Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

da li si ozbiljan da bi dete pod traumom da vaspitavaš moralnim lekcijama?
Jadno dete, dobio je batine od vršnjaka, na ferku, koje je sam tražio i odmah je nesposoban za život. Pod mnogo većom traumom je ovaj što je ostao bez oca.

A ceo život je velika lekcija, i dolazi stihijski bio ti spreman ili ne. Al pitanje je da li će se izvući pouke, jer mi od dece pravimo debile i to generacijama, zato nam je ovako lepo uređeno društvo, i biće još gore osim ako se naša deca ili deca naše dece ne trgnu i ne naprave dramatičan zaokret.
 
Najveća opasnost nam vreba upravo od malih dripaca koji bi da uniste slabije od sebe jer su im: *random razlog*...

Jedno je ferka a sasvim nesto drugo je mlatiti i gaziti nekoga ko vec leži na podu, da ne spominjem i gušiti sto je takodje pomenuto u textu
 
Nakon sto ga je ovaj vec prebio na mrtvo ime?
Nadam se da ne radis u prosveti ili necem slicnom...
Koliko vidim, sem senzacionalnog naslova niko nikoga nije prebio na mrtvo ime. Oborio ga i par puta izudarao. Oboje su krivi i nema govora da ovaj što je "samo vredjao" ne snosi nikakvu krivicu. Ovo sada psiho majka hoće da istera neku pravdu i da naplati "povrede", batine smo i davali i dobijali pa niko nije išao na skener.
 
Koliko vidim, sem senzacionalnog naslova niko nikoga nije prebio na mrtvo ime. Oborio ga i par puta izudarao. Oboje su krivi i nema govora da ovaj što je "samo vredjao" ne snosi nikakvu krivicu. Ovo sada psiho majka hoće da istera neku pravdu i da naplati "povrede", batine smo i davali i dobijali pa niko nije išao na skener.
Mislim da pre hoce da istera kod ološa od nastavnika koji su se okomili na njega da ga jos i psihički dotuku pa posle da zataskaju, nadam se da ce uspeti o tome..

A sto se tice prebijanja, ne znam odakle tebi to da ga je "par puta izudarao"?
Tj sto bih verovao pre tebi nego tekstu ako nisi bio svedok a cenim da nisi?
 
Što bih Ja verovao tebi, ako nisi bio svedok? Tekstu ne verujem ni kada pišu kakvo je vreme bilo juče, a po slikama ne vidim kakve je to "enormne posledice prebijanja na mrtvo ime" dobio, dete čak ni modrice nema inače bi slikali. Cenim po školskim tučama, valjda smo ih svi prošli, ovo su deca 12 godina.

P.S. I ovo pišem kao otac deteta od 4 godine. Smešno mi je kako se roditelji raspravljaju još u vrtiću "zašto je moje dete dobilo modricu", a ono palo dok se igralo. Sledeće je verovatno "zašto je moje dete dobilo keca???!!! OK nije znao ništa i nije učio ali bar 4 za trud.". Moje kad zadobije neku modricu odmah me delegat čeka ispred vrtića sa izveštajem, nasmejao sam se, rekoh im, ne morate za moje dete to raditi, ako je pao pao je, ako je bilo nekog malog koškanja normalno je, a ako ga neko maltretira onda mi prijavite. I posle se pitamo što nam se obrazovni program srozava, za sve uvek krivimo nastavnike, profesore... dete nam nikada nije krivo ni za šta.
 
Kakve god da su bile batine, ne menja to da je ovo sto su mu posle toga priredila dva nastavnicka smrada za svaku osudu..
I mojne da banalizujes situaciju sa tim "zasto je moje dete dobilo keca" niđe veze sa ovim slucajem...

Sto se tice intenziteta batina, to sta je bilo nekad ne znaci puno,
a vala i nekad je bilo da dripci unakaze neko dete zbog neke banalne stvari jedino sto se tad to resavalo drugacije a ne textovima u medijima...
Inače piše još i da je mali dripac inače problematičan i poznat po tome...

A to kako ti reagujes kad ti predaju dete sa modricama je jedno, bas me zanima kako bi reagovao da ga je neko ne daj boze gazio dok je ležao bespomoćan na podu ili gušio pa da su ga posle toga još nastavnička đubrad psihicki maltretirala i drzala da ne ode kako bi se stvar zataskala...
 
Poslednja izmena:
Sve to piše bez proverene informacije, sa druge strane zašto vredjaš i čačkaš problematičnog ako ne možeš da ga biješ? Dete se normalno vratilo na nastavu tako da nema govora o nekim težim posledicama. Sve u svemu to je "ispovest jedne prezaštitnički nastrojene današnje majke", a ne izveštaj policije šta se zapravo dogodilo. Ne znam šta je bilo sa nastavnicima, video sam da su mu dali taj domaći da napiše, što je ok, a ako su sankcionisali malo strožije i drugog učesnika po meni sve je uradjeno kako treba. A ako su jednog "kaznili" tim domaćim zadatkom, a drugog pustili onda nije normalno i treba da ih tuži.
 
Pa mislim da nisi bas kako treba ili do kraja procitao text,
a odmah si stavio u kalup "preszasticene majke" koja drnda nastavnike jer im je sin dobio keca...
 
Pa čim je dete u ok stanju poslala na skener to nije nešto što bi uradila neka normalna majka za malo koškanja, to te advokati odmah savetuju posle neke tuče, idi izvadi povredni list pa tuži, da se malo svi oparimo. Tekst sam pročitao ali kao što rekoh, uzeo sam sa rezervom jer da verujem portalima mi smo ekonomski tigar, najjači u Evropi i slično... Rekao sam na početku, oboje su krivi, a koja je krivica nastavnika to neka odredi sud u zavisnosti od toga šta se zapravo dogodilo i koje su sankcije oboje pretrpeli. Zašto bi nastavnici stali samo na stranu "problematičnog" deteta? To nikada i nigde nije bilo. Još trebamo da žalimo i onu decu iz Trstenika koji su nastavnici izvukli stolicu...
 
Nije majka poslala dete na skener nego lekar specijalista sa uputom. Dete je poslato na skener jer je imalo simptome potresa mozga (glavobolja, mučnina, povraćanje, ...), i treba da bude poslato na skener za to. Nema to nikakve veze sa majkom.

Ne želim da ulazim u besmislene rasprave, ali najbolje što može da se uradi jeste da se kompletan sistem aktivira i ispretresa čitav slučaj, i ustanovi šta se desilo, i predloži mere. Priče kako "diže se drama bezveze", "pravi se medijska hajka", "deca su, normalno je da se potuku", su obično žvakanje slame i služe kako bi se sve zaboravilo, a kao posledicu ima uvođenje normalnosti za stvari koje nisu normalne.

Primera radi, situacija koja se desila u hitnoj pomoći pre mesec, dva. Došla je žena krvavih ruku, izujedana sva po podlakticama, jer je partner bio pregrub u seksu. Da li doktor treba da obavesti policiju? Naravno da treba. Nije uloga doktora da on određuje da l je malo preterao, ili mnogo preterao ljubavnik.
 
Pa čim je dete u ok stanju poslala na skener to nije nešto što bi uradila neka normalna majka za malo koškanja, to te advokati odmah savetuju posle neke tuče, idi izvadi povredni list pa tuži, da se malo svi oparimo. Tekst sam pročitao ali kao što rekoh, uzeo sam sa rezervom jer da verujem portalima mi smo ekonomski tigar, najjači u Evropi i slično... Rekao sam na početku, oboje su krivi, a koja je krivica nastavnika to neka odredi sud u zavisnosti od toga šta se zapravo dogodilo i koje su sankcije oboje pretrpeli. Zašto bi nastavnici stali samo na stranu "problematičnog" deteta? To nikada i nigde nije bilo. Još trebamo da žalimo i onu decu iz Trstenika koji su nastavnici izvukli stolicu...
Jeste bilo, odakle ti ideja da nije?
Uopste mi nije iznenadjujuce da idu linijom manjeg otpora i obruse se na onog ko deluje slabije i manje problematican.
Pre je bilo lako jer su se problimaticni dripci izbacivali iz skola tj slali u specijalne skole - sad koliko znam to vise nije moguce...

a zato sam i reagovao jer je ovo sto je opisano da su nastavnici uradili prema dečaku koji je prebijen za svaku osudu
 
Nekad je verbalno nasilje gore od fizičkog, znamo primer onog nesretnog dečka koji se ubio nakon razgovora za posao. Ipak, očigledno je da je ovaj što ga je prebio nastupio sa pozicije sile, znajući da je jači. Iskreno trebalo bi da snosi ozbiljne posledice, ali se ovde buliji štite, škole ne žele negativni publicitet, zataškava se. Čak bih imao razumevanja da je afekat posle rečenog, ne, on ga je sa predumišljajem sačekao.

To naravno ne oslobađa odgovornosti drugog klinca za rečeno, svakako podržavam profesore sa sve zadatom temom! Sad da li je tajming dobar, ne znamo, ali verovatno nisu toliko ludi da povređenog klinca drže u školi. Razumem ovu kevu, jbg, pretučen joj je sin, ali ona ne kapira da ovim dalje čini medveđu uslugu svom sinu, smatrajući ovo dodatnim maltretiranjem, mesto dopunskim vaspitanjem od strane OBRAZOVNOG sistema, gde je ona očigledno fejlovala.

Pre skoro 15 godina (a posle je to trajalo godinama), ja sam na neki način bio posredno u obrazovanju, preko nekog ugovora o delu, neki programi koje je finansirala država, gde je nas par držalo par grupa, uglavnom sportskih aktivnosti. U suštini vanškolski, ali je država to finansirala. Ja sam dosta te dece znao i ranije iz kraja, znao im roditelje, dosta jedan neposredan odnos smo imali, kakav autoritet tu sad da nemećeš kao. Bukvalno iz ljubavi sam to radio, jer računice nije bilo, desetinu puta ne stignem oko mog posla, pa sednem u auto i idem na drugi kraj grada da bih sa njima bio 2h, pa nazad da završavam svoje. Bukvalno se setim tog namenskog računa posle godinu dana kao i e mogao bih da dignem lovu.

Elem, dakle jedna onako zatvoreno-klupska atmosfera bez autoriteta (u stvari on je došao kasnije u vidu priznanja i nagrada) gde se oni sprdaju, niko mi ne persira. Nisam voleo da ih izbacujem, za 8, 9 godina se to nije desilo 3x, disciplina se lako uspostavi kad su fizičke aktivnosti u pitanju, uvek možeš da ih razvališ treningom. Onda u jednom trenutku dođe mali, već momčina onako, 17 godina možda, već onako delikvent sa istorijom, kao i ćale mu, mangup, počne da rastura celu grupu, divlja, pravi haos, ne može da se radi od njega. Prođe prvi put, drugi, treći put se on već osilio, misli labavo, na sred časa pred svima iz čista mira uhvati dečka pored u špansku kragnu i zvekne mu macolu. Ovaj mali samo što se nije rasplakao. Međutim zjbo se, aktivirao mi ludilo koje nikakav pedagoški rad ne može da iskontroliše, priđem ja njemu i smotam ga u špansku, da ga ništa ne boli, ali nema mrdanja. Koprca se on 10 sekundi, pomerio se nije milimetar i smiri se. Pustim ga. Izlete kao metak, zove kevu, keva zove direktorku, preti inspekcijom. Kad skočiše ostala deca, roditelji da ih tovare, pokupi se ode. Posle mi je dolazio, bio među najboljima! Jednostavno i srećom, naučio je bezbolno lekciju da i nad mangupom ima mangup. Mislim ne kažem da treba tako, nekima je to primarno zanimanje, ljudi su uplašeni, mene je stvarno bilo briga, opet bih tako, pa bio mu ćale Dramoser lično! U tom svetlu, apsolutno podržavam te profesore, neka mu je dao zadatak koji mu je dao, samo neka stane iza toga! Isto važi za ovog drugog bulija.
 
То што је прикопчао ауто на бандеру кроз коју пролази струја од 1,000 волти. Ово није за шалу.
Ovaj sto je snimao skuplja lajkove na twiteru, njega i razumem, al sto se ti provaljujes, meris napon preko snimka?

Na snimku se ne vidi ono sto bi trebalo da se vidi.
 
Šta treba još da se vidi? 🙂

Provaljuje se i meri napon preko snimka 😆

Mi smo svi kolektivno za posmatranje...
 
Ma to nek u svom dvorištu razvlači kablove do mile volje... Preko trotoara kod stanice gde je izlaz... al kao redovno stanje, puška je zakočena... Mani me... Tako se ne puni auto. Zabriga me za njegov lokal...

A to što nam fali infrastruktura, fali. Nije on ni kriv što se snalazi. Nedozvoljeno svakako. A u redu, sad se vidi da nije bandera kao što su tvrdili... al daleko od normalnog i redovnog kako si ti postavio stvari Oliver...
 
У том делу Поморавља се веома много псује, али омиљени предмет псовки није отац, већ дете (у односу на мало јужније крајеве уз Мораву, нпр. Јагодину, где се такође псује дете, у В. Плани се обично додаје и "у д..."). То раде матори коњи, тако да је овај клинац само био креативан и не треба га због тога тући.

("А-а-а-а-аааа... Ово је Сррбијааа...")
ih bre, ti si izucio ovo za desetku :d
 
Tu uopste i nije stanica, a tramvaji stoje.

Autor snimka je stavio suvise mlak naslov umesto da iskoristi situaciju i stavi opis: Bahati vlasnik EV pokupio svu amperažu. Stoje tramvaji na Bulevaru. Stvara se guzva. Izbegavajte
 
Psuju decu na jugu i to baš sočno i bolesno...
 
A ovaj gore što je premlatio nekog zbog smrtne uvrede... Ima moj palac gore samo ako bi premlatio svakog bez izuzetka... znači snagator je prve lige i uvek štiti čast i ugled pesnicama protiv svakog, za istu uvredu... To je onda dosledno i za poštovanje...

Meni je jednom beskućnik, valja se po poljani, ocigledno pijan opsovao mater, mislim da je baš rekao jbm ti m... ne sećam se 100%... i šta kao, najbolje da ću da ga premlatim... i kao mnogo sam jak, ne dozvoljavam ja to 😄
 
Vrh