Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

zgrada-u-dositejevoj.jpg


http://www.infonet-vojvodina.rs/vesti/u ... -na-ulici/

Urušavaju se zidovi stanova u Dositejevoj u Novom Sadu, stanari preplašeni na ulici


OVI SAD – Nekoliko porodica u Dositejevoj ulici u Novom Sadu trenutno se nalazi na ulici, nakon što su pobegli iz svojih stanova, jer su zidovi stanova u kojima žive, počeli da se urušavaju. Kako tvrde stanari, urušavanje zidova je počelo zbog radova u Dositejevoj 9, gde investitor priprema teren za gradnju stambene zgrade.

Gledao sam kako se odvaja patos i pada regal
“Bio sam u sobi danas popodne kad je počelo da pucketa. Gledao sam kako se zid odvaja milimetar po milimetar. Ćošak zida počeo je da pucketa. Nisam mogao da verujem šta gledam! Počeo je patos da se odvaja, regal koji je bio na tom zidu koji se urušio je pao, sve stvari iz njega su poispadale”, u jednom dahu u izjavi za InfoNet Vojvodina, prepričava današnju traumu koju je doživeo Tibor Nanaši, jedan od stanara.


NOVI SAD – Nekoliko porodica u Dositejevoj ulici u Novom Sadu trenutno se nalazi na ulici, nakon što su pobegli iz svojih stanova, jer su zidovi stanova u kojima žive, počeli da se urušavaju. Kako tvrde stanari, urušavanje zidova je počelo zbog radova u Dositejevoj 9, gde investitor priprema teren za gradnju stambene zgrade.

Gledao sam kako se odvaja patos i pada regal
“Bio sam u sobi danas popodne kad je počelo da pucketa. Gledao sam kako se zid odvaja milimetar po milimetar. Ćošak zida počeo je da pucketa. Nisam mogao da verujem šta gledam! Počeo je patos da se odvaja, regal koji je bio na tom zidu koji se urušio je pao, sve stvari iz njega su poispadale”, u jednom dahu u izjavi za InfoNet Vojvodina, prepričava današnju traumu koju je doživeo Tibor Nanaši, jedan od stanara.


Stanovi u Dositejevoj

Stanari dvorišnih stanova u Dositejevoj ulici, objašnjavaju kako su se uopšte našli u ovakvoj situaciji, koja je rezultirala tako što su večeras svi na ulici, pobegli iz stanova, čiji su zidovi počeli da se urušavaju.

“Investitor je u Dositejevoj 9 počeo da priprema teren za izgradnju stambene zgrade. Počeli su da potkopavaju, u dubinu četiri metra. Navodno su hteli time da ojačaju I naš zid, jer su ovo kuće stare više od 50 godina, a nama je od početka bilo jasno da to neće da izađe na dobro. Ništa nije uradio, džaba je trošio armaturu, sad je napravio još veći problem”, objašava Tibor Nanaši.

Strahujemo da će pasti krov
On kaže da su najugroženiji stanari s leve strane, njih trinaestoro, koji žive u šest stanova, dok njihove komšije sa desne strane nisu toliko ugroženi.

“Ovo su sve kuće od čerpića. Počeli su da kopaju ispod, da potkopavaju i videli da je opasno da se kopa ispod temelja. Sada su došli dotle da su nam popucali zidovi I ovo je, verujte mi, u stanju da se sad sruši ceo krov. Ne znam, jednostavno ne mogu da vam opišem kako se mis ada osećamo”, kaže uznemireno sagovornik InfoNeta.
Njegova komšinica (ime poznato redakciji), objašnjava da su i oni pre nekoliko dana primetili da se zid u njihovom stanu podklobučio, da su odmah obevetsili inspekciju, koji su tada utvrdili da je stanje bezbedno. Međutim, danas je, kaže, sasvim druga priča. Ona prepričava situaciju u kojoj se našla petnaestogodišnja ćerka njihove komšinice.

Devojčica gledala kako zid puca
“Komšinica, petnaestogodišnja devojčica, dotrčala je danas kod nas, preplašena i rekla nam da zid puca. Odmah smo otišli u njen stan i za tih 20ak minuta, koliko je njenoj mami trebalo da dođe s posla, jasno smo i videli i čuli pucanje zida. Ne možete da zamislite kako to izgleda! Kao u vreme bombardovanja kad se čuju detonacije! Strašno!”, kaže sagovornica InfoNeta.

Kaže da su odmah stigli vatrogasci, koji su im isključili struju, a na terenu je i inspekcija.

“Vatrogasci su nam isključili struju jer je nebezbedno, tu su i inspektori, koji će nam dati zapisnik gde piše da je ovde potpuno nebezbedno. Ljudi su preplašeni, jasno smo čuli pucanje zidova, onako naočigled su pucali, jedan zajednički se toliko urušio da ljudi sada iz svog stana vide komšije preko puta”, kaže sagovornica InfoNeta.

Stanari će prespavati u hotelu
Stanarima su predstavnici investitora obećali smeštaj u jednom hotelu u Novom Sadu.

“Evo, spakovao sam dokumenta i najosnovnije stvari, pa čekamo da dođu po nas”, kaže Tibor Nanaši.

Sa predstvanicima investitora nismo uspeli večeras da stupimo u kontakt. Nastavićemo da pratimo situaciju u Dositejevoj.
 
"Svetozar Jovičić, osnivač omiljenog novosadskog udruženja "Komšija", koje se bavi čišćenjem i humanitarnim radom, moraće u zatvor na mesec dana jer je očistio deponiju pored Beočina koja je bila opasna po okolinu."

Prijavu protiv Gospodina Jovicica podneli oni kojima je posao da ciste ali im posao kvare volonteri a divlje deponije stoje mesecima. Mozda te deponije i sama " mafija jkp cistoca" namerno pravi a onda od grada naplacuje odnosenje?

Iz JKP "Čistoće" kratko su odgovorili da je tačno da su prijavili to udruženje zbog nezakonitog skupljanja otpada. Kako dodaju, dozvolu za taj posao jednostavno nemaju, a uz to bavili su se i separacijom ambalaže, što takođe po zakonu ne smeju da rade.


https://www.blic.rs/vesti/drustvo/kaznj ... or/5h07hh9
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IEeFuciV48Y[/youtube]
 
Kako se ekspresno reaguje kada se kopa kod nekog ......
Da je sirotinja to bi trajalo dok ne nikne devet spratova.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... ene-masine

NELEGALNA GRADNjA NA DEDINjU MOGLA DA UNIŠTI CELO NASELjE: Komunalci i inspekcija sprečili tragediju, zaplenjene mašine

Nelegalna gradnja na Dedinju u Ulici Aleksandra Stamboliskog 20, pretila je da pokrene klizište u celom naselju. Međutim, posle akcije Komunalne policije i Građševinske inspekcije je prekinuta, javlja Telegraf.rs.
u nedelju popodne inspektori su izašli na teren, a tamo zatekli radnike koji obavljaju poslove bez obzira na to što je neradni dan.

Takođe, na gradilištu nije bilo nikakvog znaka o radovima, investitoru niti tome šta se gradi na pomenutoj lokaciji. Dežurni građevinski inspektor Đorđo Buha izašao je na pomenutu lokaciju, konstatovao činjenično stanje i popisao zatečena lica na gradilištu. Sa opštine Savski venac intervenisala je inspektorka Marina Šibalić.

Prema informacijama iz katastra, kao vlasnik se pominje izvesni Manojlović Miljan. Tokom boravka na terenu saznali smo da je dotični gospodin u inostranstvu, pa nije u mogućnosti da dođe i reši problem, te objasni o čemu je reč.

Ipak, rekordnom brzinom je rešen problem, sprečena je tragedija koja je mogla da nastane zbog potencijalnom pokretanja klizišta, a nadležne službe su dobro obavile svoj posao.

Nelegalno gradilište će biti zatvoreno.

U zapisniku je navedeno da je na lokaciji zatečeno neobeleženo gradilište bez prisustva odgovorne osobe. Takođe, zatekli su i dve građevinske mašine, jedan teretni i putni kamion.

Vlasniku teretnog kamiona izdat je prekršajni nalog za prljanje javne površine. Vlasnik će morati da plati 175.000 dinara kazne, dok će vlasnik putnog kamiona platiti kaznu od 5.000 dinara zbog nepropisnog parkiranja.

Naložio im je da istog trenutka obustave izvođenje radova.

Kako Telegraf nezvanično saznaje, izvođač radova je "Teka gradnja", a postupak dobijanja dozvole je u toku.


962a9832-830x0.jpg
 
Žena stavila tačku na agoniju kad država nije u stanju da zaštiti. :notok: :notok: :notok: :notok:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hr ... je-robijao

UBISTVO INVESTITORA: Osuđen čak devet puta, a nikada nije robijao

Ubijeni građevinski investitor Zoran Trifunović godinama nizao brojne krivične prijave. Dobijao uslovne kazne za divlju gradnju, falsifikovanje, nanošenje povreda...

11-osudjen-zoran-trifunovic_620x0.jpg


GRAĐEVINSKI investitor Zoran Trifunović (59), kojeg je u nedelju u beogradskom naselju Zvezdara hicima iz pištolja usmrtila penzionerka Stojanka Stojanović, ima "bogatu biografiju" i bio je dobro poznat policijskim, istražnim i sudskim organima u Srbiji. Naime, Trifunoviću je samo jagodinski sud izrekao čak devet presuda za razna krivična dela, a i u Beogradu se vodio niz postupaka protiv njega.
Kako "Novosti" saznaju, investitor je osuđen prvi put sredinom devedesetih godina, a nakon toga usledile su, jedna za drugom, nove sudske odluke. Pred jagodinskim sudom oglašen je krivim zbog klevete, kršenja zakona o izgradnji objekata, neovlašćenog iskorišćavanja autorskih dela, falsifikovanja isprava. Takođe, 2013. osuđen je i za nanošenje lakih telesnih povreda, kao i zbog teškog dela protiv sigurnosti, odnosno obezbeđenja gradilišta. Sve izrečene sankcije su, međutim, bile uslovne kazne zatvora u trajanju od jedne do dve godine ili novčane u iznosu od 20.000 do 200.000 dinara.

Hapšen je i zbog jednog krivičnog dela - prinude, kao i nanošenja teških telesnih povreda, a protiv njega se, takođe, vodilo i nekoliko postupaka, koji su u fazi predistrage, zbog kršenja zakona o izgradnji objekata.
U prestonici, gde je najviše poslovao, nikada nije osuđivan, ali se zato protiv njega vode brojne istrage. Konkretno, u beogradskom Drugom osnovnom tužilaštvu u toku je predistražni postupak za utaju poreza. Krivičnu prijavu protiv Trifunovića tužilaštvu je podnela policija i nadležni su radili na dodatnim proverama i prikupljanju dokaza za koje se teretio investitor. U ovom tužilaštvu, ranije su se "obrele" i neke privatne prijave protiv Trifunovića, poput jedne za falsifikovanje isprava i jedne za prevaru, ali se od njih, u međuvremenu, odustalo.

Aleksandra Đenadić, portparol Prvog osnovnog tužilaštva u Beogradu, potvrdila je za "Novosti" da se i kod njih nalazi nekoliko krivičnih prijava protiv Trifunovića:

- U našem tužilaštvu postoji pet krivičnih prijava protiv ovog investitora - kaže portparol. - Sve su privatne, odnosno podneli su ih oštećeni građani i sve terete investitora za nedozvoljenu gradnju. Jedna od njih, koja je iz 2016. godine, u međuvremenu je odbačena. Ostale četiri se još nalaze u fazi predistrage. Samo u jednom predmetu do sad su saslušani podnosioci prijave i Trifunović.
Ime Zorana Trifunovića nije nepoznato ni beogradskom Višem tužilaštvu, u kojem se, kako nezvanično saznajemo, protiv njega vodio postupak iz 2009. godine za prinudu, zatim za ugrožavanje bezbednosti iz 2016, ali i za neke prevare. Međutim, u ovom tužilaštvu u utorak nam je rečeno da se kod njih vodio jedan postupak protiv Trifunovića, ali da je isti još prošle godine "ustupljen" Prvom tužilaštvu na postupanje. U Prvom tužilaštvu to demantuju i tvrde da je predmet kod kolega iz VJT?!

11-osudjen-kostovsk-fific.jpg


Reč je o slučaju iz decembra 2009. kada se Trifunoviću na teret stavljalo krivično delo prunude, odnosno da je poslao batinaše da prebiju Koču i Menku Kostoski, iz Ulice Stanka Vraza 38, na čiji se plac i kuću nameračio i gde je hteo da zida višespratnicu. Mediji su tada preneli frapantno svedočenje Menke Kostoski:

- Zoran Trifunović mi je govorio: "Samo pisni i živa nećeš izaći napolje". Sve vreme me je držao za vrat. Prestala sam i da vičem. Odvukao me je do toaleta, zaključao, a zatim sam čula lupu. Mislila sam da se Beograd ruši, kad je iznenada u dvorište, a potom i u našu kuću, uletelo dvadesetak maskiranih napadača. Prethodno su pretukli mog supruga Koču, kojem su polomili nekoliko rebara, a lekari su kasnije konstatovali i blagi potres mozga i povrede bubrega.

Kočina ćerka Emilija objasnila je tada da je povod za napad na njene roditelje bio sukob sa Trifunovićem, s kojim su sklopili ugovor o ustupanju placa za izgradnju zgrade.


Objekat je trebalo da bude gotov u roku od godinu dana - ispričala je Emilija, koja u trenutku napada nije bila kod kuće. - Za to vreme smo se preselili u Mirijevo i plaćao nam je kiriju, međutim, nije ni srušio kuću, a kamoli izgradio zgradu. Zvali smo ga da ga pitamo da li i dalje ostajemo u Mirijevu, da li će nastaviti da nam plaća kiriju, jer mi za to nismo imali novca. Ali nismo uspevali da stupimo u kontakt s njim, pa smo se vratili u našu kuću. Tada se on pojavio noseći ugovor po kojem je moj otac suinvestitor, sa još dve osobe i preduzećem DOO "Sava invest Beograd", čiji je vlasnik Trifunović. Po tom ugovoru, koji je falsifikovan, tata je navodno pristao da uzme kredit od 500.000 evra i da stavi kuću pod hipoteku.

11-osudjen-petar.jpg


Kostoski su onda započeli "rat" i sudski postupak sa Trifunovićem, nakon čega su usledile pretnje i - batine. Na kraju je srušio kuću i zaposeo plac, na kojem je izgradio višespratnicu od 590 kvadrata.

SAMI UVODILI STRUJU

KAKO nezvanično saznajemo, Zoran Trifunović je u Jagodini gradio nekoliko objekata koje zbog nedostatka novca nikada nije završio. U nekim njegovim zgradama čak su i kupci stanova posle useljenja morali sami da uvode vodu i struju. Mnogima je dugovao novac i zbog toga je retko odlazio u svoj grad. Jagodinci kažu da je bio i vlasnik hotela i restorana "Šumadija" u tamošnjoj Ulici kneza Lazara, ali je zbog dugovanja navodno odlučio da to proda.

SIN POSETIO MAJKU

MARKO Stojanović, čija je majka Stojanka ubila investitora Zorana Trifunovića, u utorak je išao u beogradski Centralni zatvor da je poseti:

- Odneo sam mami nešto odeće, lekove i voće - objašnjava Stojanović. - Ona je još u šoku, a i ja sam očajan. Stara je i bolesna, a sada je u pritvoru. Ne znam kako će to izdržati.

Podsetimo, Stojanka, koja se tereti za ubistvo, odbila je da iznese odbranu pred nadležnim tužilaštvom uz tvrdnju da nije psihički i zdravstveno spremna, a sud joj je odredio pritvor do 30 dana zbog sumnje da bi, boravkom na slobodi, mogla uticati na svedoke dok traje istraga, ponoviti delo i kako ne bi došlo do većeg uznemirenja javnosti.
 
Odredjen joj pritvor 30 dana da ne ponovi delo? Da ne kokne i nekog sudiju koji ga je oslobodio za ranije pretnje tog investitora upucene osumnjicenoj Stojanki.
A taj investitor- kriminalac nije odlezao ni dan zatvora za ko zna koliko nedela. I za batinjanje porodice Kostoski se izvukao. Svi predmeti zatureni u fiokama korumpiranih sudija ili se izgubili na putu od jednog do dugog suda.
BTW sad ima licno svoju parcelu od dva m2.
komentar sa jednog portala:
"~dinaroid : Ocekujem da investitori sutra odrze strajk upozorenja i zatraze zastitu od drzave ,mozda i status sluzbenih lica ! "
 
Pa ovo je strasno!!!
Ocajna gospodja je presudila bahatom prevarantu i vucibatini i oni smatraju "da bi mogla ponoviti delo' ili uticati na svedoke ????

Moralno potonuce epskih razmera.
U ovoj zemlji pravo i pravda NE POSTOJE.
Mozda je negde "pravda spora" , ali ovde je izvesno pravda nemoguca...

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Verovatno isti sudija ljut što mu je nesrećna žena ubila klijenta i izvor lagodnog života.
 
Stojanka je moderni Princip :)
Nadam se da će se brzo naći na slobodi, postupak se otegnuti, itd.. neuračunjljivost i slično.
 
Ehh kada bi svi krenuli da ubijaju one koje im smetaju lose bi se to zavrsilo.

Ne treba hvaliti zenu, ali je ni osidjivati - Verovatno joj je bilo svega preko glave, a bolje da kokne njega nego sebe.

Umesto da se trazi oslobadjajuca presuda za nju, treba traziti zasto se postupci protiv ovog sljama zataskavaju i ko je za to odgovoran i njih kazniti najstrozije.
 
Dobro ljudi, ne može oslobađajuća presuda za ubistvo sa predumišljajem.

Najgore je što će ovakvi investitori da i dalje haraju, ali neka se malo zapitaju da li će opet neko da pukne pa da ih rokne (ili bolje - prebije)
 
@bl3ya, dule

Naravno, neka pravna država i mora da postoji, zato i navijam da se ovo reši pravnim sredstvima (zastara, uslovna osuda, razvlačenje pravnog postupka u nedogled... sve isto kao i u slučaju tragično nastradalog).

A sad da budem ozbiljniji. Ja razumem da je i ovo što pišem na granici ili iza granice korektnog, pristojnog. Ne želim da živim u društvu gde se na ovaj način završavaju stvari. Žena će odgovarati za svoj postupak.
Ali, način na koji je poslovao investitor je nosio svoj rizik, na njemu je bilo da proceni da li mu se takvo poslovanje isplati, izgleda da je loše procenio odakle sve preti opasnost. I za takve okolnosti imam razumevanja i na neki način ih smatram prirodnim sledom događaja.
Ja svesno ulazim u rizik svog posla, preti mi opasnost od oštećenja vida, problema sa leđima... ali neki rizik moram da prihvatim.
 
Još da počnu postupci za teško ubistvo da zastarevaju i gde bi nam bio kraj... i-hii...

A sad bez šale - ljudi, razumem sve, ali, da li ste stvarno očekivali da ova žena ne bude u pritvoru? Da li je realno da je ona na slobodi danas?
 
Da nam je sistem pravosudja ko americki ovu zenu bi porota oslobodila. Ne vidim umislaj ovde verovatno joj je pretio i taj dan i u afektu ga izrokala. Ko zna sta joj je sve govorio i pretio kad je jadna morala pistolj da potegne.
 
Ovakav...evo ti i definicije.

афектом се често подразумева емоционални доживљај које се нагло јавља, има велики интензитет и буран ток и који садржи изразите телесне и психичке промене. Примери афекта су панични страх, необуздани бес, бескрајна радост итд. У афективном стању често долази до „сужења свести“, при чему су интелектуални процеси у великој мери ометени, нема самоконтроле, разумног понашања ни поштовања основних моралних и правних норми. Зато се „сужење свести“ и стање снажног афекта узима као олакшавајућа околност у судским процесима који се односе на тешке злочине.
 
Е, па, ако тужилац у овако једноставном случају не би био у стању да докаже умишљај, био би то још један доказ пропасти институција ове земље, а то мене не радује, јер нећу да крв тече низ Балканску, макар хиљаду година владао СНС, а српско друштво било синоним за назадност.

Са друге стране, ако би овде под притиском јавног мњења био измишљен некакав нехат као облик виности, или, можда, да је то убиство из афекта (жена први пут у животу понесе ватрено оружје), онда је то катастрофа и аргумент да се држава Србија једноставно укине и стави под међународни протекторат.

Ја не познајем ове људе, и нећу да судим на основу новинских текстова. Изгледа ми да је тај био мућак, али закона који прописује да се човечји мућак може разбити, камоли убити, нема - са друге стране, ја појма немам да ли је ова жена била анђео, или каква ужасна бабетина. Нема нико од вас. Чињеница да је убила сугерише ми да ће ићи у пакао. Нема никакве сумње да би до пре неку деценију за ову жену тужилац тражио смртну казну - негде до 1930-их, била би сигурно и погубљена, и у Београду, и у Паризу (тамо гиљотином). И, изван сваке сумње, сагрешења мучки убијеног наведена у штампи су мања од убиства са предумишљајем.

Знам да је непопуларно ово што пишем, и да у нашем народу пламти дух освете налик оном из 1944. (то су ти, махом динарски гени), али, не хајем.
(Клоните се резона светине, јер ту резона - нема)
 
Meni ovo ipak više deluje kao predumišljaj i da je sve vrlo svesno uradila.

Ubrzo su stigli rezultati parafinske rukavice. Suočena sa dokazima da su tragovi baruta pronađeni na njenim rukama, Stojanka je priznala zločin. Rekla je da je ona ubila Trifunovića jer je hteo da joj oduzme plac koji je nasledila od svekra nakon što joj je preminuo muž. Investitor je na mestu njene kuće hteo da gradi zgradu.

Nakon što je počinila zločin, misleći da niko neće posumnjati u nju, vratila se peške svojoj kući, pištolj ostavila i legla u krevet.

No, to i nije toliko bitno, životi su izgubljeni / upropašteni, a ovakvih investitora je mnogo i nema naznaka da se država bori protiv takvih
 
Taj nazovi investitor- kriminalac je ocigledno imao sistem da plac za isgradjnu objekta obezbedjuje od verbalnog preko fizickog pritiska-pretnji i na kraju premlacivanja vlasnika placa koji ga zanima.
Slucaj porodice Kostoski koji se razvlaci od 2009. godine gde je sa dvadesetak batinasa isterivao "svoje pravo".
(1.4. Teška telesna povreda
Kad neko drugoga teško telesno povredi ili mu teško naruši zdravlje (npr. pod teškom telesnom povredom se podrazumevaju povrede tipa polomljenih kostiju, trajno ili u znatnoj meri oslabljen važni deo tela ili organ, ili izazivanje trajne nesposobnosti za rad, prouzrokovanje unakaženosti), kazniće se zatvorskom kaznom od najmanje šest meseci. Podnosi se krivična prijava javnom tužilaštvu. Znaci po tom osnovu odavno je trebao da odlezi minimum 6 meseci.

za Slucaj Gospodje Stojanke vazi ovo.
( 1.6. Prinuda
Kada neko silom ili ozbiljnom pretnjom prinudi drugoga, da nešto učini ili ne učini ili trpi, kazniće se novčanom ili zatvorskom kaznom do tri godine. Podnosi se privatna krivična tužba sudu ili krivična prijava javnom tužilaštvu (ovo drugo, kod postojanja pretnji ubistvom ili teškom telesnom povredom, kada se može izreći zatvorska kazna do pet godina).
1.8. Ugrožavanje sigurnosti
Kad neko ugrozi sigurnost nekog lica ozbiljnom pretnjom da će napasti na život ili telo tog lica ili njemu bliskog lica, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorskom u najdužem trajanju do šest meseci. Podnosi se krivična tužba sudu ili krivična prijava javnom tužilaštvu (ako je uznemiravano više lica, ili je došlo do uznemirenja građana, ili težih posledica, kada može biti izrečena zatvorska kazna do pet godina).

Stavite sebe u plozaj te zene i da ti neko kaze hocu da kupim tvoj stan i moras da ga prodas, ili cu tebe, ili clana tvoje porodice da prebijem ubijem, ili sta vec. Prijava policiji nema efekta jer se pretnja nastavlja i dalje i traje ko zna koliko vremena...
Ko zna koje je oblike torture i pretnji trpela ta zena a od institucija ni od korova..
Na zalost ceka je minimum 5 godina zatvora.
 
Nema ovde govora ni o nehatu, ni o nekom afektu, ovo je čist primer umišljaja, i to direktnog. Predumišljaj je pogrešan termin..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565165#p565165:2cnl0t63 je napisao(la):
Vox91 » 3 minutes ago[/url]":2cnl0t63]Nema ovde govora ni o nehatu, ni o nekom afektu, ovo je čist primer umišljaja, i to direktnog. Predumišljaj je pogrešan termin..

Ne baratam termina, ali mislim na umišljaj, tj, na planirano ubistvo.
 
Pošto je ponela pištolj na sastanak, nema govora o afektu, ne može se poreći da se radi o umišljaju.
Ali ubistvo ima mučnu predistoriju pritisaka, maltretiranja, mučenja, pasivnosti države, policije i tužilaštva zbog korupcije....
I pošto je sistem dozvilio da joj ovaj "investitor" sve to radi i nije je zaštitio, sistem je saučesnik i u njenom mučenju, ali i u ubistvu.
Tako da, ne očekujem da će sistem imati razumevanja za za nju i prihvatiti da postoje olakšavajuće okolnosti (voleo bih da me život demantuje, ali...)
 
Vrh