Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

@centarfor Pa dao sam ih toliko na temi o dostavljačima... Juče nisam radio a danas krećem popodne od pola 6 do 23h ako sve bude po planu 🙂🙂

I onda idem udarnički narendih 7 dana...

Pa ću da pišem hoće li 15.6 da me plate pošto nemaš nikakve ugovore o bilo čemu sem da im pazar uplatiš kad kreneš da radiš sa kešom, samo si to potpisao 🙂

U svakom slučaju dobar eskperiment da osetim liberalno kapitaliatički sistem u punoj meri dok stvaraju novu vrednost ni iz čega uz gotovo besplatnu radnu snagu i dobar marketing i tako dok ne porobe neki novi blok u novom ratu da bi im nakaradni sistem opstao...
 
Skolovan, emancipovan, nadaren, elokventan, pravnik... a svelo se na fizikaliju bez mnogo razmisljanja. Nadam se da ces se brzo vratiti svom izvornom sebi posle tog eksperimenta :)
 
Ah, pa to je "Tvojih 5 minuta". Onda ne treba da čudi. 🙂 Pekarska fabrika sa najboljom opremom u Srbiji ali najgorim odnosom prema zaposlenima i mušterijama.

Baci pogled na slike ovde:

Nažalost, deo su dobro uigranog kartela tako da nemaju mnogo alternativa i konkurenata, bar ne po objektima najvećeg lanca (takođe kartela) - Deleza.

Jedemo najgoru hranu u Evropi. Al nema veze, bar je i najskuplja.
Сад сам погледао слике и прве две су ми се смучиле. Страшно шта раде са храном. За то треба фирма да плати велике казне, а запослене сместити у затвор, или за казну да поједу то што су оставили да пропада.
 
Skolovan, emancipovan, nadaren, elokventan, pravnik... a svelo se na fizikaliju bez mnogo razmisljanja. Nadam se da ces se brzo vratiti svom izvornom sebi posle tog eksperimenta :)

Najviše mi se dopada ovo nadaren od ostalog vajde nema...

Posao kao i svaki drugi ima svoje prednosti i mane. Navešću ih sve jednom kad podvučem crtu posle par meseci. 🙂
 
Нажалост класично непостојање континуитета угоститељских објеката у БГу осим пар изузетака мада се често ради само о имену.
 
Profit se pored povecanja cena povecava i smanjenjem ljudstva, obicno krene od niskoprofilnog. Otpustis 8 kasira i napravis redove. Ubacis samousluzne kase da kupci budu i kasiri i time povecas profit, a kupci budu zadovoljni jer nema redova.
InstagramStory_moj_beo_grad__3389006517643645961.jpeg
 
Opet se vraćamo na ostale prodavnice. Imam lokalnu ideu, više kasa. Uvek jedna radi. Red do pola prodavnice, samokase prazne. Tako da ovo gore isto ne pije vodu.
 
Njima treba lek iz Kalifornije, gde se masovno uklanjaju te kase jer su gradjani pokazali da uzmu avokado i otkucaju recimo krompir tako da su gubici prodavnica znatno nadmasili troskove koje su ranije placali radnicima kroz plate i doprinose. Nadam se da ce slicno da bude i kod nas.

 
Што се надаш? Је л` ти тешко да радиш то што иначе раде касири?

Способности запослених у самопослугама су постале толико мале, да је много лакше радити са касом него нпр. са екипом у новом Максију у 29. блоку. Ускоро ће свуда да буде тако.
 
Што се надаш? Је л` ти тешко да радиш то што иначе раде касири?

Способности запослених у самопослугама су постале толико мале, да је много лакше радити са касом него нпр. са екипом у новом Максију у 29. блоку. Ускоро ће свуда да буде тако.
Što bi radio posao za koji je neko drugi plaćen? Da bi ostavio dodatnog profita našim lancima koji imaju najveće marže u Evropi?
 
Što bi radio posao za koji je neko drugi plaćen? Da bi ostavio dodatnog profita našim lancima koji imaju najveće marže u Evropi?
Ili ako na primer svoje vreme vrednujem vise (koje bi u suprotnom izgubio u tim redovima) od tog dodatnog profita koji bi im ostavio?
 
Što bi radio posao za koji je neko drugi plaćen? Da bi ostavio dodatnog profita našim lancima koji imaju najveće marže u Evropi?
Nema ljudi u Beogradu za najosnovnije poslove, aman, pa to se primeti na svakom ćošku. Niti može iko od sirotinje da se doseli u Beograd zbog rasta cena nekretnina - jedino da spavaju po deset u stanu ko Kinezi devedesetih, ali to naši ljudi ipak neće.

A zato ima ko hoće: još malo da inflacija i tržište rada podignu plate, i doseliće će vam se iz najsiromašnijih zemalja 100.000 ljudi zbog kojih nećete biti srećni - i isti će pitati: "A što nije mogao da radi robot..."

Nema nama spasa, osim od mašina.
 
Ili ako na primer svoje vreme vrednujem vise (koje bi u suprotnom izgubio u tim redovima) od tog dodatnog profita koji bi im ostavio?
Ti budi kasir, niko ti ne brani.
Nema ljudi u Beogradu za najosnovnije poslove, aman, pa to se primeti na svakom ćošku. Niti može iko od sirotinje da se doseli u Beograd zbog rasta cena nekretnina - jedino da spavaju po deset u stanu ko Kinezi devedesetih, ali to naši ljudi ipak neće.

A zato ima ko hoće: još malo da inflacija i tržište rada podignu plate, i doseliće će vam se iz najsiromašnijih zemalja 100.000 ljudi zbog kojih nećete biti srećni - i isti će pitati: "A što nije mogao da radi robot..."

Nema nama spasa, osim od mašina.
Povećaš plate za toliko koliko plaćaš te "robote" i biće radnika. Nemam ništa protiv potpuno automatizovanih prodavnica kao npr amazon store gde ti je svaki artikal koji uzmeš automatski iskucan i samo izadješ ali imam protiv ovih polovičnih rešenja gde ti pored skupe hrane još nude da budeš i sam svoj kasir da ne bi plaćali ljude, a kasira ima. Nije da je potrebna neka nauka da budeš kasir pa da je potreban neki pismeniji kadar niti su jedini koji nude te plate. Znam da je haos sa radnicima ali je problem što su kasiri uglavnom i pakeri i magacioneri, a oni neće zapošljavati dodatno ljudstvo. Uglavnom ko pored svog zanimanja želi da bude i kasir, samo napred.
 
Da ostavljam profit lancima dostavljaca... lol

Obrni okreni ostavljaces nekom lancu neki dodatni profit...
 
Vrh