Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Ispričaj nam neke detalje za USA i Nemačku. Ja sam pre slušao priče kako se samo u Srbiji dešava ovo ili ono (npr. slučaj sina od Mitrovića) kad sam jednom naleteo na vest gde je isto tako sin nekog bogataša u LA ubio devojku autom i takođe se izvukao i to mi je bilo neverovatno jer su ljudi govorili kako se na Zapadu zakon poštuje i pravosuđe radi posao ali ipak nije tako sjajno kao što sam mislio i ko zna kakvih priča ima po svetu samo što mi iz Srbije teško možemo da saznamo.
Tako je uvek bilo i biće. Svi smo mi jednaki samo su neki jednakiji:

 
Za Nemačku mi ovaj iz Dortmunda rekao da imaju rekorde po broju lažnih bolovanja i da su šampioni u vatanju krivina.
Nepogrešivo gotovo u svakom postu gde zapocnes propoved da je "isto sranje" na kraju ti ipak negde promakne konstatacija da je tamo ipak bolje (kao u ovom slucaju)...

Za Ameriku ne znam, nisam živeo tamo, poznajem i ja ljude ali smatram da to nije dovoljno kakovbih kredibilno diskutovao na tu temu...

Ali što se tiče Nemačke, na stranu to što sam jedno (kraće) vreme živeo i radio, poznajem toliko ljudi (što naših jugosa, što turaka, što čistolrvnih nemaca) pa se smatram kompetentnim da o istoj diskutujem:
Hajde da krenemo od radničkog života tj da se nadovežem na tvoju (inace u velikoj meri istinitu) tvrdnju,
dakle godisnji odmor je u proseku 30 dana (u srbiji znas i sam koliko je) i plus ima vise praznika,
za koriscenje (pa i zloupotrebljavanje) bolovanja ti se u 90% slucajeva nista nece desiti (u srbiji znas i sam sta ti sleduje, a cesto cak i kad ti stvarno zatreba bolovanje),
samo dnevno radno vreme (ono realno ne na papiru) je dosta kraće (u srbiji ti je situacija tu sigurno poznata),
zastita na radu kako fizicka tako i pravna, tj stvari koje su u srbiji pravilo - tamo ako imas legalan boravak (pa si samim tim na "belo") bukvalno si nezamislive stvari koje masa nasih ljudi kod privatnika dozivlajva (hint: zene koje bi da radjaju na primer)
Ajmo sad na plate radnika - tu stvarno ne bih trosio reci jer je opste poznata, ok razlika u platama se smanjila u korist srbije (ali ne mnogo) ali se isto tako i razlika u cenama goriva i kirija isto tako smanjila ali na štetu srbije, dok su maloprodajne cene "tu negde",
13ta pa i 14ta plata su često sretani pojmovi dok se za obicnog radnika u srbiji to nalazi samo u mašti (da sad ce se neki it-jevac iz be ge-a javiti kako on ima ali to je za širu sliku bitan podatak koliko i "beogradski minimalac"),
Zdravstvena zaštita - mislim da tu apsolutno ne treba trositi reci, dovoljno godina imas da ti je jasno kakav glib je u srbiji u vezi sa tim (posebno za obicne radnike tj prosecnog coveka) a i podatak o ocekivanom zivotnom veku muskarca dosta govori - dakle situacija apsolutno neuporediva!
Zagadjenje - takodje besmisleno cak i pisati,
Transport - gradski transport isto nema smisla porediti a boga mi ni medjugradski
Saobracaj, cik vozi tamo i radi stvari koje su ovde redovna pojava!
pa samo jutros je majmun u bzđ (iako su ga prosirili na 3 trake) vozio po trotoaru i majke sa kolicima su mu se sklanjale a to je svakodnevna slika!
Omladina - da ima ih prostih i retardiranih ali neuporedivo manje nasilnih i krvožednih!
Itd
Itd
Itd
ovo su stvari koje su bitne za obicnog coveka

Iskreno dok sam ovo sve pisao, iznervirao sam se koliko je razlika ocigledna da sam hteo dbavicim telefon i ne objavim komentar jer neveruem da upste to sve mora i da se piše - u prethodnim postovima sam džentlmenski prihvatio tvoju konstataciju da je "manje lošije" ali nakon što sam evo izdvojio vreme zakljucujem - mnogo je bolje!
Usotalom i zvanicne statistike kao i migracioni saldo srbija-nemacka (ubedljivo na strani nemacke) kao i broj povrstnika u srbiju vs. broj izbeglih iz iste ti jasno govore o tome...
I pazi sad ne moramo toliko daleko da idemo, mozemo evo u Sloveniju ili Austriju?
Druze mogu ovde ovako da pricam i za istocnu evropu da je suma sumarum bolje - tako da, ljudi uopste nisu glupi sto se i dalje iseljavaju...
Ti ces se naravno kao sto je to ovde manir drzati slepo svojih verovanja, traziti "trn u oku" i negirati realnost tj cinjenice ali to je vec tvoj problem - sto se kaze: psi laju, karavani prolaze (kao i život)...
 
Poslednja izmena:
MIslim da grešite po pitanju zloupotrebe bolovanja, bar u Austriji to rade većinom naši ljudi iliti razni migranti. Poptuno isto kao i ovde i mislim da živite u velikoj zabludi ako mislite da ovde nema bolovanja ili dobiješ otkaz čim odeš na bolovanje dok sama država donosi zakone kako bi se te zloupotrebe smanjile na minimum. I ne, ovde nije problem bolovanje pa da se neko "plaši", problem je zloupotreba bolovanja.

Amerika je druga priča, ne verujem da bi postojao "Mitrovićev sin" u Nemačkoj, Austriji... a ovde je svakodnevica postala da neko nekog ubije ili pregazi na pešačkom prelazu. To je ta "sloboda" i nekažnjavanje. Ni Nemac se nije naučen rodio već je osetio po džepu.
 
Само да се разумемо око пешаког прелаза - Митровићев син је одговаран што је побегао са места несреће и није указао помоћ особи коју је ударио, а која је прелазила улицу на црвено светло, како то обично пешаци и чине.
 
Само да се разумемо око пешаког прелаза - Митровићев син је одговаран што је побегао са места несреће и није указао помоћ особи коју је ударио, а која је прелазила улицу на црвено светло, како то обично пешаци и чине.
Begstvo sa mesta nesreće, neukazivanje pomoći, prebrza vožnja daleko iznad dozvoljene brzine, ugrožavanje bezbednosti saobraćaja, nesreća sa smrtnim ishodom... sve to je dovoljno za zatvor od par godina i to da budu blagi. Da li je crveno ili ne ne znam ali si svakako dužan da obraćaš pažnju na saobraćaj i poštuješ pravila. Naravno zakon ne važi za sve. Ajde probaj da ne propustiš pešaka kada zgazi na pešački u bilo kojoj zemlji Evrope kao što se kod nas svakodnevno radi.
 
Pa i ja isto mogu da kažem za tebe.
Samo sto pokazatelji o migracijama, statisticki pokazatelji, itd... govore u korist mene a ne tebe...
Ja bih se recimo zapitao da li sam ja u pravu ako tvrdim da je tamo "isto sranje" a sva statistika govori suprotno kao i kolicina ljudi koja odlazi i koja se ne vraća ovde...

P.s. pitaj tog iz dortmunda kad je vec tamo isto njesra ko i ovde - sto se ne vraća onda?
poznajem i ja sijaset nasih sto kukaju na ovo na ono a na samu pomen da se vrate krenu da trokiraju..
ja sam se sâm se vratio ali sam za to imao razloge licne prirode...
 
Poslednja izmena:
MIslim da grešite po pitanju zloupotrebe bolovanja, bar u Austriji to rade većinom naši ljudi iliti razni migranti. Poptuno isto kao i ovde i mislim da živite u velikoj zabludi ako mislite da ovde nema bolovanja ili dobiješ otkaz čim odeš na bolovanje dok sama država donosi zakone kako bi se te zloupotrebe smanjile na minimum. I ne, ovde nije problem bolovanje pa da se neko "plaši", problem je zloupotreba bolovanja.

Amerika je druga priča, ne verujem da bi postojao "Mitrovićev sin" u Nemačkoj, Austriji... a ovde je svakodnevica postala da neko nekog ubije ili pregazi na pešačkom prelazu. To je ta "sloboda" i nekažnjavanje. Ni Nemac se nije naučen rodio već je osetio po džepu.
Pa nece bas biti da je potpuno isto kao i ovde, pogotovo van beograda i ns!
Naravno ne govorim o javnom sektoru mada i tu imamo one ugovore ppp gde radnik skoro da i nema prava...

...to me podseti i na kapilarne glasove kao i ucene sns-a radnim mestima (najobicnijim) gde jos uvek masa ljudi pristaje na te ucene i ne moze da im se odupre obzirom da im cele porodice zavise od te crkavice
 
Ti što su ucenjeni dolaskom na mitinge su ili dobili posao preko stranke ili rade u javnim ustanovama. Evo ja sam najviše problema sa zloupotrebom bolovanja imao van Beograda, gde se svi znaju pa imaju ponekog lekara koji će im otvoriti bolovanje na mesec, dva. Isto tako sam sad u Beču kada sam bio upoznao par naših ljudi koji su na "bolovanjima", a bolovanje im je otvorio pogadjaš, naš lekar :) Lično nemam problem da neko ode na bolovanje i više meseci kada mu zaista treba ali sam baš protiv zloupotrebe istog jer to košta i poslodavca i državu tj nas.
 
Ti što su ucenjeni dolaskom na mitinge su ili dobili posao preko stranke ili rade u javnim ustanovama. Evo ja sam najviše problema sa zloupotrebom bolovanja imao van Beograda, gde se svi znaju pa imaju ponekog lekara koji će im otvoriti bolovanje na mesec, dva.
Pa to je i poenta oko tih ucenjenih, da su mogli sigurno ne bi trpeli to nego trpe zbog posla jer nemaju alternativu i time prehranjuju porodice...
mada znam sad vec dosta slucajeva koji su se oslobodili toga - upravo bezanjem preko!

Van beograda kod provincijalskog gazde koji ima jos par takvih radnika na lageru, bas mi je tesko da zamislim kako ljudi zloupotrebljavaju bolovanje sorry...
masu slucajeva znam gde ljudi rade vidno bolesni i nikom nista!
Naravno odumiranje provincije i depopulacija ce resiti taj problem vremenom tako sto taj gazda nece imati rezervu na lageru pa ce morati makar elementarne stvari da postuje (dok mu ne uvezu neke crnce)

P.s.
U bugarskoj su se dosetili da stanu na put laznim bolovanjima tako sto bi uveli da dok si na bolovanju ne mozes da ides preko (u grcku lol) i cela halabuka se digla pa je zamisao propala iako tesko da je bila i ostvariva u praksi..
 
Poslednja izmena:
Pa to je i poenta oko tih ucenjenih, da su mogli sigurno ne bi trpeli to nego trpe zbog posla jer nemaju alternativu i time prehranjuju porodice...
mada znam sad vec dosta slucajeva koji su se oslobodili toga - upravo bezanjem preko!

Van beograda kod provincijalskog gazde koji ima jos par takvih radnika na lageru, bas mi je tesko da zamislim kako ljudi zloupotrebljavaju bolovanje sorry...
masu slucajeva znam gde ljudi rade vidno bolesni i nikom nista!
Naravno odumiranje provincije i depopulacija ce resiti taj problem vremenom tako sto taj gazda nece imati rezervu na lageru pa ce morati makar elementarne stvari da postuje (dok mu ne uvezu neke crnce)
Grešiš jer nemaš dodira sa istima. Ovi prve trpe jer im se svidja posao. Ko ne bi voleo da ne radi išta i da bude plaćen za to? Alternativa svakako postoji pogotovo danas kad je deficit sa radnicima. Van Beograda se itekako zloupotrebljavaju bolovanja, a ako ne veruješ meni koji imam lična iskustva ti onda veruj dragstorskim pričama ali to te svrstava u one priče koje si zamerao Benderu. Bolovanja i zloupotrebe su iste svuda, razlika je samo što će van Beograda lakše naći nekoga da radi za taj novac tj nećeš morati da daješ veću platu za isti posao kao što to moraš u BG-u. Evo, moj kum je dobio neke zdravstvene poteškoće, u firmi su mu ponudili lakše radno mesto ali je odbio i dao otkaz jer je i plata manja na tom radnom mestu tako da te priče kako poslodavci van Beograda ništa ne poštuju su samo to, prazne priče. On je mogao da ćuti i da krije svoje stanje, radio bi na tom mestu jer tu želi, svidja mu se plata i ti bi rekao eto zli poslodavci muče čoveka bespotrebno.
 
Pa da nisam skoro sastavio celu jednu godinu u teskoj provinciji gde sam se svojim ocima nagledao svega i svacega, ne bih polemisao sad na tu temu naravno...
Ono mi je bilo toliko jezivo kako ti ljudi zive i sta sve trpe i kako stvarno ne mogu nista da urade po tom pitanju (osim srecnika koji dobro znaju neki zanat pa na pecalbu)

P.s. naravno govorim o obicnim ljudima koji nisu bas u cvetu mladosti, sljakerima ne o iskusnim zanatlijama ili drugim profesionalcima koji nesto znaju i umeju,
a ljudi su neretko vezani za neko mesto ne svojom voljom vec spletom okolnosti (bolesni roditelji, deca, nemanje dovoljno resursa za neku vecu promenu ili preseljenje, itd...)
 
Msilim da je sad prica otisla u nekom drugom smeru,
nisam ja rekao da kod nas zloupotreba bolovanja nepostoji - ali je cinjenica da sto je mesto nerazvijenije i pasivnije to je mnogo teze tako nesto izvedsti i u dosta slucajeva skoro i ne moguce bez posledica -
- replicirao sam benderu na tu trmu jer sam razumeo da je on to rekao u kontekstu kao da je to nesto loše preko, u fazonu jao vidi u nemackoj zloupotrbljavaju bolovanje - pa to je za naseg prosecnog coveka extra i veliki plus za nemacku!
 
Pa eto, Ja sam skoro čitav život bio u provinciji i znam kako se dobijaju pojedini poslovi jer ih skoro sve lično znam. 90% njih ne želi da promeni to jer im odgovara da ne rade išta. Bilo je jezivo pre 10god istina jer posla nije bilo ali danas je drugačija situacija. Jednostavno se nema volje ni želje za promenom za većinu tih ljudi. Ne kažem ni da nema poslodavaca koji zloupotrebljavaju situaciju, ima ih ali isto tako kažem da ima i radnika koji zloupotrebljavaju svoju poziciju jer čim dobiju ugovor za stalno situacija se drastično menja. Evo jedna radnica (van Beograda) mi je otvorila bolovanje nakon samo mesec dana rada, dva meseca bila na bolovanju i dala otkaz jer je dobila bolju ponudu. Ne leži vraže nedavno me je kontaktirala da joj popunim oz7 obrazac (3 meseca je radila kod novog poslodavca, ne znam od kada je na bolovanju), dakle i na novom radnom mestu je otvorila bolovanje i verujem da će i tu ili dati otkaz ili dobiti. U predhodnoj firmi za koju sam radio bilo je 3 radnika u jednom mestu koji su bili na bolovanju duže od godinu dana i sva su lažna (za to radno mesto je potrebno dva radnika, a firma je zaposlila 5 zbog bolovanja). Čak je i rfzo odbio da isplati bolovanja jer je tad važio zakon da se bolovanja ne sabiraju ako su pod drugom šifrom.

nisam ja rekao da kod nas zloupotreba bolovanja nepostoji - ali je cinjenica da sto je mesto nerazvijenije i pasivnije to je mnogo teze tako nesto izvedsti i u dosta slucajeva skoro i ne moguce bez posledica -
Teže jeste izvesti jer je ponuda radnih mesta ograničena pa će biti na istom, ako ne i gore ali mnogo lakše jer svi poznaju nekog doktora koji će im prepisati bolovanje bar na nedelju, dve, mesec pa neće ući u oči poslodavcu. Pa bre moja sestra od tetke je bila na lažnom bolovanju 3 meseca jer je komisija odbila da joj produži porodiljsko, a ona nije htela da da dete u vrtić i pored ponude da radi pola radnog vremena (doduše to je bilo u Beogradu). Tako da stoji i to što ti pričaš, teže je izvesti u manjem mestu jer posledice mogu da budu gore nego u Beogradu gde je teže naći radnika i gde se sutra možeš zaposliti u drugoj firmi ali nije da se ne dešava ili se dešava veoma retko. Ne vidim razlog za lažna bolovanja, ok ako poslodavac nije korektan prema tebi pa da mu malo vratiš ali ako ti se ne svidja i misliš da vrediš mnogo više onda budi čovek i promeni posao. Ako vrediš relativno lako ćeš naći posao što je i bolje nego da cupkaš u mestu i budeš nezadovoljan. I u manjim mestima je počeo da bude haos sa radnicima jer svi odu za Beograd ili preko.

No da ne dužimo dalje na tu temu.
 
Poenta je bila da su neke stvari drastično drukčije od onoga što se ovde priča o Nemačkoj. Dosta stvari koje se pričaju su važile nekada. Danas sve manje.

Što se bolovanja tiče, ja nisam ni od ljudi koji podržavaju lažna bolovanja ni od onih koji ih odmah osuđuju. Lično do sad nisam bio na bolovanju (koristio sam slobodne dane, jer obično mi zatreba 2-3 dana oporavka a mrzi me da otvaram bolovanje i drndam se po raspalim domovima i ordinacijama). I na svom poslu imam ljude koji zloupotrebljavaju bolovanje a ostatak godine zazjavaju i ne rade puno.

Ali isto tako znam par osoba koje rade u takvim kompanijama i uslovima da moraju da otvore lažno bolovanje da prosto ne bi pukli i uzeli kalaš pa sredili druge ili sebe. Zato me npr nervira kada dođe jedan pravnik na čelu države bez dana radnog staža i kaže kako ima previše bolovanja i kako odbija i da pomisli na 35-časovnu radnu nedelju. Brate moj lepi, da te stavimo takvog razmaženog i iskompleksiranog u prosečan kol centar, pa i ti bi kukao za bolovanje posle 3 meseca ili bi prosvirao glavu sebi ili nekome drugom.

Tako da meni je to široka tema i zavisi od slučaja do slučaja. Ne podržavam ljude koji ne rade/rade malo a zloupotrebljavaju bolovanje. Podržavam ljude koji, usled manjka alternativa i nekorektnosti poslodavca, uzmu bolovanje od nedelju-dve.

A za Nemce sam pisao jer ovde važi stereotip da su oni veliki i efikasni radnici, a to u današnje vreme baš i nije tačno. Kao što su zadnjih godina i Japance provalili da masa njih ne radi toliko koliko deluje, nego čame i glume da rade da se ne bi osramotili.
 
Što se bolovanja tiče, ja nisam ni od ljudi koji podržavaju lažna bolovanja ni od onih koji ih odmah osuđuju. Lično do sad nisam bio na bolovanju (koristio sam slobodne dane, jer obično mi zatreba 2-3 dana oporavka a mrzi me da otvaram bolovanje i drndam se po raspalim domovima i ordinacijama). I na svom poslu imam ljude koji zloupotrebljavaju bolovanje a ostatak godine zazjavaju i ne rade puno.
Ovo podržavam. I moji radnici me pitaju za dan, dva , tri kada im treba nešto da završe umesto da otvaraju bolovanje i to im ne odbijem od odmora. Lično i Ja nikada nisam bio na bolovanju, ne vidim potebu osim ako se baš raspadam od temperature pa ne mogu ni glavu da dignem dva dana i uvek su mi poslodavci izlazili u susret da nikada nisam morao da uzimam bolovanje i da mi je trebalo 5 dana. Znaju ko sam i kako radim.

A za Nemce sam pisao jer ovde važi stereotip da su oni veliki i efikasni radnici, a to u današnje vreme baš i nije tačno.
Kao što rekoh većina migranta tamo otvara bolovanja, oni jesu stanovnici Nemačke ali nisu Nemci. A dodatno i Nemci (Austrijanci... ko god) dodatno pizde zbog migranata jer iskorišćavaju sistem pa je i moguće da neko iz bunta otvori bolovanje. Ne mogu da tvrdim jer nisam u Nemačkoj već samo po pričama naših ljudi tamo (moje dragstorsko razmišljanje). Postoji i onaj vic kada Mujo ode u Nemačku pa sretne Srbina, pa sretne Bosanca, pa sretne nekog Arapina, pa sretne Turčina... na kraju popizdi i pita pa gde su Nemci, a ovi im odgovaraju "pa verovatno rade".

Bilo kako bilo i Sodarac je u pravu, definitivno nije isto kao kod nas. Razlika se smanjila da ali i dalje je poprilično bolje, što migracije potvrdjuju.
 
Pojedini roditelje te ubijene dece ne misle tako

Opšte je poznato da postati roditelj zahteva baš puno mišljenja.
 
@mariks
nemoj pogresno da me shvatis, nije da ti ja ne verujem ili da se ne slazem sa tobom, svakako da nije ista situacija od pre 10 godina, al opet nije isto recimo u lupam trgovistu ili u zaječaru msm i stepen provincijalnost i pasivnosti ima svoju gradaciju pa samim tim sto je to veće - to su i prava radnika gora tj radnici su lakse zamenljivi,
a u bliskoj buducnosti kako se bude odumiralo tako ce ta situacija biti bolja...
Jbg neko ima problem u glavi da prelomi i spase se bede al neko opet ima objektivne faktore koji ga sputavaju u tome...

Stvari koje sam ja nabrojao u mojoj replici benderu su proverljive i merljive - jeste da razlika nije toliko drasticna kao 2000te godine ali za obicnog coveka jeste dosta bolje, definitivno...
I ponavljam za bolje ne mora se ici cak u nemacku, evo u sloveniji je takođe mnogo bolje,
pa smo recimo imali u temi cene nekretnina primere sa bugarskom gde je isto bolje (ali razlika naravno nije tolika), za obicnog radnog coveka....

Jedini ko ima interes da banalizuje tu priču i svodi je na "ma svuda je isto njesra" je vlast,
I mozda oni koji bi hteli da idu ali ili nemaju peljtu ili mogucnosti pa se hvataju za kiselo grozdje

Apropo laznih bolovanja u nemackoj, skoro je jedan drugar (obican sljaker nosta specijalno) dobio prilicno lep neocekivan bonus na kraju finansijske godine, razlog: ni jednom nije isao na bolovanje tokom tr godine! Lol
 
Poslednja izmena:
Ispitni rad Ane Ninković na FDU "Nasilje nad ženama u domaćim pesmama" i žestoke reakcije. Doduše, neki su delovi pesama više ili manje izvučeni iz konteksta, neke su manje očigledna ironija, ali većina nažalost nije ništa od toga. Ovo je jedna zaista mračna slika.


 
Govorim o tom fenomenu da obični i radni ljudi najviše nadrljavaju i da malo para (ne bogatstvo) danas može da ispegla mnoge zločine i potkupi mnoge sudije. Ili da rasna ili manjinska karta spasi čoveka robije jer je, eto, pripadnik manjine.

Svašta. Toliko si spominjao Smajlovićku a sad relativizuješ bezgranično danima. Samo jer a priori mrziš ne znam levičarenje, woke kulturu, feminizam, black lifes matter i sve bi upodobio tom tvom tiho desnom narativu.

Mi imamo dato potpuno zeleno svetlo kriminalcima koji su u sprezi sa vlašću ili na vlasti da rade šta hoće i ne odgovaraju nikome. Šta ti tu nije jasno?

Nije to neka pravna praznina na koju se neko izvlači pa su sudijama vezane ruke, neke tanane razlike i fino tjunovanje oko presuda, nego dibidus zaglibelo nasilno društvo, gde svako može da te premlati i ne odgovara za to i pre svega si nezaštićen ako si u manjini, protiv vlasti, opozicija vlasti, nisi u zaleđu vlasti tako da se izrazim itd. Uopšte ne kapiram šta te spopalo pa kao sve to ne vidiš... Ispada kao manjine se provlače i kao da su same odgovorne za teror, a potpuno je obrnuto.

Nisu isti uzroci nasilja ovde i tamo. Naravno da ga ima svuda. Pitanje je u kojoj meri. Ovde ga ima puno na ovako mali broj stanovnika, a uzrok je gotovo potpuno nepostojanje sistema zasnovanog na vladavini prava i otvorena podrška nasilju, gde se samo deklarativno, tobože i gotovo otvoreno cinično, boriv protiv.

To korene da ne kažem komplekse vuče od 90tih a sad nam svima j.m. to g**** koje nam je državu otelo.
 

Mi nismo u ličnom sukobu, ja ga poznajem odavno, ali nismo ni u kakvom kontaktu. Pisao sam tekstove o bivšem načelniku novosadske policije Slobodanu Malešiću, koji je Lađevićev kum. Pretpostavljam da je to jer nismo u ličnom sukobu. Počeo je da me vređa i onda sam krenuo da se udaljavam, on mi se zatim uneo u lice i udario me.

Nakon udarca je nastavio da me vređa, a kada sam rekao da ću pozvati policiju, rekao je: ‘samo napred, reci im da sam gore'“, dodao je Cvijić.
 
Po saznanju iz medija da je u centru Beograda napadnut novinar Vuk Cvijić, glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović dao je nalog Prvom osnovnom javnom tužilaštvu da postupi i utvrdi sve okolnosti ovog slučaja.

Hitno je naloženo da se identifikuju i procesuiraju napadači, jer nasilje i napadi na novinare ne smeju biti tolerisani.
Dodao bih i da nekada tužilaštvo pokrene postupak ali se on ne obradjuje dalje čisto da se zadovolje narodne mase. Skorašnje iskustvo sam imao kada sam saznao da je jedna tržišna inspekcija dirnula u firmu bliskoj vlasti slučajno. Na pitanje inspektora njegovim nadležnim "šta sad da radim, brišem sve ili..." dobio je odgovor "ništa, ti si svoj posao odradio i postupio po prijavi, to što mi nećemo ništa da preduzmemo povodom toga je naša stvar". Tako i ovo verovatno, pokrenuće kao neki postupak ali se ništa neće uraditi po tom pitanju.
 
Ovo od danas po ka zna koji put sublimira to gde smo. Kakva Amerika. Imaju oni svojih problema i izazova, ali to poređenje neuporedivog ne rešava naše probleme. Još možes misliti manjine će da izbegnu kaznu. Crnce ko glinene golubove strelja bela uniformisana većina kad joj se ćefne, a Bender vidi manjine kao problem... Začiniš tako recenicom u toku posta baš kao Ljilja Smajlović onako uzgred, od žrtve praviš teroristu... Koje se manjine ovde izvlače? Manjine uz vlast i koje imaju moć. Koliko su onda manjina... Uopšte ne znam šta ti znači ta rečenica koju sam ti boldovao.
 
Vrh