Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Pa ako je mali mitrović mogao da pobegne sa lica mesta iako je pri velikoj brzini na pesačkom ubio devojčicu pa posle dobio 1god kućnog (full žurke ovo ono), šta dalje očekivati?

Šta uopšte očekivati od društva u kome već skoro 12 god glavnu reč vode prljavi radikali a policiji šefuje jedan bata sanotos?
 
Ovde mi nije jasan suvozac, ajd vozac je hteo da zastiti svoje du*e, imao je motiv, ali zar je moguce da je suvozac tolika dijabola.
A i vozac zar je toliko bez mozga da misli da je danas moguce nesto sakriti, pa dovoljno je da imas mobilni i da znaju u svakom trenutku gde si bio.
Kakve gluperde, a pritom zlikovci zive oko nas neverovatno.

Nisu oni gluperde. Vec proracunata i lukava djubrad.
Da imaju obraza i casti, ko sto znacajan broj garagana i vlaha nema u tom delu istocne Srbije, pomogli bi detetu. Zvali hitnu pomoc.

Uplasili se neke male kazne od par godina i poceli da srljaju i prave sebi jos vecu stetu misleci da ce se izvuci.
 
Не личе ова двојица на гарагане и Влахе, него, овако издужени и сувоњави, најпре на динарске досељенике, а заправо могу бити било ко - пусти се тог шовинизма, то је базични отров који ка овоме свему и води.
 
По потпуно слободној процени, око 20% наше руралне и приградске популације чини овакав полусвет, којима је једини циљ да уз помоћ алкохола некако прегрме дан. Друштво од њих нема никаква очекивања нити користи, а они се гребу за радно одело, бенефицирани стаж, и понеки алат из предузећа. Одговорност и емпатија су давно заборављене категорије у друштву у целини, а камоли код ове катагорије људи.

Постоји и градски полусвет, у свом мехуру бахатости, нарцизма и снобизма, чије одсуство емпатије рађа разне девијантности попут КК-а.

Ми и даље не знамо где живимо, ни у шта смо се претворили.
 
Не личе ова двојица на гарагане и Влахе, него, овако издужени и сувоњави, најпре на динарске досељенике, а заправо могу бити било ко - пусти се тог шовинизма, то је базични отров који ка овоме свему и води.
Tako je!
 
Pa ako je mali mitrović mogao da pobegne sa lica mesta iako je pri velikoj brzini na pesačkom ubio devojčicu pa posle dobio 1god kućnog (full žurke ovo ono), šta dalje očekivati?

Šta uopšte očekivati od društva u kome već skoro 12 god glavnu reč vode prljavi radikali a policiji šefuje jedan bata sanotos?

Tako je. To je zdrav osvrt na temu. Pozdravljam. 👍

Selektivna i nedostižna pravda se čini kao veći problem od propisanog raspona za pojedina dela.
 
Bolesnici su svuda oko nas, to sam i skorije video kada su nedavno uhapsili bivšeg kolegu za pedofiliju, preko dark weba skidao klipove sa decom, ne tinejdžerima, nego decom. Policija upala u firmu i uhapsila ga. A on izgledao sasvim normalno, normalno se ponašao, još skoro i dobio svoje dete.
 
Danas je i Vladimir Kecmanović dao iskaz u parnici.

Ono što je izašlo u javnost je daleko od satanizacije pojedinih zastupnika oštećenih koju su ovih dana vršili...

Jedan od advokata je izgovorio parafraziram da ih držanje oca ne čudi, da im je kao sad jasno kako je do masovnog ubistva uopšte moglo da dođe.

To je takva jedna ljigavština od profesije da prosto nema dalje. Kidaju, lešinari... Muka mi je i od advokata i tužilaca...

Danas je čoveku data prilika da se javno po prvi put čuje, izjavio je saučešće, rekao je da nista nije ukazivalo da bi do ičeg moglo doći, da bi sve učinio da spreči da je znao, da jedini razlog zbog koga dalje živi ćerka... On je već bezmalo godinu dana u pritvoru.

Ako ima odgovornosti oca, ima za neadekvatno držanje i čuvanje oružja. Nek dobije kaznu za to. Ovo ostalo što je sve prevaljeno na njega, da je zanemarivao dete, pa još i majku terete, je takva nemoć društva, ne znaju gde udaraju. Razumem građane i involvirane, od besa i jada. Ali ne i organizovano društvo, tj sistem.

I nek drzava osnuje fond za odštetu kad su deca žrtve. Mislim stvarno koju odštetu svim porodicama ubijenih i ranjenih mogu da daju dva roditelja? I recimo majka se oslobodi krivice. Od koje imovine, jednog roditelja? Koja je to zadovoljština? 10k ili 20k svakoj porodici... Da uplate sebi letovanje...

Evo nek otac ako se proglasi krivim naknadi štetu svojom imovinom, oslobodite majici imovinu da normalno živi zena.
 
Ovde mi nije jasan suvozac, ajd vozac je hteo da zastiti svoje du*e, imao je motiv, ali zar je moguce da je suvozac tolika dijabola.
A i vozac zar je toliko bez mozga da misli da je danas moguce nesto sakriti, pa dovoljno je da imas mobilni i da znaju u svakom trenutku gde si bio.
Kakve gluperde, a pritom zlikovci zive oko nas neverovatno.

Najgori su mi ovi tabloidi koji nabijaju tiraz oko ove nesrece, i pisu razne nebuloze koje uznemiravaju javnost.
Sve bi ih oglobio, ko nesto napise a posle se ispostavi kao netacno, globa da se use*e.

Pijani olos, ko zna sta im se motalo po glavi, jos ce to da im ide u korist kao olaksica.
@Noki
Da ali ovde se ne radi o bezanju, rec je o naknadnom ubistvu ako je to istina sto pisu. Znaci jedno bi bilo da su udarili i pobegli, ali oni su poneli sa sobom i ubili, da bi zataskali da je bilo bilo kakve nesrece. To je potpuno visi nivo zlocina.
 
@Noki
Da ali ovde se ne radi o bezanju, rec je o naknadnom ubistvu ako je to istina sto pisu. Znaci jedno bi bilo da su udarili i pobegli, ali oni su poneli sa sobom i ubili, da bi zataskali da je bilo bilo kakve nesrece. To je potpuno visi nivo zlocina

Ja sam samo odgledao vest na euronewsu i došao ovde... Naravno da ako je istina da je dete bilo živo i naknadno ubijeno ili naknadno izahnulo bez pružanja pomoći da je to ubistvo...

Njihovo svesno nečinjenje bi u toj situaciji pokrenilo novu uzročno posledičnu vezu.

Mostrum je svako ko sopstvenu guzicu gleda a preko puta sebe ima dete, a dodatni stepen monstruoznosti je ako je dete pokazivalo znake zivota. Ja se tu s tobom slažem... Samo sam naveo da generalno bežanje s mesta nesreće nije retkost. Panika, strah i racionalizacija.
 
Сад и Гашић каже нашли су је у бесвесном стању... Реално, пијани ко д..., како су могли и да установе да ли је жива. Отац их питао да ли су је видели, рекли да нису, с дететом у гепеку.

Нама стварно треба морално прочишћење, ово је застрашујуће.
 
Плаши помисао у могућем укупном броју формално упросечених глупих а злих људи, злих глупака међу нама.

Да додам да у ово што пишу таблоиди - Kako Republika saznaje, ubice Danke Ilić bile su pod dejstvom alkohola kada su udarili devojčicu, a potom je ugušili i bacili na deponiju - одбијам да поверујем. Ако су двојица средовечних мушкараца стварно то могла да ураде а да није реч о организованој криминалној групи, онда ово друштво не заслужује ни да му се да помен.
Srbija je jedna divlja deponija.
 
Pijani olos, ko zna sta im se motalo po glavi, jos ce to da im ide u korist kao olaksica.
@Noki
Da ali ovde se ne radi o bezanju, rec je o naknadnom ubistvu ako je to istina sto pisu. Znaci jedno bi bilo da su udarili i pobegli, ali oni su poneli sa sobom i ubili, da bi zataskali da je bilo bilo kakve nesrece. To je potpuno visi nivo zlocina.
Ako još nisu našli telo zašto bi verovali da je bila živa. Novine svašta pišu za klik, ne treba verovati govnarima koji pišu nebuloze. Da su je udarili i bacili u to i nekako ali da su znali da je bila živa pa da je dodatno uguše to je već drugi nivo. Treba ugasiti tabloide koji to prenose bez ikakvog saznanja.
 
Majka cackala fon izgleda.
Ja i zena oci nismo skidali s dece kad su bila mala, ni na 3 sekunde. Zivot bez telefona, ili u manjoj meri.
Ima i njene krivice mnogo.
A ove skotove bih bacio lavovima u kavez.
Ma važi, nisi išao u klonju kad su ti deca bila mala? Svi smo mi izgubili decu iz vida ponekad, samo smo srećnici pa im se ništa strašno nije desilo. Ova majka nije bila te sreće.
 
Pa ko normalan bi otisao u klonju i ostavio dete od 2 godine napolju, na ulici ili tako nesto?
Samo bolid...
Drugo je ostaviti u stanu, sobi,
Ali na ulicu tj napolju, na otvorenom pored nekog puta alo??
 
Ako ima odgovornosti oca, ima za neadekvatno držanje i čuvanje oružja. Nek dobije kaznu za to.
A ko je malog maloletnog bolida vodio u streljanu? I na airsoft? Ko ga je obučavao i upoznavao sa tim ljudima i krugovima, i sa samim oružjem?

Vidim ja da će na kraju da se izgradi priča da stvarno niko nije kriv, nego prosto shit happens.
Evo nek otac ako se proglasi krivim naknadi štetu svojom imovinom, oslobodite majici imovinu da normalno živi zena.
Ma treba lepo sve da ih oslobode. Ćale nije znao da mali zna šifru, majka nije znala da vrši pritisak i boleštine na malog, mali nije znao da nije lepo ubijati ljude, streljana nije znala da je mali maloletan, škola nije znala da postoje problemi, a država nije znala da su školstvo i klinci u debelom problemu i zapuštenosti. Eto.

Niko nije kriv. Treba sve da ih oslobode i idemo dalje, šta je bilo bilo je, shit happens.
 
Poslednja izmena:
Mene su roditelji redovno zaključavali u hotelsku sobu u Opatiji dok su išli na neki tulum 😄

Ja se probudim, cmizdrim... Mogao sam i sa terase da padnem... Oni se vrate ujutru 😔 ja ljut 😡 Svakakvih roditelja ima...

Da sam bio te sreće da mi Centarfor bude otac... možda bi danas nešto od mene i bilo...

@Bender Rodriguez

Vode i u Americi, tu treba da vidimo da li i koji je domaći zakon prekršen i ko ga tačno krši ili zakon ne primenjuje. Odgovornost oca vidim oko oružja u nekom delu, što sam i naveo, ali to je sve što vidim iz ovog postupka.

Otkud dozvola toj streljani, ko kontrolise njihov rad, zašto puštaju maloletnike ako ne sme itd. Država bi najrađe da se izvuče iz svega i prebaci sve na roditelje.
 
Meni ovde nije jasno zasto ovo traje toliko, a slucaj nije toliko tezak.

Ubice je videla majka, otac pricao sa njima i kamere su ih zabelezile.

Dete nije moglo samo da pobegne, da je lutalo samo negde, ne bi moglo daleko da ode i nasli bi je brzo.

Neka zivotinja nesto, to je vec naucna fantastika, ni policija to nije uzela u obzir.

A koliki je broj automobila mogao da prodje?

Ne zive na Ibarskoj magistrali.

Ovo je kuca

466450_bor-brestovacka-banja-banjsko-polje-2-foto-igor-mitrovic_orig.jpg


A kazu snimile kamere. Pa koliko je automobila moglo da prodje?

I kako nisu mogli tih par ljudi iz tih par automobila da stisnu, posalju na poligraf...?

Ili je majka ili neko iz tih automobila.

Sta su radili 10 dana?
 
A ko je malog maloletnog bolida vodio u streljanu? I na airsoft? Ko ga je obučavao i upoznavao sa tim ljudima i krugovima, i sa samim oružjem?

Vidim ja da će na kraju da se izgradi priča da stvarno niko nije kriv, nego prosto shit happens.
Šta matori kecman reko kao nista mu nije ukazivalo na to?? Lol
Obučavao je mlađeg maloletnika rukovanju vatrenim oruzijem, dakle osim alata za izvrenje masovnog ubistva obezbedio je sinu i know-how kako da to izvede..
Verovatno je mislio da je super kul baja dok je vodio malog psiha u streljanu
 
Mene su roditelji redovno zaključavali u hotelsku sobu u Opatiji dok su išli na neki tulum 😄

Ja se probudim, cmizdrim... Mogao sam i sa terase da padnem... Oni se vrate ujutru 😔 ja ljut 😡 Svakakvih roditelja ima...
Čim se ti tako detaljno sećaš toga znači imaosi mogo više od 2 godine dakle nisi adekvatan primer
 
Vode i u Americi
Amerikanci su debili posebne vrste, ne bih se u ovom slučaju ugledao na njih. Njihov debilizam se ogleda u tome što svakog dana imaju po 2-3 masovne pucnjave.
tu treba da vidimo da li i koji je domaći zakon prekršen
Onaj koji se odnosi na upotrebu vatrenog oružja u mlađih maloletnika, i onaj o vođenju streljana.
Država bi najrađe da se izvuče iz svega i prebaci sve na roditelje.
I roditelji bi najradije da se izvuku iz svega i da prebace na državu.


Inače ako država ne presudi roditeljima, naći se neko od porodica žrtava ko će to uraditi umesto nje. Ovo kažem kao konstataciju, nemam niti sam imao ikog u Ribnikaru.

Ne volim pokvarenu trulu državu i njen režim, ali to ne znači da ću da stajem na stranu - niti da sažaljevam - dvoje hladnih distanciranih sociopatskih debila i egomanijaka, i njihovog poremećenog narcisoidnog mutanta od deteta.
 
Mene cale plasio kad sam bio klinac recima "ako napravis nesto, ja idem u zatvor" a ovamo bi Noki pustio caleta i kevu Kecmanovica jer "nisu krivi nizasta". Ne razumem se u zakon ali je tatko Kecmanovic sigurno zasluzio makar 5 godina tvorza zbog vodjenja u streljanju. Ne bih cak rekao ni da keva zasluzuje potpunu slobodu. Ja njih ne poznajem ali mi je veoma jasno kakvi su ljudi videvsi im slike. Preobogati i bahati pa se slobodnije ponasaju, mogu zamisliti i da su bili ocajni kao roditelji prema tome su GUILTY

I Noki, izgleda nisi ispratio koliku IMOVINU imaju Kecmanovici pa spominjes male cifre za odstetu. Sve zajedno da se njihovo proda ima preko milion eura tu. Nekoliko stanova, lokala i placeva. uGlEdNa pOroDiCa sa Vracara brale i sigurno su zaradili na fer i posten nacin
 
Poslednja izmena:
Vrh