Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Zar nije ona cimala mladog Štimca a valjda su drugari gledali.
 
Ima ona scena kad je redaljka, kad mlađani Štimac plaky, ali ne sećam se da je silovanje, više iznajmljivanje.
 
Okosnicu našeg zdravstva čine ljudi koje je gangster Bojić masovno pozapošljavao dok je bio julovski ministar. Kad ti ljudi odu u penziju neka nam je Bog u pomoći. Nakon njega nastaje pakao s kadriranjem i specijalizacijama.
Žrtva je javno zdravstvo, privatnici nemaju problema. Euromedic, Medigrup, Vuk lkinika, Brant klinika i ostale klinike, zubarske ordinacije, estetska hirurgija, privatne laboratorije kao Beo Lab, konsilium, itd. svi oni se rasturaju od posla. NEmaju problem sa doktorima i med sestrama, ako platiš sve dobiješ.
U državnim domovima zdravlja stanje je katastrofalno.
To što oni imaju posla, što ti posvećuju pažnju i što su ljubazni prema tebi, ne znači da dobro rade i da nešto znaju. Čik se ozbiljno razboli pa idi kod njih...
 

Da ne ulazim u to da li je preminuo zbog poledica udarca glave ili tuče ali eto juče sam bio u dečjem parku i uvek se začudim šta traže matorci koji piju pivo u dečjem parku. Kad kažem matorci mislim na 40-50+ godina očigledno bez dece, slobodnih klupa ima okolo ali eto tu im je valjda gužva pa im lepo. A tu su bili i hulagnčići od 15tak godina koji su takodje ili blejali ili zauzimali deci ljuljaške i klackalice i pušili. Napominjem da je to dečiji park (tobogani, ljuljaške, konjići...) pa nema smisla da mala deca 3-7 godina gledaju ili matorce sa pivom ili huligančiće koji puše i psuju jedni na druge, a uz to im i zauzimaju igralište. Kada sam bio u Beču mislio sam da je preterano što policija non stop kruži po dečjim igralištima ali izgleda da i to ima smisla.
 
U Kuriru u komentarima vec godinama ima mnogo komentara koji pozivaju na najbrutalnije nasilje, tipa da mi neko pipne dete ili da mi galami pod prozorom polomio bih ruke i noge i njemu i roditeljima. E onda kad neko tako osokoljen tim komentarima i lajkovima krene da lomi i ruke i noge desi se ovo. Sad isti ti traze 20 godina za ove momke koji ga mozda nisu ni udarili, ne zna se jos uvek sta se tacno desilo.

Jedan je juce ili prekjuce izboden nozem na Karaburmi jer je isao da isteruje pravdu jer u kaficu pricaju preglasno, ovaj na Medaku isto jer su mu detetu sutnuli loptu.

Mnogo je takvih slucajeva u poslednje vreme.

Ne znam da li su komentari uzrok ili posledica svega toga.
 
О да, увек је народ крив, преподобни режим и Свете Жвале су ту потпуно невине.
Вођо наш који си ивек са нама
Да се свете жвале твоје, нека траје крадство твоје, нека иде прича твоја како са радија тако и са тевеа. Сендвич наш насушни дај нам данас...
 
О да, увек је народ крив, преподобни режим и Свете Жвале су ту потпуно невине.
Вођо наш који си ивек са нама
Да се свете жвале твоје, нека траје крадство твоје, нека иде прича твоја како са радија тако и са тевеа. Сендвич наш насушни дај нам данас...
E o tome pricam, komentari na tom nivou.
 
Вођо наш који си ивек са нама
Да се свете жвале твоје, нека траје крадство твоје, нека иде прича твоја како са радија тако и са тевеа. Сендвич наш насушни дај нам данас...
the-office-brian-baumgartner.gif



Šalu na stranu, narod ovde misli da plaćanjem harača i cena kao u Švajcarskoj automatski zaslužuje i nešto zauzvrat. Pa ne ide to tako narode. Vi ste ovde da plaćate i radite, a ne da uživate neka prava i zaštitu. 🙂
 
О да, увек је народ крив, преподобни режим и Свете Жвале су ту потпуно невине.
Вођо наш који си ивек са нама
Да се свете жвале твоје, нека траје крадство твоје, нека иде прича твоја како са радија тако и са тевеа. Сендвич наш насушни дај нам данас...
Pa deo naroda koji glasa za ovu gamad i guta sendviče jeste kriv jbg...
 
U Kuriru u komentarima vec godinama ima mnogo komentara koji pozivaju na najbrutalnije nasilje, tipa da mi neko pipne dete ili da mi galami pod prozorom polomio bih ruke i noge i njemu i roditeljima. E onda kad neko tako osokoljen tim komentarima i lajkovima krene da lomi i ruke i noge desi se ovo. Sad isti ti traze 20 godina za ove momke koji ga mozda nisu ni udarili, ne zna se jos uvek sta se tacno desilo.

Jedan je juce ili prekjuce izboden nozem na Karaburmi jer je isao da isteruje pravdu jer u kaficu pricaju preglasno, ovaj na Medaku isto jer su mu detetu sutnuli loptu.

Mnogo je takvih slucajeva u poslednje vreme.

Ne znam da li su komentari uzrok ili posledica svega toga.
Možda su posledica bezakonja? Kada neko hoće da primenjuje zakon koji postoji samo na papiru obično se neslavno završi po njega. Da je zakona dečja igrališta bi pripadala deci, a ne kučićima i hulaginima. Da je zakona i kafići bi imali radno vreme, a ne da trešte do 5 ujutru u stambenim zgradama...
 
то је друго.
Причам та ове релативизаторе попут Оливера.
То је још штетнији облик воршиповања преподобних Жвала Његових.
 
то је друго.
Причам та ове релативизаторе попут Оливера.
То је још штетнији облик воршиповања преподобних Жвала Његових.
Tu sam, nema potreb da me pominjes u trecem licu, ne boj se.

Ako mislis da nisam u pravu reci meni, a ne u stilu stakora iza ledja.
 

Da ne ulazim u to da li je preminuo zbog poledica udarca glave ili tuče ali eto juče sam bio u dečjem parku i uvek se začudim šta traže matorci koji piju pivo u dečjem parku. Kad kažem matorci mislim na 40-50+ godina očigledno bez dece, slobodnih klupa ima okolo ali eto tu im je valjda gužva pa im lepo. A tu su bili i hulagnčići od 15tak godina koji su takodje ili blejali ili zauzimali deci ljuljaške i klackalice i pušili. Napominjem da je to dečiji park (tobogani, ljuljaške, konjići...) pa nema smisla da mala deca 3-7 godina gledaju ili matorce sa pivom ili huligančiće koji puše i psuju jedni na druge, a uz to im i zauzimaju igralište. Kada sam bio u Beču mislio sam da je preterano što policija non stop kruži po dečjim igralištima ali izgleda da i to ima smisla.
Nema smisla da policija kruzi. Znaju oni dobro u svakom kraju koji su problematicni, a ti problematicni bi lagano mogli svi iza resetaka jer svi imaju neko delo, ako i nemaju, da ih pratis jedan jedan, otkrices.

Mani me policije svuda, tuzilastvo i policija trebaju da rade svoj posao i zna se u svakom kraju ko je problematican. I za ovu dvojice od gore se zna sto posto.

I ne znam gde vidis matorca koji pije pivo u parku, covek otisao u parkic jer mu se sin zalio da ga ova dvojica maltretiraju.
 
Nema smisla da policija kruzi. Znaju oni dobro u svakom kraju koji su problematicni, a ti problematicni bi lagano mogli svi iza resetaka jer svi imaju neko delo, ako i nemaju, da ih pratis jedan jedan, otkrices.

Mani me policije svuda, tuzilastvo i policija trebaju da rade svoj posao i zna se u svakom kraju ko je problematican. I za ovu dvojice od gore se zna sto posto.

I ne znam gde vidis matorca koji pije pivo u parku, covek otisao u parkic jer mu se sin zalio da ga ova dvojica maltretiraju.
Pričam šta sam Ja video, ne da je On pio pivo u parku pa se obračunao sa klincima, pročitaj šta sam napisao. Nema šta da matorci sede u parku i piju pivo dok slušaju muziku preko telefona, nek sede na klupi malo dalje i nek rade šta hoće. Isto važi i sa huligančićima. Nisam za policiju svuda ali je očigledno potrebno pošto tužilaštvo i sudovi ne rade svoj posao, a ni policija. Hoćeš da izvedeš dete u dečji park, a sačekaju te pivopije i huligani koji zauzimaju isto to igralište, a možda budeš i svedok potencijalnog ubistva.
 
Вучић није узрок, већ последица. Народ увек бира оне који неће да га мењају. Оне који негују ту нашу развијену каубојштину и дивљаштво. Само пробајте да се пожалите, поправите, промените, усправите се - руља ће вам пресудити. А Вучић је то добро увидео, зато руљу негује и тапше по раменима: "Поносан сам што сам Србин". Ето ти га сад.
 
Pričam šta sam Ja video, ne da je On pio pivo u parku pa se obračunao sa klincima, pročitaj šta sam napisao. Nema šta da matorci sede u parku i piju pivo dok slušaju muziku preko telefona, nek sede na klupi malo dalje i nek rade šta hoće. Isto važi i sa huligančićima. Nisam za policiju svuda ali je očigledno potrebno pošto tužilaštvo i sudovi ne rade svoj posao, a ni policija. Hoćeš da izvedeš dete u dečji park, a sačekaju te pivopije i huligani koji zauzimaju isto to igralište, a možda budeš i svedok potencijalnog ubistva.
Okk, to su dve razlicite stvari.
 
E o tome pricam, komentari na tom nivou.

Вучић није узрок, већ последица. Народ увек бира оне који неће да га мењају. Оне који негују ту нашу развијену каубојштину и дивљаштво. Само пробајте да се пожалите, поправите, промените, усправите се - руља ће вам пресудити. А Вучић је то добро увидео, зато руљу негује и тапше по раменима: "Поносан сам што сам Србин". Ето ти га сад.
Сваки народ бољи од нашег хе имао елиту која га је извела на прави пут.
Шта су били Енглези пре пар стотина година.
Банда алкохоличарска где је жена убила сопствено дете да би продала његове стварчице и узела паре за џин.
Из тог блата нису сами изашли него их је водила интелектуална елита.
Код нас су отете институције. Немаш могућности да се одупреш и развијеш боље друштво.
 
Pozdrav Olivere 🙂 hvala što si pitao za mene... pozdrav Bekiju i Gojetu i svima ostalima... nadam se da ste svi dobro 🙂 hehe raduje me što ste prisutni kad god se pojavim pa makar to bilo i posle 3 nedelje, kad mi treba društvo uvek mogu da računam na vas ovde... redovniji ste od chat GPTa 😄

Šalim se malo... ne zamerite 🙂

Krenuo sam da radim, pa dok se uhodam malo zaboravio na forum 😊

Ako vas šta zanima pitajte na temi o wolt, glovo i ostalim dostavljačima 😄 rado ću na sve odgovoriti...

Inače došao sam na ovu temu da podelim još jednu nesrećnu voždovačku vest ovaj put sa tragičnim ishodom 🙁

Podsećamo, Đorđe Mijatović (37), stradao je juče u Beogradu, potvrdio je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić. Mijatović je preminuo nakon što su ga pretukla dvojica huligana u dečijem parku na Voždovcu.


Imamo toliko disfunkcionalnu državu, prosto se oseća strah na svakom koraku... Puno kratkih fitilja, raznoraznih mamlaza, ko kerovi pušteni s lanca, običnom čoveku je najbolje sklanjati se...

Pomislio sam da ovo nikad neću izgovoriti, ali da smo barem Amerika pa da sam nabavim oružje da se zaštitim, ovako više ne vredi...

Edit. Evo sad čitam unazad vidim da ste se već osvrnuli na tu temu...
 
Napisao bih šta bi trebalo uraditi malim otpadima koji su ovo počinili ali pošto nisam sigurno da bi to bilo legalno, suzdržaću se. Nadam se samo da će porodica ubijenog zadovoljiti pravdu, na ovaj ili onaj način.


Inače sve je ovo uzalud jer SNS i ovakav sistem opet dobijaju izbore. Ne vredi, dokle god imaš xy stotina hiljada debilčina i poltrončina među glasačima, ne može se ovaj sistem promeniti.

Mada ni u Evropi nije mnogo bolje. Svuda su obični radni ljudi prepušteni sami sebi. Takav smo svet sebi stvorili.
 
Vrh