Šta je novo?

Sportski događaji

je*******ote sta sve ima na ovom internetu.

Voleo bih da vidim susret najgoreg klinca iz kluba gde trenira Srbo-Gruzijac i ovog Bekija i da to neko snimi pa mozda ukapira malo o esalonima i kilavcima.

A valjda ne treba puno mozga da se ukapira da je taj neko drzavno DB mudo i da nije ovaj dosao u Srbiju zbog lepih cura i vruceg bureka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868328#p868328:3apa0ohp je napisao(la):
JohnnyLee » Pet Jul 30, 2021 3:47 pm[/url]":3apa0ohp]не постоје сигурне медаље, а нарочито не сигурна злата. постоје само потенцијалне медаље. тај ко каже да постоје сигурне медаље, сигурно се никада није бавио такмичарским спортом
Ma kakvi. Sve je sigurno i jos bitnije, duzno nama licno. :dil:

Ako se ne osvoji zlato, dakle prvo mesto, na Olimpijskim igrama, to je samar direktno nama i uvreda, opet licna. :sesir:

A taj Zverev je, jasno, amater, i on se mora dobiti, a ti Rusi sto nas u tesnoj i neizvesnoj partiji dobili 21-10, to je bilo zamalo i cist kiks. :grand:
 
Ne postoji sigurno zlato, ali postoji velika verovatnoća da se isto osvoji. Ako je neko prvi na rang listi i to prilično ubedljivo, sasvim je normalno da svi očekuju zlato. Tu prvenstveno mislim na 3x3 i Noleta.

Naravno, oni se bore za sebe i ništa ne duguju nama, kao posmatračima, tj. skoro ništa. Nole, recimo apsolutno ništa, jer mislim da mu država nije ništa dala, za 3x3 basketaše ne znam ko im finansira putovanja i pripreme i trenera.

Ja sam lično bio uveren da će Ivana Španović da osvoji zlato jer je imala dobre pripreme, čak je u kvalifikacijama skočila 7m. Na žalost, prve 4 su bile u 10cm, i zaista je šteta što je propustila životnu šansu.

Odbojkašice - jbg, bio sam uveren da će ući u polufinale, ali nisam znao da se Brankica nije oporavila. Bez nje, i pored fenomenalne Bošković ne može da se pobedi SAD.
 
Видим ова Прековићка их послага све од јутрос, можда и злато узме. Штета што карате одавно није олимпијски спорт, ту бисмо имали жетву (и сетву) медаља.
 
Ni meni nije jasno za karate. Mislim da je pre bio razlog što je postojalo više federacija, sad su morali da ga stave u program jer ipak je Japan domaćin.
 
Danas je vest da je brazilska odbojkašica bila dopingovana (neki uzorak od pre mesec dana).

Ona je igrala protiv nas u grupi i bila najefikasnija u svom timu (zajedno sa još jednom). Da smo dobili taj meč bili bismo prvi u grupi i sa Amerikom mogli da se susretnemo tek u finalu.

Šteta, jer je Amerika za klasu iznad svih ostalih trenutno. Realno, samo Brazil i mi (kada smo kompletni) možemo da ih pobedimo.
 
Nekako mi je bolji utisak bio nakon Ria, iako postoji lepa verovatnoća da će osvojiti makar jednu medalju više. Možda zbog košarkaša koji su bili u finalu, a i generalno smo imali 3 ekipna finala na tim igrama.

Vaterpolistima svaka čast. Ja nisam verovao da će preokrenuti ovo, ali uspeli su :sesir:

Košarkašice svakako nisu imale šanse za finale protiv SAD tako da im se nema šta zameriti. Za treće mesto protiv Francuske koja je po drugi put izgubila od Japana. Nimalo lak protivnik i šanse su realno 50-50 za treće mesto.

Sa druge strane otpor odbojkašica je bio stvarno slab za polufinale OI. Ovo je bilo isuviše lako i sigurno da razlika nije tolika. Ipak, treba da se srede u glavi jer su protiv Koreje izraziti favoriti.

Bravo i za Jovanu Preković. Prava je šteta što karate ukidaju u Parizu ponovo. Po meni taj sport zaslužuje olimpijski status.
 
Svaka joj čast, stvarno ih je majstorski poslagala danas, mada mi je sasvim jasno što karate nije stalni olimpijski sport. Em što ima puno federacija sa svojim pravilima, em što je brat bratu ovo očajno za gledanje, nikad ne bih mogao da gledam neke random borbe gde nema naših. Danas pogledao malo ono sportsko penjaje na Eurosportu, 10 puta zanimljivije :)
 
Vaterpolisti su napravili ogroman uspeh već sada. Pobedili su Španiju, svetsku vaterpolo velesilu, koja je bila potpomognuta sudijama u 2-3 vrlo bitna trenutka. Ne volim da pričam o sudijama, ali kriterijum ovaj put nije bio ujednačen. Ali vratilo se našim vaterpolistima za njihovu hrabrost i veliko srce sa kojim su se borili protiv ovakvog protivnika.

Nekoliko puta su se odbranili sa dva igrača manje, ne od bilo koga, nego od Španije, a pre toga su pobedili svetske prvake - Italijane.

Nisu se predavali naši zlatni momci ni kada je Španija već viđena kao pobednik, do kraja su verovali u sebe. To je ekipa, a kapiten je preuzeo odgovornost kada je bilo najteže i odveo svoju zemlju u odbranu olimpijskog zlata.

Ne kažem, ponos naše zemlje su svi sportisti, ali vaterpolisti su naši najtrofejniji sportisti. Šesnaest medalja je Dejan Savić, doktor-profesor vaterpola osvojio od kada vodi naš nacionalni tim. I krupnim koracima ide ka 17-oj.

Ne smemo poceniti Grke, moraju naši momci da se oporave od ovog iscpljenja i da daju maksimum da bi odbranili olimpijsko zlato.
 
Da razbijemo monotoniju tišine (dok navijamo za naše odbojkašice :)), jedna fina fudbalsko-muzička priča:

Rasta football S.jpg

Bob Marley's love affair with football

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nnnvUnxDpkc[/youtube]
 
Zadovoljan sam plasmanom Zvezdinih fudbalera u Evropi. Uspeh je igati Ligu Evrope, a imala je Zvezda srece sa dobijanjem protivnika u grupi, tako da nada za evropsko proleće nije mala kod nas, navijača. Verujem i te ljude i da će bar ponoviti rezultat od prosle godine, bar što se Evrope tiče. Da sre stigne dotle, da da Bog, pa ćemo da pričamo dalje.

Košarkaši su pred velikim izazovom. Grobari imaju odličan tim ove godine, predvođen najtrofejnijim evropskim trenerom, a ni opstale ekipe koje pretenduju na Aba tron, su ni za šta drugo, osim za maksimalan respekt.
Ono što mi se sviđa je manji broj stranaca, a veći upotrebljivijih domaćih igrača. Ostalo je nerešeno pitanje još jedne klasične petice, što je veliki problem za tim. Ideja o Gregu Monrou mi se i svidela, ali Matijasa Lesora za to rešenje ne bi voleo da vidim. Dobar je igrač, ali je laki, a ne stameni centar, kakav Zvezdi treba. Naravno uz svoj poštovanje prema Kuzmiću, više bi voleo da vidim u timu Lesora i drugog stamenog centra, nego Lesora i Kuzmića na petici.
 
KK Crvena Zvezda se odlično pokazao na turniru u Mihnenu sa dve pobede, protiv oba evroligaša. Nažalost, na to je bacila senku povreda Erona Vajta, koji se vec pokazao kao odlično pogođeno pojačanje i veoma bitan igrač za tim. Nažalost, povreda je ozbiljna i odvojiće ga duže od terena. Igrač koji fali za poziciju 5...Ponovo se nezvanično pominje Matijas Lesor.
 
Svetislav Pesic Kari - ljudska i trenerska gromada. Odusevio me na konferenciji, vreme je za zlato, dvadeset godina posle sa istim trenerom.
 
а то што је Шериф из Тираспоља победио Реал у сред Мадрида нико ни да спомене
 
Iako je Kari prakticno stvorio Bjelicu, mislim da je vreme da se izostavi sa spiska. Deluje mi kao da ima preveliki ego za partije koje sada pruza.

Vukcevca i Nakica pozvati da debituju. Nazalost, Vukcevic, kao i Petrusev, deluju kao klasicni instagram klinci debili i tesko da ce kao takvi ikad nesto ozbiljno ostvariti.

Nedovic takodje deluje kao fudbaler medju kosarkasima od pocetka, sto je i razlog, uz povrede, sto nije ostvario vise, a mogao je.

Lucica, Milosavljevica, Zagorca, Dangubica... i slicnih mi je vec muka.

Nikolu Jovica i Pokusevskog obavezno u 12.
I Smailagica koji deluje kao da ima promaju u glavi, ali je neiskvareno glup i deluje kao neko ko je spreman da pogine ako treba plus ima odlicne predispozicije.

U Tea i dalje verujem za neku rolu, za Vasu se nadam da ce jos da napreduje ove sezone, a onda na pripremama sa Karijem. Nije on jos taj nivo, po meni pre svega kosarkaskom inteligencijom, a poslednja reprezentacija koja je uzela zlato bez bas bas vrhunskog pleja je bas Karijeva Jugoslavija 2002.godine.

Ne znam koga za treceg pleja, treba videti sta je sa Jovicem, sve u svemu slabo je to.

Nadam se da ce Guduric pod Sasom napokon zaigrati kako svi ocekujemo ove sezone, mada opet ulazi u sezonu iz povrede, od Bogdanovica isto ocekujem jos korak vise u NBA-u.

Za Kalinu sam siguran da ce imati vrhunsku sezonu i da ce biti spreman da grize i za reprezentaciju. Sto nam je od njega i dovoljno pored asova koje imamo.

Kari je spustio loptu sa Jokicem, iskreno ne ocekujem neki iskorak Denvera, tako da uz rano ispadanje i razuman dijalog, mozda i ima neke sanse.

Marjanovic je, ako ostane na ovom nivou, i dalje tata da trpa neke slabije reprezentacije ili reprezentacije sa losijim ili nizim centrima, i napravi ofanzivnu prednost i odmori prva dva centra.

Od Milutinova takodje ocekujem iskorak i sezonu bez povreda.


Teodosic, Micic, ?
Bogdanovic, Guduric
Pokusevski, N.Jovic
Kalinic, Smailagic
Jokic, Milutinov, Marjanovic

Jovic
Avramovic
Nedovic
Marinkovic
Jaramaz
Andjusic
Nakic
Lucic
Dobric
Davidovac
Bjelica
Vukcevic
Petrusev
 
Vest je što je Šerif najveće iznenađenje ovogodišnje LŠ, to svakako. Ali krnja FK Crvena Zvezda ima dve pobede u dve utakmice LE. Što je za sve pohvale i poštovanje, sve i da je ekipa kompletna. Rano je još za bilo kakve prognoze, ali nadam se da će ovako ostati.

A KK Crvena Zvezda je sinoc posle deklasiranja Splita u Aba ligi, izgubio od Fenerbahčea u prvoj utakmici ovogodišnje Evrolige. Veliki problem je neigranje velikog broja igrača. Vajta, Davidovca, Dobrica, Lazića i Cirbesa, ali bez obzira na to, bilo je blizu, falilo je malo srece u sutu za veliku senzaciju. Sledeća utakmica je protiv Buducnosti u ponedeljak, Aba liga. To je takođe težak protivnik sa velikim ambicijama, o kome je suvišno da se troše reči.
 
Bez Belog i Cirbesa, veoma je osakaćena centarska linija. Kuzmić i Mitrović, uz pomoć Simonovića, taj teret u Evroligi ne mogu da iznesu. Nego se veci deo ispod prenosi na spoljne igrače, koji ne mogu uvek da budu raspoloženi. Nidža Ivanović se borio kao lav, ali to je uz jedva raspoložene u napadu Voltersa, Holinsa i Kalinića bilo malo za pobedu. Odbrana je bila dobra, ali napad je loše fukncionisao. I upravo toj dobroj odbrani duguje se poraz sa ovoliko malo poena prednosti, na dve lopte. A bilo je bar 5 šuteva, kojih se sećam, da su bile dobre pozicije. I svih 5 od toga je promašeno. Da su ušla bar dva, radovao bi se senzaciji. Falio je Lazić, a posebno Dobric i Davidovac, koji bi verovatno uspeli da ubace neku trojku, koja je falila. Ali dobro...Idemo dalje, sledeća je Budućnost.
 
Bojim se samo da sa skraćenom rotasaijom i ovakvim intenzitetom odbrane ne postanemo bolnica. I dalje mislim da nam treba bar još centar. Što se tiče šuterske forme bekova i Simonovića, možda i bolje što nam šut ne ide sada i da pobeđujemo, bilo bi loše da sada sipamo ko blesavi. Za Holinsa se nadam da će proraditi, za Ivanovića sam siguran da će se dizati sa vremenom i kako se bude privikavao na nivo Evrolige.
 
Тачно све, а понајвише да овакав стил игре тражи подужи ростер. Калина играо 36 минута, не може то двапут недељно.
 
Da stavim KK Crvena Zvezda pod lupu sada...

Promene u odnosu na prošle sezone se najviše vide u tome što je broj stranaca manji. Kao i u tome što Zvezda više nije glavni favorit za osvajanje naslova prvaka Aba lige. Čak bi mogao da kažem da možda Partizan na papiru ima bolji i skuplji tim.

No, sezona je krenula lepo, videla se hemija.
Nesrećna povreda Arona Vajta koji se pre Decembra neće vratiti u redove, dosta je poremetila stvari, a to je igrač koji je bo zvučno pojačanje i već u pripremnom periodu je pokazao da je pravo pojačanje, koje izuzeno fali od kada ne igra.

Stigao je nosilac igre, Nikola Kalinić, koji je čovek kao i svi drugi. A njegovo mnogo vremena provedeno na terenu, uzima danak. To je po meni jedini igrač Crvene Zvezde čije pravljenje razlike ne zavisi od ostalih, nego sam može da pokrene ekipu. Naravno, ne može uvek on to da radi, potreban je još neko, koga trenutno nema.

Posle izostajanja Majka Cirbesa iz tima zbog zaraze Koronom, Luka Mitrović, nasilno uguran na poziciju 5 se tu odlično snašao, tako da je taj problem privremeno rešen.

Najveće razočaranje navijača je Ostin Holins, koji svakako nije doveden da bi bio 7. ili 8. strelac ekipe. Ali koliko ga pamtim iz prethodnih sezona, to nije igrač čija igra ne zavisi od drugih, već je sistemski igrač, kao Dobrić ili Volters. Od njega se očekuje da pogodi kada treba i bude elemenat ekipe. Ni ranije nije bio neki poenter. Očekivati od njega da bude novi Bili Beron, Lorenco Braun ili Džordan Lojd, bilo je i sada je mnogo nerealno.

Aba sezona je solidna, bio je onaj nesrecni poraz od Igokree, ali šta sada, daleko je od toga da je bilo šta izgubljeno, vremena i tek kako ima...
U Evroligi je vezano 4 poraza, a taj niz će se valjda sutra protiv Panatinaikosa prekinuti. Zvezda je trenutno 15-ta od 18 timova, sa odnosom 2-5. Od tih 5 izgubljenih utakmica, bar 2 su bile realno ostvarive kao pobeda. Zvezda je tim sa ubedljivo najmanjim bužetom u Evroligi, ali opet...

Takođe, Zvezda je najopterećeniji tim u regionu, zbog najviše utakmica za odigravanje. Recimo, utakmica sa Partizanom dolazi 3 dana posle one sa Asvelom, a nakon toga, paklena nedelja Evrolige sa dva gostovanja u Španiji. Tako da, defakto, Zvezda ima da odigra 4 evroligaške utakmice u 8 dana, što bi bio problem i za mnogo jače ekipe.

Kako god, potreban je novi snažni igrač na poziciji 5, eventualno neki stameni kombo 4-5, kao i bek-šuter koji može sam da napravi razliku i povuče ostatak ekipe. A po informacijama, ni sa kim se ne vode ozbiljni pregovori. Sa ovakvim stanjem, upitna je i stabilnost u Aba ligi, a ne rezultati u Evropi. Nešto mora da se menja.
 
Meni Holins nije razočaranje, gledao sam ga uživo protiv Žalgirisa, dobar igrač. Moramo da se odučimo od toga da proglašavamo igrača za promašaj posle dve loše utakmice.
 
Nije ni meni razočaranje, nego je takav tip igrača kakav je. Kome je potrebno da ga neko pokrene, da bi fukcionisao. Da li če igrati dobro ili ne...Zavisi od ostatka tima. Sa dobrim solašem koji ume da ga razigra, on bi pokazao mnogo više...A Zvezdi je potreban potpuno drugačiji tip igrača, a kakav ne mora da se traži ,,preko bare", koga je neka NBA ekipa otpustila. Ima takvih u Aba ligi, čak. Samo treba naći pravog.

Što se tiče pozicije 5, bila je pre neki dan utakmica sa Megom, gde onaj Poljak, Aleksandar Balcerovski, stameni centar, drvo od 219, mlad igrač, koji ne verujem da bi puno koštao. Za jednog klasičnog centra, veoma precizan šuter...Zahvalan sam Cirbesu za sve što je uradio za Crvenu Zvezdu, ali umesto njega, ovog Poljaka bi rado video.

Od Voltersa sam očekivao da može da bude pokretač ekipe i delovao mi je tako. Ali ovo utakmica što je odigrano je pokazalo da to i nije baš sigurna opcija, jer je i on više sistemski, nego igrač koji može da gura ekipu.
 
Vrh