Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Kapiram da je u pitanju slihtanje lokalnog odbora DSa svom sefu, i da sam nije znao sta je na tabli dok je nije otkrio.

Mislim alternativu, da je on to odobrio, ne mogu da procesuiram. To ne radi ni Tadic, nije radio ni Milosevic, jbt.
 
Ja kapiram da je ipak to normalno,kad Djilas moze da ima platane na svoje ime sto ne moze Pajtic Most?Ako Pajtic ima most sto onda Sutanovac ne moze da ima vojnu bazu nazvanu po sebi....(nastavite niz)
 
Dulic svoje naselje.....jbt, da li su ljudi normalni pa da dozvole da ``Doktor za urbanizam`` pobedi cuvenog srpskog generala?
 
Mrtva trka sa Ojdanićem :laugh:

Mada, ne bi me uopšte iznenadilo, u stvari prilično sam ubeđen, da Pajtić nije znao za ovo.
Nikad nismo oskudevali u llizoguzačima.
 
relja":39cbzip5 je napisao(la):
Mada, ne bi me uopšte iznenadilo, u stvari prilično sam ubeđen, da Pajtić nije znao za ovo.
Meni se čini da mu je prešlo u naviku :rolleyes:

745140207studentskidomc.jpg
 
mrzi me da postujem ima na jos 3 mesta tablu,kapiram da ni tad nije znao...
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=09&dd=22&nav_id=460294

Staklare propale, flaše iz Hrvatske
22. septembar 2010. | 09:20 | Izvor: Press
Beograd -- Skoro 90 odsto pivara u Srbiji staklenu ambalažu uvozi iz inostranstva, uprkos tome što je staklara u Paraćinu jedna od najvećih u regionu.


Flaše se najviše uvoze iz Hrvatske, a proizvođači piva i mineralnih voda tvrde da na domaćem tržištu ne postoji nijedna staklara koja zadovoljava njihove standarde.

Jedna od najvećih pivara u Srbiji Karlzberg, kao i Valjevska i Apatinska, ali i Knjaz Miloš, staklenu ambalažu naručuju od stranih staklara. Flašice se mahom naručuju od hrvatske kompanije „Vetropak straža".

Vršačka pivara je jedina koja je nedavno raskinula ugovor sa Hrvatima i počela da sarađuje sa paraćinskom staklarom.

Uvoz vredan 55 miliona evra

Prema podacima Privredne komore Srbije, u toku prošle godine Srbija je uvezla pivskih flaša u vrednosti od 55 miliona evra. U 2010. godini očekuje nas isti rezultat. U Beogradskoj industriji piva (BIP) naveli su da za nepovratnu staklenu ambalažu za pivo od 0,33 litra plaćaju oko osam do devet dinara po komadu. Lako se dolazi do podatka da za 500.000 flaša, koliko mesečno naruči, ova pivara plaća oko 4,5 miliona dinara. Na godišnjem nivou to je oko 54 miliona dinara po jednoj pivari.
Zanimljivo je da većina pivara nije raspoložena da detaljnije priča na ovu temu. Čak ni u paraćinskoj staklari nisu želeli da razgovaraju o razlozima zbog kojih srpske firme ne naručuju ambalažu od njih.

Jedino su u „Valjevskoj pivari" otvoreno govorili o saradnji sa Hrvatima. "Staklenu ambalažu za naše pivo, tradicionalno 'valjevsko' i 'atlas pils', uvozimo iz Hrvatske od kompanije 'Vetropak straža'. Ranije smo ambalažu uzimali od Srpske fabrike stakla Paraćin, ali kako oni ne prave vrste boca koje nama odgovaraju, počeli smo da naručujemo u inostranstvu", kažu u toj pivari.

U kompaniji Karlzberg, koja proizvodi piva „lav", „tuborg", „holsten" i „karlzberg", iako su rekli da ambalažu uvoze iz Hrvatske, nisu hteli da iznose detalje.

"Koliko znamo, staklene boce za pivo uvoze se iz Hrvatske, ali kako niko od nadležnih nije trenutno tu, ne možemo detaljnije da razgovaramo na tu temu", kažu u menadžmentu Karlzberga, u kome, prema njihovim rečima, danima nije bilo nikoga ko je zadužen za nabavku.

Prema nezvaničnim informacijama, i kompanija „Knjaz Miloš„ staklenu ambalažu takođe nabavlja od hrvatskog Vetropaka. U „Knjazu" o tome, međutim, ne žele da govore za medije. U Apatinskoj pivari kažu da oni uvoze staklenu ambalažu iz inostranstva, ali nisu hteli da kažu iz koje zemlje.


„Apatinska pivara je primorana, baš kao i 90 odsto srpske industrije piva, da staklenu ambalažu uvozi iz inostranstva jer na domaćem tržištu ne postoji dobavljač koji može da zadovolji standarde savremene pivarske industrije. Iskreno se nadamo da će u bliskoj budućnosti biti dobavljača koji će moći da ponude konkurentnu pivsku bocu i zadovolje naše potrebe sa stanovišta kvaliteta, cene, specifikacija, namene i kapaciteta. U tom smislu Apatinska pivara bi rado razmotrila saradnju sa domaćim dobavljačima i doprinela daljem oporavku domaće proizvodnje", naveli su u toj kompaniji.

U kompaniji Srbijagas, koja je vlasnik srpske staklare Paraćin, na drugoj strani, tvrde da imaju širok asortiman staklene ambalaže i najavljuju konferenciju za medije na tu temu. "Za desetak dana ćemo imati konferenciju za novinare, a pre toga ne želimo da pričamo ništa vezano sa staklaru", rekli su u Srbijagasu.

U hrvatskoj staklari „Vetropak straža" nisu želeli da komentarišu saradnju sa srpskim kompanijama. "Nažalost, ne možemo medijima da dajemo informacije vezane za naše kupce, pa tako ni detalje saradnje sa vašim pivarama", kažu u „Vetropak straži", čiji najveći deo prodaje na tržištu zauzima upravo ambalaža za pivo i gazirana piće i sokove, koja čini skoro 70 odsto.
:bash:
 
upravo tako :bash: :bash:
ko sto je djindjic pricao-mozda i postoji globalna zavera li sta mozemo mi da uradimo?Ocigledno nista,onda me ne cudi sto uvozimo luk iz kine,paradajz iz turske i.t.d.
 
Uvozimo zato sto to nekome odgovara...ne zato sto smo nesposobni. U tome je cela fora! :grand:
Strasno!
 
epilog u vez pajticevei table,srbija je stvarno zemlja monti pajtona :lol:

Nestala tabla sa Pajtića ćuprije
Tabla za ajvar
e-Novine
Veličina slova:

thumbnail.php

Da li je zaista adekvatno saniran: Bojanov most bez Pajtićeve table
Photo: http://www.vesti-online.com
Samo nekoliko dana pošto je Bojan Pajtić svečano otkrio tablu sa svojim imenom,to svedočanstvo istorije postavljena na sanirani most u Vrbasu, nestalo je u četvrtak ujutru. Na prilazu mostu iz pravca Novog Sada stoje samo stubovi na kojima se tabla nalazila

http://www.e-novine.com/srbija/40828-Tabla-ajvar.html
 
Ovo dobro da su ukrali, nisu gradjani platili javnu infrastrukturu za potrebe njegove licne reklamacije.
 
Tako ce i Djiletove & co plocice na platanima na bulevaru da odu,samo sto ce ih biti mnogo vise :)
 
Necu postaviti direktnu vest,na ovaj jubilej,evo jedne vesti koja simbolise deceniju koju su pojeli pacovi.A u najavi je jos jedna slicna ili ista...

уторак, 05. окт 2010, 15:05 -> 17:16

Дачић именовао Слободана Милошевића

Игром судбине, тачније функција, имена и датума, на највишем и једином „савезном“ положају у Србији нашао се Слободан Милошевић, а именовао га је Ивица Дачић.



На десету годишњицу пораза Слободана Милошевића на савезним изборима, Слободан Милошевић се вратио на највишу савезну функцију. А поставио га је Ивица Дачић.

Вест је тачна, све чињенице су објављене у Службеном гласнику, али актери и функције нису исти.

За почетак, савезна функција је промењена: Регистар бродова унутрашње пловидбе и после нестанка СР Југославије задржао је пун назив Савезна јавна установа Југословенски регистар бродова унутрашње пловидбе и вероватно је једина „савезна установа".

На највишу функцију у тој установи, за директора Регистра, именован је досадашњи заменик директора, имењак бившег председника СРЈ, Слободан Милошевић.

А акт о именовању, објављен у Службеном гласнику, потписао је заменик премијера Ивица Дачић и то дан пре 10. годишњице савезних избора који су окончали каријеру његовог претходника на челу СПС-а 23. септембра 2010. године.

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/...5266/Дачић+именовао+Слободана+Милошевића.html
 
Taj naziv registra brodova je u suprotnosti sa ustavom i morace da se mjenja posto mora da se zove po postojecoj drzavi ali ovo je ipak samo Srbija :bash: tenkretizam na djelu :rant:
 
DVE GODINE POSLE URUŠAVANJA ČETIRI ZGRADE U DUBLJANSKOJ
Niko od stanara nije obeštećen

G. S. - S. Š | 11. 10. 2010. - 00:02h | Komentara: 0
Ni dve godine nakon urušavanja kuća u Dubljanskoj ulici oštećenima nije nadoknađena šteta niti je rešeno njihovo stambeno pitanje. Sudski proces će se po svoj prilici odužiti dok za to vreme mnogi stanari žive gde stignu. Neke porodice su se na sopstvenu odgovornost vratile u oštećene kuće.


Milka Goljevac još uvek živi u hotelu „Slavija“
Dve godine od zastrašujućeg prizora rušenja kuća svedoci tog događaja nerado ga prepričavaju. Napominju da njihov život sada može da se opiše poznatom krilaticom “živim od danas do sutra”.

- Od mog doma ostala je samo spavaća soba. Snalazim se. Malo kod jednog prijatelja, malo kod drugog. Najgore od svega je to što je gospodin Prelić, inače glavni investitor, nakon urušavanja naših kuća sa nama potpisao ugovore o izdržavanju po kojima je obavezan da nam plaća boravište dok se kuće ne saniraju. Međutim, taj čovek je nestao. Tvrdim da ni cent nije platio nikome od oštećenih - kaže za “Blic” Vladimir Lazić.


Jedna od sedam oštećenih je i baka Milka Goljevac (76), koja i dalje živi u sobi hotela “Slavija“. Od investitora koji je obećao da će je zbrinuti, kako kaže, odavno je digla ruke.

- U hotelskoj sobi sam samo zahvaljujući dobroj volji osoblja. Ne mogu da se požalim, ali ne mogu ovako da živim. Ovo nije moj dom - priča baka Milka i kratko dodaje da na samu pomisao o onome što se desilo pre dve godine ostane bez reči. Račun za njen boravak sada iznosi oko dva miliona dinara, a prema njenim rečima, iako ništa nije plaćeno iz hotela joj uvek ponavljaju da je neće izbaciti na ulicu. Kuću u Dubljanskoj kupila je zajedno sa mužem 1998. godine, a potom su godinama u nju ulagali i sređivali.

Urušene kuće u Dubljanskoj

- U životu mi se već petnaest godina dešavaju samo loše stvari. Prvo sam se razbolela, onda je muž umro i uvek sam mislila da ne može gore. Međutim, tada se upravo desi to gore. Ponovo sam se razbolela i ovog juna mi je odstranjena desna dojka. Sada sam i beskućnik i invalid- kaže baka Milka dok zamišljeno gleda u zid hotelske sobe broj 131 u kojoj živi sa mačkom Lulu koju je dobila od supruga kada se prvi put vratila iz bolnice.

Hotelska soba izgleda kao na brzinu preuređena garsonjera za iznajmljivanje. Krevet, orman, sto i stolica, televizor i poseban kutak za mačku Lulu. Baka se hvali da je frižider dobila od hotela i da se trudi da više toliko ne uznemirava osoblje. Kao da se hrabri priča kako ne ide u restoran, već sama svakog dana smišlja šta bi to mogla da stavi na malu ringlu da se kuva za ručak.

- Odavno nisam išla do Dubljanske jer imam osećaj kao da odlazim na groblje. Tamo su sahranjene sve moje uspomene, slike, sve stvari i bolno mi je da ih gledam tako zatrpane u rupi. Izašla sam iz kuće na poziv komšije samo u bademantilu i papučama. Nekada mislim da je moj dom zaista hteo da me tu sahrani, sigurno da ne bih preživela - kaže baka Milka.

Prema njenim rečima, krivični postupak je još na početku.
- Tri sudije promenjene su do sada i konstantno se ročišta odlažu. Zakazano ročište u februaru pomereno je na dan Uskrsa. Tek je oržan u junu i novo je zakazano za 12. oktobar. Čini mi se da se neko ružno šali sa nama - objašnjava baka Milka.

Prvookrivljeni za urušavanje kuća je Nedeljko Prelić, direktor preduzeća “Optos”, koje je bilo glavni investitor izgradnje, i drugookrivljeni Miroljub Đorđević. Prelić je inače, pre godinu dana, u svom iskazu negirao sve navode optužnice protiv njega. U kratkom telefonskom razgovoru, advokat Nedeljka Prelića za “Blic” je rekao da Sekretarijat za urbanizam još nije izdao dozvolu za sanaciju temeljne jame i da zbog toga nije počela sanacija objekata.

- Sanacija će početi čim Sekretarijat za urbanizam izda dozvolu za to - kaže Prelićev advokat Dragan Ivanović. Na pitanje da li je moguće da neko u Sekretarijatru koči izdavanje takve dozvole Ivanović je rekao da “misli da je to njihova neažurnost”. Dokazni postupak u Trećem opštinskom sudu nastavlja se sutra svedočenjem radnika “LHR” koji su radili na projektantskoj dokumentaciji.

Plaća račune za porušenu kuću
Vladimir Lazić, od čije kuće je ostala samo spavaća soba kaže da i dalje plaća račune bez opbzira što već dve godine ne živi u srušenoj kući.
- Stalno stižu novi računi za inforstan, struju i vodu. Telefon mi je isključen pa barem nemam taj trošak. Žalio sam se nadležnima ali su mi oni rekli da pokrenem tužbu. Najgore je što investitor koji nam je obećao da će nas zbrinuti a još gore što me sud uopšte ne poziva na ročišta iako sam lično bio svedok svega što se dešavalo pre dve godine - kaže Vladimir Lazić, jedan od oštećenih.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/211335/Niko-od-stanara---nije-obestecen
 
Samo da evidentiram i 12.10.2010 - Đenova, neodigrana utakmica Italija-Srbija, zbog stoke.
 
relja":3baipk0s je napisao(la):
Samo da evidentiram i 12.10.2010 - Đenova, neodigrana utakmica Italija-Srbija, zbog stoke.
Pre ce biti zbog bagre.......Ne vredjajmo stoku,nije ona izasla da pase. :)
 
relja":2nbtj36u je napisao(la):
Samo da evidentiram i 12.10.2010 - Đenova, neodigrana utakmica Italija-Srbija, zbog stoke.
Ovo sama st*** nije organizovala.

Daleko je ovo od slučajnog divljanja, ovo je neko treći organizovao, a ko, videćemo.

Na stranu što svako ko je bio na bilo kojoj utakmici sa puno gledalaca na iole ozbiljnom stadionu (i to tuđem) zna koliko je teško uneti klešta za sečenje žice bez neke veze..
 
Kolika je kvota bila na tri nula , i koliko mu to dođe ako je uloženo malo više, mozda je bilo unosno nekome Nije lepo ali izugleda nekom korisno :laugh: :lool: :laugh:
 
"Наша Деца" а.к.а. породични људи су и даље у испровоцираном стању од недеље.
као они 17огодишљаци од недеље што су фрустрирани јер су незапослени.
 
Neki mediji pišu da Šarić finansira huligane kako bi naštetio Srbiji što više jer mu ovi plene sve šta stignu.
 
Ima smisla, imajući u vidu da je radno mesto s kog je Ivan Adžić došao u Zvezdu bilo u FK Rudaru iz Pljevalja, koji drži Šarić.. a videli smo ko je sinoć prekidao utakmicu..
 
meni samo nije jasno (nikada nisam bio u inostranstvu na nekom sportskom dogadjaju) kako je moguce uneti svu onu "artiljeriju" na stadion u EU zemlji, koja ima iskustvo sa agresivnim navijachima (npr Lacijali, navijachi Napolija, sicilijanskih klubova) NEOPAZEN. kada odem u nashu arenu jedva upaljach unesesh, cak ti i sitnish uzmu
 
Vrh