Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Diogen":278prgp2 je napisao(la):
Bulevarac":278prgp2 je napisao(la):
@bg259 sto se nerviras, vidis da ramirez za godinu dana na forumu, nigde drugde ista pametno nije napisao. On je kao ova nasa jalova opozicija. Kada vidim njegov post, kao da slusam Nikolica koji prica o gladovanju, ili onog njegovog zvalavog kolegu.
Ocigledno da je razmirez neko ko je blizak nekoj partiji ili politickoj organizaciji, pa su mu puna usta nicega.
da primitivno sa moje strane, znam ....
Nema potrebe za takvim diskvalifikacijama. To obicno samo govori o nedostatku argumenata.
Тачно.

kole":278prgp2 je napisao(la):
ovo je slobodan forum i o cemu ko ima sta da kaze nije tvoje da odredjujes. Ako ti se nesvidjaju neciji postovi onda ih ti nemoj citati. Ako mislis da je neko prkrsio pravila foruma obrati se administratoru. Ali te molim jednu stvar. Nemoj prodavati demokratiju u kojoj nema mesta za ljude suprotnog misljenja i koji su opredeljeni da pisu o bilo nekoj temi . To veze nema sa demokratijom.
Ово је суштина садашње српске "демократије"
 
Bulevarac savršeno iliustruje na koim temama je čovek aktivan.
Vec sam negde napisao ovde vrlo konkretno mi pratimo, raspravljamo i dajemo predloge o : ulici, zgradi, drvetu, autobusu....
možda usput potkačimo i neku pojavu ili spodobu, ali to nije primarno , zato mi se i s v i đ a Beobuildov forum.
E , a ne o tome da li se neko bori za ili protiv mene, a pri tome sebi .... Ko je željan takvih rasprava, postoje m n o g i drugii forumi....
Pitanje koje treba da postavimo sami sebi, sam vec napisao ,, U čemu je bitna razlika između dobrovoljne kolonizacije i privatizacije ,,
za običnog građanina. Svoj odgovor davno sam sebi dao .... uvek cu morati stalno da crnčim, za leba beli...
 
@kole ajde ne lupetaj, procitaj dobro moje postove pa onda pisi.
NIGDE nisam NIKOME ZABRANIO da pise o cemu zeli , niti sam trazio da mu iko to pravo ukine , sto ti konstatujes!
Moje pravo je da citam forum i o pojedinim forumasima sticem neko misljenje, ili mi ti to branis ?
Kada vidim da neko mesecima/godinama pise o prirodi i ekologiji, na ovom forumu, a nigde nista drugo ne postuje, ja zakljucim da tog forumasa najvise ili prevashodno interesuje priroda, cudan zakljucak mislis ? Kada pogledam postove ramireza, ja vidim da on nista drugo na ovom forumu sem politike i nije pisao, a pritom je ovaj forum najmanje politicki, odnoso on uopste nije politicki.
Ja sam to izneo onog trenutka kada je user bg259 odgovorio ramirezu, revoltiran njegovim postovima gde on njegove pogleda naziva dogmom, takodje konstatuje da odrasla osoba (clan ovog foruma) ima miskoncepciju sa svetom, sto valjda treba da znaci da je bu**** ?
Tebi kole to apsolutnmo ne smeta, cak ni kada user bg259 NAVEDE da mu to smeta(nisi se nasao da regujes tu), kad ga neko naziva tako kako ga naziva.(i njegaovu pricu sa takvim recima pokusva da diskredituje i ucini je nevaznom)
Za razliku od usera ramirez koji nista sem politike i prozivanje otalih ucesnika ne radi na ovom forumu, user bg259 nije samo o politici pisao, naprotiv. Eto zato sam ja stao na stranu usera bg259, a kritikovao ramireza, koji je ocigledno ovde dosao sa jednim ciljem a to je da nam prosipa svoje politicke stavove, te ga zato i nazivam partijski kadar.
jos jednom kole, obrati paznju kada mi nesto ubacujes u usta, sledeci put cu biti jos direktniji, ili ako hoces prostiji!
 
Опозиције критикује власт и стање демократије у Србији. Али ако/кад они дођу на власт, не пада им на памет да ишта мењају. Закони који су на терет народа остаће на месту, а законе који штете тајкунима мењаће. Надам се да овде нико није довољно наиван да очекује ишта другачије.
 
Bulevarac":29fajcin je napisao(la):
@kole ajde ne lupetaj, procitaj dobro moje postove pa onda pisi.
NIGDE nisam NIKOME ZABRANIO da pise o cemu zeli , niti sam trazio da mu iko to pravo ukine , sto ti konstatujes!
Moje pravo je da citam forum i o pojedinim forumasima sticem neko misljenje, ili mi ti to branis ?
Kada vidim da neko mesecima/godinama pise o prirodi i ekologiji, na ovom forumu, a nigde nista drugo ne postuje, ja zakljucim da tog forumasa najvise ili prevashodno interesuje priroda, cudan zakljucak mislis ? Kada pogledam postove ramireza, ja vidim da on nista drugo na ovom forumu sem politike i nije pisao, a pritom je ovaj forum najmanje politicki, odnoso on uopste nije politicki.
Ja sam to izneo onog trenutka kada je user bg259 odgovorio ramirezu, revoltiran njegovim postovima gde on njegove pogleda naziva dogmom, takodje konstatuje da odrasla osoba (clan ovog foruma) ima miskoncepciju sa svetom, sto valjda treba da znaci da je bu**** ?
Tebi kole to apsolutnmo ne smeta, cak ni kada user bg259 NAVEDE da mu to smeta(nisi se nasao da regujes tu), kad ga neko naziva tako kako ga naziva.(i njegaovu pricu sa takvim recima pokusva da diskredituje i ucini je nevaznom)
Za razliku od usera ramirez koji nista sem politike i prozivanje otalih ucesnika ne radi na ovom forumu, user bg259 nije samo o politici pisao, naprotiv. Eto zato sam ja stao na stranu usera bg259, a kritikovao ramireza, koji je ocigledno ovde dosao sa jednim ciljem a to je da nam prosipa svoje politicke stavove, te ga zato i nazivam partijski kadar.
jos jednom kole, obrati paznju kada mi nesto ubacujes u usta, sledeci put cu biti jos direktniji, ili ako hoces prostiji!
:lol: E bulevarac. Ne lozi se.
I sledeci put kad opalis klick po submitu, sugestirao bih ti da procitas sta si napisao. I nemoj da okreces teze. Niko tebi sem tebe samog nije gurnuo u usta nesto. I ja tebi ne branim nista. Ne znam kako si dosao na to. Ali boze moj ima nas raznih na ovom planetu.

Ali ipak da se ipak vratimo na normalan vid komunikacije.
Ja se tebi izvinjavam ako si ti neki deo mog posta pogresno i uvredljivo protumacio. To mi sigurno nije bila namera.
Aj uzdravlje! :vops:
 
Bulevarac":hya1dpmv je napisao(la):
Radikalska tolerancija ?
Sta ovo treba da znaci uopste? Da prema Radikalima nema tolerancije? Ili ne bi smelo da je ima? Ili da sam ja Radikal? Nisam nikada glasao za SRS, ali sta i da jesam? Jel to znaci da sam manje covek, za mene onda ne bi vazila neka pravila ili opste konvencije? Zivo me zanima objasnjenje.

Bulevarac":hya1dpmv je napisao(la):
@diogen, ja sam ramireza kvalifikovao na osnovu njegove price i mesta gde obrazlaze tu pricu.
On se sam diskvalifikovao obzirom da o urbanizmu nije napisao nista, ali zato nam ovde radi copy paste, sa raznih
politickih foruma. To je ono sto ga to diskredituje kao urbanistu a kvalifikuje kao partijski kadar.
Ravnodusan sam prema avataru,, nisam se nikada bavio niti cu se baviti poliikom.


@razmirez kazes da te interesuje prostorno i urbano planiranje, da li si o tome polemisao - pisao ovde u nekoj temi?
ako sam dobro primeto ti si jedino aktivan u 2 teme i to politicke, prodaja telekoma i srbija crna strana medalje.
Ne znam nikoga ko je na ovaj forum dosao da bi raspravljao o politici pod 1, a ti mi upavo tako zvucis.
Ako gresim ispravi me, i pokazi mi gde si raspravljao o tome sto te interesuje a ima veze sa urbanizmom.
Kakve kvalifikacije/diskvalifikacije, o cemu ti pricas covece? Jel ovde postoji neko pravilo za koje nisam svestan, da moram postovati i komentarisati na pojedinim temama pre nego sto smem da napisem nesto na ovom podforumu? Ako ne krsim pravila, sta tacno pokusavas da postignes ovim napadima na mene? Da ti se pravdam, pogotovo posle ovakvog tvog reagovanja na moje izneseno misljenje i argumente, ne pada mi na pamet! A ovo prokazivanje i insinuiranje je tebi na cast, ne meni.

Bulevarac":hya1dpmv je napisao(la):
@kole ajde ne lupetaj, procitaj dobro moje postove pa onda pisi.
NIGDE nisam NIKOME ZABRANIO da pise o cemu zeli , niti sam trazio da mu iko to pravo ukine , sto ti konstatujes!
Moje pravo je da citam forum i o pojedinim forumasima sticem neko misljenje, ili mi ti to branis ?
Kada vidim da neko mesecima/godinama pise o prirodi i ekologiji, na ovom forumu, a nigde nista drugo ne postuje, ja zakljucim da tog forumasa najvise ili prevashodno interesuje priroda, cudan zakljucak mislis ? Kada pogledam postove ramireza, ja vidim da on nista drugo na ovom forumu sem politike i nije pisao, a pritom je ovaj forum najmanje politicki, odnoso on uopste nije politicki.
Ja sam to izneo onog trenutka kada je user bg259 odgovorio ramirezu, revoltiran njegovim postovima gde on njegove pogleda naziva dogmom, takodje konstatuje da odrasla osoba (clan ovog foruma) ima miskoncepciju sa svetom, sto valjda treba da znaci da je bu**** ?
Tebi kole to apsolutnmo ne smeta, cak ni kada user bg259 NAVEDE da mu to smeta(nisi se nasao da regujes tu), kad ga neko naziva tako kako ga naziva.(i njegaovu pricu sa takvim recima pokusva da diskredituje i ucini je nevaznom)
Za razliku od usera ramirez koji nista sem politike i prozivanje otalih ucesnika ne radi na ovom forumu, user bg259 nije samo o politici pisao, naprotiv. Eto zato sam ja stao na stranu usera bg259, a kritikovao ramireza, koji je ocigledno ovde dosao sa jednim ciljem a to je da nam prosipa svoje politicke stavove, te ga zato i nazivam partijski kadar.
jos jednom kole, obrati paznju kada mi nesto ubacujes u usta, sledeci put cu biti jos direktniji, ili ako hoces prostiji!
Jos jednom... o cemu ti covece pricas? Ne znam koji je tvoj problem. Jel si se nasao pozvanim da branis bg259 od mene, koji ga navodno napadam? Sve i da je tako, a nije, vec to sad izmisljas da opravdas ovaj nerazumni izliv zuci, postoji normalan, ljudski, konstruktivan nacin da to uradis. A ti si izabrao da konstruises neku suplju pricu o meni, da me dezavuises ili sta vec, i da se postavis kao da postoji neka licna istorija medju nama. Not cool...


orion":hya1dpmv je napisao(la):
Паралелно са овом дискусијом на ТВ је ишла емисија која се бавила овом темом. Атмосфера, милина једна, три госта који лепим тоном хорски заступају једну тезу, реторика већ позната... тако да увек постоји алтернатива местима где се сукобљавају мишљења. Не знам зашто али мени је била интересантнија ова страница. Имплицитна порука скоро сваког поста је нешто као "немаш ти појма сад ћу ја да ти отворим очи" тако да не треба обаћати пажњу кад она добије своју експлицитну форму.
Ah, da. UN sa tri gosta od kojih se ne zna ko je veci zagovornik prodaje Telekoma, u momentu kada je skoro cela strucna i laicka javnost protiv prodaje. Cela opozicija je pritom kategoriki protiv, sem LDP-a koji je jedini dobio svog predstavnika u emisiji. A gosti su bili Danica Popovic (prof. Ekonomskog fakulteta i clanica centra za liberalno-demokratske studije), Aleksandar Stevanovic (clan Trzisnogresenja i centra za slobodno trziste, jedan od glavnih ekonomista LDP-a) i Jasna Matic (bivsa resorna ministarka, aktuelni sekretar za "digitalnu agendu" pri vladi, clan G17).

Znao sam da ce emisija biti horor film, neoliberalno pranje mozgova koje podrazumeva slepo repetitivno ponavljanje odredjenih pravilnosti neoliberalne doktrine, koje ne mogu nikako drugacije okarakterisati no kao dogmu. Ta neupitna vera u privatni kapital i beskompromisna skepsa prema drzavnom vlasnistvu. Vera da ce sve "kliknuti" samo da se proda. Kao da gledamo prenos sa neke druge planete.

Necu da davim uostalom, ko hoce moze da procita tekst o ovome na FSJ - http://www.slobodanjovanovic.org/20...je“-ili-kako-srbi-ne-koriste-fiksne-telefone/
 
sekretar za "digitalnu agendu"

Mislim da je svaki dalji komentar suvisan. :rolleyes:
 
ramirez Today 17:26:27 ":1o4st4i9 je napisao(la):
Jos jednom... o cemu ti covece pricas? Ne znam koji je tvoj problem. Jel si se nasao pozvanim da branis bg259 od mene, koji ga navodno napadam? Sve i da je tako, a nije, vec to sad izmisljas da opravdas ovaj nerazumni izliv zuci, postoji normalan, ljudski, konstruktivan nacin da to uradis. A ti si izabrao da konstruises neku suplju pricu o meni, da me dezavuises ili sta vec, i da se postavis kao da postoji neka licna istorija medju nama. Not cool..
bg259 Yesterday 21:34:45":1o4st4i9 je napisao(la):
@ Ramirez, ja mogu da razumem i koleta i boca, i sve ali ti mi ides na zivce PRESTANI VEC JEDNOM DA MI PRICAS KAKO JA NEMAM KONCEPCIJU SVETA OKO MENE A TI SVETA NISI NIKAD VIDEO OSIM NA DISCOVERY NITI STRANCA SREO...... JA SAM ZA TEBE NEPRIJATELJ, STO SE MENE TICE MOZES SLOBODNO DA ME GLEDAS KAO TAKVOG.
Bulevarac Yesterday 22:37:52":1o4st4i9 je napisao(la):
@bg259 sto se nerviras, vidis da ramirez za godinu dana na forumu, nigde drugde ista pametno nije napisao. On je kao ova nasa jalova opozicija. Kada vidim njegov post, kao da slusam Nikolica koji prica o gladovanju, ili onog njegovog zvalavog kolegu.
Ocigledno da je razmirez neko ko je blizak nekoj partiji ili politickoj organizaciji, pa su mu puna usta nicega.
da primitivno sa moje strane, znam ....
@ ramirez, kao sto vidis ne govoris istinu, nisam ja prvi reagovao na tvoje nacin komunikacije, nego onaj kome si se ti obratio. Tebi tvoje reci (kao i nekim drugim na forumu) ne predstavljaju omalovazavanje, cak ni kada ti onaj kome si te reci uputio to JASNO i kaze, Ne ti i dalje nastavljas, tvrdeci da ja izmisljam ono sto ti i drugi kazu!
Radiklaska tolerancija u Srbiji cesto ovako izgleda
advokat.jpg

Ne , ne postoji nikakvo pravilo gde mozes ili ne mozes da postujes, niti sam ti ja ikada branio da postujes gde hoces i sta hoces, sto ti i neki drugi tvrdite. Ja sam samo preneo drugim korisnicima koje ti prozivas, da na tebe ne obracaju paznju, obzirom da na jednom forumu koji je najmanje politicki forum, ti isljucivo pises o politici.
Jos jednom, moj post i nije bio upucen ramirezu (rekao sam mu jos pre, da me ne interesuje rasprava sa njim, svestan sam da se nikada necemo sloziti), nego useru bg259, koji se nasao prozvan od ramireza, sto je i napisao.
To je bila moja podrska prevashodno bg259, a sto si se ti nasao prozvan i sto te je nesto u tom posto mozda pogodilo...
 
Otvorite neki topic o politici pa tamo svi onanisite redom a ostavite ovaj za vesti o (ne)urbanizmu u Beogradu i sire. Hvala u napred!
 
@ Bulevarac

Jako mi je tesko da se raspravljam sa nekim ko ovako haoticno, i meni nerazumno, brani svoje stavove. Ja nikoga nisam prozivao, vec sam otvoreno i iskreno, bez capsa, drame i ostrascenosti, napisao odgovor bg259. Ti nisi primetio, namerno ili ne, da je taj isti bg259 mene omalovazavao i denuncirao, preko cega sam ja presao kao preko neceg sto je relativno uobicajeno u formi internet komunikacije, pogotovo kada ponestane argumenata za sam predmet rasprave. A kad sam mu napisao, opet iskreno i sa dozom postovanja prema njemu kao sagovorniku, da mislim da ima miskoncepcije o stvarnosti, on se brecnuo kao da je ceo zivot bio zrtva mog maltretiranja. Dakle, to kako je on reagovao nema puno veze sa tim sto sam ja pisao, vec sa njegovim karakterom, ili karakterom njegovog internet ega.

Kao sto vidis, ja pricam prilicno otvoreno pa nema potrebe da trazis zadnje namere ili isledjujes moju aktivnost na forumu. To nikakve veze sa ovim o cemu pricamo nema, a jedino sa cim ima veze je sa tvojim pokusajem da od mene napravis nekakvog uljeza ovde. Valjda da bi se skrenulo sa dosadasnje price i da bi mene diskreditovao za eventualne dalje diskusije. Opet kazem, to vise govori o tebi nego o meni.

To za radikalsku toleranciju bi morao da pojasnis bolje, jer sumnjam da iko razume sta pod tim mislis. No mene preterano i ne interesuje, samo dok ovo medju nama (sta god to bilo) ne gusi topik.

@ Milance

Ova "rasprava" nije trebala da zagusi topik. Izvinjavam se za svoj doprinos tome, ali nadam se da cete svi razumeti.
 
Dvadesetak nepoznatih osoba je, bez ikakvog dokumenta ili odluke nadležnog organa i bez prisustva policije, srušilo kuću
porodice Duljaj u Zemunu, u naselju Vojni put, saopštio je Centar za prava manjina. Rušenje u ponedeljak pokušali su da spreče Sead Duljaj i njegova majka, ali su ih kratko ošišani muškarci sprečili da se približe kući.
Kuća je sravnjena sa zemljom, a sve lične stvari i nameštaj su zatrpani šutom.
Porodica Duljaj u toj kući živi od 1964. godine, a u toku je imovinski spor oko vlasništva nad placem.Zbog tog spora porodica Duljaj je bila izložena napadima i pretnjama, zbog čega je pokrenut krivični postupak.
Nepoznata osoba je u novembru bacila eksplozivnu napravu u dvorište kuće, a nakon tri dana im je zapaljen automobil u garaži.
izvor http://www.mondo.rs/s205664/Info/Hronika_i_Drustvo/Momci_dosli_i_ljudima_srusili_kucu_u_Zemunu.html
 
Optužbe za zloupotrebu
Sajt od 28.000 evra nikako da počne da radi

BEOGRAD - Koalicija za nadzor javnih finansija optužila je juče bivše Ministarstvo trgovine, a na čijem čelu je bio Slobodan Milosavljević, da je počinilo tešku zloupotrebu budžetskih sredstava, jer je platilo rekordnih 28.818 evra za izradu veb portala “Nacionalni brend Srbije”, koji ni posle više od godinu dana nije profunkcionisao.
Nikad nije kasno: Slobodan Milosavljević

Iz novoformiranog ministarstva poljoprivrede i trgovine potvrđuju potpisani ugovor, ali i dodaju da je portal u izradi ali nije prekršen ugovor jer rokovi još nisu istekli.

Prema navodima Koalicije, ugovorom broj 404-02-24/2010-07 od 21. aprila 2010. koji je Ministarstvo zaključilo sa preduzećem Soko grup iz Beograda, predviđeno je pružanje usluga izrade i administriranja tog portala. Takođe, prevashodna delatnost Soko grup je zapravo privatno obezbeđenje.

U Koaliciji tvrde da je portal “Nacionalni brend Srbije” plaćen firmi Soko grup u dve rate 7. maja i 17. septembra 2010, a do danas ga nije moguće pronaći na internetu.

Ministarstvo poljoprivrede i trgovine naglašava da rok za postavljanje portala nije istekao i da su za uplaćeni posao kao sredstvo obezbeđenja dobijene dve bankarske garancije za povraćaj avansa i za dobro izvršenje posla. S obzirom na to da je reč o predstavljanju “Nacionalnog brenda Srbije”, smatraju da portal ne treba da bude dostupan dok ne bude sasvim urađen.

Obezbeđenje
Na konstataciju da se Soko grup, kome je bivše ministarstvo trgovine kojim je upravljao Slobodan Milosavljević, poverilo posao izrade portala pretežno se bavi obezbeđenjem, u ministarstvu poljoprivrede i trgovine odgovaraju:
- Pretežna delatnost angažovanog izvršioca posla, ona nije u postupku javne nabavke definisana ni kao uslov, niti kao kriterijum za donošenje odluke o dodeli javne nabavke.

Izvor: Blic
Pljacka drzave se odvija nesmetano, a metodi su nam vec poznati. Jos jedan famozni sajt, ovog puta kostao je 29k evra, a uopste ne postoji. Pitanje je da novine nisu potegle ovo pitanje, da bi sajt ikada bio i napravljen. Ovako lopovsku vlast Srbija jos nije imala u svojoj istoriji cini mi se.
 
Nisu zaj*** 90ete, to vam se cini. 90ih je samo bio veci medijski mrak, i niste slusali o ovakvim stvarima, a ko zna sta se sve desavalo iza kulisa (i sta se desava i danas). Sad samo postoji veca sloboda medija da se o tome pise i izvestava, i stvari lakse "cure" u javnost, pa se svima eto, cini da je gore...
 
Морате признати да су данас ресурси за лоповлук и пљачку мнооого већи него деведесетих.
 
hazard":jrwpydk4 je napisao(la):
Nisu zaj*** 90ete, to vam se cini. 90ih je samo bio veci medijski mrak, i niste slusali o ovakvim stvarima, a ko zna sta se sve desavalo iza kulisa (i sta se desava i danas). Sad samo postoji veca sloboda medija da se o tome pise i izvestava, i stvari lakse "cure" u javnost, pa se svima eto, cini da je gore...
+ :kk:
bas tako, ali moras priznati da su danas slobodni mediji neozbiljni i nedovoljno brojni.
 
hazard":votq3tlg je napisao(la):
Nisu zaj*** 90ete, to vam se cini. 90ih je samo bio veci medijski mrak, i niste slusali o ovakvim stvarima, a ko zna sta se sve desavalo iza kulisa (i sta se desava i danas). Sad samo postoji veca sloboda medija da se o tome pise i izvestava, i stvari lakse "cure" u javnost, pa se svima eto, cini da je gore...
Najveci lopovi imaju najveci uticaj na medije. Isti mrak u kom smo ziveli tad postoji i danas. Sta curi u medije? Nista druze. Sad je neki NVO objavio da je ministarstvo ukralo 29 hiljada evra za fiktivnu uslugu da inace nikad ne bi saznali. A znamo da na javnim nabavkama godisnje ukradu milijardu evra. Nema o tome u medijima. Evo Djilas gradi most od 400 miliona, mislis da ce neki mediji da kopaju i istrazuju mogucu zloupotrebu i korupciju?

A sto se tice one Srbije u vreme Milosevica, sto kaze RockerSVK, tada je toliko bilo sve razoreno da ne moze da se poredi sa danasnjom situacijom. To sto se tada kralo je bilo sica za ovo o cemu sada govorimo. Evo pogledajte, prakticno su napravili pustos u Srbiji, mi smo gotovo najsiromasnija zemja Evrope, a to je zemlja kroz koju je u poslednjih 11 godina proslo preko 100 milijardi evra. Normalna drzava nase velicine sa tim parama moze da promeni svoju sudbinu, a u Srbiji je sve negde volsebno nestalo, imovina je prodata, ostali samo dugovi i milion gladnih.

Pa izvini, nije nas pogodila prirodna nepogoda, neko je valjda odgovoran za to imenom i prezimenom.
 
Njuz

Teofil Pančić oslobođen optužbe da je napadnut kao novinar

BEOGRAD, 19. maj 2011, (Njuz) – Apelacioni sud u Beogradu oslobodio je juče novinara beogradskog lista Vreme Teofila Pančića teške optužbe da je u noći 24. jula 2010. godine napadnut od strane slučajnih prolaznika metalnim štanglama u autobusu 83. Time je sa Teofila Pančića skinuta sumnja da je tom prilikom po svojim leđima dobio nekoliko udaraca u svojstvu novinara.

Pančić u trenutku napada nije uopšte podsećao na novinara, jer na sebi nije nosio vidno istaknutu novinarsku legitimaciju, niti je na pisaćoj mašini pisao novinarski članak, nije imao uključen diktafon, niti je pušio cigaretu ili pio viski, što bi ga definitivno odalo kao novinara i na ovaj slučaj bacilo potpuno novo svetlo.

- Ovo je znak da sudstvo u Srbiji polako počinje da se normalizuje – rekla je predsednica Fonda za humanitarno pravo Nataša Kandić – U vreme Slobodana Miloševića novinari su često bili napadani, ali ih niko nije krivično gonio zbog toga. Bez obzira što je Pančić oslobođen optužbe, ovo je jasna poruka našeg sudstva da će svaki pojedinac u Srbiji koji prima štangle po leđima može završiti na optuženičkoj klupi – tvrdi Nataša Kandić.

Žrtve odbrane Teofila Pančića od napada, Miloš Mladenović i Danilo Žuža i dalje imaju šansu da se žale sudu kako bi pokušali da dokažu da se na drugom kraju štangli koje su držali našao Teofil Pančić kao novinar, a ne isključivo kao ljudsko biće.

Viktor Marković

Istok Pavlović
http://www.njuz.net/teofil-pancic-osloboden-optuzbe-da-je-napadnut-kao-novinar/
 
SKANDALOZNO
BRANKO JOCIĆ PRIMA PLATU I U PRITVORU!

(1) Petak, 20. Maj, 2011.| Autor: Milan Dobromirović
Poslanik Nove Srbije Branko Jocić u vojvođanskom parlamentu uredno dobija platu i paušal, iako se nalazi u pritvoru zbog pronevere 43 miliona dinara?!
61896.jpg

BEOGRAD - I plata i paušal u pritvoru!
Poslanik Nove Srbije Branko Jocić, koji se nalazi u pritvoru zbog sumnje da je proneverio oko 43 miliona dinara Evropske banke, i dalje uredno prima platu i paušal u pokrajinskom parlamentu?!

Predsednik Odbora za administrativna i mandatna pitanja Miloš Gagić (Za evropsku Vojvodinu) u izjavi za Kurir kaže da je poslanički paušal Jocića bio na dnevnom redu ovog odbora.

- Sastanku su prisustvovali i pravni stručnjaci u parlamentu. Utvrđeno je da Jocić, dok god je poslanik, ima pravo na paušal, koji iznosi 35 procenata od plate predsednika skupštinskog odbora na stalnom radu, što iznosi 39.000 dinara. Nismo mogli da uskratimo to pravo jer mu nije prestao mandat. Ukoliko bude pravosnažno osuđen na zatvorsku kaznu, koja iznosi minimum šest meseci, njemu zakonski prestaje mandat i sva prava kao poslanika - objašnjava Gagić.

Šef poslaničke grupe DSS-NS u vojvođanskom parlamentu Borko Ilić takođe smatra da Jocić i dalje kao poslanik mora da ima ista prava kao i svaki drugi narodni predstavnik.

- Stalno je zaposlen ovde, a paušal pripada svim poslanicima. I tako će ostati dok mu ne prestane mandat. Sve je urađeno u skladu sa zakonom i aktima parlamenta - tvrdi Ilić.

Potpredsednica NS Dubravka Filipovski kratko nam je poručila da niko ne može biti osuđen pre sudske odluke.

Branko Jocić je početkom marta uhapšen s još nekoliko saradnika zbog sumnje da je 2006. počinio krivično delo primanja i davanja mita. Kako je tada izjavio tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević, Jocić i ostali uhapšeni su pod sumnjom da su zloupotrebili sredstva dobijena od Evropske banke, „neosnovano isplaćujući iznos od oko 43 miliona dinara privatnom preduzeću ‘Rotijer’ za radove koje ono nije obavilo“.



Osuđen zbog falsifikovanja

Prvi osnovni sud osudio je Branka Jocića, koji je bio direktor JP „Putevi Srbije“, na dve godine zatvora zbog falsifikovanja službene dokumentacije. Jocić je bio optužen da je falsifikovanjem dokumentacije umanjio ukupan iznos potrošenih sredstava u 2004. za oko 12,5 miliona dinara, u 2005. za oko 86 miliona, a u 2006. za 100 miliona dinara. Jocić je imao pravo na žalbu.

Manja plata

Miloš Gagić kaže da je Odbor za administrativna i mandatna pitanja, čim je čuo vest o Jocićevom hapšenju, poslaniku smanjio platu za dve trećine, u skladu sa zakonom. Jocić je donedavno primao paušal od 39.000 dinara i platu od 86.000. Umanjena plata sada iznosi oko 28.000 dinara.

Imovinska karta

* 125.000 dinara (poslanička plata i paušal)
* stan od 32 kvadrata (kupovina)
* zemljište 3,7 ari i kuća od 160 kvadrata
* automobil „golf TDI“ iz 2002. godine
* nema ušteđevinu
*podaci Agencije za borbu protiv korupcije od 31. januara 2011.

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/branko-jocic-prima-platu-i-u-pritvoru-91356.php
 
Боље да га одмах пусте, и он и Шаранчић се враћају на положај директора после избора. Да заврше оно што су започели.
 
ХОЋУ ДА НАМ ЕВРОПСКА ЗАЈЕДНИЦА ОДМАХ ПОНОВО УВЕДЕ ВИЗНИ РЕЖИМ !

Велика слова јер сам баш бесан кад сам ово прочитао. Наравно, бесан сам на режим Србије.

Иначе сам човек који баш пуно не коментарише неке политичке одлуке, и у опште око политике не волим пуно да причам или коментаришем, јако је напорна тема и иритирајућа, а и искуство ме научило томе, али ово ме је баш ...не знам ни сам како да се изразим, али.... А можда се и безпотребно нервирам за "ситницу" !!!

Пошто нам сад наша драга држава Србија или ти ови ј...политичари траже да кад идемо у иностранство, по било ком основу, брдо папира, мишљења сам да је ипак боље да нам Европа поново уведе визни режим, био је бар једноставнији, него ово. Сад ће мо имати унутрашњи визни режим.

Стари плави пасош ми је пун пословних виза (95% немачких), нови још нисам ни извадио, сад нешто размишљам и шта ће ми, кад ће мо имати „домаћи“ визни режим, па ће у њега да ми лепе српске визе за излазак у (Ј)европу !!!

Обавезно и пажљиво прочитајте која ће све бити потребна документа да изађете из Србије. Значи мени и свима нама који послом морамо „напоље“ за сваки излазак ће требати и потврда о преноћишту, па ту потврду ми никад, апсолутно никад, нису тражили ни за визе у немачком конзулату.

Прочитајте текст из Преса, а и коментре читалаца.


Beograd 20. 05. 2011 PRESS
CELOG LETA OŠTRE KONTROLE NA GRANICAMA

Stroga kontrola i za put do mora
Skener - Načelnik Uprave granične policije Nenad Banović za Press najavio da niko neće biti izuzet od detaljne provere, ali i obećao povećanje broja ljudi kako bi se izbegle gužve na granicama

Pojačane kontrole na graničnim prelazima zbog lažnih azilanata trajaće tokom celog leta, najavio je juče za Press Nenad Banović, predsednik Komisije za praćenje bezviznog režima, ali i obećao da će pogranična policija učiniti sve da se izbegnu gužve i velika zadržavanja na granici u turističkoj sezoni.

Banović je nagovestio da će policija proveravati svrhu putovanja, identitet, važenje putne isprave, vaučere, osiguranje, novčana sredstva, povratne karte i da će na osnovu procene tih kriterijuma i dokumentacije donositi odluku ko može da nastavi putovanje, a neće biti izuzeti ni turisti koji putuju preko agencija.

Nema popuštanja
- Pooštrene provere ostaće na snazi sve dok od evropskih zvaničnika ne dobijemo potvrde da je smanjen broj azilanata iz Srbije, a to se neće desiti pre jeseni. Pogranična policija će učiniti sve da Srbija ostane na beloj šengen listi. Država je odlučna da ni po koju cenu ne ostanemo bez vizne liberalizacije - naglasio je Banović, koji je i načelnik Uprave granične policije MUP-a, i najavio povećanje broja ljudi na graničnim prelazima.

Putnici za koje se proceni da ne ispunjavaju pooštrene kriterijume za putovanje u zemlje EU biće vraćeni sa granice, a kako će biti sankcionisani biće precizirano promenama Krivičnog zakonika u Skupštini Srbije. Kako Press saznaje, kazne mogu da očekuju potencijalni azilanti, ali i njihovi organizatori, podstrekači ili pomagači. Nije isključeno da građani koju pokušaju da pobegnu iz Srbije s ciljem dobijanja azila u EU ostanu bez pasoša na neko vreme ili plate novčanu kaznu.

Vlada Srbije juče nije razmatrala problem sa bezviznim režimom, ali će narednih dana doneti uredbu koja će propisati mere za putovanje, uključujući i minimalnu sumu koju putnici moraju imati prilikom odlaska u zemlje EU. Kako je Press već objavio, četvoročlana porodica za letovanje u Grčkoj, Italiji ili Španiji moraće da ponese najmanje 500 evra. Ko putuje sam, moraće najverovatnije da ima najmanje od 30 do 50 evra u svom novčaniku za jedan dan boravka u EU.

Kako je najavio Nenad Banović, turističke agencije će blagovremeno biti obaveštene o svim merama tokom pojačane kontrole putnika. U Nacionalnoj organizaciji turističkih agencija (Juta) kažu, međutim, da još nisu dobili nikakvo uputstvo koje bi prosledili agencijama.

Turističke agencije
- Tek ćemo sledeće nedelje imati sastanak sa predstavnicima policije na tu temu - kaže Radisav Stanković, direktor Jute, a isto smo čuli i od desetak turističkih agencija sa kojima smo kontaktirali.

U „Kon Tikiju" potvrđuju da nisu dobili nikakva zvanična uputstva, ali ističu da brinu o svojim putnicima i da će bez problema primeniti odluku države.

- Pre svakog putovanja proveravamo putnike i nikada nam se za 20 godina postojanja nije desilo da nam neki putnik ostane u nekoj zemlji. Mislimo, u svakom slučaju, da pojačana kontrola neće smanjiti broj turista - navodi Danijela Pušara, direktor PR komunikacija u „Kon Tikiju".

[size=?]neophodna dokumenta[/size]
preko agencija
- važeće putne isprave
- putno osiguranje
- vaučer
- povratna karta
- 500-1.000 evra
- „ol-inkluziv" aranžman
- potvrda o uplati aranžmana

putovanje automobilom
- potvrda o hotelskom smeštaju
- poseta rođacima/prijateljima
- pozivno pismo
- povratna karta

poslovno putovanje
- pozivno pismo
- povratna karta
- rezervacija hotela

putovanje na jedan dan, bez spavanja
- procena pogranične policije da li ćete se zaista zadržati najviše 24 sata
- odgovarajuća suma novca
- putovanje s platnom karticom, bez keša
- potvrda iz banke koliko novca imate na računu

Policija snima spot
Vlada je odlučila da MUP Srbije krene ovih dana u ozbiljnu informativnu kampanju, kako bi građani na vreme saznali šta mogu da očekuju na graničnim prelazima. Dačićevo ministarstvo već priprema spot koji će biti emitovan na televizijama sa nacionalnom pokrivenošću.

Anketa: Šta mislite o pooštrenoj kontroli na granici?
Branko Krsmanović, student
- Sankcionisao bih lažne azilante i ako će ove mere doprineti tome, poštovaću ih. Reč je o manjini koja upropašćuje sve čemu smo mi doprinosili godinama. Čak i da mi traže da im na granici pokažem novčanik, izvadiću sav novac koji imam zarad ostanka belog šengena.
Marko Jovanović, profesor
- Baš se spremam da otputujem u Grčku na odmor i nadam se da ćemo izbeći neprijatne situacije, jer sam čuo da azilanti odlaze i tamo. Neće mi biti neprijatno da pokažem sve papire, smatram da je odluka pravi potez, a ne da u inostranstvo odlaze ljudi sa 30 evra u džepu.
Brankica Đorđević, student
- Čula sam za novu odluku Vlade i uopšte mi se ne sviđa što će me do detalja pregledati na granici. Najverovatnije ću ići u Grčku na more i ne bih želela da prolazim kroz provere. Ukoliko me na granici budu pitali koliko novca nosim, neću im ni reći, jer smatram da to zadire u moju privatnost.
Dragana Milićević, službenik
- Mislim da je narod više prepadnut takvim vestima i mogućnošću da se ponovo uvedu vize, ne verujem da će to praktikovati svuda, niti da će dugo trajati. Nikako me to neće sprečiti da otputujem, evo upravo sam uplatila aranžman za letovanje preko agencije.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/161822/Stroga+kontrola+i+za+put+do+mora.html
 
+1 Гага, морате да издржите некако то. И ми смо имали проблеме са Циганима који су хтели крајем деведесетих и почетком 2000тих окупирати западну Европу али постепено је то опало, а сада чак имамо и безвизни режим са САД. Дакле ја мислим да ће Бели Шенгени остати, само треба да прегрми ова навалица у почетним годинама.
 
Vrh