Šta je novo?

Square Residence - [Stambeno poslovni kompleks | 22.000 m²]

Da, rekao je da se to resava za 15-20 dana i da se radovi nastavljaju, ali to za sada deluje kao jos jedna u nizu lazi.
 
moramo da cekamo izvestaj sa ceopa, svakako mi je i dalje nejasno kako je dobijena gradjevinska dozvola za objekat a ne za saobracajnice, mislila sam da je to jedan projekat koji treba da prodje sve uslove
 
Da li ste primili e-mail (u 12.35h) , odgovor na pitanje kada će se prespojiti vodovodna cev i postaviti tabla. Opet ista pesma, od nedelje do peka. Pišite i vi, mozda neko ubode "muštuluk".
 
Verujem da će se na sva zvona pohvaliti kada krene dalja gradnja. Videćemo uskoro.

Za sada im je istekla 1 nedelja nakon roka koji su sami dali na sastanku.
 
A pa bilo bi lepo stvarno da se nekad i pohvale. Ali teska prica, od sastanka se bukvalno nista nije desilo, a prosao skoro ceo mesec.
 
Naravno, treba se informisati, uskoro će se oglasiti nadređeni.
 
Je l' dobija neko neke odgovore od njih?
Ovo je necuveno, ovako losa organizacija oko svega.
 
Ja ništa nisam slala. Pogledala sam malo ceop, kad se pretraže podaci za povezane parcele, tipa 10201/17, 10201/23 itd .... Vide se dokumenta gde su dobijeni lokacijski uslovi za uređenje trase kanalizacije, spominje se vodovod, Telekom itd ... Koje je podnela direkcija grada Beograda, dakle na tome se radi i to će očigledno biti rešeno jer je u interesu još par parcela a ne samo ove koje su povezane sa našom zgradom. Ne razumem se previše ali navode se identični tk kanali zbog kojih mi imamo problem. Meni bar deluje da će sve biti rešeno, ali će se kasniti.
 
Ljudi, postoji li zakonski osnova da se ljudima vrate uplaceni depoziti? Kad je po ugovoru rok za zavrsetak izgradnje?
 
U mom predugovoru je rok 18 + 3 meseca počev od septembra 2022
 
Ne mogu nam vratiti depozit u celosti, 10 posto ako odustanemo
 
To mora da piše u svakom predugovoru, ugovoru koliko se placaju penali za odustajanje kupca
 
A izvini tek sad vidim. Kako misliš plaćanje penala za odustajanje kupca?
 
Evo
IMG_20230701_140206.jpg
 
Da, nazalost mislim da ne mozemo vise od pola depozita da dobijemo.
A investitora svarno neka je sramota, za sve lazi koje na proslom sastanku izneo. Verujem da vise nece izaci pred nas bar godinu dana.
 
Ali onaj cinizam kada je rekao nema veze sto nam je losa reputacija, cim malo krenemo nesto da gradimo vratice se.. pa kao da su bre kupci neki maloumni beskicmenjaci
 
Ali onaj cinizam kada je rekao nema veze sto nam je losa reputacija, cim malo krenemo nesto da gradimo vratice se.. pa kao da su bre kupci neki maloumni beskicmenjaci
Pa citajuci ovo sto svi pisete ovde, i jeste. Ovo je odavno trebalo da ode kod advokata sa svim dokazima. Vracaju pare bez problema kada se lepo pripreti :)
 
Koliko piše da je kapara? Ako je ona 10% toliko kupac gubi ako odustane (ne mešati sa iznosom depozita ili avansa).
Ali ja nisam pitao to. Ja sam pitao šta ako prodavac kasni? Dakle prođe tih 18+3 meseci (21 mesec). To je znaci proleće/leto 2024. Realno je da zgrada tad neće biti završena. Šta tada?! Koje penale plays prodavac? Ima li to u ugovoru?
 
Koliko piše da je kapara? Ako je ona 10% toliko kupac gubi ako odustane (ne mešati sa iznosom depozita ili avansa).
Ali ja nisam pitao to. Ja sam pitao šta ako prodavac kasni? Dakle prođe tih 18+3 meseci (21 mesec). To je znaci proleće/leto 2024. Realno je da zgrada tad neće biti završena. Šta tada?! Koje penale plays prodavac? Ima li to u ugovoru?
Imaš li ugovor, piše lepo
 
1688232561325.png

1688232603447.png

evo ga dokument vezan za 10201/17 parcelu i kanalizaciju
 
Da ne kacim ovde svaki dok, na ceopu se za sve parcele 10201/17, 20, 21, 23 i ne znam šta još je u okolini naše zgrade, navodi puno problema oko kanalizacije, vodovoda, Telekoma, Oriona. Nejasno mi je kako je uopšte dobijena građevinska dozvola i kakvom magijom je parcela 10201/20 drugačija od ostalih na kojima postoje ovoliki problemi? U jednom trenutku mi deluje da se rešava sve, u sledećem me pokopaju kad vidim da su odbijeni za građevinske dozvole za te saobraćajnice. Ne znam više šta da mislim ali jedno je sigurno - od zgrade neće biti ništa bar dve tri godine
 
Vrh