Šta je novo?

Sportski događaji

Košarkaška reprezentacija igra sa C timom iz poznatih razloga...Rezultati sa obzirom na to i nisu loši...

FK Crvena Zvezda ima u džepu evropsko proleće, samo ostaje da se vidi da li kroz Ligu Evrope ili Ligu konferencija.

KK je počeo ozbiljno da se uzdrmava. Pobede u ,,Večitom derbiju" i protiv Asvela, bile su ipak lazni znak. Protiv Uniksa je oboren negativan rekord. Zvezda dugo nije ovako ,,počišćena" u ,,Pioniru". Dva su puta...Prvi je da se Evroliga precrta i da nastavi da se igra proforme, a da svi fokusi budu na Aba ligi i domacim takmičenjima. I drugi, da se dovedu kvalitetan centar i bek-šuter, koji ce izvici maksimum i razigravanjem ostalih igrača. Taj centar ili kombo 4-5, koji bi došao, ne bi bio ni Nikola Jokić, ni LeBron Džejms, pa da mogu sami da ,,vuku" ekipu. Sa ovakvom igrom, kao protiv Uniksa, sve i da dodje Nikola Mirotić ili Valter Tavares, nece vredeti. Trećeg nema...
 
FIlhPxZXoAQWrnA
 

Весић: Београд заинтересован да поново буде домаћин завршног турнира Евролиге​


Заменик градоначелника Београда Горан Весић изјавио је да се у име Града Београда званично обратио Евролиги и исказао интересовање да српска престоница ове или наредних година поново буде домаћин „Фајнал-фора”, завршног турнира Евролиге.

Он је прецизирао да се јуче званично обратио Евролиги и подсетио да је Београд 2018. године био домаћин овог турнира који је оцењен као најбоље организован.

– Да питате данас клубове у Евролиги где желе да играју, побеђује Београд зато што су се сви добро провели и имају лепо сећање на тај турнир – рекао је Весић за ТВ Прва.

Весић је рекао да не зна какве су шансе због пандемије и навео да је Србија отворена земља у коју могу сви да дођу, у којој се спортистима не забрањује долазак, те да смо „земља која проналази мере између чувања јавног здравља и тога да радимо и живимо”.

– Мислим да нам шансе нису мале и надам се да бисмо већ и ове године могли да будемо домаћини. Они сада воде рачуна о томе да завршни турнири не могу да буду у земљама где постоје већа ограничења. У сваком случају, ако то не буде ове, биће наредних година – рекао је Весић и додао да је Београд ове године домаћин Светског дворанског првенства у атлетици. То је, додао је, највећи медијски спортски догађај ове године у свету, који ће се преносити у више од 170 земаља од 18. до 20. марта.

Било би лепо, навео је, када бисмо били домаћини и завршног турнира најбоље европске кошарке.

– Борим се и желим да сваке године имамо једно велико такмичење у Београду, то је добра промоција спорта, туризма, али и промоција нашег града – закључио је Горан Весић.

izvor: beograd.rs
 
Sta god ko mislio o turniru, Nadalu... okrenuti ovo sa 0:2 na 3:2 je ogromna stvar. Cestitke Rafi!
 
Okrenuo je i Novak prošlogodišnje finale RG-od 0:2, pa su izgleda svi to zaboravili, evo i Vilander ovo već proglašava najvećim preokretom.
To ne može biti tačno, makar samo zato što je Novak prvi ispisao istoriju osvojivši dupli Grend slem, pre toga pobedivši Nadala, a onda u finalu preokrenuti 0:2.

Nadalu ne mogu da čestitam, zna i on da ne bi danas podigao pehar da je Novak bio tu, vidi se to po njegovom kiselom i neiskrenom osmehu, a i generalno vrlo čudnom ponašanju na današnjoj ceremoniji.

Veliki teniser, ali nula od čoveka. Da političari ljigavci onako maltretiraju tvog kolegu, a ti da dosipaš ulje na vatru i ni reč ne kažeš u njegovu odbranu - sve govori o njemu. Marej, Zverev i Kirgios su za njega ljudske gromade.
 
Ovogodinji AO može se najbolje opisati jednom poslovicom: kad mačke nema mievi kolo vode...

Nadalova titula je stoga jadnija od one Obilićeve...
 
Nadal je sada prvi na GOAT listi, koji je na ljudskoj, ne znam. I Boban Marjanovic je bolji covek od Dzordana, ali eto...
 
Ma nije ni to. Kako može biti GOAT, a da nema rekordan broj nedelja na prvom mestu, rekordan broj godina koje je završio na prvom mestu, nema pozitivan skor u međusobnim duelima sa Novakom, nema osvojene sve masterse (a Novak ima i to po dva puta), nijednom nije osvojio završni masters, nema osvojena 4 slema u nizu kao Novak, a povrh svega- ima osvojena samo 2 Vimbldona, i to poslednji pre 12 godina. Australijen open je takođe osvojio još 2009. i nigde ga nije bilo čak 13 godina dok je Novak dominirao.

13 RG titula ne mogu da pokriju ove nedostatke, pa on može biti samo treći u večnoj trci, iza Novaka i Federera.
 
Ljudi, budimo realni, Novak bi izgubio najverovatnije i od ovakvog Nadala i od ovakvog Medvedeva u finalu.

Čovek bio u pritvoru, nije trenirao, publika bi bila protiv njega, mislim da je izgubio mnogo, ali baš mnogo mentalne snage.

Naravno, sve je moguće, ali nadam se da će sada da prikupi energiju i pokida RG i Vimbldon.
 
@Vox91

Niko ne gresi i niko nije nije u pravu. Nije nigde zapisano u kamenu. Sve se svodi na licno misljenje i gledanje na stvari.

Ja znam da se uvek sve vrtelo oko broja osvojenih Grend Slemova.

Dok smo igrali kao klinci, dok sam trenirao...

Samprasovo obaranje rekorda pocetkom 2000ih pa Rodzerovo skidanje Samprasovih rekorda, proglasavanje Rodzera za ultimativnog GOAT-a, ludilo oko cekanje 18. Grend Slema...

Za mene su Grend Slem Titule broj jedan, kada su izjednaceni, kao sto su bili do juce, onda se gledaju i druge stvari. Citav zivot tako gledam na stvari, sad cu da menjam da bi Novaku odgovaralo.

Ok, u teoriji bi neko tesko bio GOAT da ima najvise Grend Slemova, a u ostalo nista nije osvojio, ali to je prakticno nemoguce. Nadal ima jedan Master manje od Novaka, jedini ima osvojene OI, ima vise ukupno ATP titula...

Evo apdejtovane liste:

Grand Slam titule

Nadal 21
Federer 20
Djokovic 20



ATP Tour Masters 1000 titule

Djokovic 37
Nadal 36
Federer 28


Broj nedelja na prvom mestu

Djokovic 358
Federer 310
Nadal 209


ATP titule

Federer 103
Nadal 90
Djokovic 86


Olimpijske igre

Nadal 1
Djokovic 0
Federer 0


ATP Finals titule

Federer 6
Djokovic 5
Nadal 0


Broj jedan na kraju kalendarske godine

Djokovic 7
Nadal 5
Federer 5

Novak vodi u tri kategorije, Nadal i Federer u dve, ali zna se koja je najbitnija.
 
A zna se i da je vimbldonski trofej najbitniji u tenisu, a tu Novak šije Nadala 6:2..On na tom nezvaničnom svetskom prvenstvu u tenisu ne postoji već 11 godina. Neko takav ne može biti GOAT.
 
Sve te stvari su povezane (osim OI)

GS bi trebalo da donosi najviše težine, a broj ATP titula i broj nedelja na prvom mestu su direktno povezani i ne bi trebalo da se obe stvari gledaju.

Takođe je bitno i gledati podloge na kojima su osvajane titule. Šta više vredi 8 RG ili 6 titula na ostalim podlogama? Po meni je bitnija raznovrsnost.

Postoji ELO lista gde se rangiranje vrši kao u šahu, tj. gde se prvensvteno gleda rang protivnika, tj. razlika u rangovima i tu je Nole prvi i tu nema spora jer je drao sve ostale i ima najbolji međusobni skor sa vrhunsim igračima.
 
@Vox91 Ok, onda je Federer 🤣

Ovo su tri takva ludaka da je sve moguce. Ako se neko ne izdvoji bas bas, rasprave ce se voditi vecno.

Ne znam sto ljudi prave prognoze uopste, sa ovim legendama je sve moguce. Federer je bio prakticno gotov, 2012.godine je osvojio taj 17. Grend Slem, svi se nadali nekom cudu da nekako matorac uzme jos jedan i on 5 i 6 godina kasnije uzme jos tri.

Novak je bio otpisan, rame, Pepe, ne jede cevape, osvojio Rolan Garos 2016.godine i u tom trenutku je bio aktuelni sampion na sva 4 slema i onda preko 2 godine nije nijedan slem uzeo i posle toga ih uzeo jos 8.

Nadal sada bio gotov, pitanje bilo da li ce igrati uopste, cekaju svi da nekako eventualno uzme RG, ako uopste nastavi karijeru, kad covek osvoji AO, sa Novakom ili bez, ogroman uspeh.

Poenta je da su ovo tri apsolutna ludaka kakve ne samo tenis nego verovatno ni sport nije video. Bukvalno se ne bih iznenadio da dodje Federer i osvoji RG 🤣

Tako da, nije gotovo dok sudija ne svira kraj, poenta sa njima je da se nista ne moze predvideti. Crta ce se podvlaciti kada se sva trojica penzionisu, a kakav ce tada konacan skor biti, pitaj Boga.

Moje misljenje je da je trenutno Nadal GOAT i to je to. Idemo dalje.
 
@Vox91

Niko ne gresi i niko nije nije u pravu. Nije nigde zapisano u kamenu. Sve se svodi na licno misljenje i gledanje na stvari.

Ja znam da se uvek sve vrtelo oko broja osvojenih Grend Slemova.

Dok smo igrali kao klinci, dok sam trenirao...

Samprasovo obaranje rekorda pocetkom 2000ih pa Rodzerovo skidanje Samprasovih rekorda, proglasavanje Rodzera za ultimativnog GOAT-a, ludilo oko cekanje 18. Grend Slema...

Za mene su Grend Slem Titule broj jedan, kada su izjednaceni, kao sto su bili do juce, onda se gledaju i druge stvari. Citav zivot tako gledam na stvari, sad cu da menjam da bi Novaku odgovaralo.

Ok, u teoriji bi neko tesko bio GOAT da ima najvise Grend Slemova, a u ostalo nista nije osvojio, ali to je prakticno nemoguce. Nadal ima jedan Master manje od Novaka, jedini ima osvojene OI, ima vise ukupno ATP titula...

Evo apdejtovane liste:

Grand Slam titule

Nadal 21
Federer 20
Djokovic 20



ATP Tour Masters 1000 titule

Djokovic 37
Nadal 36
Federer 28


Broj nedelja na prvom mestu

Djokovic 358
Federer 310
Nadal 209


ATP titule

Federer 103
Nadal 90
Djokovic 86


Olimpijske igre

Nadal 1
Djokovic 0
Federer 0


ATP Finals titule

Federer 6
Djokovic 5
Nadal 0


Broj jedan na kraju kalendarske godine

Djokovic 7
Nadal 5
Federer 5

Novak vodi u tri kategorije, Nadal i Federer u dve, ali zna se koja je najbitnija.
Броз избацивања са ГС турнира на ком си главни фаворит:

Ђоковић 2
Надал 0
Федерер 0

знам да је ирелевантно, али Србин сам јбг.
 
Ali i broj puta kada su sebe doveli u situaciju da potencijalno budu izbaceni, sve i da je konacna odluka prestroga:

Nadal: 0
Federer: 0
Djokovic: 2



Takodje, cesto se spominju medjusobni dueli, gde je Djokovic bolji od obojice, a ja opet isticem Grend Slemove kao ubedljivo najbitnija takmicenja u tenisu.

Tu situacija stoji ovako:

Nadal - Djokovic 10:7
Nadal - Federer 10:4
Djokovic - Federer 11:6


Ako se i gleda sve ukupno:

Nadal - Djokovic 28:30
Nadal - Federer 24:16
Djokovic - Federer 27:23

Djokovic vodi 2:1 u odnosu na Nadala, ali su u ukupnom broju pobeda i poraza izjednaceni

Nadal - 52:46 (+6)
Djokovic - 57:51 (+6)
Federer - 39:51 (-12)
 
Следи РГ где је Надал фаворит, то ће разрешити неке дилеме. Искрено се надам да ће прорадити српски инат те да бик неће постати коза.
 
Bojim se da Novaku više neće dozvoliti da se takmiči na GS, istim receptom kao na AO...
 
Video sam Jelenin intervju gde objasnjava da je ona u stvari Novakov PR tim. Plus Srki, koji je izgleda deluje na svoju ruku, eventualno je Novakov Vulin 🤣

Bolje bi bilo da to resi, ozbiljan i profesional PR tim plus ozbiljna advokatska sluzba.

Citav skandal ide na dusu australijskim vlastima, no to ne menja cinjenicu da Novak stvarno tamo nesto nije dobro popunio 🤣 Plus ceo skandal oko setanja okolo, a dobio pozitivan test, sto naravno nije stvar za Australiju nego za nase vlasti, ali bi morao neko da ga obuzda.

Vajda mu popunjavao papire, Jeca drzi Instagram i Tviter, Srki zaduzen za mitinge i konferencije 🤣 Semir Osmanagic i Pepe Imaz su mu psiholoska sluzba 😅 Bogdan Obradovic zaduzen za Dalek Istok™.

Deluje kao tim prosecnog pretendenta na titulu sampiona Kobasicijade u Turiji, a ne jednog od najvecih sportista ikada.

Do RG ima preko tri meseca, siguran sam da se to moze resiti, cak iako dobije negativan odgovor, da bar zna na cemu je i ne cami u pritvoru. Sa ozbiljnim ljudima oko sebe, Australija se ne moze ponoviti.
 
Kolike su šanse da će sadašnje "ipak će moći da se takmiči ako nije vakcinisan" uoči sledećeg GS turnira da se promeni "ne, ipak mora da bude vakcinisan"?
Ja bih rekao: negde oko 200%.
Valjda je i njemu to jasno.
 
Moraće da se vakciniše ako misli da igra.

Jetzu, mamu i tatu da zaobiđe u konsultacijama oko dalje karijere i da angažuje neki dobar marketinški tim. Ovaj haos u Australiji je pokazao da mu je trenutni tim sa Artaldijem na čelu debelo zakazao i da nije dorastao izazovima sa kojima se susreće. Pa taj Artaldi je toliko neuticajan da u samoj Italiji pišu neviđene bljuvotine protiv Novaka. Šta tek da očekuje od Engleza i Amera, koji su se, ruku na srce, u ovoj situaciji još pokazali kao najblaži.
 
Vrh