Šta je novo?

Square Residence - [Stambeno poslovni kompleks | 22.000 m²]

Evo da dodam kratak info sa današnjeg sastanka.

Ukratko - Kasniće barem 6 meseci, očekivan završetak je druga polovina 2024.
Gradnja na 80% za otprilike 12 meseci.


Navodno je sva papirologija gotova i izmeštanje vodovoda treba da bude gotovo do kraja Juna.

Telekom je izmestio sve kablove, taj deo posla je gotov.

Navodno će uskoro biti završeni pregovori sa Intezom te će preko njih biti najbolji uslovi, a možda čak i benefiti za kupce preko njih.

Neki od prisutnih su pominjali dinamiku plaćanja (verovatno keš kupci) - Vlasnik je rekao da će biti izmenjena i usklađena sa dinamikom radova ali da je to dogovor na individualnom nivou.

Biće postavljene kamere na gradilištu te će moći gradnja da se prati uživo.

Neko od prisutnih "stanara" je skupljao brojeve telefona te će biti formirana i Viber grupa u nekom trenutku.
 
Sta se desava sa tablom za gradiliste, da li su to spominjali?
 
Ja sa nadam da ce ovaj sastanak imati nekog efekta. I predlazem da imamo novi vec krajem juna, da vidimo sta je ispunjeno od recenog juce.
Mene iskreno bas briga za kameru i ovo sto pricao oko Intese, to je receno 99% u cilju da kaze nesto dobro i da nije sve tako crno. Ali to su gluposti, generalno..
Meni su juce delovali malo bolje nego preko telefona, ali poucen ranijim iskustvom, nista vise od toga.
 
Gospodin Dragišić kaze da je finansiranje objekta obezbedjeno nezavisno od prodaje, dodaje da će objekat biti izgradjen i da se ne proda ni jedan stan.
uf to mi bas sumnjivo iskreno, zasto bi onda sada pregovarao sa bankom kada je opstepoznato da su kreditni uslovi za kupce jako losi i da su kreditni kupci fakticki otpali, to je glupost
 
Inteza ima odlične uslove za fiksnu kamatu za kupovinu na kredit, bar je tako bilo decembra kad sam se raspitivala, tako da mene bas raduje ako inteza bude njihov partner
 
Oni za svakog kreiraju posebnu ponudu, ne znam kad je taj podatak od 8 posto?
 
Na bazi sastanka juče na gradilištu, prikupili smo neke kontakte ljudi (kupaca) i napravili Viber grupu, kako bi se lakše informisali. Ko želi da ga ubacimo u grupu, neka mi napise zasebnu poruku sa kontakt informacijama i ja cu ga ubaciti.
Hvala
 
Evo da dodam kratak info sa današnjeg sastanka.

Ukratko - Kasniće barem 6 meseci, očekivan završetak je druga polovina 2024.
Gradnja na 80% za otprilike 12 meseci.


Navodno je sva papirologija gotova i izmeštanje vodovoda treba da bude gotovo do kraja Juna.

Telekom je izmestio sve kablove, taj deo posla je gotov.

Navodno će uskoro biti završeni pregovori sa Intezom te će preko njih biti najbolji uslovi, a možda čak i benefiti za kupce preko njih.

Neki od prisutnih su pominjali dinamiku plaćanja (verovatno keš kupci) - Vlasnik je rekao da će biti izmenjena i usklađena sa dinamikom radova ali da je to dogovor na individualnom nivou.

Biće postavljene kamere na gradilištu te će moći gradnja da se prati uživo.

Neko od prisutnih "stanara" je skupljao brojeve telefona te će biti formirana i Viber grupa u nekom trenutku.
Kad bude formirana viber grupa, javite da nas ubacite molim vas
 
uf to mi bas sumnjivo iskreno, zasto bi onda sada pregovarao sa bankom kada je opstepoznato da su kreditni uslovi za kupce jako losi i da su kreditni kupci fakticki otpali, to je glupost
Pa nemamo svi 200k€ keša ali okej.

Elem, ovo je veoma pozitivno ako se ostvari i to iz malo drugačijih razloga.

Inteza sigurno neće dozvoliti da finansira projekat za koji nije sigurna da će biti gotov. Pogotovo što će biti moguće podići kredit čak i u trenutnoj fazi.

Videćemo da li će biti nešto od toga da Intezom ali ako bude to je stvarno veliki plus u količini poverenja prema njima.
 
Generalno mi je super da dam 150k evra od jednom u kesu. To je top.
Al posto ih nemam onda mora 8% godisnje ili kocka sa euriborom i ostalim govnima.
Zamisli i na kredit ce neko kupiti stan.
Uvek moze da se refinansira kredit :) Placas neko vreme dok se smiri kamata, onda refinansiras i svima super.

Oni za svakog kreiraju posebnu ponudu, ne znam kad je taj podatak od 8 posto?
Evo mozete uci na sajt inteze i imate uslove za obicne i magnifica klijente :D Mislim svuda je takva kamata, vidimo kolika je inflacija i cene zaduzivanja banaka po EB..
 
Upravo mi se javio gospodin koji je kupio stan u vila banjica, njima su radovi isto stali skinuta je tabla sa br. gradjevinske dozvole i imenom izvođača radova jer su kinezi napustili gradiliste kran je demontiran i odvezen. Čovek priča da imaju pobleme iste kao mi i njima je prezentovana priča oko Intesa banke za kredit. Meni su iz prodaje uvek govorili da se ne sikiram da oni dobro rade na Banjici da tamo sve pršti od rada kad evo danas čovek kaže da ništa bolje ne stoje od nas.
Da li se još neko raspitivao o njihovom gradilistu na Banjici?
 
Gde je uopšte to drugo gradilište? Ta Villa Banjica su valjda kinezi, ja na sajtu ceopa ne vidim nikakav dokument za Novi Park
 
Evo i slike tih radova.
1686211530665.png
 
Da li to znači da od februara do danas nema radova?!?!?!
 
Vrh