Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Косово је било под османском окупацијом и терором Османских народа и Албанаца од 1459. до 1912. године и за то време хришћанско становништво, односно огромном већином Срби су преживели геноцид. Читај од Јаничаревих успомена (пад Новог Брда) до извештаја српских конзула у којима пише да су били обесправљени, отимани и ловљени као животиње. Вековима. Не оправдавам понашање полиције доле у периоду распада Југославије, напротив, али друже..

Ратови против турске освајачки?
То може да напише само историјски аналфабета, устанци и Ратови 1876-1878. као и Балкански ратови су ратови за ослобођење, какви освајачки? Османлије су водиле освајачке ратове и држале хришћанско становништво као рају, грађане другог реда, док нису били ослобођени, живели су у феудалном друштву, у ропском односу на повлашћену класу исламске вере. Отоманска власт донела је страшне несреће српском, па и свим другим балканским народима и ко то негира, он је или незналица или злонамеран.
 
Што се тиче песме која се пева у Имотском, она је посвећена командантима "Црне легије" Усташке војнице, сачињена од Хрвата и Муслимана, Францетићу и Бобану, која је починила низ злочина над српским становништвом источне БиХ (Стари Брод), на Озрену, Романији, Козари, Романији итд.

Бобану и јединици која је носила његово име у последњем рату подигнут је споменик у Сплиту 2014..
 
Што се тиче песме која се пева у Имотском, она је посвећена командантима "Црне легије" Усташке војнице, сачињена од Хрвата и Муслимана, Францетићу и Бобану, која је починила низ злочина над српским становништвом источне БиХ (Стари Брод), на Озрену, Романији, Козари, Романији итд.

Бобану и јединици која је носила његово име у последњем рату подигнут је споменик у Сплиту 2014..

И ми смо титу и младићу певали песме, дизали споменике, цртали мурале.
 
Косово је било под османском окупацијом и терором Османских народа и Албанаца од 1459. до 1912. године и за то време хришћанско становништво, односно огромном већином Срби су преживели геноцид. Читај од Јаничаревих успомена (пад Новог Брда) до извештаја српских конзула у којима пише да су били обесправљени, отимани и ловљени као животиње. Вековима. Не оправдавам понашање полиције доле у периоду распада Југославије, напротив, али друже..

Ратови против турске освајачки?
То може да напише само историјски аналфабета, устанци и Ратови 1876-1878. као и Балкански ратови су ратови за ослобођење, какви освајачки? Османлије су водиле освајачке ратове и држале хришћанско становништво као рају, грађане другог реда, док нису били ослобођени, живели су у феудалном друштву, у ропском односу на повлашћену класу исламске вере. Отоманска власт донела је страшне несреће српском, па и свим другим балканским народима и ко то негира, он је или незналица или злонамеран.
Rekao sam nakon oslobođenja od Turaka. Naravno da si morao nešto da izokreneš. Mora da se i Makedonija oslobađala iako većinsko stanovništvo nisu činili Srbi... To je kao da Italijani ulete na Balkan tvrdeći da su naslednici Rimskog carstva i da njima pripada ceo Balkan.

Dobar deo Srba se borio na strani Turaka, bili klasični vazali. Kosovo se možda i mogli integrisati, ali se krenulo i na albansku obalu. Drač je Srbija, to je bila politika. Šta Srbija traži na albanskoj obali bez 10% Srba? Uz pretnje AU, napuštena obala, kao što su Crnogorci napustili Skadar. Koga je srpka vojska oslobađala u Draču? To je klasična priča o Dušanovom carstvu, to su nemanjićke granice 400 godina posle. Cilj je bio dokopati se obale, makar tamo da i ne bude Srba. To velike sile nikada nisu dozvolile.
 
Било је и таквих планова од баћушки.
Мада Драч је током раног 20. века имао мање од 5000 становника, а значајну српску популацију међу њима.
 
То и кажем, по чему је Српско-турски рат 1876. - 1878. освајачки? Ниш, Лесковац, Врање под османском окупацијом нису били српски у то време? И Митровица и Грачаница под османском окупацијом из које су одлуком великих сила морали да се повуку.
Је ли тада био подигнут Кумановски устанак ради уједињења са Србијом?
По чему су Балкански ратови освајачки? Косово и Куманово под османском окупацијом нису били српски у то време?
По чему је Први светски рат из српског угла освајачки? Цер и Колубара нису били српски у то време? Ко је кога напао у Првом светском рату? Србија Аустроугарску или обратно?

Све што си написао у вези ових ратова су глупости.
 
Poslednja izmena:
Sve je kao i uvek, normalni ljudi se slazu, ne gledaju ko je ko i nemaju nikakvih problema, ovi drugi sa obe strane granice zameraju jedni drugima na tome sto rade isto sto i oni sami rade. I tu srece nema, uvek ce biti tako. Samo takvi ne treba da nam budu na vlasti i nesto se pitaju.

Uci iz Srbije u Hrvatsku je deset puta lakse nego uci u Beograd Ibarskom magistralom nedeljom uvece.

Potvrdjujem pricu da mi ovde nase ljude nazivamo Ustasama, i to ljude koji su prosli kroz Oluju, NDH. Imao sam i sam slucaj kao klinac jer su neki stariji momci culi moju mamu da prica ijekavicom ili tako nesto.

Time bih se bavio. Mog komsiju sa Kosova sam cuo da zovu Siptar itd.

Sa covekom na vlasti koji bi ubio 100 muslimana za jednog Srbina, nemamo neko pravo da nesto drugima zameramo. Pocistimo svoje dvoriste.

A Hrvatima isto zelim normalnu vlast i onu su u kandzama proslosti, strahova, bu****...
 
NASILNICI LOMILI PO ADI PRE NEGO ŠTO SU NASMRT PRETUKLI ČUVARA Vlasnik lokala u koji su upali tinejdžeri otkriva šta je video na sigurnosnim kamerama

"Njih su snimile kamere sa lokala. Na snimku se vidi kako se teturaju, padaju jedan preko drugog. Upali su u kiosk brze hrane, ukrali šta su našli u frižideru i seli ispred kao da se ništa nije desilo", reči su muškarca, vlasnika jednog od lokala na Adi Ciganliji, u koji su mladić (19) i dvojica šesnaestogodišnjaka upala pre nego što su nasmrt pretukla M. S. (64) koji je kasnije preminuo u Urgentnom centru.

Kako priča naš sagovornik, njemu su tinejdžeri napravili štetu na lokalu u iznosu od preko 1.500 evra.


- Oni nisu upadali u lokale jer su hteli nešto da ukradu. To im nije očigledno bila namera jer se na snimku vidi koliko su bahati i bezobrazni. Lupali su stolove, stolice, lomili stakla. Nisu mogli da stoje na nogama - kaže za "Blic" vlasnik jednog od lokala.

Zadobio teške povrede

Podsetimo, osumnjičeni su u noći između 20. i 21. avgusta, oko 1 sat, napali muškarca M. S. (64) u napuštenom lokalu Vibit na Adi Ciganliji.

Kako je saopštio ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, M. S. je preminuo u Urgentnom centru 23. avgusta.

Teško povređenog muškarca je pronašao prolaznik koji je video da M. S. ima povrede glave. On je odmah pozvao policiju i Hitnu pomoć.

Oglasio se prijatelj

Prijatelj M. S. je za "Blic" ispričao da on nije bio beskućnik, već čuvar, te da su ga pronašli tek ujutru.

- Ne mogu da verujem da je dete moglo tako nešto da učini. Mi smo čuli da su ga u bolnici zaveli kao NN lice i da je prebačen na traumatologiju - rekao je za "Blic".

Naš sagovornik je istakao da je M. S. bio dobar čovek i da je imao ćerku koja živi u predgrađu Beograda.

 
Једно је нацистичка НДХ са планом, политиком и реализацијом уништења једног народа у савезништву са нацистичком Немачком и фашистичком Италијом, а друго СФРЈ и РС.
 

Ovo nije normalno uz dobrog adv ovde mogu da se uzmu dobre pare
1.Kaznjavas nekog za nesto sto je pevo u drugoj državi sto je samo sebi nonsens
2.Za nesto sto se desilo 2022
3.Za pesmu marsirala kralja petra garda koja je nastala pre te države
 
+ dobro dođe kao jeftino i lako skupljanje poena od usijanih glava na obe strane granice, i kao skretanje pažnje sa gorućih problema ili promena.

Npr sve je opet poskupelo, suša je devastirala neke prinose, akumulaciona jezera su skoro isušena, a ovde se šilji penkalo oki Severine i sličnih gluposti.
 
Да сам Пленковић, задржавао бих после овога носиоце српских пасоша по 12 сати на граници. Онај лудак Милановић би то и урадио.
Мада пре тога не бих ухапсио оног човека због Баје у колима...

Тако то иде с кретенима и популистима.
Ovo je sadizam šta ti predlažeš, da maltretiraju običan narod zato što je policija pitala javnu ličnost šta misli o zloupotrebi pojma genocid i ratnim zločinima.

Zamisli, vlast u Zagrebu koja veliča ratni zločin kao državni praznik da zbog par pitanja teroriše ljude.
 
Tradicionalno i standardno prozivanje Srba i Hrvata me uvek podseća kada dve čivave (mali i sićušni psi) laju jedna na drugu dok gazda nije tu, pa kada preteraju obe dobiju po ušima od istog

Традиционална релативизација поступака тзв државе Хрватске “па и ми смо исти”.
 
Pa onda bi uhapsili više hiljada Srba. Znam Srbe koji su bili u vojsci RSK-a i pušteni su u HR posle kraće provere. Prvi ulazak posle 2000. je praćen dužim zadržavanjem na granici. Nakon provere, pušteni su da slobodno uđu u HR. Zna HR sve, ne brini se. Oni su tamo bili u JNA, odrasli u HR, tačno znaju ko je gde bio i šta je radio. Drugo, imaš Srbe koji su sigurno spremni da to otkriju organima HR-a, u zamenu za svoju slobodu. Ne znam za Mirkovce, ali jbg, to je blizu Vukovara. Tu je bila masa zločina, a učestvovali su i pojedini meštani. Verovatno su hapšeni takvi. Isto tako, imaš u policiji u Vukovaru Srbe koji su bili u vojsci SAO Baranja i Zapadna Slavonija. Oni su abolirani i normalno rade u policiji. Znam da je bio pritisak u javnosti u HR, kako takvi mogu da rade u policiji... Dakle, ko je čist, ko nije pljačkao kuće, tukao ili ubijao civile, zatvarao i mučio ljude, nema čega da se plaši.
O državi koja sve temelji na mržnji prema Srbima pišeš kao o najslobodbijoj državi.

Upadanje u kuće od strane ZNG kabadahija je baš odlika slobodarske države.
Mojoj porodici su upravo tako upali u dvorište i maltretirali ih. Jedino ih je prisebnost spasila od duže torture.
Danas u čast te terorističke organizacije otvaraju bulevare...
Ratno vazduhoplovstvo u Hrvatskoj nozi naziv ,,krila oluje''...

Ništa njihova vlast nema protiv Srba, to je mitomanija.
 
На форуму видим преовладава изједначавање хрватског и српског национализма наметнуто у времену титоистичке диктатуре. То би било као да Јевреји данас изједначавају немачки нацизам и сопствени национализам. Можда чак и горе јер Јевреји ипак имају иза себе стотине хиљада побијених и протераних палестинских цивила.

Застрашујуће је да постоје Срби који 2024-е године заступају усташко-црвену идеологију и де факто хрватски национализам.
Сматрам вас идеолозима уништења српског народа, културе и традиције.
 

Hrvati uce ljude sta smeju da pevaju cak i na tudjoj teritoriji? Moguce da je Mrkonjic Grad hrvatski, kao u jesen 1995.godine a pre Dejtona.
Koliko dokon i bolestan mozes da budes...
Kralj Petar je bio i njihov kralj, zaboravili su da su vojsku države u kojoj je vladao dočekivali sa velikodušno dobrodošlicom.

,,Marširala Kralja Petra garda'' bi trebala da se svira na Trgu Bana Jelačića u čast vojske koja je oslobodila Zagreb.
 
Vrh