Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Bazne stanice, krv na službenim kolima, dnk.
I deset dana im trebalo 😑

@Noki ili neki drugi pravnik, kakve pravne posledice moze majka da snosi?

Jer to je uzas sam po sebi i mora biti kaznjivo. U nekom paralelnom univerzumu, moglo je da se desi isto, a da u kolima budu normalne osobe.

Ne moras biti pijan ili olos da ne vidis detence na putu. Mozda je i puzilo. I odgovornost bi u tom slucaju trebala da bude iskljucivo na onome ko je to dete pustio da seta samo po putu.
 
Bazne stanice, krv na službenim kolima, dnk.
Da, ali kako su došli do toga da pregledaju vozilo, ovi su mogli x puta da ga oribaju do sada. 10 dana se nisu setili da provere tadašnje prolaznike. Koliko dana su pretraživali kilometre šume, kao da dete od dve godine trči maraton pa može da stigne ko zna gde.
 
Ne razumeš se u zakon to je sigurno a ja to napisao nisam. Za ćaleta ne. Za majku da. Deluje da nije kriva ni za šta što joj se stavlja na teret i daće bog da odšeta slobodna.
Ja smatram da je kriva ako je oholo djubre u privatnom zivotu kao i cale jer je to sigurno uticalo na razvoj Koste. Keva psihijatar slika se po kancelariji u hulahopkama i minicu........
Znam taj profil ljudi sve mi je jasno. Doktori s vRaCaRa puni sebe ne znaju sta ce s parama izgubili dodir s realnoscu
Noki bi sve oslobodio jer boze moj niko nije kriv sve su to ljudi, ne treba da ima odgovornosti nikakve. Keva nek se slika za instagram i dalje, cale nek nastavi da dere ljude u svojoj privatnoj praksi. Nek kupe nov mercedes da im klima na max susi suze zaluzili su. Moram priznati cudno Noki
 
Poslednja izmena:
@Noki jel hotel Ambasador u Opatiji? Tamo su igraci Partizana bili smesteni leta 1999. :)

Mislim da jeste. Moj omiljeni je bio Kvarner. Najčešće smo odsedali u hotelu Avala, kasnije preimenovan u Agava... a sad je pitanje da li još postoji.

Sećam se svega iako sam imao 6g kad smo poslednji put bili 🙂

Zimi smo tamo išli. Obično za sve praznike. Leti na druga mesta po HR.
 
I deset dana im trebalo 😑

@Noki ili neki drugi pravnik, kakve pravne posledice moze majka da snosi?

Jer to je uzas sam po sebi i mora biti kaznjivo. U nekom paralelnom univerzumu, moglo je da se desi isto, a da u kolima budu normalne osobe.

Ne moras biti pijan ili olos da ne vidis detence na putu. Mozda je i puzilo. I odgovornost bi u tom slucaju trebala da bude iskljucivo na onome ko je to dete pustio da seta samo po putu.
Kao kad neko vozi kola i pogine samo njegovo dete: ne bude krivično gonjen jer je već dovoljno (i previše) kažnjen.
 
Danas je pun kufer tih "moje dete je bezgrešno" roditelja. Pogotovu u toj školi.

Zato je i siledžija i dr..džija više nego ikad, jer nema kao nekad da ih roditelji spuste na zemlju kad umisle da su mali bogovi.
 
@Beki
Ok to je kuća, a zna li se gde su udarili dete? Koliko daleko je od te kuće?
 
I Noki, izgleda nisi ispratio koliku IMOVINU imaju Kecmanovici pa spominjes male cifre za odstetu. Sve zajedno da se njihovo proda ima preko milion eura tu. Nekoliko stanova, lokala i placeva

Ne, nego ti nisi pročitao da sam mamu oslobodio, a od jednog Kecmana namirio i ranjene i podelio na članove porodice svih oštećenih.. Jedva po 10k svako. Sve i da je 30k, predložio sam fond za namirenje nematerijalne štete kad stradaju deca. Kao supsidijarni. Što bi svako normalan pohvalio. Ali ostrašćencima na forumu je gubljenje vremena objašnjavati.
 
Управу си, грешим. Није ни њихов посао уопште лак. Тежак је ово случај, није лако ни нама као лаицима, посматрачима да сваримо све.
Jeste se lako praviti naknadno pametan iz svoje sobe i pricati o necemu sto ti nije struka, ali sa druge strane, ovo je forum i oni tome u sustini i sluze.

I iznecu svoje misljenje da ovo uopste ne deluje kao tezak slucaj.

Dete bi valjda neko nanjusio u okolini, sve su pretrazili, samo nije moglo da pobegne i jedino je mogao neko da je odvede.

A ponavljam, to nije prometan put koliko vidim, tacno znaju kada se sve desilo i hvatali su ih negde na nekim kamerama.

To je to, to su osumnjiceni, nisu je vanzemaljci oteli. I tebi osumnjeceni setaju okolo i jos premestaju tela, a dole si poslao tri bataljona? I ispitujes osumnjicene, koji su obicni lokalni klosari, nisu Kajzer Soze i nista ne vidis po govoru tela?

Pa valjda su za ovo angazovani nasi najveci strucnjaci?
 
Oko 30 do 40 metara po mojoj proceni.
To je već realnije, detetu od dve godine treba par minuta toliko da prošeta, ako je stvarno tolika razdaljina. Dovoljno da majka na par minuta ostavi dete samo jer "nema nikoga". Glavno pitanje je zašto nisu odmah ispitivali njih i auto kada su bili verovatno jedini prolaznici(roditelji ih videli) i zašto su pretraživali kilometre šume, zašto je majka rekla da je videla kako dete odlazi u šumu... Sve je naopako radjeno.
 
Bas o tome pricam. Onda ispada kao nije lak slucaj, a mozda je najlaksi moguci da ga je radio neko ko zna.
 
Meni je mučno čitati te iznose od 10k do 30k. Du*pe da obrišeš s tim parama. Neko izgubio dete, sestru, brata... muka i trauma do kraja života. Uzeti milion evra podeliti na deset delova, ako nema vlasnik dovoljno, ostalo nek namiri država (ili Željko Mitrović koji podstiče nasilje, kič i šund), svakom po bar 100k evra.
 

Objasniću ti kasnije.

Ja smatram da je kriva ako je oholo djubre u privatnom zivotu kao i cale jer je to sigurno uticalo na razvoj Koste. Znam taj profil ljudi sve mi je jasno
Noki bi sve oslobodio jer boze moj niko nije kriv sve su to ljudi

Govori to bildirano u svoje ime. Sramoti sebe dalje. A mene u poslednjoj recenici izostavi i ne navodi krivo, ne obmanjuj forumsku javnost da su to moje reči jer sam sve već detaljno objasnio.
 
Meni je mučno čitati te iznose od 10k do 30k. Du*pe da obrišeš s tim parama. Neko izgubio dete, sestru, brata... muka i trauma do kraja života. Uzeti milion evra podeliti na deset delova, ako nema vlasnik dovoljno, ostalo nek namiri država (ili Željko Mitrović koji podstiče nasilje, kič i šund), svakom po bar 100k evra.

Nisu samo smrtno stradali oštećeni. Ima i ranjenih.
 
Objasniću ti kasnije.
U redu.

Inače nema spora da o pravu znaš više nego ja. Ali to ne menja činjenicu da se desila velika tragedija, bruka i sramota i da za to svi treba da odgovaraju. I opet kažem, da je do mene, robijali bi svi odgovorni - i roditelji, i mali bolid, i streljana, i nastavno osoblje. I oni koji su dali ocu dozvole za dva pištolja. I oni koji su pustili streljanu sa lanca, da tako prima svakog ko naiđe.

Muka mi je od dve stvari:
1) da mnogi stalno beže od svojih odgovornosti i prebacuju ih na druge (to važi i za državu ali i za roditelje)
2) da ja i drugi ljudi moramo stalno da trpimo i plaćamo tuđe gluposti i svinjarije


P.S.
Dopunio sam gornji pasus.
 
Poslednja izmena:
Ako se od prvog dana znalo da je prošao taj i taj auto i ako policija taj auto nije detaljno pregledala, a vozače ispitala-onda neka se obese.

Druga, verovatnija situacija je da se sve vrlo brzo otkrilo, ali da se 10 dana dizala tenzija i pravio pretežak slučaj od nečega relativno jednostavnog da bi se zamajavao narod i da bi na kraju izašao Svemogući da reši slučaj.

Cirkus od države.. kao i onog Malčanskog berberina što su tražili mesec dana, a on praktično sve vreme bio u svojoj kući.
 
Sta je sad ovo?


Ovo je sve ovo sto pricamo, vidis @Noki da su ih slali na poligraf i sve su lepo slozili, sve ono sto mi pricamo, ali wtf?

Pali poligraf

Ipak, ono što je bio okidač u istrazi jeste poligraf. Obojica osumnjičenih su, prema rečima ministra policije Bratislava Gašića, poligrafski ispitani.

Tako je na pitanje zbog čega toliko dugo traje potraga, Gašić objasnio da su osumnjičeni već drugi dan poligrafski ispitani.

Vozač automobila je tog dana imao zakasnelu reakciju na ispitivanje, znači imao je reakciju, ali zakasnelu. Suvozač je imao reakciju na ispitivanje. Istog dana su oduzeta dva njihova privatna automobila i službeni automobil iz kog su forenzičari uzeli sve ono što je bilo potrebno. Njih dvojica, u ovom trneutku, su nas odveli do deponije ali mi imamo saznanja da se jedan od njih dvojice ratio 28. i da je prebacio telo na drugu lokaciju. Ne možemo da im verujemo jer jedan sa drugog prebacuju krivicu. Mi smo na toj lokaciji već dva puta bili“, rekao je Gašić.

Jesam ja lud ili sta je ovo? Ovi ih vec drugi dan provalili i sta se desava od tada

?????
 
Druga, verovatnija situacija je da se sve vrlo brzo otkrilo, ali da se 10 dana dizala tenzija i pravio pretežak slučaj od nečega relativno jednostavnog da bi se zamajavao narod i da bi na kraju izašao Svemogući da reši slučaj.
Pa ocigledno je to, sami su i priznali samo sta kk i kako to niko ne propituje?
 
Nisu se ni potrudili da objasne sto? 🤣

Sta cemo da im kazemo sto ih zamajavamo osam dana?

Ma, nista, ko ih j..e. Nece niko ni izvaliti.




Eto, ja i pricam da je slucaj laganica.
 
Vrh