кад делите вест, а не само линк.
 
Mozda treba da se donese novi zakon u kojem bi kazne bile drasticne kao napad na sluzbeno, u ovom slucaju prosvetno lice. Za sve rpditelje goveda.
 
Mozda treba da se donese novi zakon u kojem bi kazne bile drasticne kao napad na sluzbeno, u ovom slucaju prosvetno lice. Za sve rpditelje goveda.
Nije problem da li ima ili nema zakona,
problem je sto on NE VAŽI za radikale, njihove prijatelje, rodbinu...
Oni mogu da prebijaju, gaze kolima, kradu izbore kako im se ćefne...
 
Stasavaju prve (de)generacije MMA roditelja :bubanj:

MAJKA NASILNICA POLICIJI REKLA DA JE ZAVRŠILA KURS BORILAČKIH VEŠTINA Detalji stravičnog napada na nastavnicu: Udarala ju je o pod i govorila da je niko neće čuti


5NXk9kqTURBXy9mYTAxZWE5NzhkNWI1ZmE0ZDIyNmU1NWU3ZWQ1MGM1NC5qcGVnkZMCzQHCAN4AAqEwBaExAg


Šteta što ne objave čistu sliku ovog otpada.
 
Radikalski pakao...
Autoritarizam, kult licnosti, nasilje i upraznajvanje istog kao nacin uspostave hijerarhije - znas ti ko sam ja???
Kmetovi treba da nauce da se povinuju volji ne samo radikalima nego i njihovim bliznjima...

Jbg volja većina naroda, mi ostali moz da se šutiramo u dupe samo izgleda
 
Radikali su nas naučili da nikada ne priznamo svoju grešku. Ako neki bolesnici pobiju ratne zarobljenike, naš odgovor je: "A šta su oni nama radili?"
Radikalski manir je da uvek okriviš druge za svoju nesposobnost. Nema samokritike, odmah kreću uvrede i verbalni, a nekada i fizički napad.
Budućnost Srbije su mladi momci po kladionicama i teretanama, a devojke na OnlyFans-u. Nedostaje samo da Prvoslav Perić da blagoslov vlastima i sistemu vrednosti. Živeo srpski svet, živeo veliki vođa!
 
o obrazovanju u srbiji svakako dosta govori povećani stepen nasilja u školama. no, o obrazovanju u srbiji ipak još više govori to što je 97,4 posto srpska interneta mrzelo da pročita do kraja vest o incidentu u ovoj vračar historikal školi. valjda zato što nemaju klilbejt vesti sažvakane u onim interpretacijama. okine pažnja posle tri reda teksta. ako je u vesti izjava direktorke preneta verodostojno i ako je samo deo onoga što se učiteljici stavlja na teret tačno, bilo koji roditelj iz poslovičnih vremena kad se u ovoj zemlji znao red bi mogao da podlegne iskušenju da je u trenu razreši ovozemaljskih dužnosti. i upravo zato se u tim vremenima znao red (što i dalje ne znači da je to poželjan princip delanja u civilizovanoj zajednici). prosvetni radnici su možda bili strogi, sujetni, obarali (mahom zasluženo) na popravne, umeli da pripale čvrgu, ali... nisu bili baš samoživa i bezosećajna goveda.
A nisu ni roditelji za svaku sitnicu prebijali prosvetne radnike. Koliko je devojčica bolesna ne znamo, ne znamo ni da li se sve odigralo tako ali ono što je neprihvatljivo je da roditelji biju nastavnike za neproverene informacije jer im je neko dodurnuo dete. A to "da razreši ovozemaljski dužnosti" iz ovog razloga je upravo za crnu stranu medalje i uzrok problema koji nam se dešava.
 
Ljudi vole da pričaju da je bilo bolje ranije, ali ovo postoji dugo. Ja kad sam išao u osnovnu, bio je jedan klinac baraba čiji je otac dolazio sa pištoljem kod učiteljice da je pita šta je problem.

Ja bih uveo umesto čuvara policajce koji imaju pravo da hapse na licu mesta. Čuvari su apsolutno beskorisni u školama iz mog iskustva, ne rešavaju bukvalno ništa i često beže od problema.
 
Bilo je svega i ranije samo nije bilo interneta da se pročuje ali ono što uzima maha u današnje vreme je "ko sme da mi dira dete", "ko sme mom detetu da da keca". Mi smo dobijali djulke od nastavnika, šamare i još dobiješ kući jer si dobio u školi. Danas da neko od nastavnika udari dete (ili ga pomeri kao što vidimo gore) pa verovatno bi ga gepekovali.
 
Ljudi vole da pričaju da je bilo bolje ranije, ali ovo postoji dugo.
Postojalo je svakako, ali ne ovako rasprostranjeno. Izgubio se pojam i koncept stida među mnogim ljudima. Čak znam par klinaca (mislim... klinci za mene, a imaju 20+ godina) koji se diče time kako "ništa ih nije sram". I sad zamisli dete koje odrasta uz takvog roditelja. Ne kažem da treba da bude suprotno, da se čovek zenta i stidi sam sebe... Ali nije normalno da je danas sve dozvoljeno i prihvatljivo.


I da, zaboravih a mariks me podseti -mnogo je rasprostranjeniji bio autoritet nastavnika ranije. Da, bilo je i tada slučajeva da neko njih mlati, ali mnogo, mnogo manje.

Opet kažem - izgubio se pojam stida među ljudima. Ne samo kod nas, svuda. Slične naslove viđam sve češće i po Evropskim i Američkim medijima. Ne kažem da su kao mi, ali kažem da se sve svuda srozava. Ipak je ovo era u kojoj ljudi ližu WC daske i jedu deterdžent za lajkove i reakcije. Stid ne postoji za njih.
 
Postojalo je svakako, ali ne ovako rasprostranjeno. Izgubio se pojam i koncept stida među mnogim ljudima. Čak znam par klinaca (mislim... klinci za mene, a imaju 20+ godina) koji se diče time kako "ništa ih nije sram". I sad zamisli dete koje odrasta uz takvog roditelja. Ne kažem da treba da bude suprotno, da se čovek zenta i stidi sam sebe... Ali nije normalno da je danas sve dozvoljeno i prihvatljivo.


I da, zaboravih a mariks me podseti -mnogo je rasprostranjeniji bio autoritet nastavnika ranije. Da, bilo je i tada slučajeva da neko njih mlati, ali mnogo, mnogo manje.

Opet kažem - izgubio se pojam stida među ljudima. Ne samo kod nas, svuda. Slične naslove viđam sve češće i po Evropskim i Američkim medijima. Ne kažem da su kao mi, ali kažem da se sve svuda srozava. Ipak je ovo era u kojoj ljudi ližu WC daske i jedu deterdžent za lajkove i reakcije. Stid ne postoji za njih.
Tamam mislim evo slazem se sve sa covekom i onda napises ovaj nebulozni poslednji paragraf...
Ozbiljno, zbog cega uvek imas potrebu da napravis taj ekvilibrijum sa tim kako je spolja?
Posle napises "ne kazem da su kao mi" - pa sto ih spominjes onda?

Ovoj sto je prebila nastavnicu se nece nista desiti (ili nesto simbolicno) jer "znas ti ko sam ja",
da je to uradila recimo u austriji - vec bi je strpali na psihijatrijsko veštacenje...
 
Inače neka vajda ponekad i od novinara - objavili su identitet otpada:

A.R. , odbojkašica.

Rodila sa 20? Do 32-e imala dva braka, dva sina, sa svakim po jednog. Auuu, nije ni čudo što je ovako nenormalna.
 
Rodila sa 20? Do 32-e imala dva braka, dva sina, sa svakim po jednog. Auuu, nije ni čudo što je ovako nenormalna.
Paradoks kod nas, punisici a salju dete u drzavnu skolu?!
Podseti me na situaciju kad sam video like ostavlja klinca ispred raspad skole u novom mercedesu........ono mogao si da izdvojis 3k eura godisnje za bolje uslove ako vec imas para za merdzu

Nemojte mi zamerati na ovom kontroverznom misljenju, ali smatram da je ovde bolje ako vec imas para da posaljes decu u jednu od privatnih skola
Ovi imaju svoj hotel je*******ote
 
Paradoks kod nas, punisici a salju dete u drzavnu skolu?!
Podseti me na situaciju kad sam video like ostavlja klinca ispred raspad skole u novom mercedesu........ono mogao si da izdvojis 3k eura godisnje za bolje uslove ako vec imas para za merdzu

Nemojte mi zamerati na ovom kontroverznom misljenju, ali smatram da je ovde bolje ako vec imas para da posaljes decu u jednu od privatnih skola
Jadna deca bogatih, ugrožena od strane sirotinje. Pre će biti obrnutno. Ukinuo bih sve privatne škole, odnoso sve privatne visokoškolske ustanove.
Niko ne treba da bude povlašćen. Ako imaš lovu i ne sviđa ti se ovde, školuj dete u inostranstvu. Svi smo prošli kroz državni školski sistem i ne primećujem da nam nešto fali. Pre bih rekao da ovima iz privatnih nešto fali. Toliko.
 
Jadna deca bogatih, ugrožena od strane sirotinje. Pre će biti obrnutno. Ukinuo bih sve privatne škole, odnoso sve privatne visokoškolske ustanove.
Niko ne treba da bude povlašćen. Ako imaš lovu i ne sviđa ti se ovde, školuj dete u inostranstvu. Svi smo prošli kroz državni školski sistem i ne primećujem da nam nešto fali. Pre bih rekao da ovima iz privatnih nešto fali. Toliko.
Ne kazem da su ugrozeni od sirotilje ali su bolji uslovi od drzavnih gde je uglavnom raspad sistema i neuslovno. Pola skola ima cucavac i nije renovirano od izgradnje iz Titovog vremena, za dosta skola je projektor recimo misaona imenica, neke skole nemaju ni salu za fizicko ili ako imaju se raspada itd........lepo ako ti porodica ima hotel upises deriste u privatnu na Dedinju pa nek tamo keva govori "Alooooooo znas ti ko sam ja bre". Da se kladimo da ne bi smela nego je to ovde uradila jer se oseca "vecom" razumes a tamo bi bila samo jos jedna medju slicnima
 
Kažu kako rešiti problem školstva? Deca bogatih neće da idu u raspale državne škole...

Lepo, nemojte više finansirati sportiste i sportske klubove. Neka žive od sponzora, od sopstvenih prihoda. Ako ne mogu da žive, ukinite ih. Godišnje se samo u Zvezdu i Partizan u košarci upumpa preko 20 miliona evra. O fudbalu da i ne govorim. To vam izađe skoro milijardu evra za 15-ak godina. Zamislite da sav taj novac uložite u škole, stručne kadrove, u opremu, kako bi društvo izgledalo? Imali bismo svaku školu sređenu popot Zemunske gimnazije. Tada deca bogataša ne bi imala izgovor i ne bi se žalila na uslove rada. Deca treba da nose uniforme, da se zna ko je đak, a ko ne. Ne da nam balavi klinci glume ludilo i tripuju da su mafijaši. Obriši sline mali, tvoj posao je škola. Posle 20 godina, dobićete 100 puta bolju generaciju.
 
Vrh