Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Sada 5 vrsta voda placaš kroz mesečne komunalije, misliš da ce biti velika promena ako jedna od tih ide u privatan djep ?
Konkretno za Zrenjanin ako privatnik uspe da reši problem pijace vode , što je vrlo upitno, Zrenjanincima ce da svane u ovom 21 veku.
 
Fabrikanje već bila privatna u vlasništvu firme iz Italije. Neslavno su prošli, nisu ispoštovali ugovor i na kraju imali eksploziju u fabrici.

Iskreno kao nekog iz Zr briga me ko je vlasnik samo da kvalitet vode bude bolji. Ionako plaćamo jako skupu vodu državnom vodovodu a ista je zabranjena za piće i kuvanje.
 
Srbija na 96. mestu (od 180) u svetu po indeksu korupcije. U regionu, od nas gori samo Bosna i Albanija. Pun tekst na linku.


По оцени „Транспарентности Србија”, назадовање Србије у истраживањима о корупцији очекивано је имајући у виду да је у многим областима дугогодишње „одсуство политичке воље” да се антикорупцијски закони примене ове године још видљивије замењено постојањем „политичке воље” да се закони не примене. Истовремено, како је навела „Транспарентност Србија”, на перцепцију о корупцији снажно утиче чињеница да јавно тужилаштво не даје јасне одговоре на јавно изнете и документоване сумње на корупцију, као и нетранспарентно уговарање највећих инфраструктурних радова без конкуренције.

Говорећи о разлозима и системским проблемима који отежавају борбу против корупције у Србији, програмски директор „Транспарентности Србија” Немања Ненадић је указао и на додатни проблем који се појављује последњих година, а то је врло јасно показивање политичке воље да се закони не примењују.

– Поново смо се суочили с тим на најочигледнији начин недавно када је реч о управљању великим јавним предузећима. Имали смо пример „Електропривреде Србије”, који је привукао доста пажње јавности, где је један грађанин незаконито обављао функцију вршиоца дужности највећег српског предузећа дуже од четири године. Влада која би требало да именује професионалног директора на основу закона, или макар да именује законитог вршиоца дужности, годинама то није чинила – казао је Ненадић и подсетио да је онда тај грађанин позиван на одговорност због хаварија у ЕПС-у иако он нема никаква већа права да управља тим предузећем него било ко од нас.

 
Jedina razlika je i procenat pokradenog novca iz budzeta. Procenjuje se da je kod nas pokradenoi preko 50%
 
Kod njih je korupcija na visem nivou pa.su potplatili istrazivanje o korupciji.
 
Klincima su uzori navijači,kriminalci i divljaci,devojčicama ,,starlete'' i ,,pevačice''. Danas kada vidite decu na ulici,više izgleda kao čopor divljaka.
 
i rijaliti... Slicno kao 90ih. Kako je to usko povezano sa diktaturom na vlasti.
 
По чему се ЕУ разликује?

Исти систем вредности је тамо као и овде.

Зато би требало забранити све партије које
се залажу за улазак у ЕУ после свега што
се овде по западној ингеренцији издешавало
у протеклих четрдесетак година.
 
Eво један квалитетан мим који се бави ситуацијом у Црној Гори, али конкретно се дотиче и овог проблема.



Koliko mislite suvoparnih lekcija o nasilju treba dijete da nauči napamet da mu izbije iz glave uspomenu na prebijanje, bilo da su njega ili da je samo prisustvovalo tome, pa sutra vidi prebijače u školu bez ikakvih posledica a prebijeno dijete posle bolnice mijenja školu. Glavna lekcija koju napa djeca nose iz škole je da je siledžija zaštićen, da zakon i kad ga ima niko ne primjenjuje, da će bit tretirani zavisno od toga ko im je roditelj a ne kakvi su im rezultati itd. Bezakonje ovog društva zaista kreće od malih nogu i dobrim dijelom iz škole al nije do lekcija i onog toalet papira od knjiga i kadra.
 
Istini za volju, sličnog (ovome sa klupom) je bilo i u moje vreme. Samo možda ne ovako nonšalantno. Lično sam gledao kako jedan imbecil iz razreda donosi izvaljenu slavinu iz WCa i pokazuje profesorki. Ali naravno, znao je i on vrlo dobro kod koga to sme da radi. Žena je bila em povučena, em valjda i bolesna, pa nije ništa prijavljivala ili se sramila da kaže kolegama.

Kod mog razrednog, koji je bio strog ali pravičan, taj isti imbecil bi stalno pokušavao da se pokaže kao faca ali bi uvek snosio odgovornost i posledice i za najmanji ispad. Posle je roknuo 3. razred tako da ga više nismo ni gledali, sem što smo naknadno čuli da je godinu dana kasnije došao na neki popravni sav uvijen i i u gipsevima da glumi da je nastradao negde pa da se sažale nad njim. :ROFLMAO:

Sve u svemu, mnogo toga zavisi i od profesora. Znam ja i neke predavače iz modernih privatnih škola, pa čak i oni tamo, gde ne smeju da budu strogi, znaju kako da se postave da deca nauče da ih vole i poštuju. Kad radiš s ljudima, moraš da znaš kako s ljudima, a ne samo da obavljaš procedure i recituješ gradivo.

Mada jedna stvar koja se svakako mnogo promenila na gore u odnosu na 2000te jeste to što se narod još više primio na bolesne američke kapitalističke priče. Baš nedavno sam sreo mog razrednog i kaže mi da su ljudi toliko gledali filmove i postali amerikanci da su neki roditelji u školu počeli da dolaze sa advokatima. :ROFLMAO: Jer te ovaj pravilnik, te onaj zakon, te moje dete, te njegova prava, te kako vi smete da ga pitate...

U moje vreme bre kad smo bili kod tog razrednog, ako mu se popneš na onu stvar, samo te izvede pred tablu, pita te tri pitanja iz matematike koje niko neće znati osim ako nije prošao celu zbirku i knjigu, zalupi ti kečinu i gotovo, kraj priče. Više ni ne pomišljaš da se praviš pametan. Niti je on išta prekršio. A ovi sad bi tretmane ko da su aristokratija. Sva prava a nikakve obaveze. Svaki put kad bih video razrednog, i pre 10 godina, i pre 5 i sad spontano, uvek bi mi rekao ''vi ste bili zlato u odnosu na ove generacije sada''.
 
Школа више нема улогу да усади ученицима осећај одговорности. Нема ни казне за кривце. Тако настају каснији бахати људи и криминалци.
 
Ništa te male krimi rad siledzije ne smiri kao rad na gradjevini. Koliko je takvih naših ex- krimića otišlo u inostranstvo da radi na "baušteli".
 
Слабо се данас одају и физикалисању, а ту је кладионица за дангубљење и привид о заради. Опет, проблем је у томе што се деци у школском узрасту ставља пример како насилници пролазе без казне.
 
Da, recimo Kristijan je celebrity.
 
Да, али деца уче да нема правде и да насиље и бахатост пролазе без казне још у основној школи. Да ли се сећате насилника из ваше школе, да ли су били кажњавани и како су прошли у животу? А да ли се сећате жртава вршњачког насиља?
 
Доста су лоше прошли млади пропалитети у животу, колико знам. Незгодно је време било, доста их није ни доживело 30. рођендан.
 

Ne znam da li ste ovo komentarisali vec. Most bez zastitne ograde! Ej sad satanizuju devojku koja je vozila. Slazem se da je njena krivica za samu nesrecu, ali da je postojala zastitna ograda na mostu kako bi to i trebalo da bude u svakoj iole normalnoj zemlji sada ne bi imali 3 zivota unistena.
Bruka i sramota! Posebno velika sramota je svesno svaljivati krivicu na nekoga. Da je bilo ograde ne bi se nista specijalno desilo osim materijalne stete i u tom smislu za to bi danas bila odgovorna devojka koja je vozila i da je pila i da nije i da je probna dozvola i da nije...

Bruka
 
Vau. Onda je ovo neka imaginarna slika. Izvinjavam se

Podsetimo, u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila oko 4 ujutru u subotu, u automobilu su bile četiri devojke starosti od 20 do 22 godine, sve iz Predejana. Automobil se kretao iz pravca Vladičinog Hana magistralnim putem ka Predejanu, kada je prilikom izlaska iz tunela kod mesta Džep probio zaštitnu ogradu na mostu na Južnoj Moravi i sleteo u reku, sa visine od oko 20 metara.

W3EsPbz.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh