Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje


Pre par meseci je na vest o zataskavanju nasilja u skoli pa i psihicko zlostavljanje zrtve nasilja od strane nastavnog kadra prokomentarosano kao pozeljno a popljuvana majka zrtve nasilja koja je sa tim izasla u javnost...
Naravno potpuno neadekvatan kadar (većinom) je opet posledica namernog neulaganja i devastiranja prosvete kako bi se naštancale nove generacije nasilnih frustriranih debila lojalnih velikom vodji...
Skoro je deo nastavnog kadra protestvovao protiv nasilja koje je čak i njih zahvatilo (normalno mali delikvent kad vidi da moze da maltretira drugu decu bez posledica i da je to cal drustveno pozeljno - precice kad tad i na nastavnike...), a bili su id strane radikalskog rezima okarakterisani kao opozicioni jurišnici...

Radikalski monopol vlasti je ovde uzrok svih zala, njihove vrednosti su bahatost, nasilje i pljackanje sopstvene drzave i eto sta se desi kad im podariš neogranicenu vlast...
 
Школство нам се потпуно срозало.
Takvo je već decenijama. Nastavnici su uvek čuvali pre svega svoje dupe. Jedino što to sada izadje u javnost. I svaka priča o školstvu se svodi na to da li nastavnici imaju dovoljno velike plate, da li ih roditelji maltretiraju, a recimo nije problem što se zaposliš kao nastavnik (ili kako vole da kažu profesor iako je to svuda u svetu doktor nauka) i imaš taj posao doživotno bez obzira na kvalitet rada. Zamislite neku drugu profesiju gde je jedino dovoljno da imaš fakultet i dobijaš posao do penzije bez mogućnosti otkaza.
 
Uhvatili jednog od ubica:

I šta će sad biti?
Pa ništa opšte je poznato da radikalsko tužilaštvo i sudstvo neguje mlade delikvente i ubice jer kad tad mogu da posluze kao deo ss/sns divizija...

Ako se.jos neko seca sta je bila jedna od prvih stvari koje su radikali uraradili prilikom svog ponovnog dolaska na vlast?
Pa.zakon o amnestiji i pustanje armije ubica, razbojnika, secikesa i ostalog šljama iz zatvora gde su većinu regrutovali za prevaspitavanje nelojalnog stanovnistva a i clanstva...
 
Ivan Asodi Rus i njegov ortak su u porti crkvi prebili i izboli coveka na smrt zato sto im je rekao da ne mogu tu da uriniraju.

Par godina kasnije je ubijen.

Prvo su se Delije i slicni sa tugom oprastali od heroja, a sada mu je nikao ogroman mural na sred Pozeske. Zanimljivo, bas pored bilborda gde su naprednjaci, tako da je sva mafija na jednom mestu i moze da se uhvati u jednom kadru.

Tako da, ocekujte kroz par godina murale za ove ubice.

Urooooos Miiiisiiiic!!!
 
Мислим да је јадно свако убиство у несрећу у граду сводити на предизборбу кампању. Од Рибникара па надаље. Разумем када постоје јасни пропусти државе као што је оно у Дубони и Младеновцу, али сада да за свако убиство буде крива данашња власт је контрапродуктивно за те који то пласирају.Није ни у време њихове власти Србија била имуна на такве проблеме. Нисам баш сигуран да ће се тај малолетник извући без последица како тврдите. Хајде да пратимо све па ако буде тако да заиста добије минималну казну да нападнемо оне који су га осудили. Иначе што се тиче казнене политике управо je у првој деценији овог века дошло до највећег ублажавања казни, па си могао бити масовни убица, добио би 20 година, по узору на ЕУ законе.
 
Takvo je već decenijama. Nastavnici su uvek čuvali pre svega svoje dupe. Jedino što to sada izadje u javnost. I svaka priča o školstvu se svodi na to da li nastavnici imaju dovoljno velike plate, da li ih roditelji maltretiraju, a recimo nije problem što se zaposliš kao nastavnik (ili kako vole da kažu profesor iako je to svuda u svetu doktor nauka) i imaš taj posao doživotno bez obzira na kvalitet rada. Zamislite neku drugu profesiju gde je jedino dovoljno da imaš fakultet i dobijaš posao do penzije bez mogućnosti otkaza.
Ја сам генерација '98 и проглашени смо за златну генерацију, јер није било лоших ученика у њој. Сви до једног смо били лепо васпитани, јер смо потекли из породице интелектуалаца. Данашња генерација је потекла из породице "бизнисмена," управника продаје и маркетинга, и којекаквих назови успешних особа. Та деца су нападна, безобразана, прете наставнику, туку се са другом децом, и праве пичвајз насред часа. Комишница која живи до мене је професорка енглеског језика, и каже да не смеју да се полемишу са децом, јер се боје да њихови родитељи не доведу своје пајташе да их испеглају од батина, или им сместе да добију отказ у школи. Ја не памтим да је икад овако лоше било као сад. Џапали смо се, али да смо били овакви, никад. Чак ни моја мајка се не сећа да је било овако лоше као сад.
 
Ja сам 82. годиште. Ишао у школу на Вождовцу. Имао си свакодневна премлаћивања, туче шипкама, ножеви, пиштољи... увек су професори били незаинтересовани... наводно није било инструмената да реагују...али када је једном од њих један ђак набио угаљ у ауспух, моментално је избачен из школе...

Иначе је и моја мајка радила у школи, а и мени је први посао био замена у школи.
 
Мислим да је јадно свако убиство у несрећу у граду сводити на предизборбу кампању. Од Рибникара па надаље. Разумем када постоје јасни пропусти државе као што је оно у Дубони и Младеновцу, али сада да за свако убиство буде крива данашња власт је контрапродуктивно за те који то пласирају.Није ни у време њихове власти Србија била имуна на такве проблеме. Нисам баш сигуран да ће се тај малолетник извући без последица како тврдите. Хајде да пратимо све па ако буде тако да заиста добије минималну казну да нападнемо оне који су га осудили. Иначе што се тиче казнене политике управо je у првој деценији овог века дошло до највећег ублажавања казни, па си могао бити масовни убица, добио би 20 година, по узору на ЕУ законе.
Samo u prethodnih godinu dana država je direktno ubila tu decu u Ribnikaru, onda u Mladenovcu, pa onog dedu u zatvoru, nedavno onog čiči u pritvoru što je policija pretukla itd.

Da, i u Ribnikaru. Škole su možda šarene, ali deca nemaju slobodu kretanja dok su u školi i stoga je država apsolutno i potpuno odgovorna za njihovu bezbednost dok su tamo.
 
Ja сам 82. годиште. Ишао у школу на Вождовцу. Имао си свакодневна премлаћивања, туче шипкама, ножеви, пиштољи... увек су професори били незаинтересовани... наводно није било инструмената да реагују...али када је једном од њих један ђак набио угаљ у ауспух, моментално је избачен из школе...

Иначе је и моја мајка радила у школи, а и мени је први посао био замена у школи.
Pa da, da je nekom uceniku nagurao ugalj usta ne bi bilo nista. Bitniji je moj auspuh nego zdravlje tamo nekog deteta.
 
Ja сам 82. годиште. Ишао у школу на Вождовцу. Имао си свакодневна премлаћивања, туче шипкама, ножеви, пиштољи... увек су професори били незаинтересовани... наводно није било инструмената да реагују...али када је једном од њих један ђак набио угаљ у ауспух, моментално је избачен из школе...

Иначе је и моја мајка радила у школи, а и мени је први посао био замена у школи.
Испаде да је наставников ауто важнији од безбедности деце у школи. Које лицемерје и дупли стандарди. Код мене у школи су избацили групу ученика коју је предводио кошчати клипан, звани Томић, из осмог разреда. Волели су да муштрају мене, и млађе око себе и прете наставницима. Избацили су их школе и пријавили милицији након што су претили разредном старешини да ће је обријати, и кад су срушили зид у канцеларији заменика директора. Кад су их избацили наглавачке из школе и привели их, коначно се могло дисати и безбрижно трчати по школском дворишту. Било је грозно. Не поновило се.
 
Ja сам 82. годиште. Ишао у школу на Вождовцу. Имао си свакодневна премлаћивања, туче шипкама, ножеви, пиштољи... увек су професори били незаинтересовани... наводно није било инструмената да реагују...али када је једном од њих један ђак набио угаљ у ауспух, моментално је избачен из школе...

Иначе је и моја мајка радила у школи, а и мени је први посао био замена у школи.
Ja сам 93. и слично су туче, камаре бува и иживљавање старијих основаца над млађима били честа појава. Није баш било ножева и шипки нити пиштоља али је било мотки, гађања циглама и каменицама и рекетирања петака од стране осмака.
 
Samo u prethodnih godinu dana država je direktno ubila tu decu u Ribnikaru, onda u Mladenovcu, pa onog dedu u zatvoru, nedavno onog čiči u pritvoru što je policija pretukla itd.
Pojedini roditelje te ubijene dece ne misle tako

 
Najbolje da svi ćutimo o masakrima i pravimo se da se nisu desili.

A što se krivice i odgovornosti tiče, utvrdili smo (mi, Srbija) još pre godinu dana da niko nije kriv. Brnabič i Vučić rekoše onomad. Škola nije kriva, država nije kriva, nastavnici nisu krivi, deca nisu kriva, roditelji nisu krivi, streljana nije kriva (u slučaju Kecmana) , Panduračina nije kriva (u slučaju Malog Kristijana). Niko nije kriv. Prosto ovakve stvari se dese povremeno i nema tu ničije krivice. Kao stogodišnje poplave.

Dobro, nama su se desile dve u dva dana, ali bože moj... dešava se. Zato smo, statistički, mirni narednih 200 godina.
 
Poslednja izmena:
Inače, koliko sam video, dosta ljudi je pod utiskom ovog incidenta sa igrališta. Navikli smo na kaubojštinu i anarhiju ali ovo sa balavim maloletnicima koji ubijaju oca koji štiti maltretirano dete kao da je bila kap koja je prelila čašu (još) nekim ljudima da počnu da razmišljaju o odlasku odavde.

Samo što ja mislim da ni napolju nije mnogo bolje za običnog prosečnog čoveka. Da ne ulazim sad zašto, svaki region ima svoje tekuće svinjarije trenutno. Ali dobro,to je samo moje dragstorsko mišljenje. Kako god, ovo je emotivno baš odjeknulo među narodom. Mada ne očekujem da će se ikad išta promeniti. Pogotovu kad pogledam i neke ovdašnje komentare.
 
Poslednja izmena:
Samo što ja mislim da ni napolju nije mnogo bolje za običnog prosečnog čoveka. Da ne ulazim sad zašto, svaki region ima svoje tekuće svinjarije trenutno. Ali dobro,to je samo moje dragstorsko mišljenje. Kako god, ovo je emotivno baš odjeknulo među narodom. Mada ne očekujem da će se ikad išta promeniti. Pogotovu kad pogledam i neke ovdašnje komentare.
Kako nije mnogo bolje?
Jel to znaci da ipak jeste bolje samo ne mnogo?
Pa cak i da je tako, mnogima je i to dovoljno pošto je ocigledno da za maloletnike, huligane, višerangirane sns sektaše zakon ne važi i da bukvalno mogu i da ubijaju ljude pa ce ili da se zataskava (slucaj belivuk i ubistva) ili da se podmece neko drugi (naplatna) ili da jednostavno dobiju kucni pritvor bez nanogice (balavac od masnokosog)...
pa oni hapse obicne klince sa malo trave a sluzbenici bie obezbedjuju najvecu plantazu u evropi cijeg vlasnika rezimski mediji predstavljaju kao heroja i duhvnika!

i da, ovo bas jeste odjeknulo medju ljudima iako rezimski mediji i tabloidi pokusavaju da cutanjem poguraju to u zaborav dok botine na zadatku kao ovde relativizuju i banalizuju stvar
 
Slične incidente i sramote imaju i po Evropi, recimo par mladića siluje i ubije devojčicu/devojku i dobiju samo društveno korisni rad.

Kačili su po netu i slike one nemačke sudije koja je pustila 8 životinja na slobodu.

Ceo svet je u kanalu na ovaj ili onaj način.

Znam da se nećeš složiti sa mnom, ni ne očekujem. Samo odgovaram na tvoje pitanje. Lično mislim da danas nigde nije sjajno za običnog prosečnog radnog čoveka. Već da može samo da se bira između lošeg i još lošijeg.
 
Pa naravno da neću jer ti pominjes neke dogadjaje u smislu e cuo sam da je tamo bilo tad to i to,
a koliko je to ucestalo? Koliko u tom drustvu ima stanovnika? jel ih na svim medijima konstantno bombarduju da je cool biti kristijan golubović? itd...
Nije mi najjasnije kako takav zakljucak mozes doneti na osnovu par stvari koje si cuo (ili jos gore "video na netu") pa mi deluje da tako pricas vise jer bi ti voleo da je tako iz nekog razloga...

Msm ne znam dal si svestan da time sto pricas kako je "svuda sranje" zapravo i ti ucestvujes u banalizaciji ovoga ovde ?

I da, jeste bolje,
mozda ne mnogo ali jeste,
nazovi to i manje lose - dodje mu na isto,
onda je potpuno normalno sto bi ljudi da idu tamo gde je manje lose pa nisu valjda mazohisti da ostaju tamo gde je gore (ako naravno za to imaju uslova i mogucnosti)
 
Poslednja izmena:
Tanka je linija izmedju slobode i anarhije. Neko se hvali nama da smo kao slobodni, a kudi ostale da su previše zatvoreni. Ne može se imati sloboda bez kontrole, a u poslednje vreme (godina) ovde je postalo uobičajno nemati kontrolu, a imati bezakonje. Ubiju dete - "pa šta", ubiju oca - "pa šta", kriminalci rade šta hoće - "pa šta"... Odnos "pa šta" sa primenom zakona nam ne ide pod ruku u odnosu na normalnije zemlje. U pravu u i Bender i Sodarac.
 
Ja se sa njim i slažem kada recimo replicira botu i govori o situaciji i uslovima ovde,
jedino ova komponenta "jbg svuda je sranje" mi se nesto ne uklapa nigde -
prvo sto posle ispadne da nije bas isto nego je drugde ipak manje sranje,
drugo sto taj narativ kako je svuda sranje, kako britanci jedu hranu za pse, kako se nemci smrzavaju (i ostale maloumničke idiotarije) upravo plasira vlast kako bi obesmislila kritiku i isticanje uzasnog stanja ovde ...
 
@Sodarac
Prošle nedelje su mi bili rođaci iz Amerike. Gomila njesra koje mi ovde imamo, imaju i oni. Govorim o tom fenomenu da obični i radni ljudi najviše nadrljavaju i da malo para (ne bogatstvo) danas može da ispegla mnoge zločine i potkupi mnoge sudije. Ili da rasna ili manjinska karta spasi čoveka robije jer je, eto, pripadnik manjine.

A ove nedelje se iz Nemačke, tačnije iz jednog mesta kod Dortmunda, vraća poznanik/dalji prijatelj posle više godina života tamo. Koji je godinama ljudima ovde popovao da Nemačka i Nemci nisu kako ih Srbi zamišljaju. I niko mu ne bi verovao dok ne odu tamo a onda budu u fazonu jbt bio je u pravu, šta je ovo.

Tako da između vesti i reportaža koje pratim (ne V92 nego razni svetski mediji) komentara sa njihovih (EU) sajtova i svedočenja ovih ljudi koje lično znam, mislim da sam prilično dobro informisan o st(r)anju u svetu. Naravno, tvoje je pravo da misliš drukčije, kao i da me smatraš ludakom. Ili u ovom slučaju - evroskeptikom. Ne bi bio ni prvi ni poslednji.

I da, ja pomažem Vučićevom režimu govoreći da trava (za običnog bednika/smrtnika) više nije zelenija ni u Evropi, da se ljudi i vlasti zaluđuju stupidarijama i da je ceo svet socio-ekonomski u k... Ok, ako ti tako kažeš.


Ali biće bolje za par godina. Znam to. Kad god vidim lica Kana, Trudoa, Makrona, Bajdena, Putina, Ksija, Šolca, Mileija, Teglica džema u Rijadu i sve između... znam da nemam razloga za brigu i da će sve biti ok u svetu. Ti ljudi znaju šta rade. I stalo im je do običnog čoveka. Znam to. Osećam. Kao što je npr Vučiću stalo. Sa takvim ljudima za kormilom, svetla budućnost je pred svima nama.
 
Poslednja izmena:
Ispričaj nam neke detalje za USA i Nemačku. Ja sam pre slušao priče kako se samo u Srbiji dešava ovo ili ono (npr. slučaj sina od Mitrovića) kad sam jednom naleteo na vest gde je isto tako sin nekog bogataša u LA ubio devojku autom i takođe se izvukao i to mi je bilo neverovatno jer su ljudi govorili kako se na Zapadu zakon poštuje i pravosuđe radi posao ali ipak nije tako sjajno kao što sam mislio i ko zna kakvih priča ima po svetu samo što mi iz Srbije teško možemo da saznamo.
 
Pa recimo što se Amerike tiče, znam ljude koji su rođeni tamo i osećaju se kao Amerikanci, i znam ljude koji su tamo otišli kao odrasli. Ono što je zajedničko i jednima i drugima jeste da stvari posmatraju duž rasnih linija. Recimo, znam dvoje koji su pre 15 godina otišli tamo uopšte nemajući nikakav stav o rasama i rasnim razlikama, ma smejali bi se na ideju rasizma. A već 5 godina kasnije bi isticali te stvari. Naravno, neki ljudi ovde koji bi ih slušali, bi se isprva šokirali kad bi čuli to. Pa bi posle i sami kad odu tamo u posetu uvideli da u svakom stereotipu ima pola istine. Svi mi često kažu pogledaj statistike o kriminalu po gradovima pa ih uporedi sa time ko vlada u tom gradu i kakve su etničke raspodele i sve će ti biti jasno.

Još jedan veliki problem u Americi jeste ta PC, SJ i Woke idiotarija kojom ih zamlaćuju sad a zemlju rokaju krize na polju nekretnina i inflacije koje niko ne rešava. Bukvalno cene hrane su im skočile oko 3-4 puta a goriva duplo a njihove vlasti (od federalnih do lokalnih) brinu da li su sva deca u školama prošla obuku iz rodne osetljivosti. San Francisko, nekada prelep grad, im se sada raspada, jer su isterali stručne ljude i pozapošljavali agendaše koji su ga pretvorili u zoo vrt. Neki od XY tela za preduzetništvo im vodi žena azijatkinja koja nikad nije imala svoj biznis niti zna osnove iz ekonomije ali je postavljena tu da ispuni rasnu kvotu. U Sijetlu im državni tužilac penzioner (71 godina) transseksualac sa očiglednim psihičkim problemima postavljen tu isto da se popuni rodna (i mentalna) kvota.

Ameri u Kaliforniji koji rade na daljinu prodaju kuće i sele se za mala mesta u Meksiku jer im je lakše i jeftinije da žive tamo. Dok za to vreme prolaze grupe Latinosa koji bi da uđu u zemlju odakle su se ovi sklonili.

Takođe se sve više ispoljava neefikasnost njihovog sistema na raznim poljima. Ne samo dobro poznato nepostojeće zdravstvo, nego i njihov urbanizam, javna uprava, policija, mere i zakoni prema malim preduzetnicima. Rasipništvo je enormno i teret toga se gomila. Lobiranje je isto jedna velika kancerčina tamo, zakonom dozvoljena samo kod njih. Bukvalno ispada da ko ima više para, on je razumniji i u pravu.

Za Nemačku mi ovaj iz Dortmunda rekao da imaju rekorde po broju lažnih bolovanja i da su šampioni u vatanju krivina. Takođe mi je rekao da generacije od 80' pa naovamo znaju da budu neopisivo proste i primitivne. Redovno se drndaju neki putevi i ulice koji su u sasvim dobrom stanju samo da bi se potrošile pare iz budžeta i stoga se srozava efikasnost. Znam, sve kontra od onoga što decenijama slušamo ovde o njima. Stoga i očekujem da mnogi odbiju da poveruju u to. Kaže i da država uvozi migrante i radnu snagu šakom i kapom i diči se time i tvrdi da su svi isti i da multi kulti radi, a u realnosti svaki Nemac privatni poslodavac zna koje grupe nikada ne treba zapošljavati i svi znaju kuda ne prolaziš ako si beo. Ono što me takođe iznenadilo je kad je rekao kako ih (Nemce) drže poslušnima kroz medije i neke stalne izmišljene zanimacije i vladina saopštenja. Naravno, da bi im skretali pažnju sa gorućih problema.

Ali moja poenta od početka nije da ih nagrdim i da kažem da su propali. Moja poenta je da usled globalizacije i potpunih debilčina na vlasti širom sveta, manje je trave izvan Srbije koja je zelenija nego ovde. A opet, poenta toga nije da su SNS, Vučić i Srbija sve naj, nego da se celokupan svet srozava, a srozavaju ga mentolčine na vlasti i moćnim položajima. I glupaci od naroda koji ih biraju i/ili tolerišu i misle da će ih oni spasiti.
 
Poslednja izmena:
Vrh