Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Очекујем да уведу испитивање Турака из Берлина о Косовском боју ("Ко је убио Мурата?") на граничном прелазу Градина, па да онда читамо још разводњавања на Беобилду како и турски жандари траже од Курда да признају да им Саладин није земљак.
 
Moje informacije su sa terena, a tvoje sa rekla kazala. Nigde nije idealno, ovu su vrlo tužni krajevi. Ako ćemo kod šikaniranja i mene su u Srbiji nazivali ustašom zato što sam iz HR. Ovo prvi put pišem, ali pošto vidim da tema prelazi u izigravanje žrtve, da ponovim. Ovde su devedesetih mrzeli i Srbe iz HR, a kamoli Hrvate. Mene su takođe sikanirali što smo siromašni, što moj otac nema sopstveni stan, što smo teško živeli. Tamo smo sve izgubili, a taman smo imali dobar život. Onda opet život ispočetka. Pošto mi je otac bio vojno lice, tamo je izgubio stanarsko pravo. Ovde smo dobili neki ćumez da privremeno živimo. Deca su mi se smejala gde živim i stalno ponavljala da je to zato što sam ustaša. Eto, divna i tolerantna Srbija.

Da ne govorim o šikaniranju Albanaca sa Kosova. Sa mnom u razred išao jedan dečko sa Kosova. Doživeo to da su morali da odu sa Kosova, posle 1999. godine. Samo mi je ispričao deo kako su se ponašali srpski policajci prema Albancima. Često bi prolazili pijacom i onda bi pobacali robu one sirotinje što prodaje robu na čaršavima i kartonima. On je to video sopstvenim očima dok ga je vodila majka. Albanci su oduvek smatrani nižim bićima, kozo.ebima, stranim telom. Da je uspela srpska Oluja na Kosovu, da li bi Srbija slavila taj dan? Naravno, to bi ušlo u džbenike kao brilijatna pobeda.

Dakle, ludilo traje svuda, ali imaj na umu da je tamo bio rat, a da je u BG-u bilo bezbedno. Lako je iz BG-a držati lekcije Srbima iz HR, BIH i sa Kosova. Naučio sam da nikoga ne mrzim, a video sam lošu stranu svih naroda i narodnosti. Nema tu velike razlike.

Pogotovu me ne zanimaju Vučićevske fore, a na radikale sam alergičan.
Одакле ти идеја да сам ја родом из Београда и да сам овде лагодно живео? Моје није рекла-казала, моје је непосредно искуство најближих, па и моје.

То што вучеш паралелу са Косовом ми говори сасвим довољно. Прича о томе да је лудило свуда исто и то речено од једног србина су ми надреалне. Ми смо пострадали у 20. веку између 10 и 20х пута више од свих осталих суседних народа и једини смо у оба рата били на правој страни историје и ту се свака прича завршава.
Нема ту места за никакве паралеле, ни по бројкама, ни по историјским улогама па ни по државотворном праву и наслеђу.

А ако сви ви као појединци наставите да глуматате којекакве белосветске релативизаторе историје, улога и вредности које су/смо заступали то је пречица до нестанка и то и живимо сада. Дели нас воља једне корпорације и једног издајника од губитка и то мало животног простора што имамо у еколошком смислу.

Не можете ви да се повлачите пред силом и посипате пепелом колико они могу и желе да отму, сатру, експлоатишу, потрују...
 
Poslednja izmena:
То што вучеш паралелу са Косовом ми говори сасвим довољно. Прича о томе да је лудил освуда исто речене од једног србина су ми надреалне. Ми смо пострадали у 20. веку између 10 и 20х пута више од свих осталих суседних народа и једини смо у оба рата били на правој страни историје и ту се свака прича завршава

to mi nesto govori o nasoj pameti
 
Говори још више о вредностима и достигнућима једног таквог народа. Сви "велики" мали народи су кроз историју пострадали и били у фокусу борби већих, јачих и бројнијих. То је на жалост нераскидива узрочно-последична веза.

Нивои аутошовинизма данас би тек били неподношљиви да смо којим случајем били "рационални" у тим ратовима као сусједи.
 
Али смо макар били протагонисти, одлучивали о сопственој судбини. За мало смо и успели и прешли на виши ниво. Ови други тек што су се уписали на мапу а већ су инкорпорирани у нешто наднационално и суштински тоталитарно, дакле тек кад је мапа постала само формалност а слобода апстрактна и недостижна вредност за све.
 
Наравно! Живимо у доба индивидуализма и хедонизма и зато је још бесмисленије да се вуче паралела са народима који су у националну "ренесансу" ушли 200 година после нас.

То што је некоме небитан тај темељ не даје му за право да га поткопава. Контрадикторно је.
 
Poslednja izmena:
mozda i treba da se vuce paralela po razlicitim parametrima, da se vidi gde je ko
ko bi strpao korumpiranog politicara u zatvor a ko ce mu dati ministarsku fotelju i tako dalje

ljudi ko ljudi u globalu su svi bedni, tako da to pu grupa samo povecava bedu
 
Па ево, повуците паралелу по тим неким рационалним социо-економским параметрима пошто по историјским ту заиста нема простора за паралеле осим ако није идеја да се српски народ унизи и понизи.

Хрватска је обзиром на стечено једна фантастично корумпирана, неефикасна и сиромашна земља. Они су само неких 30% вишег стандарда, сличног демографског салда а наследише богату Славонију и миленијумски богато и развијено приморје и то у тренутку глобалне експлозије туризма. А ми са друге стране "добили" оријенталне касабе, тамне вилајете и пострадасмо 10х више од њих у последњем веку и константно смо на мети најмоћније империје у историји.

Буквално су једни од ретких који су фејловали више него ми. У Пули наркоманско безнађе, у Сплиту хулигански гето и куповна моћ као у Нишу. То је требало успети. То су сами историјски минимуми тих древних, богатих градова.
 
На испитивању су ми без сувишних појашњења кренули постављати питања шта мислим о Сребреници, Олуји, зашто сам подржала демонстрације против ископавања литијума и написала да је то Србија коју волим. Дотакли су се и Јасеновца, а дошли су и до Туђмана.

СНС соба 101. Само што још не могу да прже струјом али иде се ка томе. Ритопек је била проба.
 
Па ево, повуците паралелу по тим неким рационалним социо-економским параметрима пошто по историјским ту заиста нема простора за паралеле осим ако није идеја да се српски народ унизи и понизи.

Хрватска је обзиром на стечено једна фантастично корумпирана, неефикасна и сиромашна земља. Они су само неких 30% вишег стандарда, сличног демографског салда а наследише богату Славонију и миленијумски богато и развијено приморје и то у тренутку глобалне експлозије туризма. А ми са друге стране "добили" оријенталне касабе, тамне вилајете и пострадасмо 10х више од њих у последњем веку и константно смо на мети најмоћније империје у историји.

Буквално су једни од ретких који су фејловали више него ми. У Пули наркоманско безнађе, у Сплиту хулигански гето и куповна моћ као у Нишу. То је требало успети. То су сами историјски минимуми тих древних, богатих градова.

bolji su u fudbalu
 
На леба да мажу Модрића, сити да буду.
 
Па ево, повуците паралелу по тим неким рационалним социо-економским параметрима пошто по историјским ту заиста нема простора за паралеле осим ако није идеја да се српски народ унизи и понизи.

Хрватска је обзиром на стечено једна фантастично корумпирана, неефикасна и сиромашна земља. Они су само неких 30% вишег стандарда, сличног демографског салда а наследише богату Славонију и миленијумски богато и развијено приморје и то у тренутку глобалне експлозије туризма. А ми са друге стране "добили" оријенталне касабе, тамне вилајете и пострадасмо 10х више од њих у последњем веку и константно смо на мети најмоћније империје у историји.

Буквално су једни од ретких који су фејловали више него ми. У Пули наркоманско безнађе, у Сплиту хулигански гето и куповна моћ као у Нишу. То је требало успети. То су сами историјски минимуми тих древних, богатих градова.

Baš se ne trudiš da zauzmeš iole balansiran stav, iako se slažem u osnovi.
 
Па ево, повуците паралелу по тим неким рационалним социо-економским параметрима пошто по историјским ту заиста нема простора за паралеле осим ако није идеја да се српски народ унизи и понизи.

Хрватска је обзиром на стечено једна фантастично корумпирана, неефикасна и сиромашна земља. Они су само неких 30% вишег стандарда, сличног демографског салда а наследише богату Славонију и миленијумски богато и развијено приморје и то у тренутку глобалне експлозије туризма. А ми са друге стране "добили" оријенталне касабе, тамне вилајете и пострадасмо 10х више од њих у последњем веку и константно смо на мети најмоћније империје у историји.

Буквално су једни од ретких који су фејловали више него ми. У Пули наркоманско безнађе, у Сплиту хулигански гето и куповна моћ као у Нишу. То је требало успети. То су сами историјски минимуми тих древних, богатих градова.
Pula jeste mrtav grad, Split je balkanizovan. Svuda se oseća odsustvo ljudi i kulture, osim u Sloveniji. Ipak, HR je u EU, Šengenu, vezana za zapad. Srbija nema pojma gde tera, vode je kriminalci koje niko ne sme da kontroliše.

Možda je pametnije dati manje života, a dobiti ono što si hteo. Narod je ginuo jer nije znao da je sve to prevara. Ovakva Srbija je mogla da bude i bez toliko žrtava. Skoro svi ratovi od oslobođenja od Turaka, vođeni su zarad povećanja teritorije. Izuzetak je Drugi balkanski rat. Prvi balkanski i svetski su imali za cilj proširenje Srbije. Drugi svetski rat je komplikovan, mnogo frakcija, mnogo politika. Srbi u NDH se borili za goli opstanak, da ne budu ubijeni. Srbi u Srbiji bili okupirani, građanski rat između četnika i partizana.

Sve kad to sagledaš je posledica neracionalne politike i nejasne budućnosti. Političari su bili spremni da opustoše Srbiju, samo da dobiju još teritorija. Nikada narod nije bio bitan, već samo gola zemlja.
 
Ево каже Дачић, биће скинута Северина и још једна певачица са списка за забрану уласка.

Ја бих забранио улазак Вулину, да нас један дегенерик мање брука.
 
Moje informacije su sa terena, a tvoje sa rekla kazala. Nigde nije idealno, ovu su vrlo tužni krajevi. Ako ćemo kod šikaniranja i mene su u Srbiji nazivali ustašom zato što sam iz HR. Ovo prvi put pišem, ali pošto vidim da tema prelazi u izigravanje žrtve, da ponovim. Ovde su devedesetih mrzeli i Srbe iz HR, a kamoli Hrvate. Mene su takođe sikanirali što smo siromašni, što moj otac nema sopstveni stan, što smo teško živeli. Tamo smo sve izgubili, a taman smo imali dobar život. Onda opet život ispočetka. Pošto mi je otac bio vojno lice, tamo je izgubio stanarsko pravo. Ovde smo dobili neki ćumez da privremeno živimo. Deca su mi se smejala gde živim i stalno ponavljala da je to zato što sam ustaša. Eto, divna i tolerantna Srbija.

Da ne govorim o šikaniranju Albanaca sa Kosova. Sa mnom u razred išao jedan dečko sa Kosova. Doživeo to da su morali da odu sa Kosova, posle 1999. godine. Samo mi je ispričao deo kako su se ponašali srpski policajci prema Albancima. Često bi prolazili pijacom i onda bi pobacali robu one sirotinje što prodaje robu na čaršavima i kartonima. On je to video sopstvenim očima dok ga je vodila majka. Albanci su oduvek smatrani nižim bićima, kozo.ebima, stranim telom. Da je uspela srpska Oluja na Kosovu, da li bi Srbija slavila taj dan? Naravno, to bi ušlo u džbenike kao brilijatna pobeda.

Dakle, ludilo traje svuda, ali imaj na umu da je tamo bio rat, a da je u BG-u bilo bezbedno. Lako je iz BG-a držati lekcije Srbima iz HR, BIH i sa Kosova. Naučio sam da nikoga ne mrzim, a video sam lošu stranu svih naroda i narodnosti. Nema tu velike razlike.

Pogotovu me ne zanimaju Vučićevske fore, a na radikale sam alergičan.
Jeste tacno sve sto si napisao, ali si izvukao iz konteksta.

Ovde (a i u celom svetu) svako svakog sikanira. Jedan kod mene u srednjoj bio iz Visnjice, prvi dan dobio nadimak seljak. Sikanira i med sestra pacijente i sef zaposlene, uvek se nadje razlog za nasilje.
 
Jeste tacno sve sto si napisao, ali si izvukao iz konteksta.

Ovde (a i u celom svetu) svako svakog sikanira. Jedan kod mene u srednjoj bio iz Visnjice, prvi dan dobio nadimak seljak. Sikanira i med sestra pacijente i sef zaposlene, uvek se nadje razlog za nasilje.
Poenta da odgovorim ovima koji idealizuju društvo u Srbiji. Svi ostali su grdni, mi smo super. Znam, nasilje je obeležje srpskog društva.
 

Hrvati uce ljude sta smeju da pevaju cak i na tudjoj teritoriji? Moguce da je Mrkonjic Grad hrvatski, kao u jesen 1995.godine a pre Dejtona.
Koliko dokon i bolestan mozes da budes...
 
Vest bi bila da su u Imotskom pevali nešto drugo.
 
Vrh