Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Ali ne vodi se ovde pitanje da li ima dece i ne. I kod mene gde je ovaj problem oni se druže zajedno. Ali druženje se ne svodi na to da igraju loptu pričaju, već se deru, lupaju, lome stvari, prave djubre. U pitanju je centralniji deo grada
 
Prosto je i više dece rođeno 80tih pa je i to uticalo da nas bude više u kraju, na ulici, nego što ih je danas... a isti kraj poredim, samo drugo vreme...
Ako gledamo broj ucenika u skolama u strogom centru ih je manje, u nekom sirem centru tipa Vozdovac, Zvezdara, pa i Vracar slican je broj ucenika poslednjih 40 godina.
 
Моја генерација је много више ломила и, посебно, правила ђубре. А и ови нешто старији, што су се делили на Шабане и Чупавце: осамдесетих у Београду није постојала читава телефонска говорница.
 
@NedeljkovicOliver Ima novogradnje na Vožd dosta, možda ti novi klinci žive u Vojvode stepe u novim zgradama ili poluzatvorenim kompleksima poput Voždovačke kapije, pa se tu igraju, ne znam... Tamo gde smo se mi igrali tamo se manje igraju...
 
Mi smo bili dobri za razliku od NBGD JBT! Ništa nismo kidali i bili smo mirni 😊 ali to je mikrolokacijski... već malo okolo po Vožd je bilo svega
 
Ima istine u tome centarfore, ali

Recimo moj kraj na vožd je ostao isti fizički.. ali danas u tom kraju nema druženja kao 90tih 🙂 Prosto klinaca je na ulici manje, vidim po klincima nema toga da se ostaje po čitav dan u toku raspusta samo odjuriš nazad kući da na brzinu ručaš i opet napolje... Drugačije je... Nema razvučenih mreža za odbojku na sred ulice gde im mesto nije... nema puno toga... Definitvno od pojave kompa, neta i video igara je bilo sve manje ulice a sad pogotovo sa pametnim telefonima... Mada si i tad u početku morao da se socijalizuješ i da odeš na igrice u neki od lokala, jer je malo ko imao svoje kod kuće...
Вождовац као и Врачар и Звездара имају проблем повећаног степена моторизације и смањења броја дворишта без развоја нових паркова.
 
@NedeljkovicOliver

Pa ne generalizijem. Ja i pričam mikrolokacijski. U manjim ulicama gde je bilo više igre sad je više kola. A šta se radi po neboderima u V Stepe. Pitaj boga 😄 To je za mene nevidljivo, pogotovo u okviru tih kondominijuma... Tu im je Banjička pa mogu svi tamo.. To je recimo dobra prednost tog dela Voždovca 🙂
 
Spolja sam ugladjen, markantan, gospodin, iz boljeg dela grada gde je kvadrat stana skup, a iznutra sam druzeljubiva seljacina koja voli popit i zagalamit... nije bas lako to. Jos se trazim :)

Da nisam odmah pročitao ko tako lepo piše o sebi, stavio bih te na poslednje mesto. 😁

To kao da si vradovica opisao 😄
 
Ne znam kako da sherujem video osim ovako. Evo ovo je par sekundi onoga sto čujem. Pre ovoga sto je rekla su ove treskale pa pobegle a onda je ova počela da urlice.
 
Zvuči horifično.. I Hičkok bi ti pozavideo na ovim zvučnim efektima... To danas može i da se proda... Samo snimaj i monetizuj... 👍 uvek gledaj na vedriju stranu priče...
 
To
Izvinjavam se što malo prekidam temu ali već dugo sam hteo da napišem neko moje vidjenje današnje omladine.
Ja ne znam da li imam ovakvo mišljenje jer smo mi milenijci već u 30im godinama, ali današnja generacija Z mi deluje jako čudno.
Moj prozor gleda na dvorište moje zgrade i okolnih zgrada. U pitanju je malo i super mesto za "bleju".
Navešću ono što se dešava tu, i što jam islim da mi se tako nismo ponašali kad smo mi bili po školama.
1. svi tinejdzeri ispuštaju neke čudne krike koji su tu, non stop se deru, i nikad nemaju neki normalan razgovor već se sve svodi na krike, urlike i dranje.
- iz kakvih to porodica dolaze kada ne znaju da cene druge ljude i da je tipa 11 sati uveče a oni tu bleje i deru se...
2. Neko je pre nekih 2-3 meseca dovukao neki skuter tu, i ot tada on služi za iživljavanje. Od njega nije ostalo ništa. Skroz je razčerupan, i malo malo neko dolazi i treska ga iživljava se sa njim i lupa ga.
3. Da ne pričam o djubretu koji ostave oko sebe
4. Ne znam kako, ali neki put neko donosi neke stolice da se sedne tu ( drvene, plastične, na rasklapanje ) . One ne prežive 2 noći. Uglavnom ih neko razvali i pobaca tu. I dan danas stoje delovi stolica razbacani tu u krug.
5. Često su razbijali sijalicu na banderi kako bi sedeli u mraku...
6. Sinoć su prešli na totalno novi nivo. Zapalili su logorsku vatru.... Iako je na 2 metra od zgrade i od drveta... Ljudima je dim išao direktno na prozore i terase
Iz kakvih to porodica dolaze takva deca koja samo znaju da urliču i da se deru u bilo koje doba dana i noći.

Izvinjavam se što malo prekidam temu ali već dugo sam hteo da napišem neko moje vidjenje današnje omladine.
Ja ne znam da li imam ovakvo mišljenje jer smo mi milenijci već u 30im godinama, ali današnja generacija Z mi deluje jako čudno.
Moj prozor gleda na dvorište moje zgrade i okolnih zgrada. U pitanju je malo i super mesto za "bleju".
Navešću ono što se dešava tu, i što jam islim da mi se tako nismo ponašali kad smo mi bili po školama.
1. svi tinejdzeri ispuštaju neke čudne krike koji su tu, non stop se deru, i nikad nemaju neki normalan razgovor već se sve svodi na krike, urlike i dranje.
- iz kakvih to porodica dolaze kada ne znaju da cene druge ljude i da je tipa 11 sati uveče a oni tu bleje i deru se...
2. Neko je pre nekih 2-3 meseca dovukao neki skuter tu, i ot tada on služi za iživljavanje. Od njega nije ostalo ništa. Skroz je razčerupan, i malo malo neko dolazi i treska ga iživljava se sa njim i lupa ga.
3. Da ne pričam o djubretu koji ostave oko sebe
4. Ne znam kako, ali neki put neko donosi neke stolice da se sedne tu ( drvene, plastične, na rasklapanje ) . One ne prežive 2 noći. Uglavnom ih neko razvali i pobaca tu. I dan danas stoje delovi stolica razbacani tu u krug.
5. Često su razbijali sijalicu na banderi kako bi sedeli u mraku...
6. Sinoć su prešli na totalno novi nivo. Zapalili su logorsku vatru.... Iako je na 2 metra od zgrade i od drveta... Ljudima je dim išao direktno na prozore i terase
Iz kakvih to porodica dolaze takva deca koja samo znaju da urliču i da se deru u bilo koje doba dana i noći.
To je bilo u svakoj generaciji,Z,F,G,X,Y,M... Niko ih ne uči kulturi a država na to zatvara oči i zato je svake godine tu neki novi element nekulture koji je gori od ovih starijih.
Ne znam kako da sherujem video osim ovako. Evo ovo je par sekundi onoga sto čujem. Pre ovoga sto je rekla su ove treskale pa pobegle a onda je ova počela da urlice.
Što se ne izađeš i ne prigovoriš? Preko leta imam isti problem,dok sam u HR... Nedaleko od kuće se nalazi staro fudbalsko igralište,isto tako lupaju,a krici su identični,ako se ne smire odmah,onda se izdereš,meni to uvek uspe...
Deca ispuštaju zverske krike,jer su im uzori ljudi zverskih namera: navijači,kriminalci i huligani. Slušaju divlju muziku...
 
Кажу исиланти
Jedino strašnije od ovoga je kako su svi mediji prećutali one serije pucnjava u Hajdukovu. Moralo je ovo da se desi da bi smradovi počeli više da pišu.


Inače sviđa mi se naziv isilanti. 👍
 
Poslednja izmena:
Pa ne mogu da kažem da mi to smeta. Samo mi je to malo čudno za ovu generaciju, pa pitao da li i ostali to primećuju. Ne bih i da budem karen. ;)
Što čudno,podlušaj kako se časte psovkama međusobno? Prostačenje na sav glas bez obzira na okolinu im je uobičajen razgovor.
 
1693808685460.jpeg
 
Временом ће и тај број да опадне пошто ће се ићи више на интернет клађење и коцкање. Постојаће отприлике брдо аутомата за уплату.
 
Mislim da grafik nije tačan, jer mocart ima recimo 800+, znao sam tačnu brojku. Možda nisu uračunali mocart kazina ili slično, ali dobro, nije to ni toliko bitno.

Pitanje je da li će da opadne broj fizičkih uplatnih mesta, jer ne mogu da izračunaju uticaj fizičkog uplatnog mesta na aktivnost web igrača. Ako imaš na zelenom vencu kladionicu koja sija, da li ga ona trigeruje da kad dođe kući uđe na sajt nešto da odigra. Ali da, smanjuje se broj fizičkih igrača, i najveći igrači su listom online igrači, kada govorimo o sportskoj prognozi, slot igrači su mahom land.

Kladionice su ugostiteljski objekti da, a kazina nisu u tom smislu, tj. kod njih je piće besplatno, tako da taj prihod ne ubiraju. Ide se ka tome da kladionica bude mesto gde će biti kul odgledati utakmicu i popiti par piva i onima koji se ne klade.
 
Такве су и рекламе, насмејане скоцкане девојке које су дошле у хаљинама у Моцарт кафе да попију коктеле.
 
Vrh