Šta je novo?

Square Residence - [Stambeno poslovni kompleks | 22.000 m²]

da mi o tome i diskutujemo, zapravo od novembra do danas nema radova :D
 
Vrlo kritična situacija, problemi sa dozvolama koji se ne rešavaju... Prazna obećanja investitora, priče koje se ne poklapaju. Iskreno da sam ranije ispratio bar deo ovog foruma NIKADA u ovu priču ne bih ulazio.

Da se molimo Bogu da se krene sa radovima bar da se odmakne dalje od šipova...
U svakom slučaju, ukoliko se ne promeni ništa u skorijem periodu, videti da se kupci organizuju i kakvu takvu pravnu zaštitu pokušaju da ostvare. Za sada deluje da nažalost dobro biti neće :///
 
Evo nas na pola juna. Pitam se da li je nesto sa proslog sastanka ispostovano. Napravili su emai-grupu, gdje ne odgovaraju na mejlove.
Dokle vise ide ovaj bezobrazluk. Bice dobro ako izvucemo i tih 10%
 
Postupak je i dalje u toku što je možda i dobar znak - prošli put je odbijen vrlo brzo sa gomilom tačaka po kojima nisu ispunjeni uslovi
Screenshot_2023-06-15-16-40-50-848_com.android.chrome.jpg
 
Kako rade građevinske radove tj imaju građevinsku dozvolu ako nemaju lokacijske uslove?
 
Građevinska dozvola je na parceli 10201/21. Mislim da sam je prikačio u 1 postu.
 
1686928837828.png

ovo je poslednji dokument na CEOPU-u vezan za tu parcelu a ovo izgleda kao veliki problem a ne samo jedna cev
1686928892191.png
 
ne znam kakvi su ovo sada lokacijski uslovi ako su vec dobili gradjevinsku dozvolu, nije mi jasno
 
tacnije deluje mi da imaju problem sa dozvolama za izgradnju saobracajnice
 
Pa koliko vidim u tom rešenju se pominju oni telekomunakacioni kablovi o kojima je pričano na sastanku. To je valjda rešeno, barem Telekomov deo.
 
Pa da, upravo to, hajde da se nadamo da će im izdati lokacijske uslove za izgradnju saobraćajnice...
 
Građevinska dozvola je dobijena samo za izgradnju objekta, ne i izgradnju saobraćajnica, pa je zato problem, a ako se pogleda detaljno građevinska dozvola i zašto je odbijena prvi put (kao i lokacijski uslovi) spominje se kanalizacija i vodovodne cevi, kao i da bi ovaj objekat ugrozio postojeću infrastrukturu, te da investitor treba da izmesti cevi , kanale i kablove o svom trošku (upravo to što spominješ telekom)
 
Cao ljudi, gledam vec duze vreme dokumenta na CEOP-u, da li postoji neko strucniji kod bi znao o cemu se ovde radi?
Za parcelu 10201/21 gde se i nalazi objekat je dobijena gradjevinska dozvola, ali za ostale parcele nisu izdati cak ni lokacijski uslovi. Kad se ode na naprednu pretragu i pretrazi parcela
1687177889564.png

moze se videti da je poslednji podnet zahtev odbacen uz objasnjenje da trasa kanalizacije nije u skaldu sa lok uslovima, a spominju se i telekom i orion (ali se navode neke druge parcele). Nikakva voda se ne spominje. Ja planiram da pozovem uskoro Kristinu da mi objasni o cemu se radi, ako bude znala uopste.
Znate li vi nesto vise o ovome (nisam bila na sastanku jer nisam iz Beograda)?
1687178015238.png
 
Ne bih se ja previse uzdao u njen odgovor.
Ja se nadam da ce biti neki sastanak krajem juna, kao onaj krajem maja, da vidimo gde smo sta smo.
Mada mi deluje da nismo nigde, jer nijedna stavka koju obecase na proslom sastanku ne vidim da ispunjena.
Imamo mejling listu gde nas kuliraju, dakle pomaka u komunikaciji nema ni slucajno. Ista prica i na gradislistu rekao bih,
 
Obzirom na troskove koje su imali, nase pare su im sica. Cula sam se sa Kristinom, rekla mi je da je o stavkama koje sam poslala sa CEOPA pricano na sastanku, zamolila me za jos malo strpljenja jer uskoro resavaju sve i krecu sa radom
 
Obzirom na troskove koje su imali, nase pare su im sica. Cula sam se sa Kristinom, rekla mi je da je o stavkama koje sam poslala sa CEOPA pricano na sastanku, zamolila me za jos malo strpljenja jer uskoro resavaju sve i krecu sa radom
Pričao je Dragišić i rekao da su sad papiri gotovi i da čekaju odobrenje za isključenje vode 48 ili 72h i da se to resava u narednih 15-20 dana , jel rekla nešto novo na ovu famoznu temu, ja nisam ni znao da pre isključenja vode ima da se resavaju svi ovi predhodni papiri.
 
Nista nije rekla za vodu, ali sve sto mi je rekla nije mi zvucalo ubedljivo
 
Vrh