Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Mene samo zanima opet jedna stvar. Ako se u EU postuju gradjanska prava i pravo izbora. Zasto se onda ne postuje pravo mog izbora da neke firme ostanu u drzavnom vlasnistvu? Da li to isto znaci da ja nemam prava na sledecim izborima ( ako dodju neki nove politicke partije ) da glasam za, na prime bas komuniste? Jel se to zove ta evropska demokratija? Uslovljena ekstremnom korupcijom na najvisem politickom nivou. Dakle jasno je da oni od nas zele da naprave koloniju i da njihovi tajkuni imaju ambiciju samo da stave u svoje vlasnistvo, bukvalno svaki deo sveta. Isto tako je ocigledno da njihove vlade podrzavaju te tajkune. Zar taj isti proces ( samo na znacajno manjem nivou ) se ne odvija i kod nas? Srbija se zbog takvog politickog modela nalazi na ivici bankrota. Bankrota iz kog mi necemo moci nikako da se spasemo. Grcka je dobila pomoc ( i ni to je nece spasti ), ali je mi necemo ni dobiti. Mi smo sad vec dovedeni na nivo da moramo da prodajemo sve, da bi otplatili dugove. Telekom se prodaje, ne da bi bolje poslovao i da bi narodu bilo bolje ( jer ce posle prodaje telekom postati samo mali fragment jedne ogromne multinacionalne kompanije, koju sustinski zabole i za Srbiju i za srbe. Oni ce samo povecati svoj kapital i time poboljsati svoj polozaj na svetskom trzistu, a nece doci da nas spasu od zlih direktora ) vec zato sto Srbija posle deset godina demokratske vladavine nije u stanju da generise zdrav novac kojim bi mogla da otpati dugove i rate za kredite koji dospevaju. Srbija nema model generisanja zdravog novca. Srbija samo lopata svoju kamaru para s jedne gomile na drugu i pritom vetar razveje svaki put deo tog novca. I posto razvejani deo mora da se nadoknadi. Srbija mora da uzme kredit. To je mnogo los privredni sistem koj vodi iskljucivo u propast. Potpuno je nebitno da li je ovde neko protiv prodaje ili ne. Bitno je da ta prodaja odrazava katastrofalno los model poslovanja i odnosa drzave prema svojoj privredi i imovini. Poenta je da je prodaja telekoma samo jedan udah vazduha koj cemo morati da zadrzimo dok budemo tonuli na dno septicke jame u kojoj se nalazimo. Evropa nam nije i nece baciti konopac, niti ce nasi politicari pokusati da smisle neki bolji nacin spasavanja od davljenja u toj septickoj jami.
I to je najcrnja strana medalje.
 
@ kole, u velikoj zabludi si kako funkcionise demokratija... ne pitas se ti licno sta hoces nego glasas i onda ako si ti deo vecine dobijes sta hoces ako nisi ne dobijes nista.....

i nemoj da se zanosis glupostima, niko od srbije nece da napravi koloniju... malo preterujes u proceni koliko srbija uopste vredi kao zemlja... realna situacija je da mi nagovaramo EU nebili nas primili, nikakao nije situacija da oni pokusavajaju da nas na silu dovuku u EU, jer u njihovom interesu je da imaju jake clanice a ne bedne ekonomske slabe zemlje.

Mi ne prodajemo telekom samo da bi re-investirali te pare i pokrlii dugove, vec da bi vec jednom stavili na tacku drzavno mesanje u biznis, k. Pogledaj telenor, prodat je za 1.5 milijardu evra, da nismo prodali firmu budzet bi dobijao mnogo manje para ali svake godine, . Problem je sto trebaju nam pare SADA za puteve za elektrane za sve , nema tu cekanja da polako prikupimo pare iz godinu u godinu.

Slazem se da postoje prirodni monopoli ali nikako, telekomunikacije, i struja nisu jedne od tih,

Moj utisak je da vecina mesaju governemnet ili vladu sa srbijom koa zemljom, nebi trebala vlada da ima kontrolu nad biznis, Gledaju kao da srbija gubi te firme kad su privatizovane a ne vlada... telekom ce ostati da radi u srbiji samo nece vise da bude pod kontrolom vlade.

moraju ljudi da shvate da nije posao drzave da kreira biznis, to moraju pojedinci, ovo vise nije SFRJ nema tu vise da drzava pravi fabrike.......
 
Sreca moja pa imam tebe da mi otvoris oci. :D

Sta da ti kazem. Istraga ce utvrditi detalje. Do tad mozemo i ti i ja da verujemo u sta hocemo.
I samo se umreti mora, sve ostalo je stvar dobre volje.
 
Коле, сам си себи одговорио, додуше емотивно, али погодио си суштину. Наиме, ова приватизација ће бити само једнократан прилив лове у српски буџет. После ће Србија од целокупног профита приватизованог Телекома добити.... ђоку, да се тако изразим. И када ће требати још више пара, продаће се и последњи део акција Телекома. Словачка ће то управо учинити, дакле Slovak Telekom ће постати стопроцентно власништво Deutsche Telekom-a. Када се нема пара, приватизација је најједноставније "удри-опали" решење. Али ја се са применом таквог решења у неким стварима не слажем. Смањити утицај политике у ЈПћима се може и без приватизације, али то би морала у згради Владе седети способна власт, коју Србија изгледа тако скоро неће имати. Кад све сабереш и одузмеш, схватиш, да је изгледа за Србију приватизација свих великих државних фирми неизбежна, исто као и за Словачку деведесетих, јер и код нас се много, али много крало.
 
Суштина је следећа: Да имамо способне и несебичне политичаре, ЕУ нам не би никада требала. Као ни Словачкој.
 
stf":124clauq je napisao(la):
Суштина је следећа: Да имамо способне и несебичне политичаре, ЕУ нам не би никада требала. Као ни Словачкој.
Mi u klin, vi u plocu.

Ta teza, "da imamo sposobne politicare, EU nam ne bi trebala", pocinje na pogresnoj premisi da EU bilo kojoj (potencijalnoj) clanici predstavlja surogat odgovorne nacionalne vlasti. To nije tacno, kao sto mozete videti svuda oko sebe ove 2011. Da briselska birokratija zaista brine o gradjanima svih tih drzava, onda bi situacija bila drugacija, ali ta EU bi bila svetlosnim godinama daleko od ove.

Deluje mi kao da gledate u monstruma a vidite velikog plisanog medu.

bg259":124clauq je napisao(la):
@ Ramirez, gde nalazis takve :blah: tekstove svaka ti cast ......
Novi Standard, Fond Slobodan Jovanovic, NSPM, Serbianna, razni blogovi, itd... Sto, jel cim nema pecat B92 znaci da je za toalet? Mislim ono, probudi se iz tog Matriksa, procitaj malo nesto i sa "druge strane" pa onda sudi. Ja pored nabrojanih svakodnevno citam i neprijateljsku propagandu na B92, Blicu, vecinu dnevnih novina zapravo, pa cak i na Lukovicevom tres portalu.

Evo ti jos jedan svezi tekst:
http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:328847-SRCE-POD-PRITISKOM-Nagradno-pitanje

Diogen":124clauq je napisao(la):
Ja mislim da je tekst jako dobar. Malo toga ovih dana moze da se procita objektivno u medijima o prodaji Telekoma. Jako je tuzno sto javnost cuti, iako svi znamo da se Telekom ilegalno otudjuje od drzave u bescenje. Znaju ljudi da kukaju kako je drzava opljackana, kako korupcija izjeda drustvo i drzavu, a svi cute dok im Cvetkovic i rezimska kamarila pod stolom prakticno otimaju jednu od najvrednijih kompanija. Pod plastom "liberalizacije" i teorije o drzavi kao losem vlasniku, prodaju Telekom drugoj drzavi. U svakoj normalnoj zemlji zbog ovakvih stvari se lezi duga robija. A Srbija, pa ako moramo da sve izgubimo da bi shvatili, neka bude tako....
Bravo Diogene! Zapali tu lampu da trazimo "probudjene" po internetu. :grand:

bg259":124clauq je napisao(la):
svakako treba prodati i telekom (ALI nemora sada) i i eps i jat , ALI kod epsa bi podelio na dalekovode (u kontroli drzave) i pojedinacne elektrane koje su privatizovane tako da se takmice ko ce prodati najvise struje i tako dostici vecu efikasnost i sniziti cene....( kao u VB) zeleznice zbog lose infrastrukture u srbiji nikako nebi mogao da prodas jer nema tu profita .... i naravno ne bi dirao policiju zdravstvo i skolovanje, sve ostalo nema razloga da drzava vodi. Previse se stranke mesaju u firme.
Zasto "svakako treba prodati sve"? Jel ta konstatacija predstavlja proizvod zdravog razuma (i kako, ako mislis da predstavlja?) ili neke ekonomske dogme koje se drzis?

Ako se stranke previse mesaju u sistem, onda je resenje prodati ceo sistem da nemaju gde vise da se mesaju? Tom logikom bi najbolje bilo da prodamo celu drzavu, svu nasu privatnu imovinu i sve sto posedujemo, i tako olaksani od svih briga politicke i ekonomske korupcije uradimo... sta tacno?

RockerSVK":124clauq je napisao(la):
Arnorian":124clauq je napisao(la):
Док су DB, SNCF, Ferrovie dello Stato и RENFE 100% у државном власништву, ЕУ тако нешто од Србије не може и неће да тражи. Да буду холдинг да, али не и приватизацију.
Словачка је морала да приватизује скоро све веће државне фирме, односно није морала, али је била принуђена ;) Ако мислите да ће Србија бити изузетак, варате се.
Pa, ako bude ulazila u EU nece biti izuzetak sigurno. Kako stvari stoje, Srbija moze posluziti kao ekstremniji primer svega sto je Slovacka, ili bilo koja druga clanica, morala da uradi. Ali mi necemo uci, srecom rekao bih. Ali se pribojavam do kog stepena ce nas ekonomski devastirati aktuelna evrofanaticna vlast, ali i ona koja dodje posle a koja ce u dobroj meri nastaviti po inerciji da sprovode istu ekonomsku politiku.

bg259":124clauq je napisao(la):
Odjednom su svi komunisti ?! i svima smeta privatizacija
Svaki covek bi trebalo da je pomalo komunista. Moje misljenje naravno. A ta konstatacija za privatizacije je pomalo neverovatna ako imamo u vidu da je pise covek koji zivi u drzavi koja ima decenijsko katastrofalno iskustvo sa privatizacionim procesom. Da zanemarimo sta je politka "vasingtonskog konsenzusa" (liberalizacija, privatizacija, deregulacija) donela svetu u protekle dve decenije...

bg259":124clauq je napisao(la):
@ kole, u velikoj zabludi si kako funkcionise demokratija... ne pitas se ti licno sta hoces nego glasas i onda ako si ti deo vecine dobijes sta hoces ako nisi ne dobijes nista.....

i nemoj da se zanosis glupostima, niko od srbije nece da napravi koloniju... malo preterujes u proceni koliko srbija uopste vredi kao zemlja... realna situacija je da mi nagovaramo EU nebili nas primili, nikakao nije situacija da oni pokusavajaju da nas na silu dovuku u EU, jer u njihovom interesu je da imaju jake clanice a ne bedne ekonomske slabe zemlje.

Mi ne prodajemo telekom samo da bi re-investirali te pare i pokrlii dugove, vec da bi vec jednom stavili na tacku drzavno mesanje u biznis, k. Pogledaj telenor, prodat je za 1.5 milijardu evra, da nismo prodali firmu budzet bi dobijao mnogo manje para ali svake godine, . Problem je sto trebaju nam pare SADA za puteve za elektrane za sve , nema tu cekanja da polako prikupimo pare iz godinu u godinu.

Slazem se da postoje prirodni monopoli ali nikako, telekomunikacije, i struja nisu jedne od tih,

Moj utisak je da vecina mesaju governemnet ili vladu sa srbijom koa zemljom, nebi trebala vlada da ima kontrolu nad biznis, Gledaju kao da srbija gubi te firme kad su privatizovane a ne vlada... telekom ce ostati da radi u srbiji samo nece vise da bude pod kontrolom vlade.

moraju ljudi da shvate da nije posao drzave da kreira biznis, to moraju pojedinci, ovo vise nije SFRJ nema tu vise da drzava pravi fabrike.......
Citajuci ovo vidim koliko ti zapravo imas miskoncepcija o svetu oko tebe. Ne bih da ti busim balon, ali ti ne zivis u demokratskom slobodnom svetu, liberalni kapitalizam nije sistem kome se treba diviti, potrosacki bihejviorizam nije model kome treba teziti, i ti (kao ni svi drugi "obicni ljudi") sigurno nisi nicim zasluzio da budes u sistemu koji te tretira kao resurs i, u boljem slucaju, kao potrosaca.

Znam da je tesko to da shvatis, i ja necu ni pokusavati da ti tacku po tacku priblizavam na sta mislim. Deluje mi kao da bi to bilo ispravljanje krive Drine. Ali mislim da je zdravo da budes izlozen ovakvom stavu povremeno.

@Kole

:pob:
 
bg259":2230rufi je napisao(la):
Odjednom su svi komunisti ?! i svima smeta privatizacija
Ne znam sto odmah stavljas neke kategorije ovakvog tipa. Dal je rec o neznanju ili necem drugom, ne znam. Prvo ovde se ne radi o privatizaciji posto se Telekom ne prodaje privatnom vlasniku, znaci rec je o prodaji. Vec sam rekao da nas drzavni Telekom se prodaje drugom drzavnom Telekomu.
Drugo, Telekom se prodaje za frakciju njegove prave cene i time smo svi mi jos jednom prevareni kao i kod stotina drugih privatizacija koje su se desile. Ako nesto prodajemo, ja zahtevam da se bar za to dobije prava cena. Ako sam ja ulozio 2 milijarde u zadnjih nekoliko godina u tu firmu necu dozvoliti korumpiranim svinjskim glavama iz Vlade da to prodaju za par godina profita. Ocigledno je da je neko uzeo mito i zato se ovoliko zakona prekrsilo tokom prodaje.
Trece sto bi trebao da te brine jeste( cak i da te boli uvo za Telekom, sto je posebno simptomaticno) cinjenica da ces posle ove prodaje imati apsolutni monopol u telekomunikacijama. Teekom Austrija ce pored monopola u fiksnoj imati i 70% mobilnog trzsita. Moze da te boli uvo sto su uzeli mito, sto su prekrsili zakon, sto ide u bescenje, ali kao potrosaca ce ovo direktno da te pogodi. Ili treba da ti objasnim sta se desava kad se formira nedrzavni monopol? Pogledaj malo oko sebe....

Ja smatram da svi gradjani bez obzira na svoje ekonomske nazore mogu i trebaju da ustanu protiv ove prodaje. Ne zato sto je rec o prodaji, vec zato sto su nasi ekonomski interesi ugrozeni. Neko je za par miliona na racunu prodao sve javne interese u ovoj "privatizaciji".

@ Ramirez

HAAHAHAHA. Trebalo mi je 15 minuta da skapiram o cemu govoris kad si rekao za lampu :D:D A ti si milsio na originalnog Diogena :D
Srbija se toliko korumpirala, a ljudi su toliko pristrasni da vise ne vide ni svoj interes ni sta je dobro, a sta lose za njih, kao sto je andric rekao cini mi se. Srbija je po mnogim svojim nazorima tezak bolesnik kao drustvo. Pa pogledaj bg256, koji me je napao da sam komunista sto kazem da ce da nas ponovo pokradu u ovoj privatizaciji. Sta vise reci.....
 
Koja je bitna razlika između dobrovoljne kolonizacije i privatizacije ? :rolleyes:
 
@ Ramirez :lool: " citam i neprijateljsku propagandu na B92, Blicu, vecinu dnevnih novina zapravo, pa cak i na Lukovicevom tres portalu " ......... strasno
 
Шта је ту страшно?
Човек чита шта пишу обе стране, па формира мишљење. Тако и треба да се ради. Да ли ти читаш обе стране?
 
@ramirez, diogen. Plus ko vrata ! :D

Aj i ja da recem nesto. Sto je onako meni kao bilo logicno. Al ne teram svakom da bude.
Telekom je imovina drzave Srbije? Jel tako? Ako je telekom srpska imovina, a ja sam srbin takodje, onda je talekom i deo moje imovine? Pa posto je telekom deo moje imovine, onda sam i ja deo srpske imovine. Da li to znaci da oni imaju prava i mene da prodaju?
Izvini banalizujem, ali ne vidim drugi nacin da se izrazim.

Pa kaze bg295 u direktnom obracanju meni.
@@@
@ kole, u velikoj zabludi si kako funkcionise demokratija... ne pitas se ti licno sta hoces nego glasas i onda ako si ti deo vecine dobijes sta hoces ako nisi ne dobijes nista.....
@@@

A sta bi sa referendumom? Valjda je to neki demokratski nacin da narod izrazi svoju volju?
Ili da pokusam da protumacim ono sto ti meni pokusavas da objasnis.
Ja u demokratskom drustvu, imam vlast koju, moze da sam birao, a moze i da je birao neko drugi? E posto je ta vlast odabrana na demokratski nacin njima je dato pravo da oni narodu oderu kozu? A narocito onom delu naroda koj nije glasao za njih?!? Opet ja sa svojom ogranicenom inteligencijom, pa ne razumem o cemu se tu radi.
Pa onda jos jedna stvar.
A da li stvarno nasa demokratska vlada cini sem te kuknjave i prodaje, u sustini tvoje i moje imovine ( kupcu kog ja nisam ni odabrao ), stvarno bilo kakve napore da se priblizi EU? Pitanje haskog tribunala jos nije reseno. Pitanje korupcije i transparentnosti takodje nije ni blizu da se resi, zakonodavstvo... I tako moze covek u nedogled da nabraja razloge zbog kojih nas EU nece primiti, a vlada ne cini nista po tom pitanju. Sem da plasira lazi. Medjutim tu postoji jos jedno pitanje i dok se to pitanje ne resi, Srbija nikad nece uci u EU. A pitanje se nece restiti sigurno jos jako dugo vremena. To pitanje je Kosovo. Dok se ne definise status Kosova koj ce prihvatiti sve strane, nama nema ulska u EU. I sad mi mozemo ovde da naklapamo od jutra do sutra, da li vlada prodaje telekom jer su to uslovi EU, ili ne i da li nas ova vladi u EU, ili ne i da li je to spas nase privrede, ili ne Prosto realnost daje jednu potpuno drugaciju sliku, od one koju nam vlada plasira. Ali politicka manipulacija i propaganda nije izmisljena juce, to je nacin jos iz pradavnih vremena da se ostvare neki politicki ciljevi i kao takva je i opravdana. Samo sto su u nasem slucaju ciljevi iskljucivo licni interes nekolicine ljudi i tu sve pada u vodu. I price o EU i demokratiji i sta treba, a sta ne...
 
@ Ramirez, ja mogu da razumem i koleta i boca, i sve ali ti mi ides na zivce PRESTANI VEC JEDNOM DA MI PRICAS KAKO JA NEMAM KONCEPCIJU SVETA OKO MENE A TI SVETA NISI NIKAD VIDEO OSIM NA DISCOVERY NITI STRANCA SREO...... JA SAM ZA TEBE NEPRIJATELJ, STO SE MENE TICE MOZES SLOBODNO DA ME GLEDAS KAO TAKVOG.
 
@bg259 sto se nerviras, vidis da ramirez za godinu dana na forumu, nigde drugde ista pametno nije napisao. On je kao ova nasa jalova opozicija. Kada vidim njegov post, kao da slusam Nikolica koji prica o gladovanju, ili onog njegovog zvalavog kolegu.
Ocigledno da je razmirez neko ko je blizak nekoj partiji ili politickoj organizaciji, pa su mu puna usta nicega.
da primitivno sa moje strane, znam ....
 
Па напредњаци (борханова пета колона) су сада велики европејци, чак већи и од мене што добро знам у пракси шта је ЕУ :kk: Иначе тужно, да ако човек има другачије мишљење, одмах бива попљуван и нападен. Па ово је форум, дискусија, опуштено људи. Не мора да значи да је партијски кадар.
 
RockerSVK":1qmkcgnn je napisao(la):
Па напредњаци (борханова пета колона) су сада велики европејци, чак већи и од мене што добро знам у пракси шта је ЕУ :kk: Иначе тужно, да ако човек има другачије мишљење, одмах бива попљуван и нападен. Па ово је форум, дискусија, опуштено људи. Не мора да значи да је партијски кадар.
Jok, ja sam partijski kadar :lol:
Kada za godinu dana na forumu, koji se bavi urbanizmom,i slicnim temam ne napises ni jedan post o tome,a puna ti usta politike, tesko da si urbanista ;)
 
Паралелно са овом дискусијом на ТВ је ишла емисија која се бавила овом темом. Атмосфера, милина једна, три госта који лепим тоном хорски заступају једну тезу, реторика већ позната... тако да увек постоји алтернатива местима где се сукобљавају мишљења. Не знам зашто али мени је била интересантнија ова страница. Имплицитна порука скоро сваког поста је нешто као "немаш ти појма сад ћу ја да ти отворим очи" тако да не треба обаћати пажњу кад она добије своју експлицитну форму.
 
Bulevarac":2iqulpl3 je napisao(la):
Jok, ja sam partijski kadar :lol:
Kada za godinu dana na forumu, koji se bavi urbanizmom,i slicnim temam ne napises ni jedan post o tome,a puna ti usta politike, tesko da si urbanista ;)
Ниси прави Европљанин када не знаш за реч толеранција:)
 
bg259":2gyp5df0 je napisao(la):
@ Ramirez, ja mogu da razumem i koleta i boca, i sve ali ti mi ides na zivce PRESTANI VEC JEDNOM DA MI PRICAS KAKO JA NEMAM KONCEPCIJU SVETA OKO MENE A TI SVETA NISI NIKAD VIDEO OSIM NA DISCOVERY NITI STRANCA SREO...... JA SAM ZA TEBE NEPRIJATELJ, STO SE MENE TICE MOZES SLOBODNO DA ME GLEDAS KAO TAKVOG.
Jednom sam to napisao, iskreno i otvoreno, bez razmisljanja da ce te vredjati moje misljenje o tvom stavu. Ispasce da popujem, ali zaista nema razloga za ovu dramu. Ti meni vec nekoliko puta spocitavas da malte ne zivim ceo zivot u pecini, da nisam nikada izasao iz zemlje ili cak upoznao stranca. Da ne pominjem sto se apriori neprijateljski postavljas prema osobi koja ima suprotstavljeno misljenje i trudi se da ga pojasnjava i brani (umesto da se postavljas prema samom misljenju), sto je samo po sebi ruzno. Pa ja prelazim preko svega jer ne zelim da upadam u bespredmetne internet rasprave.

Ako imas argumente ili pitanja da izlozis, iznesi pa da pricamo. Ako ne, ne moras da pretvaras stvar u neki licni sukob.

Sto se tice tog "neprijateljski", odnosilo se na ideju, naraciju, paradigmu tog, ili tih, neprijatelja. Ako si alergican na tako krupne reci, mozemo uvek koristiti nesto duze eufemizme. Poput - osobe koje preduzimaju stetne akcije prema tebi. Pritom ne mislim da je svako ko veruje "neprijatelju" isto neprijatelj. Naprotiv.

Bulevarac":2gyp5df0 je napisao(la):
@bg259 sto se nerviras, vidis da ramirez za godinu dana na forumu, nigde drugde ista pametno nije napisao. On je kao ova nasa jalova opozicija. Kada vidim njegov post, kao da slusam Nikolica koji prica o gladovanju, ili onog njegovog zvalavog kolegu.
Ocigledno da je razmirez neko ko je blizak nekoj partiji ili politickoj organizaciji, pa su mu puna usta nicega.
da primitivno sa moje strane, znam ....
Kakve veze ima koliko sam na forumu i na kojim topicima sam se javljao? Znam za Beobuild dosta duze od godinu dana, imam prijatelje medju forumasima, interesuje me prostorno i urbano planiranje, posebno me interesuju ekonomske, politicke i drustvene teme, i ja ne vidim sta si ti tacno hteo da kazes zapravo?

Bulevarac":2gyp5df0 je napisao(la):
RockerSVK":2gyp5df0 je napisao(la):
Па напредњаци (борханова пета колона) су сада велики европејци, чак већи и од мене што добро знам у пракси шта је ЕУ :kk: Иначе тужно, да ако човек има другачије мишљење, одмах бива попљуван и нападен. Па ово је форум, дискусија, опуштено људи. Не мора да значи да је партијски кадар.
Jok, ja sam partijski kadar :lol:
Kada za godinu dana na forumu, koji se bavi urbanizmom,i slicnim temam ne napises ni jedan post o tome,a puna ti usta politike, tesko da si urbanista ;)
Opet ti komesarises i isledjujes. Takav nisi za Evropu.. :rolleyes:
 
RockerSVK":30tgjzlr je napisao(la):
Bulevarac":30tgjzlr je napisao(la):
Jok, ja sam partijski kadar :lol:
Kada za godinu dana na forumu, koji se bavi urbanizmom,i slicnim temam ne napises ni jedan post o tome,a puna ti usta politike, tesko da si urbanista ;)
Ниси прави Европљанин када не знаш за реч толеранција:)
Pretece me... :kafa:
 
Bulevarac":1q9n8jlq je napisao(la):
@bg259 sto se nerviras, vidis da ramirez za godinu dana na forumu, nigde drugde ista pametno nije napisao. On je kao ova nasa jalova opozicija. Kada vidim njegov post, kao da slusam Nikolica koji prica o gladovanju, ili onog njegovog zvalavog kolegu.
Ocigledno da je razmirez neko ko je blizak nekoj partiji ili politickoj organizaciji, pa su mu puna usta nicega.
da primitivno sa moje strane, znam ....
Nema potrebe za takvim diskvalifikacijama. To obicno samo govori o nedostatku argumenata. Ovo sto ti kad citas Ramirezove postove "kao da cujes Nikolica" je nekakva cudna podsvesna asocijacija vezana za neku tvoju licnu frustraciju. Argumenti koje sam ovde citao od njega su vrlo razlozni i utemeljeni u realnosti. Sto se tice njegovih kvalifikacija nekih medija, to je licna ocena i u nju ne bi ulazio. Mogu samo da se slozim ili ne. Mada nije jedini koji tako misli, tako da je i to za razmatranje. Da su rezimski mediji, to je cinjenica i to vidi, mislim, svako ko zeli da vidi.

Mada mislim da te bode njegov avatar najvise priznaj :p To je kao da si tokom srednjeg veka okrenuo krst naopacke!
Salim se naravno....ovo je otvoren forum i treba da uzivamo u toj slobodi. Nemojte da su svima puna usta demokratije, a da nas drugacije misljenje najvise boli.

@orion
Gledah i ja tu emisiju i ne videh koja je svrha bila da uopste bude napravljena !? Uigran tim za obmanjivanje, svi se slazu i taj glupi narod koji nista ne razume. Nikako da shvatimo da je sve to zapravo za nase dobro. Pozlilo mi je.
 
Bulevarac":3168lj0w je napisao(la):
Radikalska tolerancija ?
Нормална, људска, не либерална, нити радикална/ска ;) Мене лично заболе за лопуже у фотељама и њихове шатро идеје.
 
@diogen, ja sam ramireza kvalifikovao na osnovu njegove price i mesta gde obrazlaze tu pricu.
On se sam diskvalifikovao obzirom da o urbanizmu nije napisao nista, ali zato nam ovde radi copy paste, sa raznih
politickih foruma. To je ono sto ga to diskredituje kao urbanistu a kvalifikuje kao partijski kadar.
Ravnodusan sam prema avataru,, nisam se nikada bavio niti cu se baviti poliikom.


@razmirez kazes da te interesuje prostorno i urbano planiranje, da li si o tome polemisao - pisao ovde u nekoj temi?
ako sam dobro primeto ti si jedino aktivan u 2 teme i to politicke, prodaja telekoma i srbija crna strana medalje.
Ne znam nikoga ko je na ovaj forum dosao da bi raspravljao o politici pod 1, a ti mi upavo tako zvucis.
Ako gresim ispravi me, i pokazi mi gde si raspravljao o tome sto te interesuje a ima veze sa urbanizmom.
 
orion":1tnmmwjc je napisao(la):
Паралелно са овом дискусијом на ТВ је ишла емисија која се бавила овом темом. Атмосфера, милина једна, три госта који лепим тоном хорски заступају једну тезу, реторика већ позната... тако да увек постоји алтернатива местима где се сукобљавају мишљења. Не знам зашто али мени је била интересантнија ова страница. Имплицитна порука скоро сваког поста је нешто као "немаш ти појма сад ћу ја да ти отворим очи" тако да не треба обаћати пажњу кад она добије своју експлицитну форму.
slazem se da je nedostajao neko sa druge strane u dijalogu(voditeljka je bila ta druga strana, a mogao je jos neko), mada sama prica i nije bilo toliko losa koliko sam mislio na samom pocetku.
Imao si prosle nedelje nehorsku atmosferu u kojoj si mogao da uzivas, Vucic nas je zabavljao, cak je poceo malo i da preti ukoliko se nasmejemo ili sprdamo sa vodjinim strajkom gladju. Meni je ta emisija vidis bila jos gluplja od ove danas, iako je bila manje horska nego vecerasnja.
Ovde sam nesto mozda i saznao, a tamo nista osim da je Toma gladan, i da on to radi mene radi.
 
@bulevarac
ovo je slobodan forum i o cemu ko ima sta da kaze nije tvoje da odredjujes. Ako ti se nesvidjaju neciji postovi onda ih ti nemoj citati. Ako mislis da je neko prkrsio pravila foruma obrati se administratoru. Ali te molim jednu stvar. Nemoj prodavati demokratiju u kojoj nema mesta za ljude suprotnog misljenja i koji su opredeljeni da pisu o bilo nekoj temi . To veze nema sa demokratijom.
 
Vrh