Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Trebalo bi ukinuti gradski parlament. Ovi divljaci iz SRS-a razumeju samo jezik nasilja. Beograd = selo.

Odbornici SRS-a "opkolili" Alimpića
Beograd -- Predsednik Skupštine Beograda Aleksandar Antić odredio je pauzu u radu parlamenta posle incidenta koji su izazvali odbornici Srpske radikalne stranke.


(Fonet, arhiva)
Antić je kazao da je "situacija nedopustivna" i da će u pauzi razmotriti kako se incident dogodio i predložiti mere. Odbornici SRS-a opkolili su Antićenog zamenika Zorana Alimpića koji je, kao predsedavajući sednici, najavio zaključenje rasprave o Skupštini Zemuna pošto više nije bilo prijavljenih diskutanata.

Odbornik SRS-a Mile Stamenković oduzeo je mikrofon Alimpiću, koji je zbog toga parlamentu predložio da Stamenkoviću izrekne meru udaljenja sa sednice.

Pre tog incidenta, Alimpić je odbornicima SRS izrekao četiri opomene.

Sednica Skupštine grada započeta 11. februara, nastavljena je i danas bez rasprave po dnevnom redu pošto su se odbornici opozicije javljali da reklamiraju povrede Poslovnika.

Na dnevnom redu sednice je predlog za raspuštanje skupština gradskih opština Zemun i Voždovac.

Opozicija: Teror gradske vlasti

Pre početka sednice, šef odborničke grupe radikala Nemanja Šarović ponovo je pokušao da uđe u salu za zasedanje, u čemu ga je sprečilo skupštinsko obezbeđenje.

On je novinarima kazao da je mera udaljenja koja je u petak izrečena njemu i Dejanu Milankoviću, pokušaj da se "obezglavi" odbornička grupa radikala, "ali pošto nju čini 40 sposobnih odbornika, ta namera neće uspeti".

Šarović je ponovo osudio odluku Gradskog veća da sa dnevnog reda povuče 11 tačaka i prisustvo obezbeđenja okarakterisao kao "teror gradske vlasti".

Odbornik DSS-a i NS Nebojša Bakarec ukazao je da je Poslovnik povređen još u petak, kada odbornicima Srpske radikalne stranke nije data prilika da se obrate za skupštinskom govornicom.

Bakarec je ocenio da opsturukcije SRS nije bilo do pre nekoliko dana i dodao da je opstrukcija posledica načina na koji gradska vlast vodi sednicu.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=05&nav_category=11&nav_id=348407
 
E blago tebi BGexplorer.
Ja sam se jedno vreme vidjao sa jednim deckom koji je morao da ide do wc-a uvek kada bi se culi. Kada sam ga zvao ili slao poruke a on bi bio u drustvu obicno bi lagao da je u pitanju neki drug ili drugarica. Sve u svemu nocna mora. On nazalost nije mogao da da svoj doprinos, izbacili bi ga iz kuce!

Elem ovo sa radikalima se slazem sa Vracharom. Dozvoljeno im je. Prvo ne postoji pravilnik koji regulise takvo ponasanje ili ako postoji ne primenjuje se. Drugo cak i takvi ocigledno primitivni dobijaju nekih 10 posto glasova! Izgleda da nas je sramota da priznamo da su i oni dobar deo nas.
 
Pa posle novih mikrolokalnih izbora u Zemunu i na Voždovcu će ih biti manje, sa tendencijom kretanja ka nuli. :) To i oni sami znaju i odatle ovolika dreka. Za razliku od njih DSS će se spontano raspasti u tišini.
 
Ubre, ja tek sad video razvoj teme!
zastava.gif
:gobb:
Da, u principu stavovi, So what?, I'm here, I'm queer, get used to it, najcesce upale, no skoro uvek naletis na neku budalu (ili grupu istih, vrlo cesto je nazivaju "porodica").. :/

@ bgexplorer: Cestitke tebi. ;)
@ zhaba: Nista ti ne brini, naci ce zhaba princa da ga poljubi (and they lived happily ever after).. :D

edit: Nisam uspeo da nadjem onu kada ga na pauku iznose, ali i ova moze da posluzi svrsi:
corax1.jpg
 
Corax rules!!!! :lool: Covek ume u jednoj slici da oslika celokupnu tragediju nase svakidasnjice.
 
Evo kako je to izgledalo:

[swf height=510]http://blip.tv/play/AfGaeJD5UA[/swf]


"To sto si se oshishao ne mora da znaci da mozes da radis sta hoces?" :lool:

Bakarec bi morao da skonta da je prestao da bude zanimljiv posle drugog pojavljivanja na TV-u :rolleyes: uber-folirant

Najjadnije je ovo vecito pozivanje na interes gradjana :blah: , a jos jadnije je sto gradjani gutaju ta sranja.

Inace, sadista u meni je uzivao u delu gde Sarovic placnim glasom pizdi na B92 :cool:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inace, dok surfujem netom ponekad naidjem na stvari koje me mnogo nerviraju, a ne zasluzuju zasebne postove u ovoj temi. Iako pokusavam da se suzdrzim od gledanja komentara na vesti nekada ne mogu da odolim, ali onda se smo razocaram kontaminirajucom koncentracijom gluposti medj' plebsom.

Danas su npr interesantne reakcije na dve vesti:

- Jelena Jankovic i Ana Ivanovic su se u Njujorku, na nekom prijemu posle revijalnog meca sa sestrama Vilijams u Medison Skver Gardenu, fotografisale sa Bilom Klintonom. Odmah su se pojavili zabrinuti Srbi koji su se odrekli daljeg navijanja za doticne dve teniserke. S druge strane, zanimljivo je koliki je ovo prst u oku kauc-patriotama koji su svoj luzeraj kompenzovali identifikujuci se sa uspesima Ane i Jelene po srbskoj liniji.

- Drugi su reakcije na Libenskidovu posetu Beograda u Politici. Zanimljivo je da je cesti forumaski arch-nemesis Djordje Bobic odusevljen dolaskom Libeskinda u BG, i da je rekao da mu je oduvek zelja bila da arhitekti tog kalibra grade u Beogradu. Interesantne su i pozitivne reakcije iz Urbanistickog zavoda, sto je mozda znak da ce ovaj projekat da se razvija mnogo lakse nego mnogi do sada. Medjutim, pojavila se tu i jedna studentikinja arhitekture koja je prokomentarisala u fazonu da nije to lose, ali da dosta "nase dece" moze to i bolje. Inace komentari su tek smehotres. Od toga da Politika lobira da Libeskind vankonkursno dobije projekat, preko toga da je ona arhitekta folirant, da je dosao samo da uzme pare od ovog siromasnog naroda, do zakljucka da imamo mi bolje strucnjake i da ne treba nama da projektuju tamo neki stranci i standardnog kritikovanja "beogradizacije Srbije" gde Srbija radi, a Beograd se gradi, a ima i onih koji su zabrinuti sto se u doba neimastine sve to gradi "iz nasih dzepova" (otkud to?) i kako treba prvo resiti status izbeglica, pa tek onda graditi ovakve projekte.
 
Problem je što ljudi nažalost gutaju ovakve stavove i izjave kao tačne. Tako npr. opozicija u Beogradu zamera gradonačelniku što nije prisutan na svakoj sednici, dok njega nijedan zakonski ili bilo kakav drugi akt na to ne obavezuje. Upravo je funkcija predsednika skupštine grada smišljena sa takvim ovlašćenjima da je on taj koji će biti tu prisutan kao glavni predstavnik vlasti.
 
Одложен кривични поступак против Ковачевића

У Другом општинском суду у Београду на неодређено време одложен кривични поступак против Миладина Ковачевића. Можда је у питању споразум који наша држава прави са Американцима, а Ковачевић нема ништа против тога, рекао његов бранилац, адвокат Боривоје Боровић.

Кривични поступак против Миладина Ковачевића, осумњиченог да је 4. маја прошле године нанео тешке телесне повреде американцу Брајану Штајнхауеру у једном бостонском клубу, одложен је данас у Другом општинском суду у Београду на неодређено време.

Ковачевићев бранилац, адвокат Боривоје Боровић казао је новинарима да је истражни судија саопштио да се поступак и саслушање очевидаца и сведока одлаже на неодређено време, јер до данас на допис суда Републичко јавно тужлаштво није одговорило да ли је кривично дело за које се терети Ковачевић исто кривично дело за које се терети у Америци.

"Са друге стране, Министарство правде није поступило по допису суда да обезебеди преко замолнице да се саслуша оштећени Штајнхауер и сведоци", казао је Боровић и додао да "пошто суд нема подршку ни Министарства правде ни Министарства иностраних послова, истражни судија је одлучио је да поступак одложи на неодређено време".

"Можда је у питању споразум који наша држава прави са Американцима, а Миладин Ковачевић нема ништа против тога, иако одбрана није упозната са садржином тих преговора", казао је Боровић.

Напоменуо је да држава ту не спашава Ковачевића, већ "плаћа због пропуста својих државних службеника".

Све остало што се тиче Ковачевића је у надлежности суда, казао је Боровић и додао да је кривично правни положај његовог клијента непромењен.

Ковачевић, који иначе нема обавезу да се појави на саслушању сведока, није данас дошао у суд, јер је, према речима Боровића, под стресом јер је злоупотребљен у Скупштини Србије.
Izvor: http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...жен+кривични+поступак+против+Ковачевића+.html
 
Da, inače, pročitao sam negde da pravno-legalno Srbija ne bi trebala da ima ikakvih problema da isporuči Kovačevića Americi jer se on u njoj nalazi nelegalno, pošto je ušao sa lažnim dokumentima.. Ili tako nekako..
 
Nije taccno. Kovacevic je u US boravio legalno, jer je studirao i igrao za Binghamton University. Ta bu**** nam je mnogo problema napravila, ali nema potrebe da izmisljamo i nesto sto ne stoji. Problem je napravio i nas vicekonzul koji mu je izdao privremeni pasos, nakon sto mu je, posle polozene, kaucije sudija oduzeo stalni. Drzava ne moze da izruci Kovacevica, jer joj to izricito zabranjuje Ustav (ista je situacija i sa drugim drzavama), ali ih zato obojicu treba zestoko kazniti ovde u Srbiji.
 
Oprosti, moja greška sa zamenicama. Jer se on u Srbiji nalazi legalno (ne Americi), pošto je privremeni pasoš zapravo falsifikat jer se originalan nalazio u američkom pravosuđu. Ili tako nešto..
 
Nije dobio drugi pasos vec pasavan list za jedan pravac koji se izdaje kad neko izgubi pasos. Da bi neko dobio isti mora da se pita Beograd cisto da nebude zabune svi su jednako krivi. Najvise sam klosarkas sto nije ostao i branio se mnogo bi bolje prosao on i svi mi.Zamislite kako ce nasi studenti medju njima i moja malenkost sad dobiti vize za skolovanje i boravak u SAD.Vjerovatno tesko a prije nikako.:dil:
 
Zavisi da li te neko sponzorise ili ne (ako da, ko), ja sam letos trazio. Dobio, ali bili su "malo" vise grubi nego uobicajeno..
 
Vise nego malo sad cekam jos i garanto pismo iako imam vec poziv u L.A. nema sta mi nisu trazili kao da sam majveci krimos:D
 
Država nema podatke koliko je zaradila
Niko ne zna gde su pare od privatizacije
Autor: J. Aleksić, B. Stamenković | Foto:A.Stamenković | 24.03.2009. - 08:00

cekic-v.jpg


Gde su pare građana Srbije i kako su one trošene, pitanje je na koje ni posle osam godina niko nema odgovor jer je Državna revizorska institucija formirana samo protokolarno. Iako je na sva zvona najavljeno njeno formiranje 2007. godine priča polako zamire, dok u međuvremenu zjape rupe u državnim računicama i tokovima novca kojima se ne može ući u trag. Da tu nešto debelo ne štima govori i činjenica da je „Blic“ za samo dva dana imao uvid u potpuno različite podatke koliko je Srbija zaradila od privatizacije. Razlika je ni manje ni više 190 milijardi dinara!

Uprava za trezor poslala je pečatirana dokumenta u koje je „Blic“ imao uvid, u kojima se navodi da je od privatizacije u poslednje četiri godine na račun budžeta Srbije leglo 58,3 milijarde dinara, što je po kursu od 75 negde oko 750 miliona evra. U dotadašnjoj privatizaciji ostvarene su oko 2,2 milijarde evra, pa je ostalo više nego otvoreno pitanje šta je sa ostatkom para. Odgovor smo dobili juče pred kraj radnog vremena, a podaci su bili potpuno drugačiji. Prema novim podacima, u poslednjih osam godina od privatizacije je leglo u budžet 247,5 milijardi dinara!
Pogledajte:
Ukupni prihodi od privatizacije, prihodi u budžetu

Agencija za privatizaciju sa svoje strane je do kraja 2008. godine na podračun konsolidovanog računa Trezora uplatila 112,5 milijardi dinara, što je upola manje.
Ruku na srce, ovi podaci ne treba da čude jer je dodatna milijarda evra otišla u budžet kroz prodaju banaka, kao i prihode od prodaje preduzeća iz stečaja i sa tržišta kapitala, što ne ide preko računa Agencije za privatizaciju. Ali ostaje gorak utisak da se samo u dva dana stiglo od debelog manjka do golemog viška u budžetu i to samo od privatizacije!
Ni privatizacija „Mobi 063“ nije išla preko Agencije za privatizaciju, a oko 1,1 milijarda evra koja je trebalo da se rasporedi u budžet, otišla je u NIP. Šta se do tančina finansira ovim parama, javnost Srbije neće saznati, bar ne uskoro.
Ekonomista Milan Kovačević kaže da bi po zakonu novac od prodaje preduzeća trebalo da bude uplaćen na račun Agencije za privatizaciju.
- Ona zatim podmiruje svoje troškove, pa se novac prosleđuje u opštinske budžete, lokalnih samouprava i republički budžet. Međutim, kod nas se dosta radi mimo zakona i mislim da je pogrešno propisano da Agencija za privatizaciju i sprovodi privatizaciju i kontroliše samu sebe. Državni revizor s druge strane namerno odlaže obavljanje svog posla - objašnjava Kovačević.
On dodaje da je i do sada bilo sumnjivih privatizacija kao što je privatizacija NIS-a.
- Zatim imate niz nekakvih čudnih institucija, kao što je NIP. Tu imate predviđeno oko 450 namena iz ovog fonda, gde su investicije samo u puteve i u kragujevačku „Zastavu“, a ostalo je bacanje novca. Mislim da, pored toga što možda nije rađeno po zakonu, ima i mnogo slučajeva da novac nije uplaćivan u budžet, već direktno za neku drugu svrhu - ističe Kovačević.
Od 2,3 milijarde evra koliko je prema podacima Agencije za privatizaciju stiglo od početka privatizacije za četiri godine je ova institucija ostavila na svom računu oko 75 miliona evra na ime naknade dok je 1,3 milijarde uplaćeno u budžet, a poveriocima isplaćeno 0,2 milijarde evra.
- U slučajevima kada Agencija u postupku restrukturiranja preduzeća prodaje imovinu, a ne kapital, ostvarena sredstva se ne uplaćuju u budžet, osim dela koji se odnosi na državne poverioce. Prodajom u stečajnim postupcima koji su u nadležnosti Agencije, do sada je ostvareno oko 48 milijardi dinara. Sva sredstva koja se koriste za namirenje poverilaca ili uplatu u budžet, uplaćuju se direktno sa računa preduzeća u stečaju - kažu u Agenciji za privatizaciju.
Dragan Kostić, konsultant za poslovne rizike i krize, kaže da u domaćoj privatizaciji sve treba da bude mnogo transparentnije, te da konačno treba da se kaže kako smo prošli u privatizaciji.
- Tokom proteklog perioda imali smo izjave nadležnih koje su išle od toga da je ovo najbolja privatizacija ikada do toga da je to čista tragedija, ali pretpostavljam da je istina negde u sredini. To je sigurno posledica nepostojanja revizorske komisije koja će se ozbiljno baviti završnim računom i koja će biti nezavisna od ostalih institucija - objašnjava Kostić.

Sretenović: Utvrdićemo kako se troši novac
Radoslav Sretenović, predsednik Državne revizorske institucije kaže da nije moguće bilo uraditi reviziju državnog računa za 2007. godinu jer ova institcucija nije imala dovoljno stručnog kadra.
Od nekadašnjih obećanja da će budžet za 2007. godinu proći kroz ruke ove institucije, više nema ništa ali je Sretenović odlučan u nameri da iskontroliše kako su potrošene pare u prošloj godini.
- Sa kadrovima koji treba da počnu da rade sredinom aprila, mi ćemo uraditi reviziju budžeta za 2008. godinu i tek tada će biti potpunbo jasno koliko se para slilo, odnosno kako je i gde potrošen novac poreskih obveznika. Postoji mnogo informacija da se pare ne troše kako bi trebalo, a mi ćemo u obzir uzeti sve relevante podatke kojima raspolažemo - ističe Sretenović.
Nije tajna da ova institucija od početka formiranja nije imala čak ni osnovne uslove za rad, odnosno prostorije.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=84935
 
Ovaj tekst je zlo za novinarstvo. Neka se novinar i novine stide svog neznanja.
 
kad smo vec kod toga, evo necega sto ce se dopasti svima koji misle da 'beograd nije njujork' (citat iz datog teksta)...

izvor: politika, 21. mart 1911.

 
Tekst, i stil pisanja su LOL^^^

A evo i malo dokaza da je Njujork Beograd ponekad:

Slika iz 60-tih godina...primetite zapregu kao metod transporta :)

058.jpg


Dostava mleka:

073.jpg
 
Vrh