Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

"obični prekršajci" :) Recimo da bih pre bio sa kriminalnim zatvorenicima nego sa prekršajcima ;) Ne znaš šta sve tamo ima.
Druze moj, nisam bio. Drugar je bio, posle vaterpola scg-hrvatska 2003. Slucajno ga uhvatili. Metar dana u Padinjaku, sve mi detaljno ispricao.
Ako si bio, a da je to vise od 48h pritvora.. verujem ti svakako. Svega ima.
 
Poslednja izmena:
Pa jel poenta da bude banja? Da im dovedemo nekoga da im masira stopala pre spavanja?

Aman! Apsolutno na ličnom nivou može da nam bude žao dekice, strašno je to što mu se tamo desilo i u redu mi je da se stvori pritisak da se odgovorni žestoko kazne, ali taj čovek je zasluženo bio u zatvoru, nemojte da relativizujete i branite debile koji bacaju flaše i topovske udare sa terase! U stvari meni je tu samo problem što ti možeš plaćanjem da se izvučeš za ovakvo delo, pa tu praviš razliku između siromašnih i ostalih!
Pa nije on zbog toga zavrsio u zatvoru
Nego zato sto nije imao 30hiljada da plati, da je platio - dana zatvora ne bi video tako da je to zatvor zbog neplacanja ili nemogucnosti placanja a ne zbog petardi...

Inače da, ko ima da plati može opušteno da radi šta hoće, ili ko je na položaju u sekti ili blizak takvom - taj može i da gazi ljude kolima
 
Pa jel poenta da bude banja? Da im dovedemo nekoga da im masira stopala pre spavanja?

Aman! Apsolutno na ličnom nivou može da nam bude žao dekice, strašno je to što mu se tamo desilo i u redu mi je da se stvori pritisak da se odgovorni žestoko kazne, ali taj čovek je zasluženo bio u zatvoru, nemojte da relativizujete i branite debile koji bacaju flaše i topovske udare sa terase! U stvari meni je tu samo problem što ti možeš plaćanjem da se izvučeš za ovakvo delo, pa tu praviš razliku između siromašnih i ostalih!
Јел поента да у затвору треба да имамо рекетирање међу затвореницима и потенцијалну смрт?
Мора да постоји ред у овој држави.
 
Ај` сад, да се не правимо да нисмо знали да се по затворима малтретира и силује. Тешко ће се увести виша цивилизација међу те зидине, са свим тим типовима; ипак, да три јарца од 20 година овако унаказе и убију старца, ту већ има нечег ђавољег, и може да се каже да је помало на трагу случаја у Рибникару.
 
Ko u Diznilednu da živimo. Reketiraju ljude ovako, ne nego ćeš da sprečiš u zatvoru. Poenta je da je u Srbiji jako, jaaako teško da završiš u zatvoru i za mnogo ozbiljnija dela. Znam jednog momka koji je za vreme cov kasnio tip 5 min za onaj policijski čas i nije hteo da im stane, jurio se sa njima, stigli ga, pi*karao se sa njima, umalo pobio, sve im po spisku, nije se pojavljivao na ročišta i dobio poziv na kraju jasan da odleži, pa je i to sredio novcem u poslednjem trenutku.

E vidite, meni je problem što je uopšte imao izbor da plati 30K!

Da, meni je jako žao dekice i nadam se da sud neće zakazati kod ovih monstruma, ali i čuvara (pa i države posredno), sad opet ne da padamo pod uticaj stereotipa, ali vidi se po faci da je deda nevinašce, nema kriminalnu istoriju, ali ako će ovo malo da osvesti ljude da nije normalno da bacaš predmete sa terase koji mogu da ubiju ili ozbiljno povrede, pogotovo te ranjive kategorije, super, ne vidim to kao zastrašivanje nemoćnih bakica i dekica! Normalni ljudi se normalno ponašaju.
 
Komsija, ja kad napisem da je u Norveskoj banja, u pritvoru ili zatvoru, nisam mislio na spa ili welness tretmane, sijacu masaze i sl. Imas biblioteku, kablovsku, svoju kupaonicu i sl.
Tamo te ne tuku i maltretiraju, otimaju hranu iz kantine (mislim na kupovnu ne na junk hranu iz kujne).

I, petarda i topovski udar nisu isto. Znam iz iskustva. Svakako treba da robija, al to ne znaci da treba da ga tuku, kinje, je*bu i maltretiraju u zatvoru. Bilo penisom, bilo palicom.

Eh da, kad spominjem Norvesku... u dalekom Tromsu tri drugara nisu imala gde da spavaju. I skup smestaj, para nigde, pre 15-20 god. Dosli ispred pol.stanice, rekli nemaju gde da spavaju, pitali da naprave neki sitan prekrsaj (npr razbiju staklo ili prevrnu kontejner). Upravnik stanice rekao, nema potrebe, budite dobri, dao im da spavaju za dz. Tu jednu noc... inace pivo skupo ko otrov. Sredjena zemlja. Voleo bih da odem tamo bez obzira na Brejvika.
 
Poslednja izmena:
Komsija, ja kad napisem da je u Norveskoj banja, u pritvoru ili zatvoru, nisam mislio na spa ili welness tretmane, sijacu masaze i sl. Imas biblioteku, kablovsku, svoju kupaonicu i sl.
Tamo te ne tuku i maltretiraju, otimaju hranu iz kantine (mislim na kupovnu ne na junk hranu iz kujne).

I, petarda i topovski udar nisu isto. Znam iz iskustva. Svakako treba da robija, al to ne znaci da treba da ga tuku, kinje, je*bu i maltretiraju u zatvoru. Bilo penisom, bilo palicom.

Eh da, kad spominjem Norvesku... u dalekom Tromsu tri drugara nisu imala gde da spavaju. I skup smestaj, para nigde, pre 15-20 god. Dosli ispred pol.stanice, rekli nemaju gde da spavaju, pitali da naprave neki sitan prekrsaj (npr razbiju staklo ili prevrnu kontejner). Upravnik stanice rekao, nema potrebe, budite dobri, dao im da spavaju za dz. Tu jednu noc... inace pivo skupo ko otrov. Sredjena zemlja. Voleo bih da odem tamo bez obzira na Brejvika.
Prvo ideš u izolacionu sobu gde čekaš smeštaj(pritvor). To može potrajati 7-30 dana. Zimi je velika gužva zbog ljudi koji čine sitne prekršaje da bi se hranili i prespavali tako da je 30 dana skoro sigurno. U toj sobi je Vas nekoliko. Posle te sobe prebacuju te u deo za prekršajce ili deo za kriminalce u zavisnosti od tvog slučaja. Deo za prekršajce ne bih poželeo nikome, dosta tu postanu i gejevi. Tu možeš završiti nekoliko dana ako nema mesta u kriminalnom delu nakog čega te prebacuju. Elem, bio je isto jedan dedica, silovao unuku od 14 godina. Tukli ga svako veče, maltretirali na kraju ga prebacili u "mirniji" deo zatvora, izdvojen paviljon za rad na terenu što je po meni nepošteno ali isto tako su mogli i ovog dedicu da prebace, posebno što slučaj nije težak, e sad, zima je, gužve, pitanje je gdeje završio. Ne bih rekao da je u Padinjaku goli otok, pravila važe kao u svakom zatvoru, još je to jedan od laganijih zatvora.
 
Znači ciganji su u pitanju, e to objasnjava dosta toga. Pustite ljude napolje pre nego sto se pobune nvo, n1, i ostala ekipa
 
Malo da prekinemo ove lose vesti...
Ovde na forumu sam saznao za ovog doktora iz Nisa, pa sam pogledao neke njegove intervjue i gostovanja. Jedan od retkih koji su se drznuli da javno iznesu svoj bes trenutnom situacijom (dosta je o lokalu, ali se moze primeniti generalno na celu Srb)

Vidim da je ima intervju za novi nedeljnik, moracu da procitam :)
 
То је све последица гурања проблема под тепих.
Толерише се да деца не иду у школу, да просе по улици, гину од струјног удара, гажења камиона, прећутно се толерише и дечија проституција која је распрострањена у тој популацији.
Толерише се дивља градња нехигијенских насеља, толерише се вожња без дозволе разних склепотина, толеришу се коњске таљиге, толерише се ситни криминал, џепарење, пљачке насиље, немање докумената, занемаривање деце, лоша здравствена нега деце, и тд.
И онда као одједном одтук монструми од 20 година.
 
Slažem se ali nije to tako samo kod nas. Oni su jednostavno "zaštićena" manjina na koju ako udariš postaješ rasista i nailazićeš na raznorazne osude medjunarodnih organizacija, a uz to su i pogodno glasačko telo koje lako kupiš za 2000din, a njihove krimilace lako koristiš za svoje prljave poslove.
 
Ja vozim 52 na sat zaustavi me saobracajac milicajac i trkeljiše, a pored mene konjska zaprega ide 10 na sat ,šiptarija muzika cepa, iza kolona mili nikom nista.
Ovo je samo jedan plastičan primer, ali posto je malčanski berberin naš, onda nema veze ova trojica nisu krivi puštaj ih, kriv je deda što nije hteo da nahrani manjinu, iako su ga lepo zamolili
 
Јако су опасна та груписања, изолације и паралелни антисистеми. Потребна нам је интеграција, како социјална тако и правна.
 
Ili je konjska zaprega ili je motokultivator (u mom kraju ga zovu i freza). Ide na naftu, baca dičinu po trotoaru ne možeš da dišeš.
 
Pre nekih 2 meseca, na okretnici autokomande ispod Nisove pumpe (tacnije ispod Stepinog Vajata), spremam se da predjem zebru, u nekom momentu skrecem glavu ulevo, neki deda isti kao ovaj pokojni (visine oko 165, brkovi, s sesiricem, mozda je taj) prelazi ulicu dok saobracajac regulise saobracaj na kruznom toku. U nekom momentu kaze mu "licnu kartu na uvid", deda odgovara "nisam poneo,zaboravio sam", pandur poteze desnu ruku ka zadnjem desnom dzepu gde su lisice i drzi ruku pozadi, kaze preteci "hoces da te uhapsim". A deda mrtav ladan nudi obe ruke i pruza ih "evo izvoli". Pandur pizdi, haos guzva zbog utakmice i nekako se smiruje i pusta ga, sta ce. Matoraca ima raznih. Hrabri su.. svega im dosta i zivota u ovoj raspaloj zemlji. Nemaju kocnicu... a murija misli da moze sve. Ne moze. Oguglali su ljudi.
 
Тачно старији људи иду доста на инат. Нек ме хапсе. Нек ме бију. Нек ме убију.
"Само ти дијете ради свој посао" како рече мучени Вукашин усташи Фригановићу када је дошао да га закоље.
Дошли смо у доба судара тих старих пркосних тврдоглавих генерација често без страха, и нових бахатих нестрпљивих генерација новог миленијума.
 
Imas 15-minutni film na Youtube "Prva trecina" vezano za starca Mandrapu iz Klepaca. Da se najezis... ali odosmo u off malo. Mislim da se i ja krecem u tom pravcu. Sve ili nista.
 
Тек ће са њима да буде проблема, одрастају у тим својим циган мала зверињацима,
много су се осилили

IMG_3603.jpeg
IMG_3604.jpeg
IMG_3605.jpeg
IMG_3606.jpeg
IMG_3607.jpeg
IMG_3608.jpeg
 
Ja vozim 52 na sat zaustavi me saobracajac milicajac i trkeljiše, a pored mene konjska zaprega ide 10 na sat ,šiptarija muzika cepa, iza kolona mili nikom nista.
Ovo je samo jedan plastičan primer, ali posto je malčanski berberin naš, onda nema veze ova trojica nisu krivi puštaj ih, kriv je deda što nije hteo da nahrani manjinu, iako su ga lepo zamolili
Ovo je plastican primer da ne vidis sumu od drveta.
 
И ако је исход исти, велика је разлика између клања животиња као технолошког процеса у производње меса и насумично безумног убијања само ради убијања.

Naravno da su motivi isti. Ide i bez da se kaže (da upotrebim taj anglicizam) da se moja prva rečenica u postu na koji si odreagovao treba tumačiti kao ironija. 🙂
 
Једном ми је причао касапин у пензији, најтеже му је било телад да коље због погледа.

Hteo sam da napišem iznad da naravno da motivi nisu isti, al sad je prošlo vreme u kome mogu da izmenim post... 🙂

A vezano za citirano, to je jer imaju široke zenice koje se kao kod nekih ljudi ili meda, stapaju sa bojom očiju...

To stvara osećaj topline... To su oni praktično crnooki ljudi oko kao dugme, ne umem bolje da opišem 😊 misliš dobrica uvek za takve... čim ugledaš takvo oko, podsvest kaže - dobrica, mio, drag.. i tu ti je najteže da se ogrešis o takve...

Naravno sisari su isto... uvek lakše kod drugih kičmenjaka da malo vrat krcne, kod riba ili ptica što reče centarfor... 🙂

Vezano za aktuelnu temu,

mislim da kod nas i dalje ne postoji dobro raspoređivanje osuđenika... Svakako znam da nije postojalo nikakvo pre 20 godina... Nego u istoj prostoriji može da završe osuđeni za teška, nasilna dela i onaj ko nije imao novca ili hteo da plati kaznu za najlakši mogući prekršaj.

Ako su ovde i učinioci imali samo prekršaje iza sebe onda je definitivno problem ljudski faktor vezano za samu zatvorsku upravu.

Ај` сад, да се не правимо да нисмо знали да се по затворима малтретира и силује. Тешко ће се увести виша цивилизација међу те зидине, са свим тим типовима; ипак, да три јарца од 20 година овако унаказе и убију старца, ту већ има нечег ђавољег, и може да се каже да је помало на трагу случаја у Рибникару.


Đavoljeg svakako ima... u svima nama do određene mere pa u onima koji po pravilima sporta lupaju pesnicu o nečiju glavu...

Ipak glavna glavna i bitna razlika je u intenzitetu ili gradaciji đavoljeg, tj onoga što je umišljajem učinioca bilo predviđeno, obuhvaćeno a vezano radnju izvršenja i posledicu koja je nastupila...

Maloumnost te ne lišava odgovornosti i kazne ali ne znaci ni da si nečiju smrt hteo.

Ubica iz Ribnikara ili onaj mamlaz iz Dubone i Malog Orašja su znali šta rade i smrt tih lica želeli, dok će ovima biti suđeno za neki oblik gde je smrt bila neželjena posledica...

Pa su s ti u vezi pristali na smrt, a ne hteli (niži nivo umišljaja) ili čak olako držali da nanosenjem takvih udaraca do smrti neće doći... Što će im drastično smanjiti kazne...
 
Pre nekih 2 meseca, na okretnici autokomande ispod Nisove pumpe (tacnije ispod Stepinog Vajata), spremam se da predjem zebru, u nekom momentu skrecem glavu ulevo, neki deda isti kao ovaj pokojni (visine oko 165, brkovi, s sesiricem, mozda je taj) prelazi ulicu dok saobracajac regulise saobracaj na kruznom toku. U nekom momentu kaze mu "licnu kartu na uvid", deda odgovara "nisam poneo,zaboravio sam", pandur poteze desnu ruku ka zadnjem desnom dzepu gde su lisice i drzi ruku pozadi, kaze preteci "hoces da te uhapsim". A deda mrtav ladan nudi obe ruke i pruza ih "evo izvoli". Pandur pizdi, haos guzva zbog utakmice i nekako se smiruje i pusta ga, sta ce. Matoraca ima raznih. Hrabri su.. svega im dosta i zivota u ovoj raspaloj zemlji. Nemaju kocnicu... a murija misli da moze sve. Ne moze. Oguglali su ljudi.

U poslednje vreme su postali baš agresivni sa legitimisanjem ljudi, mene su u poslednjih 7 dana barem 3 puta izlegitimisali.
Na Adi, u centru i preksinoć oko 2 ujutru kod Ministarstva prosvete u Nemanjinoj (hajde kontam ovo zadnje valjda se ponadali da će mi naći travu ili tako već nešto).

Mislim ono, okej lepo je da se vrše kontrole, ali valjda treba da postoji neki razlog za sve to, možda nekog traže otkud znam..

Nego, sve me ovo podseti na kanal "Video dokaz", seća li se nekog tog čoveka koji je išao i kontrolisao pandure?!🙂
 
Vrh