Šta je novo?

Square Residence - [Stambeno poslovni kompleks | 22.000 m²]

bl3y4

Higher intermediate
Učlanjen(a)
27.02.2014.
Poruke
729
Pohvaljen
1.001
Zgrada se pravi u Zemunu, u neposrednoj blizini nove poste.
  • Spratnost: 2Po+P+7+Ps
  • Rok zavrsetka: Q1 2024
  • Broj stanova: 251
  • Broj poslovnih jedinica: 17
  • Broj parking mesta: 303
Square5.png

square_residence-1.jpg
square_residence-2.jpg
square_residence-3.jpg
square_residence-4.jpg

Linkovi:
Sajt: https://squareresidence.rs/
Gradjevinska dozvola: https://ceop.apr.gov.rs/eregistrati...t?fileId=bc7e7fcf-d0ac-4cc2-b383-0a86b2305edc
 
Nije mi bas jasno ovo suzavanje ulice, nova zgrada nije paralelna sa parcelom postanskog distributivnog centra.
 
Još uvek nije jasno - stali su sa radovima trenutno, pa i sama osnova nije skroz kompletirana. Tek kada imaju formiran taj podzemi deo i izađu na nulti, videćemo kako će biti. Inače trebalo bi da su paralelni
 
Ma nema potrebe da se zavrsi podzemni deo, vidi se iz vazdua da nije paralelno.
Zgrada je postavljena u koso u odnosu na ogradju postanskog distributivnog centra to se vidi iz aviona.
 
da, ali nisam bas nesto ni siguran da je ograda postanskog centra postavljena kako treba... Negde se vidi na renderima da je projektovana saobracajnica izmedju same zgrade i postanskog centra - kako li planiraju da je izvedu nije mi jasno
 
Neko moje razmisljanje ide u smeru da ce grad da otkupi deo gradjevinske parcele postanskog centra u duzini obodnog pojasa kod ograde kako bi ulica bila paralelna sa zgradom prekoputa u izgradnji i da se na taj nacin izbagne suzavanje buduce ulice
 
Moguće, ali če to još više odužiti gradnju - a već imaju poduži zastoj
 
Da li neko ima novijih vesti kada se očekuje nastavak radova?
 
Zadnji put sam prosao pre 10ak dana uvece i nisam video nikakav napredak.
 
Proći ću ja danas/sutra pa javljam.
 
Nisam išao do gradilišta pa nisam pisao, ali dizalice više nisu na istom položaju tako da se nešto radi. 😅
 
Bio sam na gradilištu sada, ne vidim nikakve promene.
Barem sa ove strane iz Baranjske (Zemun).
 
Prosao sam jutros tuda, nisam stao da slikam - ali nista se ne desava od januara (mozda i kraja decembra). Nemam informacije zasto je stalo gradiliste, verovatno je problem u nekoj od regulacija/dozvola - ali ostavlja gorak osecaj u ustima.
Od obecanih datuma kraj 2023 nema nista, takodje i krajnji rok koji su definisali 1Q 2024 - nema nista

Jos uvek nisam uspeo ni da lociram gradjevinsku tablu na gradilistu - ovo mi je cudno, jer nisam video ni jedno gradiliste bez ove info table u zadnjih nekoliko godina
 
Ovo su nama odgovorili 😩
Po planu, projekat je stigao pred drugu fazu izgradnje. Izgrađen je deo dva nivoa podzemne garaže, kao i deo konstrukcije prizemlja. U postupku smo dobijanja odobrenja za izmeštanje vodovodnih i kanalizacionih cevi koje se nalaze delom ispod partera objekta.
 
I njima krajnji rok za zavrsetak radova je 23.9.2024. To stoji u potvrdi o prijavi radova
 
Obisao gradiliste, nema promena, a tu je samo obezbedjenje.
Mada moram da priznam da sam konacno shvatio STA se zapravo ceka.
gradiliste.jpg
gradiliste2.jpg
gradiliste1.jpg
gradiliste_cev8.jpg
gradiliste_cev7.jpg
gradiliste_cev6.jpg
gradiliste_cev5.jpg
gradiliste_cev4.jpg
gradiliste_cev3.jpg
gradiliste_cev2.jpg
gradiliste_cev1.jpg
 
Evo ja sam znaso da se ceka neka cev, samo mi nije bilo jasno kakva cev.
Cev sa Slike gradiliste_cev6 je trenutna, i treba je prespojiti na ovu novu plavu.
Pritom treba uzeti u obzir da ova cev ima barem metar u precniku. Nisam siguran cemu sluzi ali ne deluje mi kao da je lak posao.
 
Čekaju dozvolu da zatvore vodu na 48h, verovatno celu galeniku i dalje, manometri postavljeni za proveru postavljenih cevi. Tako sam čuo.
 
U rgz vec ima ugovora vidljivih tako da kapiram da jeste.
 
Vrh