Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Meni vise leze filoloskinje,al dobro svako ima svoj preferencije... :)
 
vucko":2172lflr je napisao(la):
Meni vise leze filoloskinje,al dobro svako ima svoj preferencije... :)
Nazivi oba fakulteta počinju sa "Filo..." :cool: ....e, to su bila lepa (i jednostavna) vremena.... :D a sad sve Keri i Mirande u pokušaju :lol:
 
Ja se uopšte ne bunim protiv Keri i Miranda u lepim letnjim haljinama... Baš sam sinoć zahvaljivao svojoj srećnoj zvezdi što sam iz Beograda ;)...

Elem, počeo sam ovde često da svraćam... nije beogradska vest, ali fascinantna...

Novi Sad: Nestala cela toplana
16. avgust 2010. | 13:24 | Izvor: Pres Novi Sad -- Kompletna novosadska toplana "Mišeluk" demontirana je i odneta još u junu, ali joj još uvek nema traga, piše Pres.

List piše da je toplana demontirana tako da nakon krađe nije ostao "ni kamen na kamenu". Ostali su samo temelji.

Iz Javnog komunalnog preduzeća "Novosadska toplana" saopštili su da su toplanu odneli nepoznati počinioci i da su iz ovog preduzeća podneli nekoliko krivičnih prijava protiv nepoznatih počinilaca, piše list.

Toplana "Mišeluk" u Novom Sadu, koja može da greje najmanje 5.000 domaćinstava, potpuno je demontirana i odneta tokom ovog leta.

Šteta iznosi nekoliko miliona evra.

Za krađu se saznalo u junu i policija radi na slučaju.

Za takav "posao" bio je potreban obučen tim ljudi, najmanje dva kamiona i dve-tri nedelje rada, navodi Pres.

Ova toplana je nekad grejala Novo naselje, u kome danas živi 35.000-40.000 ljudi, a 1991. godine premeštena je između Sremske Kamenice i Petrovaradina i služila je za zagrevanje objekta Televizije Novi Sad.

Nakon bombardovanja je konzervirana, ali su je "nepoznati počinioci" rasklopili i odneli.

Prema zvaničnom saopštenju "Novosadske toplane", ovaj objekat nije u pogonu zbog oštećenja nastalih tokom bombardovanja 1999, a Pres piše da su tokom bombardovanja samo na jednom objektu popucala stakla, koja su ubrzo zamenjena.

Odneta su dva vrelovodna kotla snage 11 i tri megavata, sa kompletnom automatikom i gorionicima. U to vreme, to su bili najsavremeniji gorionici firme "Sake", koji mogu da rade na gas i mazut, a danas jedan takav uređaj košta 150.000 evra.

Nestali su i postrojenje za pripremu vode, elektronika i pumpno postrojenje, frekventni regulator za pokretanje ventilatora, objekat napravljen od metala koji je pokrivao toplanu. Objekat za zaposlene je devastiran, magacin sa nekoliko kilometara čeličnih cevi je ispražnjen, a lopovi su ukrali i celu trafo-stanicu i iz zemlje počupali kablove, piše list.
http://www.b92.rs/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=08&dd=16&nav_category=206&nav_id=452181
 
jovanovm":25wusml2 je napisao(la):
Ja se uopšte ne bunim protiv Keri i Miranda u lepim letnjim haljinama... Baš sam sinoć zahvaljivao svojoj srećnoj zvezdi što sam iz Beograda ;)...

Elem, počeo sam ovde često da svraćam... nije beogradska vest, ali fascinantna...

Novi Sad: Nestala cela toplana
16. avgust 2010. | 13:24 | Izvor: Pres Novi Sad -- Kompletna novosadska toplana "Mišeluk" demontirana je i odneta još u junu, ali joj još uvek nema traga, piše Pres.

List piše da je toplana demontirana tako da nakon krađe nije ostao "ni kamen na kamenu". Ostali su samo temelji.

Iz Javnog komunalnog preduzeća "Novosadska toplana" saopštili su da su toplanu odneli nepoznati počinioci i da su iz ovog preduzeća podneli nekoliko krivičnih prijava protiv nepoznatih počinilaca, piše list.

Toplana "Mišeluk" u Novom Sadu, koja može da greje najmanje 5.000 domaćinstava, potpuno je demontirana i odneta tokom ovog leta.

Šteta iznosi nekoliko miliona evra.

Za krađu se saznalo u junu i policija radi na slučaju.

Za takav "posao" bio je potreban obučen tim ljudi, najmanje dva kamiona i dve-tri nedelje rada, navodi Pres.

Ova toplana je nekad grejala Novo naselje, u kome danas živi 35.000-40.000 ljudi, a 1991. godine premeštena je između Sremske Kamenice i Petrovaradina i služila je za zagrevanje objekta Televizije Novi Sad.

Nakon bombardovanja je konzervirana, ali su je "nepoznati počinioci" rasklopili i odneli.

Prema zvaničnom saopštenju "Novosadske toplane", ovaj objekat nije u pogonu zbog oštećenja nastalih tokom bombardovanja 1999, a Pres piše da su tokom bombardovanja samo na jednom objektu popucala stakla, koja su ubrzo zamenjena.

Odneta su dva vrelovodna kotla snage 11 i tri megavata, sa kompletnom automatikom i gorionicima. U to vreme, to su bili najsavremeniji gorionici firme "Sake", koji mogu da rade na gas i mazut, a danas jedan takav uređaj košta 150.000 evra.

Nestali su i postrojenje za pripremu vode, elektronika i pumpno postrojenje, frekventni regulator za pokretanje ventilatora, objekat napravljen od metala koji je pokrivao toplanu. Objekat za zaposlene je devastiran, magacin sa nekoliko kilometara čeličnih cevi je ispražnjen, a lopovi su ukrali i celu trafo-stanicu i iz zemlje počupali kablove, piše list.
http://www.b92.rs/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=08&dd=16&nav_category=206&nav_id=452181
Ahahahaaha ovo treba da ide only in Serbia.


ja bih te lopove nagradio, time sto bi bili vlasnici Te iste toplane. Ko nadje njegovo je.
 
jovanovm":2gepj6ey je napisao(la):
Ja se uopšte ne bunim protiv Keri i Miranda u lepim letnjim haljinama... Baš sam sinoć zahvaljivao svojoj srećnoj zvezdi što sam iz Beograda ;)...
Vidi ti njega....:kk:
 
Vašar kraj porte manastira
B. H. | 24. avgust 2010. 21:09 | Komentara: 1
U jeku pripreme za tradicionalnu manifestaciju koja se održava na Veliku Gospojinu ispred Rakovičkog manastira. Šatori tik uz grob patrijarha Pavla



SRODNE VESTI

Baš preskupo za naš džep
Hodočašće u senci ruža
U kolu hiljade Pešteraca
Više vozila GSP ka manastiru Rakovica
Teško do porte
TRADICIONALNI vašar na Veliku Gospojinu ispred Rakovičkog manastira, održaće se 28. avgusta, bez obzira na to što nije prošlo ni godinu dana od sahrane poglavara SPC, patrijarha Pavla. Pripreme za manifestaciju, koja je godinama "magnet" za hiljade posetilaca, u punom su jeku, u šta su se uverili i reporteri "Novosti"
SAHRANA
NJEGOVA svetost patrijarh srpski Pavle sahranjen je 19. novembra prošle godine, po sopstvenoj želji, u porti manastira Svetih arhangela Mihaila i Gavrila u Rakovici. Na poslednjem ispraćaju poglavara SPC bilo je više od 600.000 ljudi.

Nekoliko zabavnih parkova je u fazi montiranja, dok se šatori očekuju koliko u četvrtak.

Iz opštine Rakovica kažu da nisu organizatori vašara i da on ne spada pod njihovu nadležnost.

- Opština nije organizator te manifestacije - rekla nam je Slađana Rikić zadužena za odnose sa javnošću Rakovice. - To se održava na crkvenom prostoru i verovatno su oni morali da daju "zeleno svetlo" privatnom licu koji organizuje manifestaciju.

Pored toga što su pripreme u toku, žitelji Rakovice se slažu da bi vašar mogao da se odloži ove godine.

- Svake godine se radujemo vašaru, ali mislim da bi bilo prigodno da se u znak sećanja na pokojnog patrijarha ovaj put ne okupljamo na taj način - kaže nam Milan Ilić. - Buka, galama i muzika nisu prigodne u ovom trenutku.

http://novosti.rs/vesti/beograd.74.html:297476-Vasar-kraj-porte-manastira
 
Čovek ponekad ne zna da li da se smeje ili plače uz ovakve vesti. Ali pozitivna strana je da se uvek nešto dešava i nikada nije dosadno. :kk:
 
ZA KRAĐE DO 15.000 DINARA BEZ KRIVIČNE PRIJAVE
Zakon štiti sitne lopove

Aleksandra Ž. Adžić | 12. 09. 2010. - 00:02h | Foto: M. Perić | Komentara: 102
Beograd – Mušterija je zaustavila „mercedes“ na benzinskoj pumpi i rekla mi da mu napunim rezervoar. Nije ni izlazio iz automobila. Kada se brojčanik zaustavio na 6.000 dinara, samo se osmehnuo i rekao: „Neću da platim. Ti upiši moj broj registracije, pa me tuži.“ Dao je gas i odvezao se – priča za „Blic“ Beograđanin Žika B., radnik pumpe u Zemunu.


Kaže da je zapisao broj registracije, ali kada je pozvao policiju i čuo da se po službenoj dužnosti ne podnosi prijava za krađu ili prevaru manju od 15.000 dinara, doživeo je šok. Štetu je vlasniku pumpe morao da nadoknadi iz svog džepa.

– U policiji su mi rekli da se za manje sume oštećeni upućuje da privatno tuži prevaranta ili lopova, što je strašno za nas obične građane jer bi angažovanje advokata i izlazak na ročišta koštao više od štete. Bila bi skuplja dara nego mera – konstatuje Žika B.

Prema Krivičnom zakonu Srbije, za krivično delo sitne krađe, utaje ili prevare, u stavu tri predviđa se da će ovo delo biti gonjeno po privatnoj tužbi građana, ukoliko je vrednost oduzetih stvari ispod 15.000 dinara. Građanima tako ostaje da u ovakvim slučajevima sami traže pravdu na sudu i nadaju se da će onaj koji ih je oštetio biti kažnjen novčano ili zatvorom do šest meseci. Ukoliko se odluče da krenu u parnicu, moraće da se naoružaju strpljenjem zbog dužine sudskog postupka, ali i da u ceo proces krenu punih džepova zbog honorara advokata i sudskih troškova.

U policiji kažu da ova odredba zakona važi od 1. januara 2006. godine, i da je raniji limit za gonjenje po službenoj dužnosti bio 8.000 dinara.

– Policija je u obavezi da građaninu koji je pokraden ili prevaren za manje od 15.000 dinara obezbedi lične podatke osumnjičenog. Na građaninu je da odluči da li će tu osobu da tuži – kažu u policiji. Prema njihovim podacima, najviše sitnih krađa koje ne podležu zakonu dešavaju se u prodavnicama i pumpama..

– U prodavnicama kradu svi. Mlađi, stariji, žene, muškarci. I kradu sve, čokolade, higijenske proizvode, piće. Dešava se da čovek ukrade nekoliko čokolada i stavi ih u jaknu. Prodavac ili radnik obezbeđenja primeti krađu, zaustavi lopova i pozove policiju. Patrola izađe na mesto krađe, pretrese čoveka i nađe čokolade. Privede ga u stanicu, identifikuje, ali mora da ga pusti jer je ukrao robu vrednu manje od 15.000 dinara. U svakom slučaju vlasniku prodavnice policajci daju podatke lopova, pa je na njima da ga tuže ukoliko hoće – objašnjavaju u policiji, i dodaju da se, prema njihovim saznanjima, retko koji pokradeni odlučuje za tužbu.

– Imali smo prijavu da je čovek ušao u prodavnicu obuće, izuo stare patike, obuo nove i mirno izašao. U ovakvim slučajevima, nastaje problem kada radnicima objasnite Zakon, jer štetu gazdi najčešće nadoknađuju od svojih plata. Dve, tri takve krađe mesečno, i nekima ode i cela plata – kažu u policiji. Česti su i slučajevi prevara za iznos manji od 15.000 dinara, a na meti prevaranata su uglavnom starije osobe koje žive same.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/206780/Zakon-stiti-sitne-lopove
 
Sramota... vec kradja od vrednosti od 1 dinar mora da bude krivicno prijavljena. :violina:
 
Стварно брука... :bash: Нпр. у Словачкој одма подносе пријаве. Тако да ова срамна легислатива мора да се мења
 
Paaaaa, recmo da su neke stvari dosta jasnije nakon ovog saznanja....


elem-
15 000 dinara je nesto manje od 150 evra.
Prosecna plata u Srbiji je 325 evra.
Poruka je
Ako ojadis nekoga za pola plate - nikom nista. Drzava omogucava svakom gradaninu "da se snadje", po principu "najjaci opstaju". Drzava sve cini da se gradjani osecaju sto nesigurnije.
Drzava sama omogucava anarhiju, i unistava samu sebe. Srbija.



# It's a crime in Aurora, Arizona to breastfeed someone else's baby except during a fire.
# In Berkley County, Florida, it's a Class A misdemeanor for a farmer to plant corn in January.
# It's a crime to sell your soul to Satan without the express written consent of Major League Baseball in Wyoming.
# Under the Utah State Constitution, it's a misdemeanor for a domesticated animal to mate on a bridge.
# It's against the law to sell fleas at a flea market in Ogatsen County, Utah.
# According to Georgia law, it's against the law for a teacher or professor to give a failing grade to the son or daughter of a milkman.
# It's a felony to install more than two digital cameras in one house according to Maryland law.
# In Fort Rathbun, Hawaii, it's against the law to serve uncooked roadkill to a neighbor before dawn.
# In Yellow Bay County, Arizona, it's a Class B misdemeanor to flip a coin in order to determine who will pay the bill at a restaurant.
# In Wyoming, it's a crime to make faces at a llama.
# In Delaware, it's a misdemeanor to build a time machine without a license.
# According to Minnesota law, it's illegal to yell out "This movie sucks!" in a crowded theater.
# It's punishable by a $7,000 fine to sit on a toilet for more than 353 minutes in St. Dodson County, New Mexico.
# It's punishable by a $7,000 fine in East Carlton City, New Mexico to paint a house hot pink without permission.
# It's punishable by a $6,000 fine to install more than two refrigerators in one house according to Delaware law.
# It's forbidden in Triciaopolis, Alabama to make faces at a cat.
# According to Vermont law, it's against the law to make faces at a elephant.
# In St. Vigar County, Kansas, it's forbidden to create a website that contains ActiveX.
# In Iowa, it's a misdemeanor for a woman declared as "ugly" to be seen in public without wearing makeup.
# According to Washington law, it's forbidden for a woman to ask a man out on a date except on Monday.
# Under the Connecticut State Constitution, it's a violation of the law to attempt to fight City Hall.
# It's forbidden in Red Willow, North Carolina to carry a concealed toy gun without a permit.
# Under the Kansas State Constitution, it's forbidden to carry an ice cream cone while drinking alcohol.
# In South Dakota, it's illegal to hitch a horse to a parking meter close to a city library.
# It's a crime in Herriage City, Ohio for a lawmaker to compose a law that a typical ninth-grader would be unable to comprehend.

In Serbia, it's citizens are alowed to steal, rob, damage or cheat only if the total damage caused by the crime is less than $ 180
 
tolerancija bato! :rolleyes:
''ljudi mnogo kradete, da kraduckate po malo pa da vas tolerišem''
 
BA niste znali za ovo sto niste pitali :lool: :laugh:
 
relja":1xcvf2xd je napisao(la):
Paaaaa, recmo da su neke stvari dosta jasnije nakon ovog saznanja....


elem-
15 000 dinara je nesto manje od 150 evra.
Prosecna plata u Srbiji je 325 evra.
Poruka je
Ako ojadis nekoga za pola plate - nikom nista. Drzava omogucava svakom gradaninu "da se snadje", po principu "najjaci opstaju". Drzava sve cini da se gradjani osecaju sto nesigurnije.
Drzava sama omogucava anarhiju, i unistava samu sebe. Srbija.

In Serbia, it's citizens are alowed to steal, rob, damage or cheat only if the total damage caused by the crime is less than $ 180
Koliko je meni poznato to je i u mnogim drugim evropskim državama - uzmimo na primer Španiju, gde će ti se isto desiti za sumu do 150 evra.
 
Zato u Americi/Kanadi kad uhvate klinca kako krade u radnji, dodje pandur. Rekao bih da je to bolji pristup, zar ne?
 
Isto tako je i u nemackoj, kad neko krade u prodavnici/radnji/butiku/ bilo gde, dodje policija i vrsi se prijava. Sve ostalo onda radi sud.
 
Ambassador":ju9zhxu7 je napisao(la):
relja":ju9zhxu7 je napisao(la):
Paaaaa, recmo da su neke stvari dosta jasnije nakon ovog saznanja....


elem-
15 000 dinara je nesto manje od 150 evra.
Prosecna plata u Srbiji je 325 evra.
Poruka je
Ako ojadis nekoga za pola plate - nikom nista. Drzava omogucava svakom gradaninu "da se snadje", po principu "najjaci opstaju". Drzava sve cini da se gradjani osecaju sto nesigurnije.
Drzava sama omogucava anarhiju, i unistava samu sebe. Srbija.

In Serbia, it's citizens are alowed to steal, rob, damage or cheat only if the total damage caused by the crime is less than $ 180
Koliko je meni poznato to je i u mnogim drugim evropskim državama - uzmimo na primer Španiju, gde će ti se isto desiti za sumu do 150 evra.
Uporedi sta je 150 eura u eu a sta je ovde,to mu dodje pola prosecne plate
 
Ambassador":2zcferv9 je napisao(la):
relja":2zcferv9 je napisao(la):
Paaaaa, recmo da su neke stvari dosta jasnije nakon ovog saznanja....


elem-
15 000 dinara je nesto manje od 150 evra.
Prosecna plata u Srbiji je 325 evra.
Poruka je
Ako ojadis nekoga za pola plate - nikom nista. Drzava omogucava svakom gradaninu "da se snadje", po principu "najjaci opstaju". Drzava sve cini da se gradjani osecaju sto nesigurnije.
Drzava sama omogucava anarhiju, i unistava samu sebe. Srbija.

In Serbia, it's citizens are alowed to steal, rob, damage or cheat only if the total damage caused by the crime is less than $ 180
Koliko je meni poznato to je i u mnogim drugim evropskim državama - uzmimo na primer Španiju, gde će ti se isto desiti za sumu do 150 evra.
U Spaniji ukoliko vas opljackaju a suma je manja od 400 evra ne pokrece se postupak. Eto, nije Srbija jedina. Pritom to ovde uopste nije u redu jer maltene na oci policije pljackaju u ulici Ferran svakodnevno sirote turiste, koji ne mogu nista da urade po tom pitanju! I najcesce su to manje pare od 400 evra!
 
Pajtic,otvara saniran most,pogledajte tablu :bash:

1409_Pajtic_most_Vrbas%20V1s.jpg


OBNOVA I MARKETING
Pajtić otvorio most i otkrio tablu sa svojim imenom

Ž. J. | 15. 09. 2010. - 00:02h | Komentara: 102
Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić pustio je juče u promet most preko Velikog bačkog kanala, ali i na tabli koju je otkrio stavio svoje ime.

Na tabli doslovce piše: „Sanirani drumsko-betonski most predao je na upotrebu građanima Vrbasa predsednik Vlade AP Vojvodine dr Bojan Pajtić 14. 09. 2010.“
Ovaj Pajtićev čin različito je tumačen. Pojedini političari su u čuđenju da je ime funckionera završilo na tabli pa su skloni da poveruju da „Pajtić nije ni znao šta na tabli piše“. Ipak, više je onih političara koji su nezvanično sigurni: „Baš i nije morao svoje ime da stavi“. Do zaključenja ovog izdanja Blica nije bilo moguće stupiti u kontakt sa Pajtićem kako bi se iz prve ruke dobio odgovor da li je sam stavio svoje ime ili je to međutim, učinila uprava Vrbasa.

Jedan od retkih političara koji je zvanično pristao da odgovori na pitanje „Blica“ kako komentariše da se na tabli nađe ime predsednika vojvođanske Vlade je bivši predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš.


- Meni je jako čudno da je gospodin Pajtić uradio tako nešto. Lično ga poznajem dugi niz godina, dugo sarađujemo i nije mi delovao kao neko ko može da napiše tako nešto. Taj vid političkog marketinga morao je da ostane daleko za nama u vremenu kada smo Miloševića i njegovu politiku poslali na smetlište istorije. Ne znam razloge zbog kojih je to Pajtić uradio. Ja svakako ne bih ali, možda je najbolje da pitate njega za razloge – kaže Kostreš.

Obnovljeni i prošireni most preko Velikog bačkog kanala u Vrbasu, pušten je juče u promet, a obnova je koštala oko 30 miliona dinara.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/207203/Pajtic-otvorio-most-i-otkrio-tablu-sa--svojim-imenom
 
Ali najace je drumsko Betonski sto ce to uopste u nazivu katastrofa :bash:
 
Kako ga nije sramota? Ovim cinom se poistovecuje sa starim predratnim srpskim zaduzbinarima. A sta je on uradio, da nije mozda platio? Ili ucestvovao u radovima? :mad:
 
Vrh